Rozšíření schopností a další novinky

Rozšíření schopností a další novinky

Feldmaršálek Duda (autor: Grafit Studio)

Prázdniny jsou sice v plném proudu a lehce se přehouply do druhé poloviny, ale ani v čase dovolených na fórum nezapomínáme. Proběhl každoroční event Belleteyn a na fóru, discordu i na webu došlo k nejrůznějším úpravám a vylepšením.

Na discordu nově přibyly ikonky u názvů kanálů a také kanál #eventy, kde se účastníci mohou dozvědět aktuální informace, nebo se domlouvat ohledně detailů probíhajících eventů. Došlo také k přejmenování bota. Klepna se sice jevila jako nadějný kandidát, ale anketu hráčů nakonec vyhrál Feldmaršálek Duda.

Díky ostrovtipu jedné z postav vznikla také mimoherní soutěž, jejíž uzávěrka proběhne za pár dní. Více podrobností najdete zde.

Na fóru zaklínačům skončila okurková sezóna. Přibyl nový seznam zakázek a lovů na něž mohou vyrazit… a nejen oni. Ovšem obyvatelům a kněžím se doporučuje opatrnost, monstra mají pěkně ostré drápy a zuby!

Rozdaly se také odznáčky za účast na Belleteynu a na herní osu přibyl krátký popisek proběhnuvší události.

Do profilu přibyla kolonka pro schválené unikátní schopnosti reliktů.

Event Bořící se hranice se také chýlí k závěru. Mágům se podařilo znovu se sejít na mostě a proniknout na chrámový ostrov, ale zdaleka nemají vyhráno! Na záchranu uvězněných soukmenovců jim zbývají pouhá tři kola. Dokáží se dostat k tajemnému zdroji bariéry včas? Více čtěte zde.

 

Úpravy reálií

– Na webu byly doplněny chybějící články o hratelných rasách a aktualizovány ty stávající.
– Článek Kostky a souboje prošel mírnou revizí, došlo k zestručnění či naopak doplnění věcí, které sice už používáme, ale zatím nebyly ve článku uvedeny.
– Upřesnění pravidel pro Relikty:
O Relikt (běžně nehratelnou rasu) lze nyní požádat vedení kdykoliv poté, co odehrajete alespoň 75 postů za všechny své postavy dohromady a jste aktivní minimálně 3 měsíce. V případě zájmu nás prosím kontaktujte, abychom se mohli domluvit blíže, co je povoleno, a také aby pro vaši postavu mohly případně vzniknout odpovídající herní mechaniky.

– V sekci Alchymie přibyly recepty na Uspávací plyn a Smradlavou bombu.

 

Speciální schopnosti – úpravy a novinky

⚜ Amulet ukrytí má nyní k dispozici i vyšší obtížnost (30), která zajišťuje nejen ukrytí před vyhledáváním a projekcí, ale také ukrytí magické aury před ostatními čaroději, pokud se nositel sám neprozradí kouzlem.

– Došlo k přepracování ⚜ Oživení předmětu. Byly přidány hodnoty pro určení množství kostek u oživeného předmětu.

– Limit pro úspěšnou modlitbu za ☘ Zázrak byl navýšen ze 40 bodů na 50 bodů.

– Přepracovány byly také modlitby: ☘ Přízeň Matky přírody, která nyní neposkytuje bonus k alchymii, ale její efekt je spíše přírodního rázu. ☘ Ovládání elementů se nyní soustřeďuje čistě na elementy a dostalo několik úrovní účinnosti.

– Byly upraveny schopnosti týkající se léčitelství, tedy ⚜ Magické léčení, ☘ Modlitba za hojení, ☘ Modlitba za léčení a ☘ Modlitba za uzdravení. Nově přibyla také schopnost 🗡 Léčení, přístupná všem povoláním bez rozdílu.

– Přibyly nové schopnosti pro zpestření hry všech obyvatel. Hráči nyní mohou zkusit štěstí s kostkami při těchto aktivitách: 🗡 Výroba,🗡 Stopování,🗡 Krádež, 🗡 Zákeřné napadení,🗡 Odzbrojení, 🗡 Omráčení.

– Nově byla zavedena kouzla vyšší obtížnosti, která nejsou normálně přístupná, a dají se ovládnout pouze při hře s Vypravěčem (v případě zájmu kontaktujte vedení) nebo s postavou, která schopnosti sama ovládá a má víc jak 4 kostky v magii. Jde o vytváření neživých strážců, tedy ⚜ Vyvolání elementála a ⚜ Oživení chrliče. Dále také odvětví tzv. zakázané magie. Postavy, které se nebojí odsouzení ze strany ostatních, nyní mohou čerpat z krve, věnovat se umění démonologie ⚜ Vyvolání hyma a ⚜ Vyvolání draugira/drauga – a také nekromancie, kdy mají k dispozici ⚜ Krátkodobé oživení nebo ⚜ Hanmarvynův modrý sen.

 

Hezký zbytek léta a těšíme se zase příště!

Elaine, Belan & Sygnia