Časová osa

Průběžně aktualizovaná časová osa shrnující odehrané volnoherní a příběhové eventy. Jelikož historie fóra je dlouhá, seřadili jsme události od nejnovějších po nejstarší. Ty nejdůležitější informace jsme pro vás shrnuli v následujících záložkách.

Časové zasazeníDůležité událostiVěčný oheňUdálosti z prvních dvou videoher

Hra je volně zasazena do období třetí války mezi Nilfgaardem a Severem, jak však plyne čas, vytváříme si vlastní zápletky, které nemusí být v souladu s událostmi kánonu. Náš děj se začal psát roku 1272, poté, co Nilfgaard obsadil Temerii. Redánii vládne král Radovid V. Válečný konflikt od té doby nepostoupil, výrazně se však proměňovala situace ohledně lovu čarodějnic v Novigradu a okolí.

Shrnutí těch nejvlivnějších příběhových eventů, abyste byli v obraze, co se u nás událo. Pokud si nejste jisti, jak aplikovat určité reálie, nebo je skloubit s historií našeho fóra, neváhejte kontaktovat vedení, poradíme se o tom.

Novigradské povstání, podzim 1276

Čarodějka Surun začala spřádat plány, jak zničit bariéru kolem města a zbavit Novigrad fanatiků Věčného ohně. Lovci čarodějnic a chrámová stráž prozměnu zažívali vnitřní rozkol kvůli příliš přísným krokům proti nelidem.

Povstání utlačovaných nelidí se začalo uskutečňovat na podzim 1276, kdy komando Veverek vedené Tirthaernem zaútočilo na náměstí Hierarchů během procesu upalování obviněných a vyburcovali dav nelidí, aby si vzal osud do svých rukou. Úředníka Harneyho van Looye se nakonec kvůli zásahu ozbrojenců Věčného ohně nepodařilo zabít, nicméně Veverky zajistily odvedení pozornosti ve prospěch Surun a její skupiny čarodějů. Věčný oheň tratil síly nejen při zákeřných bojích, ale také ve zlomovém momentu, kdy část jejich vlastních lidí v protestu proti rozkazům dezertovala. Mise čarodějů pod vedením Surun byla úspěšná a bariéra kolem města padla.

Během odpoledních hodin vtrhly na Chrámový ostrov spojené síly nelidí a mágů s cílem svrhnout současného hierarchu kultu, Cyruse Engelkinda Hemmelfarta. Ani za cenu velkých ztrát se cíl splnit nepodařilo a Věčný oheň tak ochránil svého nejvyššího představitele a zachoval si tvář silného a neoblomného kultu. Krize v řadách organizace ovšem po akutním uklidnění poměrů ve městě rozkvetla do podoby, kdy již nebylo možné ignorovat hlasy volající po reformě a obnově hodnot, aby Věčný oheň předně šířil světlo, a ne strach. Na povrch se dostalo tolik problémů se současnou hlavou kultu, že nejlepším řešením se ukázala být Hemmelfartova rezignace. Na pozici nového hierarchy byl zvolen a jmenován kněz Damien z Meruly, který byl nejvýraznější osobností stojící za probíhající reformou.

Zátahy na čaroděje a přísné vyhlášky proti nelidem v Novigradu, 1274-1276

Na Novigradském tržišti byli lapeni čarodějové, kteří měli být použiti jako výstražné a první oběti; posléze byli zachráněni ze sídla lovců a sídlo padlo v plamenech, což spustilo další vlnu zhoršování podmínek. Organizace Věčného ohně spustila očišťování celého města – kolem hradeb stály kůly s ohořelými těly, oběťmi jejich řádění; podmínky se postupně přiostřovaly. Dokonce bylo znemožněno se teleportovat do a z Novigradu a magicky nazírat do města. Podmínky se zhoršily i v Oxenfurtu, ačkoliv byly stále o dost mírnější. Někteří čarodějové byli stále lapeni uvnitř města, neschopni se sami dostat ven. Čarodějka Ajoyl uspořádala misi útěku z města, kdy se mnoho z nich podařilo zachránit.

Nepříčetné obyvatelstvo se začalo bouřit a panstvo se rozhodlo jednat, aby zachránili své město; rozhodli se svrhnout samotného Radovida z trůnu, plánování je však teprve v počátcích a prozatím není jasné, zda-li někam povede.

Žití v Novigradu se stávalo horší a horší a o svoje životy se později začali bát i nelidé, které za porušování přísných pravidel začali upalovat namísto čarodějů. Zvláště úředník Harney van Looy se stál známým pro prosazování nařízení proti nelidem. U Tretogorské brány se jednoho dne objevil úkaz zesměšňující právě tohohle úředníka, který měl napomoci vyzvání nelidí ke vzpouře. Situace se stávala každým dnem napjatější a začalo se schylovat k ozbrojenému konfliktu.

Co bouře přivála, 1274

Čarodějka Ajoyl, která chtěla zachránit svět, omylem vyprovokovala lov na čaroděje k tvrdšímu postupu. Účastníci její tajné mise byli vysláni do různých koutů světa, aby zlikvidovali čtyři brány, jež měly zničit každá jednu světovou stranu světa. Vyhledali proto tajnou základnu jejich spolku, aby se dostali skrz portál na určená místa bran. Brány sice zničili, ale málem nepřežili návrat. Byli totiž zrazeni dalším členem jejich spolku, který pracoval pro Nilfgaard a zneužil tak situace k oslabení severu. Jedna ze zbývajících bran byla aktivována a mnoho lidí v okruhu severně od Blavikenu a jižně od Hengforsu zemřelo po zásahu kouzlem. Tato magická katastrofa se jako zázrakem vyhla nelidem, přesně dle záměru jejího tvůrce.

Po Novigradském povstání v roce 1276 došlo k rezignaci hierarchy kultu, Cyruse Engelkinda Hemmelfarta, a jeho místo získal umírněný kněz Damien z Meruly.

Nařízení Novigradu vůči nelidem bylo pod jeho vedením kultu navráceno do podoby před létem 1274. Většina zdrojů, které se doteď vynakládaly na aktivní pronásledování čarodějů a nelidí byly nyní investovány především do obrany problémovějších ulic před zločinci a obchodních cest před Scoia’tael. Procesy proti čarodějům a provinilým nelidem nadále probíhají, ovšem výhradně na udání, nepořádají se náhodné zátahy a značně se omezily také kontroly.

Pravidla pro nelidi v Novigradu a Oxenfurtu:
Nelidé mají vyšší daně než lidé.
Nelidé mohou vlastnit drobný podnik (např. stánek na tržišti), a dům ve čtvrtích pro nelidi.
Nelidé smí navštěvovat veřejná místa, ale nesmí se v nich shlukovat do větších skupin.
Volný pohyb z města a do města je povolen, nicméně nelidé se pokaždé prokazují glejtem, který byl vydán každému nelidskému obyvateli, a je také vypisován při první návštěvě (pouze Novigrad).
Prodej alchymie je povolen, nicméně zboží může podléhat přísným kontrolám.

Videohry ze světa Zaklínače nabízí mnoho rozhodnutí vedoucí k odlišným scénářům. Bývalý moderátor Silas podle svého nejlepšího vědomí a svědomí vybral děj předcházející událostem na našem fóru. Přestože se během hry velmi pravděpodobně nesetkáte s žádnou významnou postavou z univerza, může se stát, některé z následujících událostí ovlivnily historii vaší vlastní postavy.

1270 – Zaklínač

V Květnu se objevuje zaklínač Geralt u Kaer Morhen, kde jej nacházejí ostatní zaklínači. Vzhledem k období po zimě bylo hradiště poměrně vylidněné, tak neměla organizace Salamandra takový problém dostat se skrze zaklínače až do jejich laboratoře, kde kradli část zaklínačských mutagenů a zabili zaklínače Lea spolu s několika dalšími studenty. Většina zaklínačů se rozejde do světa v pátrání po Salamandře.
Června téhož roku přichází Bílý Vlk do podhradí Vizimy, kde snímá prokletí, které místo sužovalo. Díky prokletí a zaklínačově rozhodnutí postavit se za zdejší čarodějku všichni lidé v podhradí umírají. Geralt ve Vizimě podniká sérii vyšetřování a postupně rozbíjí zdejší Salamandru. Za pomoci vyléčeného vlkodlakakapitána Meise a starosty Velerada a několika dalších nakonec zabíjí Magistra a ocitá se v nedaleké vesnici. Zde vyřešil spor mezi rybookými a lidmi, načež se vrací do Vizimy, kdy se vyhrotila situace mezi Řádem Planoucí Růže a Scoia`tael.
Zaklínač se probijí skrze hořící Vizimu až do Starého Hradiště v bažině, kde odčarovává princeznu Addu, zakletou do strigy. Následně poráží jednoho z posledních vůdců Salamandry Azara Javeda za pomoci zaklínače Berengara, který následně umírá.
Geralt se opět vrací do Vizimy a dostává se do Chrámu Řádu, kde nakonec zabíjí Velmistra de Aldersberga, což se veřejnost nikdy nedozví.
Král Foltest nechává v ulicích krvácet jak řád, tak scoia`tael. Veverky formují nové partyzánské oddíly pod Yaevinnem a spousta mladých elfů se přidává do boje. Velmistr Sigfried přesouvá Řád do Redanie na žádost krále Radovida, který si bere princeznu Addu.
Geralt zachraňáje Foltesta před neznámým vrahem a stává se jeho ochráncem.

1271 – Zaklínač II – Vrahové králů

V Dubnu se Geralt účastní obléhání hradu La Vallete. Aryan La Vallete se vzdává na popud zaklínače a hrad je dobyt. Následně je zavražděn král Foltest a zaklínač končí ve vězení, odkud utíká za pomoci Modrých pruhů a Vernona Roche.
Po řece Pontar se dostávají do Flotsamu, kde nacházejí stopu královrahů skrze velitele komand Iorvetha. Střetávají se s zaklínačemLethem, který zavraždil Foltesta. Následující události vyvolávají pogrom ve městě, přičemž umírá spousta nelidí.
Geralt se později za pomoci Iorvetha a jeho komand zmocňuje vězeňské lodi a plují dále po řece. Modré Pruhy je následují, ale až po doznění situace ve městě a smrti Bernarda Loreda.
V červnu se dostává až do Vergenu, těsně před bitvou mezi vzbouřenci a Kaedwenskou armádou krále Henselta. Geralt je nucen sejmout kletbu vzniklou po poslední bitvě mezi Aedirnem a Kaedwenem. Většina královrahů umírá po zásahu Shealy de Tancarville. Vergen pod vedením Saskie poráží za pomoci Iorvetha a jeho elfů Henselta a jeho armádu. Pontarské údolí s hlavním městem ve Verdenu.
Červencový koncil v Loc Muine stanovuje dědičku Temerského trůnu, Anais La Vallete pod ochranou generála Natalise a Vernona Roche. Stennis usedá na trůn Aedirnu a svoboda Pontarského údolí je zpochybněna, ale útok draka zamezuje dalším jednáním. Pokus o obnovení Kapituly čarodějů je obrácen v lov na čarodějnice a Loc Muine se mění v místo masakru. Drak mizí krátce po začátku honu. Mezi zaklínači kolují zvěsti o královrazích ze školy zmije. Dle některých Letho umírá při masakru, jiní tvrdí, že přežil a schovává se. Sheala umírá při masakru.
Nedlouho poté vyhlašuje Nilfgaard válku severu. Stále rozdělená Temeria, Aedirn v chaosu a ostatní státy nejsou schopny postavit se černým a Nilfgaard postupuje až k Pontaru. Poslední jednotky Aedirnu a Temerie jsou rozdrceny a generál Natalis je nezvěstný. Vergen je po zjištění, že jejich hrdinkou je dračice oslaben. Spousta nelidí odešla a z neznámých důvodů i Iorveth se svými komandy. Nilfgaard později srovnává Vergen se zemí a Saskia je nezvěstná. Henselt umírá v bitvě s Radovidem, který ovládá armády Kaedwenu, Redanie i zbytky partyzánů z dobytých království. Řád Planoucí Růzě je zdecimován, z rytířů pod vedením Ulricha se stávají lapkové, zatímco Sigfired de Lowe se snaží udržet pořádek. Sever i Nilfgaard se dostávají do šachu a hranici nyní tvoří řeka Pontar.

Přejít na rok: 1279 | 1278 | 1277 | 1276 | 1275 | 1274 | 1272

1280

Rok 2024

???

??
Bude oznámeno

Ostara

Další ze skelligských oslav pro širokou veřejnost se tentokrát odehrála na jihu, v Holmsteinu. Seveřané zakusili tradiční zábavu jako barvení vajec nebo mrskání pomlázkou, ale také originální disciplíny, které na pevnině ještě nezkusili. Nebyli by to Ostrované, aby se do jejich her nepromítla trocha hrubosti, ať už šlo o mlácení do pytle se zaječíma ušima, nebo tloukání paličkou do loutky zajíce. Na své si přišli i fanoušci mystična, jelikož si sami mohli vyzkoušet, jaké je to být vědmou, když věštili z vaječných bílků. Mnozí se také umazali od hlíny jen proto, aby se mohlo vyplnit jejich nejniternější přání. Oslavy skončily divokými tanci kolem ohně a skákáním přes zapálenou vatru. I přes drobné nehody naštěstí nikdo neskončil na uhel a tento úspěch mohli všichni zapít kvalitní medovinou, která tekla proudem až do samého rána.
Ostara
Jaro 1280, Holmstein, 196. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

1279

Rok 2023

Památné derby Erasma Vegelbuda IV.

Rod Vegelbudů si velmi potrpí na derby pořádané na počest jednoho z jejich předků a letošek rozhodně nebyl výjimkou. Jsou synonymem pro zábavu, prach zvedající se za dusajícími koňskými kopyty, roztodivné kloboučky na hlavách načesaných půvabných dam a hluboký zápal pro závodění. Není proto divu, že ozvěna oněch vášní se často přenese i na obecenstvo, ať už při fandění jejich favoritovi, na kterého vsadili nemalý obnos, nebo při trochu jiných příležitostech. Jde o skvělou příležitost navázat nové kontakty, prohloubit stávající vztahy, nebo si z někoho vytvořit nepřítele na život a na smrt. Záleží na každém, jak se rozhodne. Krom sázek mohli účastníci provětrat své měšce i při přehlídce zvířat, kde bylo možné si některé i vydražit.
Památné derby Erasma Vegelbuda IV.
Podzim 1279, Sídlo Vegelbudů,
183. herní den (odkaz)
Opakující se event

Silové hry

Na historicky prvních Silohrách na Skellige, konaných pro širokou veřejnost, se sešla různorodá skupina od mohutných zaklínačů po malou hobitku. Silové disciplíny možná nebyly pro každého, ale všichni si zde našli to, čemu se mohou věnovat, i když to znamenalo opít se medovinou. Největší povyk nakonec nevzbudila královská disciplína hodu kládou, ale bahenní zápasy, kde se strhl v ženské kategorii zápas na život a na smrt. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby útočníce nebyla odtržena od své oběti. Králem Siloher byl nakonec prohlášen zaklínač ze Školy gryfa, pro kterého výhra znamenala zadostiučinění po vleklém léčení zranění. Kromě soudku medoviny si na jednu noc mohl vyzkoušet, jaké je to být opečováván zadarmo. No, zkrátka jako král!
Silohry
Jaro 1279, Kaer Trolde, 173. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Imbaelk

Oslavy jara nečekaně proběhly na ledu, vesničané však neztráceli hlavu a nepřízeň počasí proměnili v nevšední zábavu. Na akci, kterou zasponzovala hraběnka von Carstein, se ukázalo až překvapivé množství modré krve, každý však příchod jara oslavil po svém. Započalo to velkolepým zápasem v klouzané, která byla jistě stejnou měrou zábavná pro hráče i diváky, byť se neobešla bez několika menších nehod. Tradiční průvod dal návštěvníkům šanci symbolicky vyhnat zimu ze všech zdejších stavení a byl netradičně zakončen velkou vesnickou koulovanou. Jen co si všichni pochutnali na výtečném mase z býčka, nebo na různorodých horkých nápojích, mohli se vydat do tepla hostince na hru ve vrhcábech, nebo si vyzkoušet závodění na bruslích. Pomyslným hřebem večera se stala taneční soutěž – kde jinde, než na ledu. Mimo to proběhly dva menší incidenty s čaroději a jeden s dcerou sponzorky akce.
Imbaelk
Jaro 1279, Broňovice, 167. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

1278

Rok 2022

Mabon

Letošní podzim se nesl ve znamení oslav sklizně. Mabon se konal na panství šlechtického rodu Duvallů. Díky jejich sponzorování se svátky mohly honosit nejen klasickými vesnickými kratochvílemi jako vyrábění a pouštění draků nebo vyjídání rohu hojnosti. Vévoda uspořádal také štědře dotovaný dostih. Nechyběla ani trocha toho hazardu, protože ti, kteří neusedli do sedel svých ořů, si mohli vsadit na vítěze. Jablkobraní, které spočívalo ve snaze v páru sníst jablko pouze za pomocí úst co nejrychleji, překvapilo tím, že šťavnatá jablíčka byla napuštěna domácí pálenkou. Několik účastníků se také vydalo za dobrodružstvím. Měli totiž najít předměty, které se za záhadných okolností ztratili svým majitelům. Všichni byli jistě velmi překvapeni, když zjistili, že malým zlodějíčkem není dítě, jak mnozí z počátku předpokládali, ale bůžek jménem Kája, který tuze rád zpívá. Všechno nakonec dobře dopadlo. Předměty se vrátily svým majitelům a velmi vydařené oslavy mohl vévoda Duvall zakončit rituálem hojnosti, který byl pro mnohé velmi osobním a emotivním.
Mabon
Podzim 1278, Panství rodu Duvall,
158. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Belleteyn

Letošní Belleteyn v Broňovicích lákal svou různorodostí. Mezi fáborky v barvách ohně se návštěvníci mohli zabavit u uměleckých výstupů, tématicky přednášejících o lásce, jejích formách i útrapách. Ty méně romantické duše se zabavily u turnaje v Gwintu, nebo ve skrytu za mlýnem, kde si lidé v hloučku dokazovali, kdo je lepší zápasník. Když pokročila hodina, přidala se disciplína ve vrhání nožů na terče ve tvaru srdcí a také se vrátila Broňovická tradice vypouštění lodiček s přáními. Kdo měl dost odvahy, mohl se lodičky pokusit trefit hořícím šípem. To se sice některým úspěšně podařilo, ale jeden návštěvník to pojal spíš jako tradici zapalování budov a jeho šíp nešikovně přistál na seníku. Naštěstí se naskytlo dost zručných osob při smyslech, a katastrofa byla zažehnána. Bujarý večer zakončil poněkud nečekaný úkaz – magií stvořený kůň na střeše, jenž se rozeběhl k nebi a za doprovodu jiskření se rozprskl v nádherný, tichý ohňostroj.
Belleteyn
Léto 1278, Broňovice, 151. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Birke

Obyvatelé Jantry se opět v konání oslav svátků vyznamenali. Tentokrát uspořádané veselí padlo na vítání jara. Někteří odvážlivci se pokusili uplést vlastní pomlázku, aby s ní mohli prohánět děvčata, jiní se snažili co nejlépe zmalovat vejce, aby měli památku. Zručná kejklířka vymetla světnici, než bys řekl švec a stejně tak se dařilo i alchymistovi, jehož koláč doputoval z kopce nejrychleji. Divoce vyhlížející cizinka měla nejpřesnější ránu a dokázala zlikvidovat skořápky vajec všech svých protivníků. Hlavu všem zamotal také vaječný maraton, a to doslova. Nebylo výjimkou, že pod tíhou nastřádaného alkoholu v krvi závodníci tuto kratochvíli mnohdy ani nedokončili. V poledne navíc na účastníky čekal rituál vynášení Smrti a přinesení jara. Slaměná Marzana skončila v nedalekém jezeře. Tím místní zažehnali zimu a přivítali jaro a nový život. Některým účastníkům slavností však připravené aktivity zřejmě nestačily. Mladý šlechtic na zapřenou, který se zdál okouzlen sličnou šlechtičnou, která zrovna také nevytrubovala svůj původ na veřejnosti, se společně dohodli s odvážnou dívkou ze Skellige, že by si mohli kolem Jantry zazávodit na svých ořích. Soutěživost obou dívek způsobila, že pomyslnou cílovou pásku přetly ve stejný okamžik. Celý den završily tanečky. Páry daly hlavy dohromady, aby udržely vejce co nejdéle mezi svými čely. Výhra kněze Kreveho a mladé dívky, o které, kdyby místní věděli, že se živí zlodějnou, tak by ji asi hnali, se zdála velmi překvapivá, nikoliv však nezasloužená. Oslavy se vydařily na výbornou a všichni na ně jistě budou dlouho vzpomínat.
Birke
Jaro 1278, Jantra, 143. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Midinváerne

Nejdelší noc v roce, podle lidových povídaček opředená tajemstvím a kouzly. Slaví se však i po celý den, jenž jí předchází. V Oxenfurtu touto dobou probíhají sváteční trhy. Letos vládla rozverná nálada, vzhledem k závějím sněhu nebyla občasná koulovačka ničím výjimečným. Situaci okořenili navíc i prodavači svařeného vína, když do jednoho kotle omylem vylili i zaručený „nápoj lásky“, jehož účinky pocítilo i pár účastníků. Král bláznů tentokrát nestál v čele průvodu, ale ukryl se v univerzitním areálu za sérií důmyslných hádanek. To ale neodradilo skupinky zvědavců, a ty se pustily po jeho stopách. Někteří skončili hned v počátcích, ale ti, kdo vytrvali, byli po zásluze odměněni: došlo na sňatek, křtiny i pasování do šlechtického titulu. Vše pravomocné, ovšem jen do následujícího rána.
Midinváerne
Zima 1278, Oxenfurt, 141. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

1277

Rok 2021

Lammas

Bylo opět na broňovických vesničanech, aby převzali pomyslnou štafetu při pořádání oslav sklizně. Stoly přetékaly jídlem a pitím. S čuníky se v ohradě vyválelo i pár odvážných krotitelů zvířat. Na hřiště vyběhly dva týmy švarných mužů, aby si při utkání o míč dali do těla. Kdo chtěl, mohl vyzkoušet svůj um při zápolení se slámou v nejrůznějších podobách: pletly se věnečky, stavěli strašáci a ztrácelo se v bludišti. Rozverná taneční soutěž rozproudila účastníkům krev a ti se podobnou náladu rozhodli využít každý po svém. Horké chvilky však čekaly skoro na všechny. Na zamilovanou dvojici ve skrytu slámových stěn, ale i na pro odvážnou kejklířku ve stodole a její přihlížející. Oheň ve stodole je nepěkná věc, ale díky pohotové reakci alchymisty, zaklínače a pár diváků naštěstí k většímu požáru nedošlo. Večer se pak nesl ve znamení láskyplného tulení, své by o tom mohli vyprávět třeba kejklíř se strašákem nebo čarodějka, zaklínač a prasátko.
Lammas
Podzim 1277, Broňovice, 134. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Vyšetřování: Rayla

Poblíž Broňovic byla nalezena hrůzná scéna. Čtyři pohřešovaní obyvatelé vesnice leželi mrtví vedle čtyř mrtvých banditů. Na první pohled by se mohlo zdát, že dvě skupiny se pokořily vzájemně, ovšem při bližším pohledu se dalo zjistit, že tam něco nehrálo. Dvě na sobě nezávislé skupiny se rozhodly na vlastní pěst pátrat po pravdě a nakonec objevili, že do masakru byla zapletena jistá zaklínačka. Na základě jejich zjištění bylo po vědmačce vyhlášeno pátrání.
Léto 1277, Broňovice, 133. herní den (odkaz)
Vyšetřování

Otevření Skellige

Skellige, je souostroví ležící přibližně pět dní plavby jihozápadně od Novigradu. Šest ostrovů je domovem sedmi klanů, sjednocených pod králem voleným jarly. Skelližané neboli Ostrované mají vlastní kulturu, jazyk i měnu, jsou houževnatí, soupeřiví a nezřídkakdy také tvrdohlaví. V jejich společnosti panuje rovnoprávnost mezi muži a ženami a nelidé se dočkají mnohem větší tolerance než v Redánii. Skellige je drsný kraj, plný skalnatých útesů, divokých lesů a vysokých hor. V divočině snadno narazíte jak na nebezpečnou zvěř, tak na monstra.
Rozšíření lokací pro volnou hru

Belleteyn

Poklidný počátek oslav Belleteynu nečekaně narušil příchod skalního trola. Nejen, že okamžitě způsobil velké pozdvižení, ale také dál příležitost zaklínačům vylepšit si vlastní pochroumanou reputaci. Snaha situaci s trolem vyřešit mírovou cestou však nevyšla hned podle plánu a trol jménem Bork dokonce způsobil zranění Lovci čarodějnic na dovolené, kterého se naštěstí podařilo ošetřit. Odvážná čarodějka v utajení, Kai, se následně chopila iniciativy a zjistila, co Borka do vesnice přivedlo. Vesnice následně rozhodovala, zda situaci vyřeší svatbou s ženou, která trolovi měla v jeho jeskyni vařit, nebo přistoupí na návrh skelližana Ulfara, jenž viděl cestu v dohodě o spolupráci s trolem za pravidelný přísun jídla. První návrh zaujal více lidí, možná proto, že jako nevěsta se nabídla zaklínačka – a o takové veselce se jistě bude vyprávět dlouhé roky! Kai se chopila příprav a zapojila do nich všechny, kdo jí přišli pod ruku. Vše nakonec dobře dopadlo a trol byl za vesnicí šetrně zbaven vzpomínek na vše, co se toho dne stalo a co jej k této návštěvě vedlo. Oslavy tak mohly pokračovat v plném proudu až do rána.
Belleteyn
Léto 1277, Jantra, 128. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Kostkový poker IV.

V pořadí čtvrtý kostkový turnaj se konal v krčmě U Alchymisty v Oxenfurtu a těšil se hojné účasti. Návštěvníci nehráli jen o hlavní cenu, ale také se sázeli mezi sebou a mnohdy se tak postarali i o zábavu nejen pro sebe, ale také pro všechny ostatní. Jen jednou to příliš nevyšlo, když šílená zaklínačka Rianne veřejně zostudila spisovatele Edmunda, který jí šel kvůli prohrané sázky vyznat lásku. Vyhrocenou situaci vyřešil další zaklínač, Ulfar, když Rianne porazil v krátkém souboji. Celý turnaj nakonec vyhrál kněz Iason a odnesl si krom lahve dobrého rumu také sadu šťastných kostek.
Kostkový poker IV.
Jaro 1277, Oxenfurt, 124. herní den (odkaz)
Opakující se event

Imbaelk

Jaro se pomalu navrací a takovou příležitost je potřeba řádně oslavit! V Broňovicích vědí, jak na to, Imbaelk se tam neslavil poprvé. Po rozdání věnců a slavnostním průvodu roznášejícím světlo do stavení se přešlo k mnohem rozvernější zábavě. Nejvíc pozornosti přitáhla lávka natažená přes jezírko. O odvážlivce nebyla nouze, ale ne všichni došli na druhou stranu suchou nohou: někdo se vyráchal, a jedna artistka dokonce přešla úzkou lávku po rukou a s korbílkem v ústech. Program pak završila taneční soutěž, po níž se účastníci vrhli na odměnu, jež byla letos jaksepatří vypečená.
Imbaelk
Jaro 1277, Broňovice, 121. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

1276

Rok 2020

Saovine

Na Saovinne se setkal zaklínač a spisovatel, kteří si zahráli o vlastní duše. Časem k nim přibyl další zaklínač a další pisatel. William se pokusil i vařit, ale bylo mu řečeno, že má raději povídat historky. Ife prokázal zajímavou zaklínačskou zručnost a velmi hbitě vykrojil obličej do dýně. I jeho zkušenosti s vařením pod širým nebem zde našly uplatnění a byly přijaty lépe, než jiné pokusy. William se držel rady a vyprávěl historky, dalším vypravěčem pak byl i Edmund, který se pokusil napodobit Ifeho ve vykrajování dýně, ale na to neměl dost zkušeností s krájením monster. Sarren se držel od aktivit dále, nejspíše proto, že z žádné aktivity nemohla být vytažena střeva. Klid přicházejícího večera přerušilo jen Sarrenovo vítězství Willovy duše, který ho tím musí všude doprovázet. A to zcela zdarma. Edmund s Ifem se nenechali rušit a užili si ochutnávky již připravených jídel.
Saovine
Zima 1276, Jantra, 115. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Ohněm proti ohni

Spojené síly nelidí a mágů během odpoledních hodin vtrhly na Chrámový ostrov s cílem svrhnout současného hierarchu kultu, Cyruse Engelkinda Hemmelfarta. Ani za cenu velkých ztrát se cíl splnit nepodařilo a Věčný oheň tak ochránil svého nejvyššího představitele a zachoval si tvář silného a neoblomného kultu. Krize v řadách organizace ovšem po akutním uklidnění poměrů ve městě rozkvetla do podoby, kdy již nebylo možné ignorovat hlasy volající po reformě a obnově hodnot, aby Věčný oheň předně šířil světlo, a ne strach. Na povrch se dostalo tolik problémů se současnou hlavou kultu, že nejlepším řešením se ukázala být Hemmelfartova rezignace. Na pozici nového hierarchy byl zvolen a jmenován kněz Damien z Meruly, který byl nejvýraznější osobností stojící za probíhající reformou.
Jednou z pvních změn bylo zničení mechanismu antimagické bariéry a návrat stavu nařízení vůči nelidem do podoby před létem 1274. Většina zdrojů, které se doteď vynakládaly na aktivní pronásledování čarodějů a nelidí byly nyní investovány především do obrany problémovějších ulic před zločinci a obchodních cest před Scoia’tael. Procesy proti čarodějům a provinilým nelidem nadále probíhaly, ovšem výhradně na udání, situace v Novigradu se tak v mnohém přiblížila volnějším náladám v Oxenfurtu.
Dezertérům z řad Věčného ohně, kteří jednali v souladu s poreformním myšlením, byla na protest obyvatelstva udělena milost, ovšem návrat k řadám Lovců či Chrámové stráže jim byl zapovězen. Radikálnější zástupci Věčného ohně nejčastěji nacházeli uplatnění u Lovců, i tento řád však nyní podléhal větší kontrole.
Ohněm proti ohni
Podzim 1276, 112. herní den (odkaz)
Příběhový event

Bořící se hranice

Jak bylo již předestřeno na sněmu čarodějů, magická bariéra kolem Novigradu musela padnout, aby mělo povstání šanci na úspěch. Skupina čarodějů pod vedením Surun se rozdělila na dvě poloviny a každá z nich měla za úkol poničit přenašeče bariéry i glyfy, které kouzlo kotvily na daném území. Až na menší zádrhely šla mise dobře, dokud si Surun neuvědomila svou chybu v odhadu funkce glyfů. Pokud by se ihned nevydali na záchranu mágů uvězněných pod chrámem Věčného ohně, jenž sloužili jako zdroj pro bariéru, mohli ničením glyfů způsobit jejich smrt. Byla tedy nutná náhlá změna plánu s velkou dávkou improvizace, při které padla třetina mostu svatého Řehoře a čaroděje málem dostala dwimmeritová bomba. Surun, která kdysi také byla mezi uvězněnými, se při pohledu na své dávné vězení neovládla a začala sesílat masivní destruktivní kouzlo s cílem zničit srdce víry Věčného ohně. Naštěstí se ostatním ze skupiny podařilo její magické vypětí usměrnit a všem se nakonec podařilo uprchnout portálem i se čtyřmi zachráněnými mágy.
Bořící se hranice
Podzim 1276, Novigrad, 112. herní den (odkaz)
Příběhový event

Scoia’tael se mstí

Nezávisle spojené síly komanda Veverek a zločinecké skupiny Havranů hrubou silou překazili proces upalování na náměstí Hierarchů a osvobodili obviněné. Vůdce Scoia´ael, Tirthaern, vyburcoval nelidi, aby vzali spravedlnost do svých rukou a zabili nenáviděného úředníka Harneyho van Looye, který se krčil na radnici. Zároveň Veverky odpálily nálož u Oxenfurtské brány. Ozbrojenci Věčného ohně si mezitím zažívali vlastní krizi, při které v protestu proti rozkazům dezertovala asi třetina nashromážděných sil, v čele s Yarquedem van der Veenem, který rozpohyboval záchranný plán pro nevinné. Finální bitva na náměstí přinutila Veverky k ústupu a Van Looy byl zachráněn oddílem Gregoryho ze spárů smrti, ovšem hlavní účel útoku Scoia´tael byl splněn – odvedení pozornosti od skupiny mágů pod vedením Surun.
Scoia'tael se mstí
Podzim 1276, Novigrad, 112. herní den (odkaz)
Příběhový event

Předzvěsti Pádu

Komediální bomba (odkaz, odkaz, odkaz)
Tirthaernova pomsta (odkaz)
Loďařská společnost Kaylar van der Veen (odkaz)
Sophiina nevolba (odkaz)
Sněm čarodějů v Dračí kotlině (odkaz)
Podzim 1276, Různé lokace, 110.-111. herní den
Příběhová událost

Lammas

Blízko Novigradu, u Lucianova mlýnu, se tentokrát konaly podzimní oslavy sklizně. Velký stůl se plnil všemožnými ovocem, upečenými chleby, alkoholem, všeho bylo dostatek. Akce také byla velmi hojná. Později, k večeru, se peklo i prase, takže jídla bylo opravdu dosti. Pekly se chleby, stavěli strašáci. Přijeli i komedianti, by pobavili a roztančili hosty. A hosté tancovali. Nakonec se jejich tancovačka a popíjení zvrhlo ve večerní bitku; kde kdo po sobě házel korbely, mlátili se jimi. Z částečně i proto, že hlavními hosty byla Skelligská rodina majitele mlýna, který tuto akci pořádal. Nakonec vše ale dopadlo docela dobře, a i když se někteří ráno našli, jak se válí po zemi, s modřinami a monokly, byli schopni odejít po svých.
Lammas
Podzim 1276, Mlýn Luciana de Foix,
109. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Záchranný plán

Lovec čarodějnic Yarqued, který byl potají překonvertován proti Řádu, si začal všímat hrozby vzpoury nelidí a spřádat plány, jak zachránit nevinné obyvatele Novigradu. Neměl však dostatek informací, ani kontaktů. To se změnilo, když jej nečekaně v jeho vlastním domě navštívila čarodějka Elaine de Montyliet, která mu před časem otevřela oči a kterou se pokoušel znovu kontaktovat. Yarqued propadl jí a její kráse, avšak toho večera nezískal jen lásku. Elaine mu předala plány tunelů, kterými kdysi čarodějové a nelidé utekli z města a také mu sdělila řadu vlivných jmen. Záchranný plán se konečně mohl rozjet na plné obrátky.
Léto 1276, Novigrad, 108. herní den (odkaz)
Příběhová událost

Kdyby byl život tak lehký

Hraběnka Belatrix postrádala jakýsi vzácný předmět. Neřekla jaký, ale evidentně velmi cenný, jinak by si na to nepozvala čtyři lidi, kteří ji ho měli přinést, za pěkný obnos, samozřejmě. Na druhé straně však obrana nebyla také nikterak podceněna. Vůz se zbožím chránil samotný čaroděj, ale i zerrikánka a zaklínač. Obě strany se setkaly s nějakým problémem. Obránci měli problém s topivci; útočná skupina s troly. Když se tyto dvě skupiny nakonec střetly, nebyla to pěkná bitka. Bylo několik padlých, spousty zraněných a dokonce i jeden chycený. Toho našli Lovci a uvěznili jej v Novigradu. Nakonec se ukrást předmět nepodařilo a útočníci šli za hraběnkou s nepořízenou. Ta z toho rozhodně neměla radost, určitě to ale nevzdá a poradí si jinak.
Kdyby byl život tak lehký
Léto 1276, Pole, louky a vinice,
105. a 106. herní den (odkaz)
Jednorázový event

Belleteyn

Mezi Novigradem a Oxenfurtem, blízko větrného mlýnu, hodlali lidé oslavit příchod léta. Dokonce se měla chystat i svatba, která se bohužel později zvrtla. Oddávat pár měl kněz Věčného ohně. Ten se však později spíše distancoval, pomodlil se a nic jiného neřešil. Ženich se ukázal jako pořádný padouch, jež kvůli odhalení kriminálních činností zabil svou dřívější nevěstu, vzal její snubné prsten, aby ho dal své nové nastávající a zaopatřil se. Mrtvá dívka se objevila uprostřed dění jako polednice, jež chtěla svého snoubence zpět. Seběhli se zaklínači i jiní, aby polednici zastavili, šílený dav jim však situaci jen zhoršoval, proto se nedalo zabránit zraněním. Když bylo nebezpečí zažehnáno, lidé se vrátili k oslavám a uvolnit atmosféru jim pomohlo vystoupení kapely Redanicca.
Belleteyn
Léto 1276, Pole, louky a vinice, 103. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Imbaelk

Malá vesnička se mohla tento rok pyšnit oslavami jara, kdy děcka pobíhala venku, sbírala květiny, vila věnce; muži i ženy se sháněli po jarních polibcích pod stromem, i mimo něj a celkově panovala rozverná nálada. Házení upletených věnců pak bylo spíše už jen tak pro radost, která se linula po čas celého Imbaelku.
Imbaelk
Jaro 1276, Hospoda Na Rozcestí, 97. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Vražda Cronta Vildenvera

Elfové a další nelidé už nedokázali sledovat, jak se pro ně zhoršují podmínky ve městě, proto si najali zloděje a vraha v jednom, aby pro ně zabil jednoho úředníka, který ony podmínky nelidem v Novigradu vydával a znepříjemňoval jim jejich už tak nuzné životy.
Jeho vražda sice byla provedena, avšak podmínky se ještě přihoršily. Do role nového ochránce města byl zvolen jen další člověk s návazností na Věčný oheň – Harney van Looy.
Zima 1276, Novigrad, 94. herní den (odkaz)
Příběhová událost

1275

Rok 2019

Kostkový poker III.

Otevření nového hostince Magellan bylo pěknou příležitostí pro další kostkový turnaj. Pro tu příležitost byli přizvány i nově dostudované studentky Oxenfurtské univerzity, by předvedli svoje umění a nalákaly tak co nejvíce hostů. Majitelka hostince si velmi dobře přivydělala, protože účast byla velmi hojná a lidé zde propili a prohráli spoustu peněz a sázek, jak už to tak u těchto akcí bývá.
Kostkový poker III.
Zima 1275, Hostinec Magellan, 90. herní den (odkaz)
Opakující se event

Saovine

Obyvatelé Broňovic a přilehlého okolí tentokrát zalezli k večeru do stodoly, aby si povídali strašidelné historky, s vydlabanými dýněmi a řepami kolem, které během dne vyráběli zruční obyvatelé. Venku panovala nepěkná zima – déšť nedovolil ani zapálit oheň pro večerní radovánky a pálení Falky. Také to vypadalo, že se kolem rozháněla mlha a byly slyšet strašidelné zvuky, jako od mrtvých. Nikomu se nechtělo jít zapálit Falku ručně, snad by to ani nebylo možné při onom dešti, proto musel přijít alchymista, aby jim s tímto problémem pomohl.
Oslavy ale probíhaly i v hostinci U Alchymisty, kde by lidé alespoň na chvíli mohli na Věčný oheň myslet jen díváním se do krbu, když už venku začala ta zima a chmurné počasí.
Saovine
Zima 1275, Broňovice, 88. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Zahájení semestru

Rekonstrukce Oxenfurtské univerzitní knihovny si žádala hromadu financí, které se vedení snažilo získat prostřednictvím oslav zahájení semestru pro studenty samotné univerzity. A že to byla akce vcelku hojná. Přijít mohl kdokoliv, kdo byl ochotný složit nějaký ten peníz do kasičky pro univerzitu, ale i pro ty, jež se jen chtěli pobavit. Na dřevěném pódiu mohl kdokoliv během dne vyslovit svou milostnou báseň nebo se pokusit složit svého oponenta v básnickém duelu. Dokonce proběhl duel malířský. Také probíhala vědomostní soutěž a nakonec i aukce, která měla kasičce univerzitě pomoci nejvíce. Draženy byly různé předměty i obrazy, jako například pověstná Dívka s Rubínem a podobně. Zainteresovaní mezitím spekulovali, zda rekonstrukce knihovny není jen záminkou k přemístění drahocenných knih a spisů jinam, protože hrozí, že válka postoupí až k univerzitnímu městu a vědení tak příjde k úhoně.
Zahájení semestru
Podzim 1275, Oxenfurt, 85. herní den (odkaz)
Jednorázový event

Lammas

Sklizeň dalšího roku byla o něco klidnější, než ta předchozí. Čarodějové a nelidé měli stále potíže se ukazovat na veřejnosti, přesto už to byl nějaký ten čas a lidé měli za rok jiné starosti a další drby na prodiskutování, takže bylo snazší se přijít bavit. Stále se však akce konaly mimo více méně v tajnosti a daleko od cest. Tento rok si účastníci mohli zahrát středověký fotbal, zkusit projít bludištěm nebo prostě jen blbnout u chytání jablek ústy či vytvářením věnečků. Večer pak proběhla taneční soutěž v párech.
Lammas
Podzim 1275, Pole, louky a vinice,
83. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Ples u van Allanů

Velká událost, jako byl ples u Allanů, to si nemohl nechat nikdo ujít. Přijít mohl naprosto kdokoliv, pod podmínkou společenského oděvu a škrabošky. Byl to přeci maškarní ples! Samozřejmě nechyběla taneční soutěž, při které hrála živá hudba a okolní soutěže, jako například připínání stužky oslíkovi nebo v zahradách házení kroužků na dřevěné tyče. Proběhla i dražba, ale ne jen tak ledajaká. Pro charitu se vydražovali samotní účastníci, ať muži či ženy. Všichni se příjemně bavili a to bylo na této akci hlavní.
Ples u van Allanů
Léto 1275, Panství van Allanů, 81. herní den (odkaz)
Jednorázový evt

Památné derby Erasma Vegelbuda III.

Události nedávné způsobily zmatek v celé Redánii, ale dostihy nemohly být narušeny, o to se Vegelbudové postarali a dostihy tak mohly opět další rok proběhnout, i když s několika změnami. Nikde nebylo vidno ani jednoho nečlověka. Přesto si dostihy nenechali ujít i ti, kteří měli tento rok zakázáno vejít na tuto půdu, samozřejmě v přestrojení. Bylo také postaráno o to, aby dostihy nebyly rušeny kněžími Věčného ohně ani žádnou podobnou skupinou. Dostihy jsou přeci pro všechny. Nechybělo ani aranžování klobouků a stánky všeho druhu.
Památné derby Erasma Vegelbuda III.
Léto 1275, Dostihové závodiště,
78. herní den (odkaz)
Opakující se event

Belleteyn

Tentokrát oslavy nepadly na Broňovice či přilehlá pole, Jantra nabízela stejně tak tajná odlehlá místečka na setkání i s nelidmi a čaroději, nehledě na situaci kolem. Tentokrát se mohlo soutěžit v chytání jablek ústy, v řezání polínek či v umělecké soutěži. Poukázat by se ještě dalo na výstavu exotické zvěřiny, především ptáků. A nesmíme zapomenout na proběhlou aukci cenných předmětů, kterou návštěvníky provázela Zerrikánka.
Belleteyn
Léto 1275, Jantra, 75. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Spiklenecká skupina – Radovidův konec I.

Passiflorský cirkus, na ten budou návštěvníci jistě dlouhou dobu vzpomínat, protože byl velmi nevšední, plný Zerrikánských dam, slona a dalších věcí nevídaných pro běžné obyvatele. Nebylo to však jen o cirkusu, ale také to působilo jako zástěrka pro tajnou schůzku jistých lidí, kteří by rádi viděla Radovida v rakvi za jeho nesmyslné a tvrdé rozhodování. Vrchní šlechtici a důležití lidé projednávali, jak docílit úspěchu. Rozhodlo se nakonec o spojenectví se Skellige, výměny nástupce, zavraždění Radovida v rámci let. Mezitím mu tam chtěli nasadit špeha. Tahle akce vyžadovala čas, možná i několik let, než se uskuteční. Těžké časy pro čaroděje a nelidi neměly ještě nějakou dobu skončit.
Spiklenecká skupina - Radovidův konec I.
Jaro 1275, Novigrad, 73. herní den (odkaz)
Příběhový event

Imbaelk

Nedávná akce v Novigradu způsobila, že lidé (a hlavně nelidé) vyznávající jiná náboženství neměla pro strach uděláno, proto se tato akce stala spíše symbolem strachu, než oslav, ale přesto si to Broňovičtí a účastníci nechtěli nechat příliš kazit a poukazoval na to hlavně onen průvod bílých šatiček, kterým oslavy začaly. Později pak přišly na řadu soutěže. Tancovalo se až se prošoupaly střevíčky, soutěžilo se i v hodech dívkou, v pokeru, rozpoznávání chutí se zavázanýma očima nebo třeba tradiční alkoholové soutěže, tentokrát v hltání piva. Vypadalo to jako další vydařená oslava jara, jako by lidé časem zapomněli na onen strach a během dne ho utopili v pálenkách a vínech, bohužel však byla narušena zátahem Věčného ohně na nelidi a čaroděje. Oslavy skončily fiaskem, a proto se oslavy léta musely tajně přesunout do jiné vesnice.
Imbaelk
Jaro 1275, Broňovice, 71. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Útěk z města

Čarodějka Ajoyl měla stále uvězněné přátele v Novigradu a hodlala je odtamtud dostat. Sehnala si proto pomoc a vyslala několik skupinek vyhledat tajnými chodbami její přátele a odvést je tunely zpět do bezpečí.
Skupina I., 2.část– První skupina měla zachránit čaroděje z hospody u Ledňáčka. V tunelech je čekaly nějaké nepříjemnosti, ale poradili si s nimi a vyzvedli svoje balíčky neštěstí. Připletla se jim do cesty i kněžka Melitelé, která ošetřovala jednoho z nich, který přišel od doků, kam se následně půl skupiny vydalo, prověřit situaci. Čekali je tam další čarodějové, které vzali s sebou do tunelů a setkali se tam s ostatními skupinkami. Skupina II., 2.část – Psionička na menším náměstí byla osočena z čarodějnictví a podařilo se jí díky jejímu osobnímu strážci uniknout. Díky humbuku kolem a Ajoyl s její kamarádkou zaklínačkou se dostali včas pryč. V tunelech je pak čekal problém v podobě nevydařené magie, která se neobešla bez následků. Skupina III. – Tahle skupinka měla za úkol vzít sudy, do kterých se měli schovat čarodějové a nenápadně je propašovat tímto způsobem ven, což se také zadařilo. Skupina IV., 2.část – Čtvrtá skupinka zavítala do podniku zvaný Zkriplená Káča. Nevěstinec, takže nebylo divu, že některé své zasvěcence našli v komnatách místních dam. Málem vzbudili pozornost díky nepromyšlené magii, ale podařilo se to ututlat a vyvést čaroděje ven. Skupinka V. – Pátá skupinka byla vyslána pro čaroděje v Passifloře. Skupina Ajoyl – Sama čarodějka se hodlala se svou kamarádkou účastnit akce také a později se přidala ke druhé skupince a pomohla jim dostat se do tunelů. Náměstí – Na náměstí se mezitím chystalo upalování tří čarodějů. I o těch Ajoyl věděla velmi dobře a proto se chystala udělat humbuk, což se jí povedlo. Na náměstí proběhla menší bitka čarodějů, nelidí, Lovců čarodějnic a stráží. S pomocí magických prostředků a dýmovnic se někomu utéci podařilo, někomu ne, část tunelů se díky magickému útoku bohužel zbortila a zapříčinila tak menší chaos, jak na náměstí, tak pro ty, co se snažili utéci.
Shrnutí – Všechny skupinky svou práci zvládly poměrně slušně a čarodějům se podařilo utéci, sic u toho proběhla hromada problémů, očekávaných i neočekávaných. Nikdo ale nepřišel o život, kromě pár vyvolených na náměstí. Celá tahle akce bohužel vyvolala zpřísnění ve městě ohledně čarodějů a nelidí. Jejich popravování bylo častější, pravidla byla zpřísněna, až se nelidé báli pomalu vycházet ven, aby je nepověsili jako výstražné příklady před brány města. Pořádaly se zátahy i mimo město.
Útěk z města
Zima 1275, Novigrad,
68. herní den (odkaz, odkaz II.)
Příběhový event

Kostkový poker II.

Dalčí ročník pokerového turnaje se tentokrát konal v hospodě Na Rozcestí, kde se mohl účastnit v podstatě kdokoliv, kdo měl cestu kolem. A kdo měl nějaký peníz navíc, by zaplatil vstupní poplatek. Třeba probrat plevy, co nemají na to, aby mohli hrát. Účast byla opět velmi hojná, sázek jakbysmet.
Kostkový poker II.
Zima 1275, Hospoda Na rozcestí, 65. herní den (odkaz)
Opakující se event

1274

Rok 2018

Saovine

Ke svátku zemřelých se váže spousta historek a legend, na které lidé velmi dobře slyší, a proto se účastníci Saovinu zdržovali jen uvnitř vesničky a blízko stodoly a světel, kde byla přichystána hranice pro pálení Falky na večer. Během dne pak probíhalo vaření těch nejlepších Saovinských pokrmů z dýní, které pak účastníci mohli zhltnout, co hrdlo ráčí, pokud se to dalo jíst, samozřejmě. Také se povídaly strašidelné historky a ta nejlepší si mohla odnést skvělou trpasličí pálenku.
Saovine
Zima 1274, Broňovice, 63. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Lammas

Lidé si nehodlali odepřít ani pozdější sklizeň, jejíž oslava se protáhla díky zátahům na čaroděje. Nelidé a čarodějové sice mohli oslavovat s ostatními obyvateli, ale čím méně o sobě dávali vědět, tím lépe. Nejlépe když byli naprosto inkognito.
Lammas
Podzim 1274, Pole, louky a vinice, 60. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Lovná sezóna

Pro některé se nahánění čarodějů stalo osudným. Dva z nich se pro své blízké dokonce obětovali a nechali se zajmout, aby ostatní mohli utéci. Byli ale tací, kteří nehodlali tyto čaroděje nechat upálit proto, aby si zachránili vlastní kůži. Ještě ten den, kdy došlo k zatčení, se rozhodli společně se starou známou Ajoyl vplížit do sídla lovců a své blízké odtamtud dostat. Jejich akce byla úspěšná, následek to však mělo nedozírný, vzhledem k tomu, že sídlo lovců bylo zapáleno, samozřejmě ne obyčejným ohněm. Život čarodějů se poté ještě o dost zhoršil.
Lovná sezóna
Léto 1274, Novigrad, 58. herní den (odkaz)
Příběhový event

Ovocné trhy

Ovocné trhy začaly zcela neškodně. Náměstí Novigradské se zaplnilo stánky s ovocem účastníci si mohli vyzkoušet, jaké to je stát na pódiu v soutěži talentů. Nečekaně se tu však objevila ozbrojená složka Věčného ohně, narušila trhy a uzavřela náměstí pro namátkové kontroly dwimmeritem. Poté vydali nové zákony ohledně nelidí a čarodějů. Od té doby se pro lidi stalo žití v Novigradu velmi těžkým a pro čaroděje zcela nemožným, pod pohrůžkou smrti. Někteří obyvatelé s nimi souhlasili, jiní zase ne. Jedna čarodějka na náměstí vytvořila chaotickou iluzi a bez boje se nechala chytit a zavřít. Později se k ní přidal také další čaroděj, který pro svou a záchranu jedné elfky byl ochotný vypálit i lázně.
Ovocné trhy
Léto 1274, Novigrad, 58. herní den (odkaz)
Příběhový event

Co bouře přivála

Ajoyl, čarodějnice z tajného spolku, společně se svým přítelem Uzubanem měla tajnou misi, při níž se bohužel zapletla se špatným lidmi a byla prokleta v černou kočku a Uzuban v pomatence bez rozumu v těle pidimužíka. Její prokletí se podařilo zrušit, Uzuban na tom však pořád nebyl dobře. Účastníci později byli vysláni na dokončení mise, kdy museli zlikvidovat čtyři brány, jež měly zničit každá jednu světovou stranu světa. Vyhledali proto tajnou základnu jejich spolku, aby se dostali skrz portál na určená místa bran. Brány sice zničili (a jedna čarodějka si odnesla malého magického tvora), přesto málem nepřežili návrat. Byli totiž zrazeni dalším členem jejich spolku, který pracoval pro Nilfgaard a zneužil tak situace k oslabení severu. Jedna ze zbývajících bran byla aktivována a lidé v okruhu severně od Blavikenu a jižně od Hengforsu zemřeli po zásahu kouzlem. Tento čin vyprovokoval Lovce čarodějnic k tvrdšímu postupu.
Co bouře přivála
Léto 1274, svět, ukončeno 57. herní den (odkaz, podrobnější shrnutí)
Příběhový event

Belleteyn

Jak už to tak bývá, o Belleteynu se velmi často konají svatby a ani tento rok neměl být jiný. Měli se brát zavalitější postarší honosný obchodník s mlynářovou dcerou a bylo to vidět na výzdobě a také občerstvení. Že se svatba nevydaří dle plánu, nikdo nečekal. Páru se někde ztratil kněz, oddat je tedy musel jede z návštěvníků, kupodivu jeden z nelidí. Mimo to se před svatbou konali ještě jiné akce jako například stavění lodiček a jejich pozdější večerní pouštění na vodu a zapalování nebo návštěvy věštkyně. V noci pak byla zapálena ohnivá brána.
Belleteyn
Léto 1274, Broňovice, 56. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Degustace

Jiní se raději podívali na trhy na molech v Oxenfurtu. Měl to být poklidný den ochutnávek vín, jídla a trhů, samozřejmě to opět nebylo jen tak. Rudovlasá žena lákala lidi na ochutnávky vín a poté jim oznámila, že byli otráveni. Vyvolení byli velice nepříčetní, přesto se jim společnými silami podařilo sehnat modrou květinu na vytvoření protijedu. Ne však všichni z toho vyvázli bez ztrát, jeden účastník bohužel musel rudovlasé sloužit, aby přežil.
Degustace
Léto 1274, Oxenfurt, 55. herní den (odkaz)
Jednorázový event

Památné derby Erasma Vegelbuda II.

V létě 1274 se uskutečnil dostihový závod v sídle Vegelbudů. Někteří se přišli jen dívat, někteří se tetelili u stánků a navazovali nové i staré kontakty, někteří dokonce i sázeli. Někomu se poštěstilo, někomu zase ne. Zase jeden slunečný krásný den.
Památné derby Erasma Vegelbuda II.
Léto 1274, Dostihové závodiště, 53. herní den (odkaz)
Opakující se event

Kostkový poker I.

Obludárium nakazilo obyvatele chmurnou náladou, často se stávalo, že lidé upadali do hazardu, alespoň přes den, nejčastěji v hospodě U Alchymisty. Tentokrát šlo ale o větší turnaj, snad aby lidé zapomněli, že se jim po městě toulají zaklínači a monstra. V kostkách padaly zajímavé návrhy, včetně odhalování, vylévání moštů a medovin po soutěžících, dokonce létaly i židle. Obyvatelé v tento den jistě pozapomněli na své strasti a pěkně se bavili.
Kostkový poker I.
Jaro 1274, Oxenfurt, 50. herní den (odkaz)
Opakující se event

Oxenfurtské obludárium

Pro univerzitní město nastaly temnější časy. Tamní obyvatel tajně vlastnil své vlastní obludárium. V jeho sklepení se nacházelo mnoho kotců s nespočtem oblud a monster. Nemohlo to však vydržet v tajnosti moc dlouho a jednou se našel někdo, kdo nebohou zvěřinu propustil z jejich vězení. Vězení však mělo svůj důvod. Zvěřina se rozutekla do celého města, ať na povrch, tak i pod něj. Fledeři, nekkeři, měniči… Město bylo v nočních hodinách uzavřeno a byly vypsány odměny pro zaklínače, aby onu zvěř zabili či pochytali. Lovnou zvěří se stala také kočkodlačka Eshkha, která v zajetí pomalu vyrůstala. Ven se dostala zcela neschopná stát na vlastních nohách.
Oxenfurtské obludárium
Jaro 1274, Oxenfurt, 49. herní den (odkaz)
Jednorázový event

Imbaelk

Nové oživení fóra proběhlo díky oslavě jara. Návštěvníci se mohli hrnout do Broňovic bez ohledu na vyznání či rasu. Probíhal hod kládou nebo hody dívkami, komu co bylo příjemnější a bližší. Rozhodně nemohl ale chybět i alkohol a věrní pijáci.
Imbaelk
Jaro 1274, Broňovice, 48. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

V roce 1273 se neodehrál žádný volnoherní event.

1272

Rok 2016 (založení fóra)

Saovine

Dračí kotlina vítala svou atmosférou účastníky oslav konce zimy, a že se na to hodila velmi dobře, nebylo pochyb. Bylo však třeba všechno si připravit, jako třeba samotné strašáky či založením ohňů a nošení dřeva, což podporovalo onu atmosféru a pozdější tmu.
Zima 1272, Dračí kotlina, 15. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Lammas

Oslava započala díkuvzdáním Královně polí luk, Živě, jež vedl jeden z druidů. Zúčastnění se mohli podílet jak na rituálu, tak na pozdějších akcích, jako bylo třeba házení střevíčku do jezírka a jeho následné lovení či v umu básnickém nebo lukostřeleckém a spoustu dalších. Po rituálu také proběhl průvod vesnicí, dívky s květinami ve vlasech vyzývaly k tanci a lidé ve dveřích nabízeli své moky zúčastněným.
Podzim 1272, Broňovice, 8. herní den (odkaz)
Sezónní svátek

Památné derby Erasma Vegelbuda I.

Rodina Vegelbudů ráda vzpomíná na jednoho ze svých předchůdců, svého zakladatele rodu, velkými památnými derby, na svém panství. Postavené tribuny byly rozdělené na dvě skupiny a to pro nuzné obyvatelstvo, kteří seděly na spodních tribunách a panstvo, které se tyčilo nad nimi. Během závodu lidé mohli sázet u sázkaře na jakéhokoliv koně či jezdce a mimo závodění mohli pobývat například v panském labyrintu a prohodit kus řeči s někým ze svého okruhu nebo prostě jen přelétat od jednoho stánku k druhému a popíjet či zkoušet různé druhy masa.
Památné derby Erasma Vegelbuda I.
Léto 1272, Dostihové závodiště, 5. herní den (odkaz)
Opakující se event

Píše se rok 1272. Jeho Výsost Foltest, král Temerie, princ Soddenu, vládce Pontaru a Mahakamu, je mrtev, zavražděn rukou královraha. Temerie, klenot Severu, padla do rukou nilfgaardského císaře Emhyra var Emreis, Bílého plamene tančícího na mohylách svých nepřátel, a zatímco nad Wyzimou vlaje černá vlajka se zlatým sluncem, po praporech se stříbrnými liliemi šlape vojsko postupující dál na sever. Mezitím v Redánii vládne šílený král Radovid V., zvaný též Nemilosrdný, a jím posvěcený kult Věčného ohně začíná svůj krvavý hon na čarodějnice.