Hobité

Délka života

Průměrný půlčík žije 100 až 120 let a jako s dospělým se s ním zachází už od třiceti. Skutečná zralost však nastává klidně až v padesáti letech.

Charakteristika

Hobité jsou jednou z mladších nelidských ras. Obecně lze říci, že mají mírumilovnou a klidnou povahu, dávají přednost spíše pohodlí domova než dobrodružství a válčení. Zabývají se hlavně zemědělstvím a chovem hospodářské zvěře, jsou také zdatnými obchodníky. Ke Scoia’tael se připojují jen velmi vzácně, jako by na nějakou revoluci byli snad až příliš líní. Podobné zdání však může klamat. Zkuste ohrozit jejich rodinu a velmi rychle poznáte, že se umí se smrtící přesností ohánět motyčkou či jinými zemědělskými nástroji.

Mají zašpičatělé uši podobně jako elfové, ale jinak by se od nich nemohli lišit více. Jsou totiž malí a zavalití. Najdou se tací, kteří neměří ani metr, ale průměrný hobit je vysoký zhruba dva lokte (120cm). Jejich životní styl se točí kolem jídla, pití a zábavy, takže není divu, že mnoho z nich se v pozdějším životě může pochlubit blahobytným bříškem.

Vlasy mají obvykle kudrnaté. Vousy jim buď nerostou vůbec nebo jen v podobě chmýří lemujícího tváře. Co jim příroda vzala na ochlupení obličeje, to přidala v jiných oblastech: je pro ně typický hustý porost na nohách. Dalším poznávacím znakem jsou velká chodidla s velmi tvrdou kůží. Půlčíci tak nemusí nutně nosit boty a často chodí bosí. Na odívání si dávají záležet, obvykle volí zemité či jasné, pastelové barvy.

Výskyt

Na rozdíl od jejich příbuzných (trpaslíků a gnomů) netvoří společenství na izolovaných místech, ale žijí roztroušeně mezi lidmi. Upřednostňují spíše venkov, ale lze je nalézt prakticky kdekoliv. Za zmínku stojí početná hobití komunita v Novigradu, která se před větším rozmachem řádu Věčného ohně věnovala obchodu a tržním spekulacím s nejrůznějším zbožím.

Vztahy s jinými rasami

Většinou dobré. Případné rozpory nejsou známy.

Pokud chcete znát více podrobností o aktuálním dění a vývoji politiky, doporučujeme navštívit přehled vývoje na fóru, oslovit ostatní hráče na našem discordu nebo případně navštívit zaklínačskou wiki.

Magie

Půlčíci mají jedinečné nadání: jsou naprosto imunní proti široké škále psychické a smyslové magie, hlavně pokud jde o čtení myšlenek, iluze, kletby či úpravy zevnějšku. Zkrášlovací lektvary tak na ně, k velkému smutku hobitích parádnic, jednoduše nefungují. Další druhy magie (ohnivá koule, vykouzlený proud vody, telekineze) na ně mají stejné účinky jako na všechny ostatní rasy. Půlčíci, ani jejich kříženci se nemohou stát mágy.

 

Hratelná povolání:

kněz, obyvatel