Lidé

Délka života

Průměrně kolem sedmdesáti, maximálně kolem sta let (výjimku tvoří mágové a zaklínači).

Charakteristika

Lidé žijí nejkratší dobu ze všech ras, ale vynahrazují to zápalem a dravostí, a to ve všech ohledech. Jsou také nejplodnější rasou vůbec: Od dob Konjunkce sfér se stačili rozšířit po celém Kontinentu, postupně vytlačili většinu původního obyvatelstva a dnes žijí v podstatě na všech obyvatelných územích.

Výskyt

Politická mapa Kontinentu se zvláště v posledních desetiletích značně mění, ale dle původu můžeme lidi rozdělit na:

  • Seveřany (obyvatelé Severních království)
  • Nilfgaarďany (dle Seveřanů obyvatelé Nilfgaardu a všech přidružených kolonií)
  • ostrovany (obyvatelé Skellige)
  • obyvatele východních zemí (Hakland, jihovýchodně položená Zerrikánie)
  • obyvatele exotických destinací (Ofír, země Hannu, Zangwebar a Barsa)

Pokud chcete znát více podrobností o aktuálním dění v lidských královstvích a vývoji politiky, doporučujeme navštívit přehled vývoje na fóru, oslovit ostatní hráče na našem discordu nebo případně navštívit zaklínačskou wiki.

Vztahy s jinými rasami

Podobná rozpínavost byla už od nepaměti trnem v oku elfům. Ti s lidmi svedli nespočet válek, do kterých se zapojily i některé ostatní rasy, převážně trpaslíci. Boj s lidmi Starší rasy nakonec prohrály a byly nuceny se stáhnout. Není žádným tajemstvím, že mnoho známých lidských měst je vystavěno na původních elfských základech.

I dnes najdeme v lidských městech příslušníky Starších ras (elfy, trpaslíky, půlčíky a jiné), ale zvláště v Severních královstvích se na ně lidé dívají skrze prsty. Bývají označováni za nelidi, žijí spíše odděleně a platí vyšší daně.

Lidé se mohou rozmnožovat s ostatními rasami. Nejběžněji se lze setkat s půlelfy, ale najdou se i další míšenci dvojí krve. Všichni jsou ale odsuzováni a je pro ně velmi těžké vydobýt si místo ve společnosti.

Magie

Nejvíce Zřídel a uživatelů magie lze najít právě mezi lidmi.

Hratelná povolání:

zaklínač, čaroděj, kněz, obyvatel