Patch notes No. 2

Patch notes No. 2

Čas plyne, třetí výročí se blíží, a i přesto je občas potřeba sáhnout do herního systému a podrobit jej menší, či větší změně. Jak hra postupuje a my se odvažujeme dalších a dalších zátěžových zkoušek, odhalujeme totiž i mouchy, které je nutné spravit nebo vyvážit.

Chápu, že tahle období, kdy staré měníme a zavádíme nové, mohou být matoucí či frustrující. Nicméně je to třeba, a doufám, že veškeré změny zatím byly krokem kupředu a bude tomu tak i nadále.

 

A co přináší dnešek?

  • V první řadě došlo už před nějakou dobou k úpravě znamení a kouzel, přičemž některá ze seznamu zmizela a byla nahrazena novými a jiná obdržela „jen“ pozměnění hodů. Veškeré úpravy jsou vyznačeny zde.
  • Nově si hráči pro své postavy mohou vybrat talent, což je potřeba doplnit nejen do karty a na profil, ale také do speciálního topicu na fóru. Talent přidává k hodům na danou věc jednu kostku navíc.
  • Změna přichází i do PVP zápasení mezi postavami. To, co dříve bylo na dohodě zúčastněných, se stává povinností a počínaje dneškem se střety řeší kombinovanými hody na primární a sekundární dovednost. Krom ošetření „nepotřeby“ vkládat body do sekundárních vlastností to také souboje o něco prodlouží a umožní tak záživnější průběh a snad dá i větší šanci ke zvratům.
  • Novinka se ale týká i soubojů s monstry. Do hry totiž přichází penalizace za nevhodnou zbraň a pokud se budete chtít s příšerou bít ocelí, připravte se, že váš výsledný hod bude pokrácen na polovic. Pokud samozřejmě nemáte po ruce argentii.
  • Spolu s tím se pojí také mírná obměna systému lovů – nově budu k zakázkám přidávat přibližné staty monster, na které si budete moci házet.
  • V sekci alchymie se odteď vyskytují už dlouho slibované oleje.
  • Co se úprav reálií týče, byly mírně změněny popisky zaklínačských škol a to dle nejnověji vydaných informací, tak aby více odpovídaly kánonu, ale nezasahovalo to příliš do již existujících karet.
  • Vše budeme samozřejmě sledovat a podle toho jak to bude či nebude fungovat může dojít k dalším korekcím. Máte radost? 😀

 

Krom těchto technických věcí, je také třeba upozornit na pozměněnou soupisku vedení. Adminy zůstávají Sygnia a Zenn, nicméně moderátorský post vedle Silase a Arleighta nově získává Reginald, který tak přebírá místo uvolněné po Světlomile.

Světlušce bych chtěl tímto poděkovat minimálně za to, že pro mne byla tím hlavním impulsem, díky kterému fórum opět ožilo :-).

 

V dohledné době se snad dočkáme shrnutí děje na foru z posledních měsíců, které by se pak do budoucna mělo stát i pravidelnější rubrikou.

A to je asi prozatím vše. Užívejte chvíle klidu a zase příště.

Zenn

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *