Belleteyn & Bylinkářství

Belleteyn & Bylinkářství

Vážení hráči,

Mockrát děkujeme za veškeré kladné ohlasy, kterých se nám od spuštění hry dostalo! Rovnou přinášíme mini-aktualizaci pravidel v alchymii – konkrétně se zrušila povinnost házet kostkou na bylinné odvary u všech postav, které mají alespoň jeden bod v bylinkářství nebo přípravě jedů.

Zároveň bychom vás rádi poprosili o trpělivost ohledně drobných změn pravidel – spousta nedostatků vypluje až při hře samotné. Děkujeme, že nám pomáháte hru zdokonalovat svými komentáři a zpětnou vazbou!

Herní oznámení:

Belleteyn (Událost ve volné hře, 1. herní den – 2. – 16. 5. 2016) 

Napříč Kontinentem začínají oslavy jarního svátku lásky, radosti a plodnosti Belleteynu, který symbolizuje probuzení přírody po zimě a začátek „světlé“ poloviny roku. Pro svátek je typické zapalování ohňů, jež symbolizují očistu a zbavení se všeho starého a zlého, v každé větší vesnici tedy k večeru zahoří ohně a započne bujaré veselí. V Redánii se prostší obyvatelé obvykle schází na velkou slavnost v Broňovicích, kde návštěvníky čeká typická vesnická zábava spojená s ohňovými rituály a zvyky spojenými s oslavami Belleteynu. Těm, kterým není vesnické křepčení po chuti, otevře své zahrady aristokratické panství rodiny Vegelbudů, kde se pořádá každoroční belleteynový banket s vybranou hudbou i pokrmy. V obou lokacích se objeví úvodní příspěvek zahajující slavnost v pozdní odpoledne herního dne, tzn. v pátek 6.5., a událost potrvá až do konce herního dne. (A protože je Belleteyn obdoba pohanského svátku Beltainu, můžete si o něm počíst více třeba zde :)) 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *