Princip a Pravidla

Princip hry

Zaklínač je textová online RPG hra na motivy knižní ságy Andrzeje Sapkowskiho a jimi inspirovanou navazující sérií PC her od studia CD Projekt. Jedná se o interaktivní hru založenou na psaní příspěvků do herního fóra, kdy hráči prostřednictvím svých fiktivních postav a interakcí mezi nimi společně vytváří příběh herního světa. Hra je volně zasazena do třetí války mezi Nilfgaardem a Severem.

Přispívání na fórum

Obecné zásady

  • V herní i neherní sekci platí pravidla slušného, přátelského chování. Kritika by měla být vždy přiměřená a především konstruktivní. Pozor: Obsah nevhodného charakteru může být bez varování smazán moderátorem fóra.
  • Na fóru se registrujte vždy jménem své postavy. Uživatelské jméno lze změnit v Uživatelském panelu -> Registrační údaje.
  • Do hry se zapojujte vždy až po oficiálním schválení postavy administrátorem nebo moderátorem.
  • Při hře vždy vyčkejte i na odpovědi všech ostatních spoluhráčů a zbytečně je nepředbíhejte, pokud se na tomto kroku předem nedomluvíte.
  • Nová témata (nové úkoly) může v sekci Questy vypisovat pouze vypravěč. I hráči mohou v případě zájmu vést vlastní questy, ty však musí být nejprve odeslány na schválení vedení prostřednictvím sekce Žádosti.
  • Volná hra se vždy řídí informacemi v sekci „Dění ve světě“ na fóru.
  • Ve volné hře je možné hrát pouze v již vytvořených lokacích. S nehráčskými postavami (NPC) popsanými v úvodním příspěvku lokace může každý hráč v rámci mezí libovolně nakládat, jejich role by však měla být vždy pouze okrajová (hostinský může donést pivo apod.).
  • Pokud si s něčím nevíte rady, neváhejte se obrátit na vedení hry prostřednictvím Discordu, Facebooku, sekce fóra pro hráčské dotazy či soukromě odesláním žádosti.

Nepřítomnost

Pokud se delší dobu nebudete na fóru vyskytovat, připojte tuto informaci do svého podpisu (na fóru odkaz Uživatelský panel -> Podpis). Pokud se účastníte vypravěčem vedeného dění, je dobré také napsat přímo PJovi.

Pozor: Postavy, na které se jejich majitel bez ohlášené neaktivity nepřihlásí déle jak 6 měsíců, jsou přesunuty do archivu a jejich účty se označí jako neaktivní. Postavu je možné z archivu přesunout zpět na osobní žádost majitele účtu.

Mažou se také neschválené karty, které zůstávají déle než měsíc bez úpravy! A účty bez karet, na které se 3 měsíce nikdo nepřihlásil.