Princip a Pravidla

Zaklínač je textová online RPG hra na motivy knižní ságy Andrzeje Sapkowskiho a jimi inspirovanou navazující sérií PC her od studia CD Projekt. Jedná se o interaktivní hru založenou na psaní příspěvků do herního fóra, kdy hráči prostřednictvím svých fiktivních postav a interakcí mezi nimi společně vytváří příběh herního světa. Hra je volně zasazena do období třetí války mezi Nilfgaardem a Severem, jak však plyne čas, vytváříme si vlastní zápletky, které jsou volným pokračováním kánonu. Vše podstatné, co se už v naší hře událo, si můžete přečíst v Časové ose.

Pravidla

  • V herní i neherní sekci a na našem Discordu platí pravidla slušného, přátelského chování. Kritika by měla být vždy přiměřená a především konstruktivní. Pozor: Obsah nevhodného charakteru může být bez varování smazán moderátorem fóra.
  • Na fóru se registrujte vždy jménem své postavy. Uživatelské jméno lze změnit v Uživatelském panelu -> Registrační údaje.
  • Do hry se zapojujte vždy až po oficiálním schválení postavy administrátorem nebo moderátorem.
  • Volná hra se vždy řídí informacemi v sekci „Dění ve světě“ na fóru.
  • Nová témata můžou v sekci Questy a Eventy bez schválení vypisovat pouze vypravěči a členové vedení. I hráči mohou v případě zájmu vést vlastní questy, ty však musí být nejprve odeslány na schválení vedení prostřednictvím sekce Žádosti. Tento formulář prosím využijte i pro schvalování vašich Osobních her.
  • Při hře vždy vyčkejte i na odpovědi všech ostatních spoluhráčů a nepředbíhejte je, pokud se na tomto kroku předem nedomluvíte.
  • Nemanipulujte s chováním postav ostatních hráčů ani NPC patřících jinému hráči/vypravěči (nemáte-li k tomu jejich svolení).
  • Dodržujte křišťálovou stěnu – to znamená, že vaše postava nemá přístup ke stejným informacím jako vy (hráč) a podle toho by se měla chovat.
  • Ve volné hře je možné hrát pouze v již vytvořených lokacích. S nehráčskými postavami (NPC) popsanými v úvodním příspěvku lokace může každý hráč v rámci mezí libovolně nakládat, jejich role by však měla být vždy pouze okrajová (hostinský může donést pivo apod.).
  • Na fóru se mohou vyskytovat označené a skryté rozumně explicitní (18+) texty. Pokud je vám méně než 18 let, je pro vás zakázáno takto označený obsah rozklikávat. Pro všechny platí pravidlo označování podobných textů tagem „Explicit“.

Pokud si s něčím nevíte rady, neváhejte se obrátit na vedení hry prostřednictvím Discordu, Facebooku, či příslušné sekce fóra.

Nepřítomnost

Pokud se delší dobu nebudete na fóru vyskytovat, připojte tuto informaci do svého podpisu (na fóru odkaz Uživatelský panel -> Podpis). Pokud se účastníte vypravěčem vedeného dění, je dobré také napsat přímo vypravěči daného eventu/questu.

Pozor: Postavy, na které se jejich majitel bez ohlášené neaktivity nepřihlásí déle jak 6 měsíců, jsou přesunuty do archivu a jejich účty se označí jako neaktivní. Postavu je možné z archivu přesunout zpět na osobní žádost majitele účtu.

Mažou se neschválené karty, které zůstávají déle než měsíc bez úpravy. A také účty bez karet, na které se 3 měsíce nikdo nepřihlásil.