Hobité

Charakteristika

Hobité jsou jednou z mladších nelidských ras. Na rozdíl od jejich příbuzných (trpaslíků a gnomů) netvoří svá společenství na izolovaných místech, nýbrž žijí roztroušeně mezi lidmi. Spíš než města, sobě volí venkov, ale lze je nalézt prakticky kdekoliv.

Obecně lze říci, že jsou mírumilovní a klidní rustikální lidé, kteří se více zajímají o pohodlí domova než o dobrodružství a válčení. Zabývají se hlavně zemědělstvím a jako takové jsou většinou zemědělci, chovatelé dobytka a obchodníci. Ti aktivnější se připojují ke Scoia’tael, je však dobré podotknout, že jich není mnoho – půlčíci jsou zkrátka jako národ příliš pohodlní.

Někteří z nich mohou být menší než metr, většinou jej však trochu přesahují (až 1,25m). Všichni jsou celkem baculatí, avšak časem se z mnohých stává typický tlusťoch, neboť životní styl hobitů se točí kolem jídla, pití a zábavy. Jejich tváře jsou upřímné a veselé, obklopené obvykle kudrnatými vlasy zrzavé, hnědé či černé barvy.

Vousy půlčíkům buď nerostou vůbec, nebo jako chmýří lemují tváře, úplně opomíjejíc bradu a oblast pod nosem. Typické jsou však chlupaté nohy s tvrdou kůží na chodidlech, která hobitům plně nahazuje nutnost nosit boty. Jejich oblečení je obvykle skromné, příjemné a upravené, v jasných a pastelových barvách. Také mají zašpičatělé uši.

Dovednosti

Průměrný půlčík žije 100-120 let a jako s dospělým se s ním zachází už od třiceti – skutečná zralost však nastává klidně až v padesáti letech. Jejich předností jsou mrštnost a rychlost – samozřejmě pokud příliš nezpohodlněli – a vrhání zbraní.

Magie

Speciální jsou především dík své imunitě vůči velké škále kouzel (ohnivá koule se o ně opravdu neškodně nerozprskne, ale čtením myšlenek, iluzemi, kletbami či úpravami zevnějšku jsou prakticky nedotknutelní). Dík tomu se samozřejmě sami (ani jejich kříženci) nemohou stát kouzelníky.

Povolání:

ObyvatelKněz