Trpaslíci

Charakteristika:

Trpaslíci jsou druhou nejstarší rasou severu. Centrem trpasličí kultury je Mahakam, horská oblast bohatá na rudy a proslulá jako centrum světového zpracování kovů. Trpaslíci vynikají v hornických a metalurgických dovednostech, ale dobře se uplatní také jako bankéři, obchodníci, nebo žoldáci.

Jsou malí a robustní – ti nejvyšší z nich dosáhnou po hruď dospělého člověka. Jejich tváře působí surově, jako by byly vytesány z kamene, ovšem zároveň jsou otevřené a plné upřímnosti.

Pro muže je typický velký podíl svalové hmoty a dlouhý hustý plnovous dosahující klidně až na hruď.

Mladé trpasličí ženy, přestože jsou podsadité, působí mile a se svými širokými boky a velkými ňadry mohou být i lidmi považovány za hezké – ovšem jen do té doby, než se změní v hospodyně a tučné báby. Nicméně jsou známy i trpaslice válečnice.

Dovednosti:

Trpaslíci se dožívají okolo 200 let a za dospělé jsou považováni kolem padesáti. Mluví dialektem a bývají velmi tvrdohlaví. I přes svou výšku umí být překvapivě rychlí a vytrvalí. Cestují typicky během, neboť se ve vytrvalosti dokáží vyrovnat i jezdeckým zvířatům.

Také jsou extrémně odolní vůči špatným podmínkám, zranění či alkoholu. Ve tmě vidí lépe než lidé, díky čemuž je pro ně přirozenější obývat skalní i podzemní oblasti.

Protože jsou zvyklí na nadvládu jiných ras už od příchodu elfů, většina se snaží zapadnout do společnosti v lidských městech, přestože jsou často terčem posměchu. Ti, kterým podobný způsob života nevyhovuje, se obvykle připojují ke Scoia’tael, nebo zamíří do Mahakamu, kde je však na oplátku čeká tvrdá práce.

Magie:

Neexistují žádné zkazky o tom, že by měli být schopni používat magii nebo proti ní být imunní jako například pulčíci.

Hratelná povolání:

Obyvatel, Kněz