Nová postava

Jak napsat postavu

Jméno

Založení postavy začíná vaší registrací na herním fóru. Registrujte se vždy jménem vaší postavy – můžete použít její celé jméno, křestní jméno nebo třeba i přezdívku, pod kterou je postava známá. Pokud si ještě jménem nejste jistí, nevadí, před začátkem hraní si ho můžete sami změnit v uživatelském panelu.

Jméno pro svou postavu můžete zvolit v podstatě libovolné. Můžete jí dát do vínku křestní jméno, příjmení, přezdívku, titul i původ, samozřejmě v souvislosti s její historií a společenským postavením. V severních zemích světa Zaklínače jsou nejčastější jména slovanského a germánského původu, můžete však převzít i jména z jiných jazykových oblastí nebo si dokonce vymyslet své vlastní. Pozor: Není povoleno přejímat jména postav známých osobností ze světa Zaklínače (Geralt, Triss, Marigold…) a známých literárních nebo filmových postav (Eragon, Legolas,..).

Rasa a povolání

Pro svou postavu si můžete zvolit jednu ze šesti herních ras a jedno ze čtyř povolání. Vaše postava se může stát člověkem, elfem, půlelfem, trpaslíkem, gnómem nebo půlčíkem a povoláním být zaklínač, čaroděj, kněz nebo obyvatel. Více o jednotlivých rasách a povoláních se dočtete zde.

 

Historie a dovednosti

Dobře si promyslete také historii a dovednosti vaší postavy. Dovednosti vaší postavy jsou číselně vyjádřeny v uživatelském panelu a slouží pro házení kostkami (detailně viz kapitola Dovednosti a kostky), v kartě postavy by měly být tyto dovednosti slovně popsány. Můžete samozřejmě připojit také schopnosti a dovednosti, které vaše postava má, ale nejsou vyjmenované v seznamu dovedností – například u postavy lovce vložíte body do kategorie Lov a v kartě postavy se můžete více rozepsat o tom, jak dobře dokáže rybařit, klást pasti, stopovat zvěř a tak dále. Schopnosti vaší postavy by měly vždy odpovídat její historii, zkušenostem a věku. Jelikož se volná hra odehrává v Redánii, není od věci zmínit, jak se vaše postava do této země dostala a co tam vlastně dělá, pakliže není místní. Pokud naopak vaše postava žije přímo v některém městě volné hry, můžete ji po domluvě přímo i spojit s některou herní lokací (např. postava děvečky může pracovat v lokálu U Ledňáčka a podobně).

Takovou specialitou, co se dovedností týče, je pak znalost jazyka. Svůj rodný jazyk bodovat nemusíte, automaticky se předpokládá, že jej zvládáte bravurně. Pokud se však chcete domluvit i jinou řečí, je nutné investovat do toho alespoň tři dovednostní body (čímž znalost daného jazyka nastavíte na druhou úroveň). Pokud tak neučiníte, musíte počítat s tím, že se Vaše postava jednoduše nedomluví. Více v kapitole o dovednostech.

Nově ve hře zavádíme také talenty. Každá postava si může zvolit jednu dovednost, ke které získá bonusovou kostku. U magie a víry je pak potřeba zvolit konkrétní oblast, ve které bude postava vynikat (nelze si přidat u všech kouzel, ale třeba jen u léčivých nebo ohnivých). Tento talent se zapisuje do profilu a také do speciálního topicu na fóru, aby se zabránilo přepisování – talent nelze nikdy více změnit (z toho důvodu dáváme čas na rozmyšlenou a dá se doplnit i později po registraci).

Vzhled a povaha

Nejdůležitějšími rysy vaší postavy jsou její vzhled a povaha. Tyto dvě položky jsou opravdu klíčové a proto se je snažte promyslet co nejdůkladněji – u vzhledu se například neomezujte jen na barvu vlasů a očí, ale odlište svou postavu od ostatních také popsáním nejrůznějších detailů. Můžete si promyslet například to, jaký má typ postavy, jak vypadá v obličeji nebo třeba co nejraději nosí. Podobně se zamyslete také nad povahou vaší postavy – jak se nejčastěji chová, jak se projevuje na veřejnosti a jak v soukromém životě, jaké má klady a zápory, jaké jsou její touhy a motivace, jakým způsobem přemýšlí, co ji baví, jestli a jak moc věří v nějakého boha, jaké má zvyky a zlozvyky… Možností je nespočet a každý detail vdechne vaší postavě víc a víc života.

Svět Zaklínače je odrazem toho našeho a proto se v něm mohou potkávat postavy nejrůznějších povah a přesvědčení, od hrdinných dobrodinců až po vypočítavé darebáky. Můžete si vytvořit postavu kladnou i zápornou, nezapomínejte však, že co své postavě vtiskněte v kartě, to by se mělo také promítnout přímo do hry – proto vždy zvažte, zda-li vám styl hry s takovou postavou bude vyhovovat.

Příklad: Hráč, který si zvolí hru za zasmušilého, nemluvného člověka s pochybnými úmysly si sice otevře zajímavou škálu herních možností (může si třeba s postavami podobného založení vytvořit vlastní hanzu, pletichařit nebo čas od času svým spoluhráčům ve volné hře ztrpčovat život drobnými krádežemi, záleží na fantazii hráče a povaze jeho postavy), musí se ovšem zároveň smířit s tím, že se do interakce s ním většina postav zrovna nepožene a rozhodně se dvakrát pozitivně nebudou dívat ani na jeho účast na různých výpravách. Antihrdinové bývají fantastickými postavami, hrát za ně ovšem nikdy není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Schvalování postavy

Jakmile máte svou postavu vymyšlenou a relevantní kapitoly v Průvodci hrou pročtené, sepište si herní kartu podle této šablony, odešlete ji jako nové téma v sekci Registrace nových postav a vyčkejte na schválení administrátorem nebo moderátorem. Postava je přijata do hry poté, co ji schválí dva členové vedení. Jednoznačně bezproblémové karty pak může schválit Admin sám, bez podpory druhého hlasu.

 

Více postav?

Každý hráč si může bez časového omezení kdykoliv založit úplně novou postavu. Účty lze v uživatelském panelu propojit a hráč tak může mezi postavami přepínat jedním kliknutím. Pro založení nového charakteru nemusí žádat vedení o povolení (avšak je dobré dát o tom někomu vědět – soukromě nebo přímo v registrační kartě) a za všechny postavy může hrát současně, stále však platí pravidlo o smazání účtu a archivaci postavy v případě, kdy se hráč na fóru bez omluvy déle jak tři měsíce neobjeví. Pokud hráč cítí, že mu předchozí postava nesedla a nechce už za ni nadále hrát, může vedení požádat o její předčasnou archivaci. Těm, kteří však budou zbytečně tvořit stále nové a nové postavy či archivovat ty staré, může být právo zakládat nové postavy až do odvolání odebráno.

⇦ Úvod do hry | Dovednosti a kostky ⇨


         Průvodce hrou • Úvod do hry • Nová postava • Dovednosti a kostky • Magie • Alchymie • BestiářFAQ