Koncept hry

Pozor – celý projekt se zatím nachází ve stavu hrubého náčrtu. Níže najdete pár hlavních rysů chystané hry, mnoho věcí bude ovšem ještě doplněno a určitě i pozměněno.

Hra bude probíhat na herním fóru, které umožňuje hrát v klidném tempu. Respektujeme, že každý má svůj pracovní, školní a osobní život, proto nechceme nijak enormně „hrotit“ herní aktivitu. Budeme se pravděpodobně držet osvědčeného modelu „1 herní den = 14 reálných dní“, který umožňuje kvalitní, ale časově nenáročné hraní. Hra bude probíhat klasickým „play-by-post“ systémem, tzn. veškerý obsah je tvořen pouze ve formě textu samotnými hráči. Hrát bude možné jak ve volné hře, tak ve vypravěčem řízených příbězích – questech (variace na kontrakty (smlouvy) ze zaklínačských PC her). Hru bude prolínat jednolitá hlavní herní linie.

Hrát bude možné za všechny běžné rasy (lidé, elfové, trpaslíci, zvažujeme také možnost hrát za dryády, vlkodlaky, upíry) a povolání (od obyčejného vesničana až po čarodějku nebo zaklínače). Herní svět pro volnou hru bude zpočátku omezený pouze na určitou část světa (pravděpodobně část severu), postupně se bude nejspíše rozšiřovat. Herní reálie budou čerpány jak z knih, tak z her. Zároveň bychom byli rádi, aby si hru mohli zahrát také ti, kteří se ve světě Zaklínače ještě nevyznají, ale láká je středověký fantasy svět, proto předem upozorňujeme možné experty na zaklínačské univerzum na možnost, že občas narazí na nějakou nesrovnalost (a ani my nejsme neomylní :)).

Jelikož boji se ve světě Zaklínače téměř nikdo nevyhne, myslíme také na soubojový systém. Ten bude založen na hodu virtuálními kostkami (podobný systém úspěšně využívá například hra Felix Felicis) a počítání hodnot vlastností postav (podobně jako u soubojového systému Dračího doupěte). Jako předloha nám bude sloužit polská stolní RPG hra „Wiedzmin – Gra Wyobrazni“, ale je možné, že nějaké nápady pochytíme také z chystané tabletop verze Zaklínače (Witcher The Role Playing Game), která má vyjít v polovině roku 2016.

Vzhledem k povaze herního světa bude hra vhodná pouze pro hráče starší patnácti let.