• AKTUÁLNĚ
 •  
  Obrázek
  202. Herní den - 08.07. - 21.07. Léto 1280 (Archiv počasí)
  Událost: žádná


  Ani v dalších letních dnech si obyvatelé moc čerstvého vzduchu neužijí. Teploty stoupají stále vysoko a panuje nepříjemné dusno. Ať už věříte v jakékoliv bohy, možná by nebylo od věci modlit se za trochu deště a vláhy.

  Teploty ve dne kolem 30 °C, v noci kolem 19 °C. Na Skellige je cca o 5 °C méně a je větrněji.
   

Jak na psaní žádosti o Miniquest

Zde naleznete návod, jak formulovat žádost o vytvoření a vedení Miniquestu (spíše pro pokročilé).

Zde naleznete užitečné návody, které se týkají spravování hráčských karet, kostek a dalších.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vypravěč
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 281
Registrován: 14 kvě 2022, 00:00
Rasa:
Povolání:
Vyznání:

Jak na psaní žádosti o Miniquest

Příspěvek od Vypravěč »

Jak na psaní žádosti o Miniquest (MQ)


Rozhodli jsme se otevřít pro hráče možnost, jak si obohatit hru a zároveň si přijít k nějakým bodíkům navíc. Rádi bychom odměňovali snahy hráčů o rozvíjení zajímavých příběhů, které se dají odehrát ve volné hře, aniž by z nich hned musely být Questy, které se většinou hrají delší časové období. Tuto novou formu hry jsme nazvali Miniquesty (MQ), má ovšem několik důležitých pravidel.

Podobně jako u Questů, vypravěčem se stává libovolný hráč, který si vymyslí příběh a dle vytvořené šablony jej pošle Vedení ke schválení. Jak už ale naznačuje předpona mini, mělo by se jednat o jednodušší, nepříliš rozvětvené úkoly, které je možné odehrát svižným tempem v malém počtu hráčů za 1-2 herní dny. Téma může být jakékoliv, měly by ovšem obsahovat interakce s okolním světem (obstarané vypravěčem), ne pouze samy o sobě rozvíjet osobní vztahy mezi postavami bez vnější zápletky.
 
PRAVIDLA MQ
1) Rozptyl bodů, který lze za MQ získat se pohybuje v rozmezí 3-5 bodů. Zpočátku tento systém budeme ladit skrze konzultaci.

2) Miniquesty nelze kombinovat s jiným druhem her (například s lovy). Doporučujeme jejich odehrání plánovat na takové HD, kdy neprobíhá žádný celofórový event.

3) Rámcová priorita psaní MQ v případě více druhů rozehraných her by měla být po hrách v sekci Eventy a po Questech.

4) Pokud hra nebude dokončena do dvou měsíců od jejího počátku, všichni účastníci včetně vypravěče ztrácí nárok na bodové ohodnocení - účelem je opravdu zachovat hry v malém rozsahu a svižném tempu. Odměna má být především bonusem za pěknou, promyšlenou hru, do které jako účastníci i vypravěči investujete dost své pozornosti na to, aby se nevlekla dlouho.

5) První post vypravěče i účastníků se zaznačuje řádným nápisem, že se jedná o MQ.

6) Vypravěč se může přímo domluvit s hráčem/hráči, které do MQ pozve a vytvořit pro ně příběh na míru. Může, ale nemusí zamýšlenou hru nabídnout k přihlášení na Discordu v kanálu #dáme-hru.

7) Každého MQ se může účastnit 1 až 3 hráčů, každý s jednou svou postavou.

8) Současně můžete mít postavu nebo vypravěčovat v 2 různých MQ. Každá účastněná postava po dokončení MQ musí vyčkat alespoň 3 HD (reálný měsíc a půl), než se účastní dalšího MQ. Pokud vypravěč vede dva MQ současně, po dokončení každého z nich také vyčká 3 HD před založením dalšího.
 
Pokud vám jako vypravěči nevyhovuje svižná forma a / nebo malý rozsah tohoto typu hry, přejděte namísto toho k založení Questu.

Schvalování MQ bude probíhat skrze žádosti.
 
Povinné položky:
Vypravěč: (Může a nemusí figurovat jako vlastní postava, ale mělo by to být jasně sděleno)
Hráči (1-3):
HD, v němž se má děj odehrát: (a možné požadavky na počasí)
Lokace, v níž se má příběh odehrát:
Základní příběhová linka: (stručný popis děje / možných rozuzlení. Mělo by obsahovat minimálně zmínky plánovaných NPC/nepřátel)
Očekávaný rozsah kol (doporučujeme 5-10):
Speciální předměty / herní zkušenosti, které by hráči mohli / měli získat:
 
Jelikož se jedná o nový typ hry, je možné, že bude z nabytých zkušeností nutné ještě trochu poupravit pravidla. Pokud by se tak stalo, samozřejmě vás o tom budeme informovat.
Počet slov: 712
Odpovědět