• AKTUÁLNĚ
 •  
  Obrázek
  198. Herní den - 13.05. - 26.05. Jaro 1280 (Archiv počasí)
  Událost: žádná


  Ve vzduchu panovalo dusno. Ačkoliv dopoledne svítilo sluníčko, všem bylo jasné, že něco visí ve vzduchu. Mračna se zatáhla, slunce se za ně skrylo a nastal mohutný slejvák, který byl provázen početnými blesky a hromy. Bouřka to byla opravdu hrozitánská, ale alespoň se díky ní a dešti mohl vyčistit vzduch.

  Teploty ve dne kolem 22 °C, v noci kolem 16 °C. Na Skellige je cca o 5 °C méně a je větrněji.
   

Jak na psaní postů

Zde naleznete přehled ustálených pravidel při psaní postů.

Zde naleznete užitečné návody, které se týkají spravování hráčských karet, kostek a dalších.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vypravěč
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 276
Registrován: 14 kvě 2022, 00:00
Rasa:
Povolání:
Vyznání:

Jak na psaní postů

Příspěvek od Vypravěč »

Jak na psaní postů

Níže naleznete pár pravidel a rad, jak na psaní herních postů. Na začátek je nutné říct, že posty nejsou omezeny délkou. Mohou být na pár řádků nebo klidně na několik stránek. V tomto hráče rozhodně nijak neomezujeme. Důležité ale je, aby váš spoluhráč měl možnost na obsah vašeho herního textu nějak reagovat. Je tedy dobré nahodit udičku, ať je čeho se chytit a posouvat děj hry svými příspěvky o krok dále.

Obrázek
Panel textových nástrojů

Herní příspěvky je možné psát v 1. nebo 3. osobě. Aby byl text přehlednější, Přímá řeč se zpravidla označuje tučně

Kód: Vybrat vše

[b][/b]
a myšlenky v kurzívě.

Kód: Vybrat vše

[i][/i]
Pokud je vaše postava čaroděj a hovoří k někomu za pomoci telepatie, využívá se kombinace obou dvou tagů, text je tedy označen zároveň tučně a kurzívou. Pro přehlednost je možné řeč i myšlenky barevně označit, je však vhodné vyhnout se zbytečnému střídání barev. To znamená, že si pro svou postavu můžete určit jakoukoliv barvu z palety, ovšem měli byste ji využívat již nastálo.

Mluví-li vaše postava cizím jazykem, nezapomeňte tuto přímou řeč v příspěvku označit příslušnou značkou. Jejich přehled naleznete zde.

Ve volné hře je vždy vhodné v příspěvku označit příchod a odchod vaší postavy (např. šipkami: >>, při přesunu mezi lokacemi můžete poznamenat, odkud vaše postava přichází nebo kam odchází). I v rámci jednotlivých lokací je dobré označit na začátku postu, kde přesně se vaše postava nachází (např. hostinec – upřesníme tedy, že postava sedí poblíž krbu nebo se nachází ve svém pokoji v druhém patře, etc). Usnadňuje to orientaci a předchází zmatkům, a to především tehdy, když je v tématu opravdu živo (např. při příležitosti nějakého eventu).

Při začátku hry v nový herní den je vhodné uvést, zda se k vám může kdokoliv připojit, nebo jestli máte domluvenou hru a čekáte na jiného hráče. Každá nová hra by měla být na začátku označena příslušným herním dnem, a to znovu kvůli přehlednosti. Pokud se v jedné hře nachází vícero postav, je dobré vždy na začátku postu označit, že na tuto postavu reagujete, nebo ji ve svém příspěvku zmiňujete. Hráči této postavy bude tak na první pohled jasné, že se má vašemu hernímu postu více věnovat.

Mimoherní poznámku v herním příspěvku vždy pro přehlednost označujte pomocí tlačítka „MH“. Tato poznámka se využívá na vše, co se netýká děje ve hře, tedy například hodů kostek, nebo zmínky, že se k vám může nějaká další postava přidat, etc.

Dbejte na pravidlo křišťálové stěny. Ačkoliv vy jako hráč máte přístup do všech témat a tedy přehled o dění na celém fóru, vaše postava ví jen to, u čeho reálně byla nebo o čem jí ve hře někdo řekl. Vztahuje se to také na identitu postav (například když se dočtete, že váš spoluhráč je půlelf, ale ve hře skrývá své uši, vaše postava nemůže tak snadno odhalit jeho rasovou příslušnost).

Tag „Spoiler“ můžete využívat pro libovolné zkrácení textu, či ukrytí vašich hodů. Rozumně explicitní obsah 18+ je ve hře povolen, měl by však být vždy označený v rozkliknutelném spoileru (tlačítko „Explicit“). Označujte prosím také popisy násilností (například mučení).

Pokud chcete vyhledat post jakékoliv postavy, včetně té svojí, stačí v jakémkoliv postu či v sekci Členové poklikat na jméno této postavy a na stránce, která se vám posléze zobrazí zvolit možnost Vyhledat příspěvky uživatele. Tato funkce je dobrá nejen k procházení minulých her, ale také v případě, kdy se chcete vrátit ke své rozehrané hře a v tématu, ve kterém jste hru započali, se nacházejí již další rozehrané hry. Je to tedy nástroj k tomu vyhledat co nejrychleji poslední napsaný post ve hře vaší.
Počet slov: 835
Odpovědět