• AKTUÁLNĚ
 •  
  Obrázek
  192. Herní den - 19.02. - 03.03. Zima 1280 (Archiv počasí)
  Událost: Svatba Tristena a Adelaide


  Věčný oheň se smiloval nad mladými snoubenci. Jejich svatba, pro kterou bylo zvoleno možná ne příliš přívětivé zimní období, se bude konat za polojasného počasí a značné oblevy, což byla dobrá zpráva i pro všechny v podhradí, kteří se měli v úmyslu veselit taktéž, ale venku. Jediné, co snad trochu kazilo dojem ideálu tak bylo všudypřítomné bahno. Nic ale nemůže být příliš dokonalé.

  Teploty ve dne kolem 10 °C, v noci kolem 6 °C. Na Skellige je cca o 5 °C méně a je větrněji.
   

Jak na avatar a podpis

Zde naleznete návod, jak si udělat podpis dle představ a jak přidat avatar.

Zde naleznete užitečné návody, které se týkají spravování hráčských karet, kostek a dalších.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vypravěč
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 260
Registrován: 14 kvě 2022, 00:00
Rasa:
Povolání:
Vyznání:

Jak na avatar a podpis

Příspěvek od Vypravěč »

Jak na avatar a podpis

Zdá se vám váš profil moc strohý a nelíbí se vám, že vaše posty jsou pouze holý text a neupoutají tak na první pohled pozornost? Není nic jednoduššího, než si profil trochu vyšperkovat podle vlastních představ. A jak na to? Tak přesně tomu se věnuje tento návod.


Avatar

Obrázek
ukázka maximální velikosti avataru
Avatar, neboli profilový obrázek, si můžete nastavit v rámci Uživatelského panelu, a to konkrétně v sekci Profil -> Avatar. Na avataru by měla být vyobrazena nejlépe vaše postava, aby ostatní na první pohled věděli, jak vypadá. Pokud máte určitý faceclaim, není nic snazšího, než si vyhledat obrázek tohoto protagonisty a použít ho. Pokud faceclaim nemáte, nevadí. Můžete si najít obrázek podle vašich představ například na Pinterestu.

Obrázek nebo gif, který budete nahrávat, nesmí mít velikost vyšší než 200px na 200px. Tento velikostí limit je striktně nastaven, a pokud je váš soubor větší, do profilu se nenahraje. Co ale dělat, když se vám obrázek líbí? Samozřejmě není nic snazšího, než si upravit jeho velikost v jakémkoliv grafickém editoru, a to včetně Malování, které je k dispozici na každém PC. Ale co když váš vybraný avatar není obyčejný obrázek, ale gif? Nejjednodušší variantou, jak oříznout či upravit velikost gifu, a to dokonce online, je stránka ezGif, která nabízí i mnoho dalších funkcí.

Pak už jen stačí poupravený obrázek nahrát a můžete se radovat z nového avataru.


Podpis

Jak již bylo napsáno v návodu k registraci postavy, podpis musí obsahovat minimálně odkaz na kartu postavy. Je to z toho důvodu, aby si ostatní hráči mohli o této postavě kdykoliv najít vše potřebné bez toho, aniž by museli každou chvíli vyhledávat v kartách přijatých postav. Nastavení podpisu se nachází v rámci Uživatelského panelu, a to konkrétně v sekci Profil -> Podpis.

Co se znázornění podpisu týče, meze se nekladou ani vkládání obrázků či gifů nebo citátů. Obrázky a gify, které jsou vloženy do podpisu mají pouze jedno omezení - nesmějí být vyšší než 200px. Také by se, pokud bude těchto grafických doplňků v podpisu více než jeden, měly vejít na jeden řádek, aby se zbytečně nezvětšovala celková velikost podpisu. Zde ale pozor, v náhledu podpisu se obrázky či gify mohou jevit tak, že zasahují do více řádků, přitom se ale v postu budou ukazovat pouze v jednom řádku. Zde nezbývá nic jiného, než to prostě ozkoušet.

Jak do podpisu vložit odkaz? A co když se mi nelíbí, že je tam jen obyčejná url adresa, ale hodil by se mi tam spíše nějaký text? Všechno se dá nastavit přes tag Vložit URL (symbol propojeného řetězu na panelu nástrojů k příspěvku). Pokud kliknete na tento symbol, objeví se vám tabulka, kde zadáte URL adresu karty vaší postavy. Pokud nechcete mít viditelný pouze tento odkaz, ale chcete ho schovat pod nějaký text, vyplníte ještě řádek Volitelný popis. Takovýmto jednoduchým způsobem můžete schovat kartu vaší postavy například pod nějaký citát nebo jiný text.

Obrázky se do podpisu vkládají pomocí tagu IMG. Ten se nachází hned vedle toho pro vložení odkazu (rámeček s krajinkou). Když na tuto ikonku kliknete, v textu se vám objeví ohraničený tag.

Kód: Vybrat vše

[img][/img]
Do něj pak vložíte url obrázku či gifu, který chcete do podpisu vložit. Pro úpravu obrázků můžete použít jakýkoliv grafický editor. Pro úpravu gifů online slouží již výše zmíněná stránka ezGif.

Pokud nechcete odkaz na kartu skrýt za textem, ale rovnou třeba za obrázkem, i zde se nabízí možnost, jak si s tím v podpisu pohrát, a to pomocí souboru tagů.

Kód: Vybrat vše

[url=odkaz na kartu][img]odkaz na obrázek[/img][/url]
Poté stačí jen odeslat změny a můžete se radovat z nového podpisu.
Obrázek
ukázka podpisu o třech gifech, odkaz na kartu je skryt za citátem
Počet slov: 787
Odpovědět