Princip a Pravidla

Zaklínač je textová online RPG hra na motivy knižní ságy Andrzeje Sapkowskiho a jimi inspirovanou navazující sérií PC her od studia CD Projekt. Jedná se o interaktivní hru založenou na psaní příspěvků do herního fóra, kdy hráči prostřednictvím svých fiktivních postav a interakcí mezi nimi společně vytváří příběh herního světa. Hra je volně zasazena do období třetí války mezi Nilfgaardem a Severem, jak však plyne čas, vytváříme si vlastní zápletky, které jsou volným pokračováním kánonu. Vše podstatné, co se už v naší hře událo, si můžete přečíst v Časové ose.

Pravidla

  • V herní i neherní sekci a na našem Discordu platí pravidla slušného, přátelského chování. Kritika by měla být vždy přiměřená a především konstruktivní. Pozor: Obsah nevhodného charakteru může být bez varování smazán moderátorem fóra.
  • Na fóru se registrujte vždy jménem své postavy. Uživatelské jméno lze změnit v Uživatelském panelu -> Registrační údaje.
  • Do hry se zapojujte vždy až po oficiálním schválení postavy administrátorem nebo moderátorem.
  • Volná hra se vždy řídí informacemi v sekci „Dění ve světě“ na fóru.
  • Nová témata můžou v sekci Questy a Eventy bez schválení vypisovat pouze vypravěči a členové vedení. I hráči mohou v případě zájmu vést vlastní questy, ty však musí být nejprve odeslány na schválení vedení prostřednictvím sekce Žádosti. Tento formulář prosím využijte i pro schvalování vašich Osobních her.
  • Při hře vždy vyčkejte i na odpovědi všech ostatních spoluhráčů a nepředbíhejte je, pokud se na tomto kroku předem nedomluvíte.
  • Nemanipulujte s chováním postav ostatních hráčů ani NPC patřících jinému hráči/vypravěči (nemáte-li k tomu jejich svolení).
  • Dodržujte křišťálovou stěnu – to znamená, že vaše postava nemá přístup ke stejným informacím jako vy (hráč) a podle toho by se měla chovat.
  • Ve volné hře je možné hrát pouze v již vytvořených lokacích. S nehráčskými postavami (NPC) popsanými v úvodním příspěvku lokace může každý hráč v rámci mezí libovolně nakládat, jejich role by však měla být vždy pouze okrajová (hostinský může donést pivo apod.).
  • Na fóru se mohou vyskytovat označené a skryté rozumně explicitní (18+) texty. Pokud je vám méně než 18 let, je pro vás zakázáno takto označený obsah rozklikávat. Pro všechny platí pravidlo označování podobných textů tagem „Explicit“.

Pokud si s něčím nevíte rady, neváhejte se obrátit na vedení hry prostřednictvím Discordu, Facebooku, či příslušné sekce fóra.

Nepřítomnost

Pokud víte, že se delší dobu nebudete na fóru vyskytovat, je dobré o sobě dát alespoň jednou za čas vědět například na diskuzním Discordu, nebo se alespoň pravidelně přihlašovat za svůj účet. Pokud se účastníte vypravěčem vedeného dění, informujte jej prosím o své případné neaktivitě. Je slušnost dát vědět také případným spoluhráčům, se kterými máte rozehranou hru.

Pozor: Postavy, na které se jejich majitel bez ohlášené neaktivity nepřihlásí déle jak 6 měsíců, jsou přesunuty do archivu a jejich účty se označí jako neaktivní. Postavu je možné z archivu přesunout zpět na osobní žádost majitele účtu.

Mažou se neschválené karty, které zůstávají déle než měsíc bez úpravy. A také účty bez karet, na které se 3 měsíce nikdo nepřihlásil.

Pravidla nepřítomnosti se vztahují také na faceclaimy postav, které prošly schválením, ale mají odehráno 10 nebo méně postů a jsou neaktivní déle než rok. Takový faceclaim může být uvolněn pro použití jiným hráčem.