Victor

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 črc 2020, 12:43

Victor

Příspěvek od Victor » 24 črc 2020, 17:04

Jméno: Victor
Rasa: člověk
Povolání: čaroděj
Věk a/nebo datum narození: 35 let

Vzhled: Přibližně 175 cm vysoký, štíhlé, šlachovité postavy. Na rozdíl od jiných čarodějů nevypadá důstojně, ale spíše zanedbaně (kromě plnovousu, jehož udržování u něj hraničí až s posedlostí), což je záměr, aby na sebe neupoutával přílišnou pozornost. Má tmavě hnědé, dlouhé vlasy, na čele ustupující, které nosí rozpuštěné a pěstěný plnovous. Na první dojem působí díky jeho bledosti a častým kruhům pod očima nemocně. Pod hustým obočím má hnědé oči, výraznější nos a úzké rty, většinou sevřené v tenkou linku. Na krku nosí zlatý řetízek s přívěskem ve tvaru letícího ptáka. Jiný šperk byste u něj nenašli.
Oblečen chodí v tmavém oblečení, jehož nedílnou součástí je černý plášť sahající až k zemi, černá tunika, tmavě hnědé kalhoty a pohodlné vysoké boty. Jediné, co by se dalo nazvat zbrojí, jsou hnědé kožené nátepníky do půli paží, které vyčuhují zpod rukávů pláště. Pod pláštěm na opasku se stříbrnou sponou má pochvu s jedenapůlručním mečem, který sehnal od jistého okradače mrtvol. Victor má meč, zlodějíček doživotní trauma. Dále má na opasku velkou červenomodrou koženou tašvici na různé drobnosti, kde se nachází zabalené pečlivě v plátýnku i jeho zrcadlové sklíčko a nůžky. Tašvice je tím nejbarevnějším, co na sobě má a nabourává jeho jinak tmavý šat. I čaroděj musí mít nějaký rozmar, tak proč ne kus vybavení, které by měl na sobě spíše nějaký floutek, či herec. Vedle tašvice má ještě pouzdro, ve kterém se nachází kovaná souprava příboru. Křížem přes hruď má na koženém pásu pod pláštěm zavěšenu koženou čutoru.

Povaha: Vzhledem k situaci, která v tuto chvíli v Redanii je, se z přátelského mladíka, který byl při studiích pro každou nekalost a šprým, stal vcelku zatrpklý muž. Nestraní se společnosti, pokud postrádá fanatismus. Sám se považuje za inteligentního člověka (což je sebeklam, zas takový myslitel to není). Nemá rád hlupáky, ke kterým se může zachovat povýšeně. Nebrání se diskuzím. Nevázaná zábava však není nic pro něj (pryč jsou staré časy). Pokud u někoho uzná, že je hoden jeho přízně, tak neváhá pro takovou osobu riskovat. Pro cizího člověka se s pomocí nepřetrhne. Pokud by byl v tísni čaroděj/-ka, pomůže i když danou osobu nezná. Drží se hesla, že čarodějové si v těžkých časech musejí pomáhat. Nesnesl by pomyšlení, aby někdo z jeho cechu skončil jeho vinou, či nedůsledností na hranici. U lidí věřících ve Věčný oheň neřeší, zda patří mezi fanatickou odnož, či patří mezi umírněné. Pohrdá jimi všemi. K nelidem nemá vyhraněný postoj. Nesnáší, když musí jíst rukama. Radši si v hospodě vyndá a použije svůj příbor. Nebude přeci jíst jako nějaký buran.

Víra: v sebe sama

Schopnosti a dovednosti:
tělesná konstituce 1
obratnost 2
vůle 2
smysly 1
inteligence 1
magie 3
boj se zbraní meč 2
gramotnost 1

Talent: zatím jej hledá

Historie a rodina: Pochází z nižšího šlechtického rodu Aborne, který sídlí u hranic Redanie s Kovirem. Své rodové jméno nepoužívá.
Narodil se jako třetí dítě (starší bratr Edmund a sestra Katerine) druhé choti Osmunda Aborne, Elvíře. Z prvního manželství jeho otce má dva starší nevlastní bratry (Osmunda a Bernarda). Jelikož byl v nástupnictví až na čtvrtém místě, byl poslán na studia do Ban Ard, když se u něj projevili první známky čarodějného talentu. Ale než nastal čas jeho studií, tak v sídle rodu prožíval pěkné dětství. Nebyl na něj vyvíjen takový tlak, jako na jeho starší bratry. Hrál si často s dětmi z vesnice, nacházející se za hradbami sídla. Bylo to radostné, spokojené dítě. Kromě hraní s vrstevníky se naučil číst a psát (i když to jej moc nebavilo a dosud toto umění nedotáhl k dokonalosti), počítat (což byla nuda, dokud se nejednalo o peníze) a šermovat (to jej bavilo mnohem, mnohem víc). Jednoho dne se vše změnilo. Při večeři se dozvěděl, že bude pořádán ples, kde se rozhodne o budoucím choti jeho starší sestry. Katerinu měl velmi rád a tak jej předsava, že se brzy provdá a odejde pryč, velmi rozrušila. Když se vztekle rozkřičel, že Katerina nikam nepůjde, tak začaly praskat skleničky. Pulka první, druhá... až byl nakonec stůl a blízké okolí plný střepů. Poté, co byl uklidněn, bylo o jeho dalším osudu jasno. Když odjížděl do Ban Ard, dostal od otce darem přívěsek, který nosí dosud jako upomínku svého původu.
Studium na škole mu šlo vcelku dobře. Nebyl nejlepší z ročníku, ale ani nepatřil k nejhorším. Byl takový, nu, průměrný. Mimo výuku byl členem party, kdy vymýšleli, co a kde provést za nepřístojnost. Z veselého dítěte se stával rozverný mladý muž. Ve 25 letech byl vyslán dalo by se říci na zkušenou. Hlavním cílem pro něj bylo určit, jakým směrem se v magii dále specializovat. Zjistil, že třeba léčitelství nebude nic pro něj (moc špinavé a smrduté). To samé zjistil u historického bádání (děsná nuda). Asi by od mistra k mistru putoval dosud, kdyby nebylo Lóže a následné změny postoje k čarodějům. Od té doby magii používá minimálně a to hlavně v divočině, aby si obstaral své základní potřeby. Občas se nechá najmout jako žoldák chránící kupce. Při této činnosti pátrá po tom, zda neucítí magickou auru jiného čaroděje. Jinak navštěvuje hlavně hostince u cest, či vesnice. Velkým městům se snaží vyhýbat.
O rodinu se naposledy zajímal přibližně dva roky zpět, kdy se vydal do vesnice vedle panství, ve kterém vyrůstal. Odjížděl odtud jako kluk, vracel se jako muž, takže zůstal nepoznán. Dle klepů v místní krčmě zjistil, že jeho otec již nežije a panství tak připadlo jeho nejstaršímu bratru, Osmundovi, toho jména druhému. Jeho matka byla v té době churavá. Přemýšlel, zda jí navštívit, ale všeobecná nálada proti čarodějům jej od toho kroku odradila. Nechtěl, aby způsobil rodině nějaké potíže. Oblast tedy opustil s tím, že se tam již nejspíš nikdy nevrátí.

Speciální inventář:
zlatý řetízek s přívěskem letícího ptáka
kus zrcadlového skla a nůžky
souprava jídelního příboru
bastardí meč

Loajalita: ke všem, kteří ovládají magii

Známé postavy:

Editace karty:

Odehrané questy:

Pozn.: 2. postava hráče Aldarey (1. je všemi milovaný Látal)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 210
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Victor

Příspěvek od Sygnia » 24 črc 2020, 17:40

SCHVÁLENO
24.7.2020

Vítej ve hře!
2. postava Aldareye


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků