Mellbork Holt

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.

Mellbork Holt

Příspěvek od Mellbork Holt » 14 pro 2019, 12:38

Jméno: Mellbork Holt

Rasa: trpaslík

Povolání:
žoldnéř a dobrodruh, ale aj prací sa uživím, kdyš to musí bít

Věk a/nebo datum narození:
šak už sem dospělým trpaslíkem, 102 zim sem viděl a stejně tolik eště uvidím

Vzhled:
tož neviděli ste nikdá trpaslíka?! V jaké čertovské noře ste byli?
Statný jako strom a pevný jako skála (však v nejlepších letech, panenko ;) ), aj vysoký sem. Kdejakému špicaušiskovi hlavou zuby možu vymlátit, stačí jen maličko povyskočit... Vlasů moc nemám, v boji překážají a k užitku taky nejsou, snad jen aby do jídla padaly a navíc kapucu nosím nebo čapku. Ale vousy... Jooo vousiska mám, že mi je može svjet závidět! Dlouhé až po prsní kyrys, husté a tmavé, některé do copánku svázané a jiné volně rostlé. A jsou pevné, ale na dotek jemné a ... No prostě svět ať závidí, esli chce :)
A vidím jako rys, i když jen jedno oko mám. Pravé. To levé mi vzala nillfgaardská šavle v první válce o Sodden. Já si za to vzal tu šavli aj s tou rukou a hlavou a kdyby mně neodtáhli moji ogaři, vzal bych si teho nillfgaardského pazgřivca po kouskách... MOR na jeho pochcanů rodinu!
K tému oku sa váže aj jizva, co mi zdobí nos, hezky přes kořen frňáku mňa vzala ta jeho šavla. Ale co bych byl za chlapa, kdybych se nemohl jizvou pochlubit, no ne?
A co nosím? No nejsu čarodejka ani podvodník, abych sa parádil. Nejlepčí sou věci volné, pohodlné, aby nepřakážaly v pohybu, ani při boji ani při milování. Čistá košela a pevná kamizola prošívaná. Kalhoty z pevné kože a dobré boty je potřeba mít. Však jeden sa po tem svjetě nachodí až až.

Povaha
dobrácká, ALE co je vám po tem! Taky sa vás neptám... A vycházím s každým. S některými lépe a dveřmi a s některými hůře a ti jdou napřed voknem...
Ale tak budiž teda... Cosi k sobě povím, ale zadarmo to nebude. Aspoň korbel piva přineste, ať se od huby tolik nepráší... Tož jak jsem už řekl, povahu mám dobráckou, i když si vedu svou a hartusím vsude kam přijdu. Šak je to jen na oko, aby sa neřeklo, že sem měkota. Pokavaď ovšem nerýpeš do trpaslíka nebo nepodvadíš v kartách či v kostkách!!! To mě pak šlak bere a berserk je proti mě vochočený domácí zvířátko! To potom rýpám já a věř, že dobře ti nebude... A nebo když je pivo teplé a jídlo studené... Co krčmáři, jak se u tebe vaří?!
Ovšem u přátel je to jiná, těm co věřím sem tam i nějakou tu uštěpačnou poznámku prominu, šak se známe ne a ani já nezůstávám dlužen :biggrin: A na přátelství, to já věřím.
A nepřátelé? S těmi nemám slitování.
A rád se zasměji, když je čemu. A rád zpívám, když není sucho v hrdle... To mi připomíná, kdo přinese druhý žejdlík toho šizuňku, co tu za pivo vydávají? Barvu to nemá, víc vody než chmele a pěna jak když do vody nachč... Slečna promine. Ale máš dívčico recht, aspoň je to studené, hořké a neplatim to já.
A co ještě k mý povaze byste chtěli vědět? Pomocnou ruku podám tomu, kdo ji potřebuje. A věřím na čest a čestné slovo.
Sliby plnim a nezůstávám dlužen... Je to pití na tebe, ne?
Ááále co už, další rundu platím já, aby se tady neřeklo, že Mellbork Holt je dajaká držgrešla. Tak dejte na stůl a zahrajte, ještě sa tančit bude! Pěkně od podlahy, po trpaslicku!

Víra: v sebe a trpaslíky

Schopnosti a dovednosti:
tak bojovat umím a dobře! Můj meč Krvesaj už pěkných pár pupků rozpáral a hlav posekal. A palcát nenosím taky pro vokrasu... Kam s mečiskem nemožu, tam mě vpustí s palcátem, hňupy...
A písat vým také, šak vidíte samy ne?! Neusmívaj sa, bo ti tu hubu na druhou stranu vobrátím a přes uši přetáhnu!
A kovat umím, sem totiž trpaslík, nezapomínej...
A na koníku jezdit umím... Šlapat po svých se furt nedá.
A že prý i kafrat do všeho umím... Ale to je jen závist těch, co si nevědí poradit sami.

Tělesná konstituce: 2
Síla: 2
Obratnost: 1
Zručnost: 1
Smysly: 1
Inteligence: 1
Vůle: 1
Řemeslo: kovářství: 1
Jazyky: trpasličtina a obecná mluva: 1
Boj se zbraní: jedenapůl ruční meč "Krvesaj": 2, palcát: 2
Boj se štítem: 1
Boj beze zbraně: 1
Všímavost:1
Gramotnost: 1

Talent: žít tak abych se na smrtelný posteli nemosel stydět, žesem něco promeškal.

Historie a rodina:
Rodina... Hmmm, zvědavý si jak zablešený mýval... Ale co, mamu i tatu sem měl a mám... Žijí v Mahakanu. A pár bratrů a sester, ale ti tě nezajímají. Do svjeta sem utekl brzy, stát u kovadliny mě nebavilo, svjet sem chtěl vidět.
Potloukal sem se tam i tady, delal to i ono... Nejčastěji doprovod obchodních karavan, ochranu proti lapkům. A když jsem pobýval v Horním Soddenu, zverbovali mňa do oddílu proti Niilfdaardu... Och to byly řeže, obě bitvy jsem přežil i pod pahorkem bojoval...
No a pak zasejc na cestách.
Ale joo, něco jsem zažil. Kdo si, ale mečem na chleba vydělává, ten má historky jednotvárné, milá slečno Quitano. Nebavilo by ťa posluchat o tem, jak patnáct špinavých odrbanců se chtělo zmocnit karavany ctihodného pana Bauxe Hobbyho, protože si usmysleli, že veze kdovijaký poklad pod plachtami. A přitom na vozy byly naloženy jen bílé hrnce, co se do nich před spaním vys... No too... Jak bych to...Šak víš... Ale upalovali, když jsme jim to vysvetlili. Myslím si, že ten hrnec nepotřebovali, jak jim to z gatí teklo a v botách čvachtalo...
Ale jinak nemám tak zajímavé příběhy, jako jsem slyšel o jednom zaklínači. Slyšelas je také o šedém vlkovi? Těžko jim uvěřit, že? Jsem si jistý, že ten bard co vo něm vypráví a haleká akorát přehání, aby si nějakou tu korunu na lidech vydělal.Tak! A co, dáme ještě po žejdlíku? Když už tak moudře rozprávíme?

Speciální inventář
Mám hnědého koníka. Nízkého, ale statného a vytrvalého. A na něm co uvezu. Deku i plášť, drátěnou košili, sekeru i meč, když si ho nenesu, kulatý, pevný štít, tepané nákoleníky a železnou přilbu do boje. Sedlo má pěkné a taky brašny veze s oděvem a jídlem. A vak s ovsem pro koníka.
A u sebe? Vždycky palcát, zavěšený v poutku na opasku. Opasek s hověziny s pěknou velkou sponou a na něm dvě brašny se vším, co trpaslík potřebuje k přežití. Dýmku s tabáčkem, váček s pár stříbrnými, ale aj zlatka se tam nějaká najde. Křesadlo, zavírací nůž, provázek, jehlu s nití a... No nechceš abych to vyndával všechno, ne!? Taky lovecký tesák nosím.

Loajalita: nemám rád Nillfgaard, ale kdo má... A veverky, ále ať mě nechají na pokoji, taky je nelovím...

Známé postavy:
Irviel (hostinec Na Rozcestí - kostky, chlast a nepovedený zpěv)
Radka (tak nějak na cestách...)
Chimerion

Editace karty
27.2.- úprava bodů za Valentýna
19.5.- přidány známé postavy

Odehrané questy
-
Naposledy upravil Mellbork Holt dne 19 kvě 2020, 11:00, celkově upraveno 13
Mellbork Holt

Hey how, hey how,
Trpaslíci dou.
Kdo jim v prostřed cesty stojí
Toho vodnesou.

Hey how, hey how,
Trpaslíci dou.
Korbel piva, pěkná roba,
Nám neutečou!

Tradiční lidová píseň trpaslíků z Mahakanu

Re: Mellbork Holt

Příspěvek od Quitana » 16 pro 2019, 13:20

Prvně u nás vítej.

Mně osobně se styl, jakým si registraci podal líbí, jen bude třeba připsat alespoň nějakou tu povahovou část, ta musí mít min. 5 řádků. A co se týče historie, když je mu už přes sto zim a hodně toho nacestoval, určitě by se rád podělil o své zážitky ni?

Jinak za mě ok.
Kraxs
Fenek /Pes
Pískově zbarvený tvor velmi podobný malé lišce, s namodralými až tyrkysovými nádechy mezi pískovými chloupky, bledě modré blesky z dřívějších dob na čele a každé noze zepředu, tmavě modrá až lehce našedivělá očiska, pocitová a emoční komunikace.

Příspěvek od Mellbork Holt » 16 pro 2019, 18:12

Děkuji za milé přivítání. Nestane se v těchhle dobách, aby se trpaslík tak pěkně vítal...
A když už přivítán, pohodlně usazen, tak já ti k temu, co už o mně víš, ještě něco přidám na poslech... Našpicuj ušiska sličná vědmo a nalej ze džbánu...
Mellbork Holt

Hey how, hey how,
Trpaslíci dou.
Toho vodnesou.

Hey how, hey how,
Trpaslíci dou.
Korbel piva, pěkná roba,
Nám neutečou!

Příspěvek od Quitana » 16 pro 2019, 21:26

SCHVÁLENO
16.12.2019

Obrázek
Obrázek

Pro hráče:

Za věrnost:

16.6.2020

Obrázek
Pro postavu:

Za hraní s vypravěčem:

Questy:

| +
Stíny nad Horní Dolní (Odsunuto)

Svátky:

Obrázek
Imbaelk
Kraxs
Fenek /Pes
Pískově zbarvený tvor velmi podobný malé lišce, s namodralými až tyrkysovými nádechy mezi pískovými chloupky, bledě modré blesky z dřívějších dob na čele a každé noze zepředu, tmavě modrá až lehce našedivělá očiska, pocitová a emoční komunikace.

Příspěvek od Zenn » 17 pro 2019, 12:12

Já bych měl akorát ještě připomínku k rozdělení bodů. Máš jich k dispozici 20 a třetí úroveň dovednosti tě stojí 7 bodů (druhá zase 3 body), takže jich máš rozdělených moc.
Poprosím tedy ještě o úpravu tohohle a... vítej :).

PS. nemrkejte na mne ;)

Příspěvek od Mellbork Holt » 17 pro 2019, 23:51

Aj já ťa zdravím, zaklínači. A děkuji za radu, špatně jsem zprvu pochopil, jak to zapísat. Chybu uznám, když ji udělám... Zvlášť, když mi ji připomene někdo jako ty. Tož sa posaď na zadnici ke korbelu, bo už mi do nosu fůká jak hlavu vyvracám a krk musím k tobě natahovat.
Krčmáři, dám si ještě jedno!
Mellbork Holt

Hey how, hey how,
Trpaslíci dou.
Toho vodnesou.

Hey how, hey how,
Trpaslíci dou.
Korbel piva, pěkná roba,
Nám neutečou!

Zpět na Kartotéka přijatých postav