Krowen

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 říj 2019, 22:55

Krowen

Příspěvek od Krowen » 27 říj 2019, 23:19

Jméno: Krowen

Rasa: Člověk

Povolání: Soukromý vyšetřovatel

Věk a/nebo datum narození: 1247, tedy 28 let

Vzhled:

Výškově je na tom poměrně dobře, někde kolem 175 - 177 cm, což znamená, že to není žádný trpaslík, ale ani zatracený obr. Taktéž je v nějaké dobré fyzické formě, jelikož kdyby to byl nějaké párátko, nemohl by zvednout ani bednu, že. Není to už kdo ví, jaký mladík, už má pár let za sebou, ale stále je ve výborné formě. Vlasy má tmavší barvy a nechává je stříhané na krátko a obočí má tak středně husté. Oči mají barvu zelené, i když se mohou z dálky zdát jako hnědé. Vousy moc nenosí a nechává je buďto oholené kompletně, či jen lehčí strniště.
Co se oblečení týče, tak jako správný detektiv nosí dlouhý kožený hnědý kabát, kožené kalhoty černé, vysoké černé boty, a košili, taktéž tmavší barvy, který ovšem díky kabátu většinou nejde ani vidět. Samozřejmě má i nějaký oděv na společenské akce, ale většinu času nosí jen tyhle svoje pracovní, které už bere jako civilní. Za kabátem nosí krátký meč, který je schovaný pod kabátem a za koženým hnědým opaskem nosí u sebe vždy jedny pouta, aby měl zločince, jak zatknout a předat strážím do šatlavy.

Povaha:

Je to muž zákona, toho pravého ne fanatického. Chová se asertivně, jak se na takového detektiva sluší a patří. Je spíše samotářský a řeší si své případy sám, ale společností úplně nepohrdne, tedy pokud by před ním nestála hledaná osoba. Co se hledaných osob týče, tak čaroděje nebere jako zločince, mezi ně počítá čistě ty, kteří vážně něco provedli. Není to fanatik, nýbrž čestný člověk, ale samozřejmě sám není bez poskvrny. Ne jednou musel zabít zločince, jelikož se bránil a nebo prostě neměl na vybranou. A jelikož je tato práce velmi stresující a pochopitelně jí dělá málo lidí, tak pije alkohol. Klasický noirovský příklad detektiva, který si ve své kanceláři večer při prohlížení důkazů popíjí tvrdý alkohol, aby zahnal stres do temných hlubin a mohl se v noci vyspat.

Víra: Absolutně žádná

Schopnosti a dovednosti:

Síla - 1
Obratnost - 2
Smysly - 1
Charisma - 1
Zručnost - 1
Jazyk - Obecný jazyk (rodný)
Zbraně: Krátký meč - 2
Boj beze zbraně - 1
Všímavost - 2
Informovanost - 2
Gramotnost - 1
Přesvědčivost - 1
Páčení zámků - 1

Talent: Všímavost

Historie a rodina:

Krušný život v sirotčinci | +
Kdo ví, jak se tam dostal, kdo ho porodil a kde je konec jeho rodičům. Nevěděl, kdo ve skutečnosti je, nevěděl, kdo ho porodil a jestli jsou matka s otcem mrtví, či ne. Popravdě ho to moc v dětství ani nezajímalo, jelikož myšlenky měl někde jinde. Nebyl to jednoduchý život, divil se, že za tu dobu nezešílel. O nějakém dobrém životu, dobré stravě a chování chovatelů se nedalo vůbec bavit, zaměstnávali je prací, dokud jim nebylo kolem patnácti let, kdy je vykopli na ulici a dělejte si co chcete. Tedy pokud si je nevzala nějaká chudá či bohatá rodina, která se nesnáší, a tak si pořídí dítě touhle cestou. On takové štěstí neměl, holt smůla nebo štěstí, záleží, na koho by narazil. Ale měl štěstí na přátele, v tomhle případě na přítele, člověka, za kterého by položil ruku do ohně. Byli to dobří kamarádi, když měli trochu volného času, dělali různé pakárny a hráli si na vojáky a další dětské věci. Díky němu nezešílel a nezdrhl a následně nechcípl na ulici. Byli to takový nepokrevní bratři. Ale jak to bývá, ne vše má dobrý konec.

Ztráta bratra | +
Měli tak čtrnáct, patnáct let, když je oba vykopli na ulici. Zařídili jim nějaká pracovní místa, ale na ty se během chvíle oba vykašlali, jelikož to byla hotová otročina. Levná pracovní síla, kdo by to nebral a zvlášť, když to byli čerství dospělí ze sirotčince, mohli si tak stěžovat, ale akorát by si to ztížili. Nějakou dobu živořili na ulici a hledali si nějakou zajímavější a lepší práci. Jednu takovou našli v Novigradských docích, pomáhali tam s bednami a měli alespoň použitelný plat. Na rozdíl od minulé práce, tohle bylo hotové nebe. A tak pár let takhle pracovali, chodili do hospody a balily ženské. Jeho „bratr“ v tom byl mnohem lepší než on. A lepili se jen na něj, a tak to prakticky vzdal, i když se mu pokusil pomoct.
Měl osmnácté narozeniny a jeho nepokrevní bratr si řekl, že mu udělá konečně nějakou radost, a tak si během let nastřádal peníze, jelikož chtěl, aby to stálo za to a aby si to pamatoval do konce života. Toho dne, byl zrovna pozdní večer, ho přivedl na takové zajímavé místo, kde chodili samí bohatí lidé. Nejednalo se o všem o nějakou aukci či restauraci, nýbrž o proslulou Passifloru. Nevěděl kde na to vzal peníze a popravdě to ani vědět nechtěl. Jakmile vešli dovnitř, šel za místní majitelkou a dal jí do ruky naditý měšec a šlo zatraceně poznat, že si to nemohl vydělat jen prací, kterou dělali. Koupil mu nejlepší kurtizánu v podniku, jakousi elfku, která ho s úsměvem přivedla nahoru do luxusního pokoje. No, jak to dopadlo snad popisovat nebude třeba. Noc, kterou v ten den zažil, ta se mu vryla kompletně do paměti a zůstane tam do jeho smrti. Ovšem, nejednalo se jen o první zkušenost v jisté oblasti, nýbrž i o ztrátu jediného přítele, kterého kdy měl.
Jakmile sešel schody dolů, samozřejmě vysmáty od ucha k uchu, všiml si, že na něho nečeká. Neviděl ho ani nikde u stolů či u nějaké holky, a tak se šel zeptat majitelky, kde by tak mohl být a ta odpověděla, že neví, že prostě odešel ven. Myslel si, že prostě počká venku a když vyšel z budovy, kolem nikde nikdo. Řekl si, že asi šel domů či k nějaké jeho „kamarádce“ a nechal to být. Druhý den se neobjevil v práci a šéf ho neviděl. To mu už přišlo poněkud podezřelé, nikdy se neopozdil a vždy dělali spolu. Následující dny a týdny se neobjevil a šel to ohlásit strážím, ale ti mu jen řekli, že je nejspíše mrtvý či jen zdrhl a podobné věci, ale tomu věřit nechtěl. Chtěl ho najít a k tomu se potřeboval dostat někam, kde bude mít tu možnost, a tak opustil svou práci v docích a přihlásil se ke stráži.

Zákon a pořádek | +
Měl roční výcvik nejen fyzických, ale i vědomostních. Během toho roku se naučil zákony, sebeobranu a další věci, které může využít jako ochránce lidí a strážce zákona. To se ale dosti pletl a skutečnost byla jiná, než si představoval.
První léta byl brán jako nováček, a tak při hlídkách měl s sebou jednoho školícího. Strašné hovado to bylo, ale naučil ho pár věcí. Zatkli pár opilců, co dělali bordel či kapesní zloděje. Sem tam hlídal i brány města a kontroloval pomalu každého tuláka či obchodníka. Taková denní rutina.
Roky ubíhaly, a i když se snažil vyptávat lidí, jestli jeho přítele neviděli, tak se dozvěděl jen negativní odpovědi. Ale nevzdával to a stále věřil tomu, že žije. Už byl brán jako jeden ze stráží, a tak si mohl dovolit více čmuchat v okolí, ale marně. Nikde ani stopy. Po čase ho ale začínala práce stráže poněkud vadit, jelikož si začínal všímat pár věcí, jako byla korupce, přehlížení zákona a když našli nějakou mrtvolu, tak po pár dnech hledání pachatele se na to vykašlali a dělali, že se nic nestalo. To ho vyloženě štvalo, a tak po čase předal rezignaci a řekl si, že zkusí něco jiného. Slyšel o pár lidech, co se zabývají přesně takovými případy, kterými se stráž moc nezabývá, jako jsou třeba drogy, nevěra a neobjasněné vraždy a podobné případy, které stráž zamete pod koberec. A tak si řekl, že si zařídí papíry a oprávnění na to, aby mohl pomáhat lidem, dosáhnout spravedlnosti, a hlavně najít svého kamaráda, stát se soukromým vyšetřovatelem. A nakonec se mu to povedlo.

Vykonavatel spravedlnosti | +
Musel si najít nějaké lidi, díky kterým si mohl najít a koupit menší dům. Žold sice dostávali pěkný a měl toho našetřené dost, jelikož si nic moc nekupoval, a tak měl nějaký kapitál, ale stále to chtělo díky někomu najít vhodné místo, kde by si mohl udělat svou základnu a místo, kde by mu chodili klienti a pracoval na případech. Trvalo to dlouho, ale nakonec jedno takové levné místo našel, poblíž přístavu. Bylo to takové staré zatuchlé místo a měl co dělat, aby si z toho udělal svou pracovnu a dům zároveň. Na hlavní dveře dal cedulku s nápisem „Krowen – Soukromý Detektiv“. Mělo tak dva pokoje, kancelář, ve které se člověk objevil hned jak vešel do dveří a jeho pokoj, kde spal, což mu bohatě stačilo k životu. Poté, co po čase vyvěsil několik plakátů s jeho reklamou na jeho služby, začali mu tam chodit lidé. A tak začala jeho práce, kde řešil nevěru, drogy, loupeže, a dokonce se mu povedlo vyřešit i pár vražd a viníky poslal za mříže. Taktéž pátral celou dobu po svém kamarádovi, zatím bezvýsledně.


Speciální inventář:

Krátký meč
Kovová pouta
Deník, ve kterém si zapisuje důkazy a odpovědi

Loajalita: Jen sobě a zákonu a spravedlnosti

Známé postavy:
Jeho nepokrevní bratr, Aldorn

Editace karty:

Odehrané questy:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 523
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Krowen

Příspěvek od Zenn » 28 říj 2019, 09:09

SCHVÁLENO
28.10.2019

3. postava Valdura
Přečti si to po sobě dear...

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků