Orenda Sivá

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2019, 20:53

Orenda Sivá

Příspěvek od Orenda » 28 zář 2019, 23:40

Jméno: Orenda Sivá
Rasa: člověk
Povolání: čarodějka
Věk a/nebo datum narození: 30 let

Vzhled: Orenda je vysoká a štíhlá žena. Není vychrtlá, ale moc osvalení nepobrala. Se svými 185 cm působí jako vysoká úzká postava v kápi. Nosí totiž šedý (odtud její přídomek Sivá) dlouhý plášť až na zem s masivní kápí, ve které v šeru není k rozeznání její obličej. Pod pláštěm, který k ní patří jako ryba do vody, nosí bílou - tedy již onošenou, spíše zašedlou - rozhalenku s volnými rukávy. Na košili má korzet pod prsa s ramínky z hnědé kůže se vzorem se šněrováním vepředu. Ten na ní vypadá jako nejnovější luxusní věc. K tomu upnuté, plátěné, tmavě šedé klahoty a vysoké černé kozačky po kolena. Její oděv je až na zdobený korzet strohý.
Kůži má velmi bledou, jakoby neznala slunce. Ve tváři se jí zračí pochmurnost a vypočítavost. Obličej má hranatý, ostřeji řezané rysy s úzkým nosíkem. Velké oči mají tmavě modrou, téměř černou, barvu. Obočí úzké, ale ne upravené. Rty tenčí a zuby porcelánové. Popelavé vlasy má husté, pevné, většinou je nosí volně rozpuštěné. Spadají jí až do poloviny pasu, ale postupně se ztenčují, jakoby do špičky.

Povaha: Orenda je samotářská, nemá ráda obyčejné lidi. Využívá je jen ke svému prospěchu. Pokud jí o něco jde, tak je ale maximálně tvárná a skvěle se přetvařuje. Dokáže být sladká jako med, ale uvnitř je chladná jako led. Je relativně odtažitá, takže se hůře druží.
Občas se může zdát, že nemá city a emoce. Je obecně nevyrovnaná a spíše introvertní. Extrovertní tendence má jen o samotě. Není společenská a hovorná, ale když kvůli společnému cíli pracuje v kolektivu, spolupracuje a je spolehlivá. Jak je řečeno v historii, učí se a přijímá rady od jiných nadaných mágů. Dokáže prokázat náležitou úctu, ale protože je velmi ctižádostivá, tak si při porovnávání síly velmi věří a ne snadno uznává slabost.
V soukromí je často impulsivní a neklidná, což potvrzuje to, co se o ní občas povídá - totiž že je trochu ''mimo''. Protože nemá nikoho blízkého, často nalézá útěchu a pochopení v přírodě. Je to pro ni důležité, proto nerada tráví čas ve městech a vyhledává venkovskou samotu.

Víra: Věří jen sama sobě, vůči ostatnímu je uzavřená.

Schopnosti a dovednosti:
INTELIGENCE 2
VŮLE 2
MAGIE 3
Jazyk - obecná (mateřská) řeč
Gramotnost 2
Přesvědčivost 2
Rétorika 1

Talent: Přesvědčivost -
Je dobrá v ovlivňování lidí. Již od dětství používá manipulaci s okolím, aby dosáhla svého. Nikdy si však nevymýšlí, maximálně si přibarvuje realitu.

Historie a rodina: Není přesně známo, komu se narodila. Jako nemluvně ji našli vesničané ve vybrakovaném kočáru, který byl pro cenný obsah v truhlách terčem bandy lupičů. Oba její rodiče při tom přišli o život. Vyrostla proto v zanedbaném sirotčinci. Od té doby se začala formovat její povaha. Luxusu nebylo mnoho a aby ho získala, naučila se metody obelhávání a ovlivňování dalších dětí. Nedá se říct, že byla hodné roztomilé dítě. Už tehdy z ní vyzařoval nějaký druh energie, tak se jí děti spíše vyhýbali a poslechli ji. Až jeden podzimní den, kdy jí bylo 12 let, jí změnil dosud stereotypní život. Do zapadlé vísky, kde takto živořila, přijela staře vyhlížející žena v červených šatech. Byla to čarodějka, která díky sterilizaci nemohla mít vlastní děti, což tam ale nikdo nevěděl. V sirotčinci se na sebe zahleděli a napojení bylo jasné. Čarodějka jménem Margaret D'Ox vystudovala akademii Aretuza, kde potkala například Yennefer z Vengerbergu, a uviděla v Orendě talent. S její finanční dopomocí se Orenda téměř ihned vydala na akademii Aretuza, kde vynikala svým talentem a nadáním. Nezapřela v sobě však to, kde vyrůstala, a měla vůči ostatním nepříjemné a urážlivé manýry. Před zakončením studia byla za své chování vyloučena. Konkrétně za to, že ve veřejném článku na akademii hanila čarodějnou hierarchii a její nalajnovaný přístup. Vyloučili ji se slovy, že si může užít dostatek individualismu když se přidá k šarlatánům v lesích. Margaret D'Ox se za ní styděla a již s ní nechtěla za urážky mistrů mluvit, a tak se jí zřekla. Orenda tedy zjistila, že je opět na všechno sama a nikdo jí nerozumí. Rozhodla se tedy bloumat po krajích a prohlubovat svůj nadpřirozený dar všemožnými způsoby. Přes nedokončení akademie je vzdělaná a má předpoklady k samouce. Sbírá informace od všech, na koho narazí, od druidů přes bylinkářky po čaroděje, co potká. Cesty ji zavedly až do Redanie, kde se vyhýbá velkým městům a rukám inkvizice. Živí se plněním různorodých zakázek (např. vytváří léčivé amulety, zahání duchy z posedlých předmětů nebo pomáhá hledat ztracené v bažinách). Nechce, aby se o ní mezi lidmi příliš vědělo, že je čarodějnice, proto si magii viditelného formátu nechává na samotu. Samozřejmě ji využívá při plnění zakázek. Žije ne příliš bohatým životem, přespává, kde se dá.
Obecně se po životních zkušenostech stala citově zahořklou a nezná pojem rodina, přátelství a vroucí láska.

Speciální inventář:
Šedý dlouhý ošoupaný plášť s kápí.

Loajalita:
Je loajální jen sama k sobě a jednou chce nalézt novou cestu magie, aby mohla založit vlastní kult, proto často experimentuje s tím, co nezná.
Naposledy upravil Orenda dne 29 zář 2019, 16:44, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2019, 20:53

Re: Orenda Sivá

Příspěvek od Orenda » 29 zář 2019, 16:46

Díky. Upraveno a rozšířeno. :)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 523
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Orenda Sivá

Příspěvek od Zenn » 29 zář 2019, 17:01

Nemám moc rád, když se ve vzhledu popisuje "nosí tohle" protože to pak zní, jako by každý den a bez ustání nosila to samé, ale v cestě schválení to nikdy nestálo... Každopádně to co popisuješ, jakože dělá jako obživu je furt dost "magické a podezřelé" kvůli čemu by po ní mohla jít inkvizice a navíc si moc nedovedu představit, že by s tím mohl někdo dlouhodobě vyžít, ale budiž, třeba si něco vhodnějšího najdeš při hře :D.

SCHVÁLENO
29.9.2019


PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků