Sekhmet

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 zář 2019, 17:51

Sekhmet

Příspěvek od Sekhmet » 14 zář 2019, 20:03

Obrázek

JMÉNO: Sekhmet, zrozená z pouště
RASA: člověk
DATUM NAROZENÍ: narozena v létě, r. 1250
POVOLÁNÍ: zaklínačka ze školy Mantichory
VÍRA: víra v draky a sebe sama
LOAJALITA: pouze sama k sobě

VZHLED
Sekhmet je ženou tmavé ebenově černé pleti, která ve své domovině patří, dalo by se říct, že k normálním ženám, na které nelze spatřit nic zvláštního. Nicméně zrovna na severu může tamním lidem připadat jako něco velmi zajímavého, jako něco, co se jen tak běžně nevidí. Je to poměrně vysoká žena, která při své výšce kouká některým mužům přímo do očí, aniž by musela nějak zvlášť zvedat svou ctěnou hlavu. Najdou se však tací, které s lehkostí sobě vlastní převýší klidně i o hlavu, čemuž se sama škodolibě usmívá s mírně povytaženými koutky. Její tělo je k její výšce úměrně štíhlé a trénované, navíc poznamenané bojem v podobě několika jizev. Ta největší se jí rýsuje od ramene po celé délce ruky. O něco málo širší ramena mohou tak trochu kazit dojem z žensky tvarované postavy, byť se nemá za co stydět. Postavu má pěkně stavěnou a pevnou, jen tolik neoplývá ženskými zakulacenými přednostmi, spíše naopak v tomhle směru není moc obdařená. Sekhmet to však vidí jako svou výhodu, nikoliv jako životní překážku, ze které by nemohla udělat právě svou přednost. Díky tomu, že jí nikde nic moc nepřekáží a nemusí se hlídat, se může snáze pohybovat po krajině, nebo se naplno věnovat boji, když přijde na věc. Je znát, že prošla bojovými výcviky, při nichž získala i značnou sílu, byť si z části zachovala svou působivou ženskost a jakousi ladnost, kterou dává na odiv v šatech ryze z lehkých cizokrajných látek, jež toho moc nezakrývají. Sekhmet celkově nezná stud, takže se nebojí ani přiléhavějších oděvů, které jen skromnou mírou halí kůži.
V tváři má výrazné rysy lidu z jihu, ale kdysi černou barvu očí vystřídal zlatohnědý jiskrný jantar, jež téměř světélkuje z její opravdu tmavé pokožky. Dlouhé černé vlasy se téměř ztrácejí společně s rovněž tmavým obočím a nejčastěji si je splétá do pevně a složitě spletených copů, nebo jiného složitého účesu. Záleží na příležitosti, i na tom, jestli se zrovna nechystá do boje s monstry, kde pochopitelně potřebuje co nejvíce pohodlí a svobody, aby se mohla naplno ohánět svými zaklínačskými zbraněmi.

POVAHA
Jak vlastně tuto ženu správně popsat? Sekhmet si prošla zaklínačským výcvikem a po Zkoušce trav ztratila něco málo ze svého předchozího já. Jestli to bylo dobře, nebo ne, neví ani ona sama, koneckonců na tom asi zase tak moc nezáleží. Nežije minulostí, ale naopak pouhou přítomností, neboť sama neví a nemá ani jistotu, jestli se nějaké budoucnosti dožije. Neplánuje dopředu, snad jenom bojovou strategii, ale život celkově bere jako tady a teď. Teď nebo nikdy - takovým způsobem žije už vlastně relativně dlouho. Dalo by se říct, že od doby, co opustila svou školu a vydala se jako ostatní, co přežili, na svou dlouholetou zaklínačskou Stezku. Boje ale nejsou bohužel všechno, a jak snadné by to bylo, kdyby nemusela řešit záležitosti a problémy všedního obyčejného dne. Nikdo ji nepřipravil na to, s jakými situacemi a s čím přesně se setká na své cestě světem, a že monstra nebudou jediná, s čím bude muset bojovat.
Sekhmet však není ženou, která by se jen tak vzdala, a tak se pokusila žít mezi lidmi, aby mezi ně alespoň nějakým způsobem mohla zapadnout, což nebylo vždycky jednoduché a úplně snadné, ale mohla se přiučit novým věcem, a hlavně, naučila se být alespoň trochu společenská, byť samotu nepovažuje za svého nepřítele. Je celkem chytrá a ke svému překvapení zjistila, že jí nedělá potíže naučit se číst a psát, i když čtení má možná i raději, poněvadž se tak naučila hned několika jazykům. Je učenlivá, ráda objevuje a učí se novým věcem, jen jde vidět, že v ní koluje divoká krev a částečně i mladistvá netrpělivost, neboť by chtěla umět co nejvíce věcí najednou, ale v poměrně krátkém časovém úseku, což pochopitelně moc nejde. Nemá ráda, když jí něco nejde, dokáže se pak kvůli tomu pěkně vztekat, ale naštěstí se jí podaří postupně vychladnout. Je horkokrevná a v jejím nitru hoří vášeň, které dává prostor nejen v boji, ale občas i ve svém jednání s lidmi.

RODINA
Přímo na svou rodinu a příbuzné si nevzpomíná, i když možná nějaké matné útržky jí v paměti utkvěly, ale přesto neví, že je pokrevně spřízněná s Mayunn, která jí je starší sestrou. Stejně tak nemá ponětí ani o svém dalším příbuzném v podobě draka Ataashiho, o němž by se ve spojitosti s ní dalo hovořit jako o jejím strýci.

HISTORIE
Sekhmet se narodila na dalekém jihu, ale to je dost možná jediná věc, kterou si ze své minulosti, jenž je notnou mírou zahalena jen s pár matnými vzpomínkami, pamatuje, nebo spíše o níž s určitostí ví. Netuší, kdo je její pravou a skutečnou rodinou, jestli vlastně ještě vůbec někdo žije, a na jakém místě. Byla doba, kdy se po tom pídila, ale stejně se jí nepodařilo nic moc zjistit, asi že by o tom ani raději vědět neměla. Věří totiž, že kdyby to tak mělo být, aby měla alespoň nějaké ponětí, nějakým způsobem by si to k ní cestu našlo, a tak to prozatím nechává volně otevřené. Třeba se jí jednou podaří zjistit, co přesně se stalo, že se ocitla ve škole zaklínačů, když ani ten, který byl pro ni téměř otcem, jí nechtěl nic říct. Měla na svou minulost zapomenout, neboť ji čekal nový život a poslání, pro které se narodila, takže nic jiného pro ni nesmělo existovat, pokud se tedy své práci, která se následně stala i jejím živobytím, chtěla naplno věnovat. Stejně jí to, ale občas nedá, a v některých chvílích kdy je sama přemýšlí, jaká by byla její rodina, kdyby měla možnost ji poznat. Ostatně při svých cestách neviděla jen lidské hrůzy, ale i šťastné rodiny se svými dětmi, a byť neměla tolik emocí a citů, neubránila se myšlenkám na to, jaké by to bylo kdyby…
Měla však svoje poslání, které brala naprosto vážně, neboť jí to tak alespoň bylo vštěpováno a připomínáno, aby na to nemohla zapomenout, a zároveň věděla, čím skutečně je. Nezáleželo na tom, kým se narodila, naopak důležité bylo kým se nově zrodí. Novou bytostí, která měla být bez citů a emocí, což se částečně povedlo. Stala se z ní bojovnice, hrdá na svoje umění, byť už si za svůj život vyslechla i nelichotivé poznámky na svou tmavou hlavu, což si ze začátku brala možná až příliš osobně a nechala se unést přívalem divokých impulsů. Zřejmě se své jižanské divokosti jen tak nezbavila, a popravdě je na to svým způsobem hrdá, neb na severu je plno chladných jedinců, ve kterých jako by snad ani nebyl kousek života.

Když se konečně vydala po Zkouškách trav na svou Stezku, věděla, že zamíří daleko na sever, poznat nejenom svět, ale i lidi obecně. Možná to bylo kvůli tomu, že o nich neměla moc velkou představu, podloženou nějakými skutečnými a opravdovými zážitky přímo s nimi, a taky jí k tomu dohnala skutečnost, že jih se jí stával postupem času, jak rostla a poznávala nové věci, dost malým. Toužila po dobrodružství a řídit si svůj život sama, než aby pořád dokolečka někoho poslouchala, byť samozřejmě chápala, že co se týkalo školy, bylo to o učení, někdy i o ponaučení z cizího života a předávání zkušeností. Sekhmet však měla vždy svou hlavu a chtěla všechno to, co se učilo ve škole, zažít na vlastní kůži, i za cenu toho, že by u toho mohla přijít o život. Ale jakou měl vlastně život bez nebezpečí a bez dobrodružství cenu? Její život měl být o nebezpečí a ona se měla naučit, jak s tím žít a vlastně i přežít.

Jako asi jedna z mála zaklínaček jí žene kupředu chuť přežít. Žít a nejenom přežívat někde v díře a čekat, jestli se nad ní někdo nesmiluje. Chtěla by ještě několik let cestovat a poznávat další nová zákoutí velkého světa, něčemu novému se přiučit, a ještě k tomu přečíst i několik knih, které se pro ni staly její soukromou vášní, ač se to nemusí zdát. Nicméně k umění si našla svou cestu a dalo by se říct, že pokud má zrovna poklidné období, kdy jí netrápí prázdný měšec a starosti, co bude dál, ráda si krom čtení dopřeje i poslech hudby, zvláště pak melodické a tklivé melodie jsou její srdeční záležitostí, které dokážou uklidnit a naladit na správnou vlnu.
Neznamená to však, že by to bylo to jediné, co by jí dokázalo vykouzlit úsměv na rtech. I boj na život a na smrt s pořádnou dávkou adrenalinu, kolujícího v žilách je něco, kvůli čemu stojí žít naplno. Ačkoliv zabíjení a skolení monster nemohlo být dlouhodobějším cílem, alespoň ne takovým, který by jí naplnil na dlouho. Po čase sama začala zjišťovat, že jí její poslání, to, čemu byla vedena a učena, zase tak moc nestačí, a chtěla by ve svém životě něco víc, třebaže si není tak úplně jistá tím, co přesně by chtěla najít. Možná rodinu, nebo snad přátelství? Ale dokázala by to vůbec, když se ve vlastním nitru jen pramálo může vyznat? Vždyť je to ještě moc krátká doba na to, aby se jí podařilo najít samu sebe, skutečnou a takovou, jakou se sama vidí. Dalo by se říct, že svým způsobem přišla do bodu, kdy se rozhoduje, co bude vlastně dělat, a jestli je lovení a skolení monster to jediné, čím by chtěla svůj život, byť možná krátký, naplnit.

ZAKLÍNAČSKÉ ZAJÍMAVOSTI
Měla nebo má ještě pořád štěstí, že z bojů si sice odnesla pár ošklivých bolístek a nejenom zkušenosti, nicméně hlavní je, že na své tváři nemá žádnou velkou viditelnou jizvu, která by narušovala její jinak tmavou pokožku. Jen na pravé paži lze spatřit jednu táhlou škaredou jizvu, jakožto památku na jedno z jejích prvních monster, se kterým poprvé tam venku a mimo školu bojovala. Málem tehdy přišla o život, ale bere to jako svou srdeční záležitost, proto by ani nikdy nechtěla, aby se té jizvy mohla nadobro zbavit
Má speciálně vyrobené dva zápěstní meče, se kterými se může obratně a svižně otáčet a hýbat dle svých potřeb a také kvůli stylu boje, který se naučila a dává mu tak přednost. Její předností je rychlost a obratnost, se kterou doslova tančí na bojišti
Každé svítání je ve znamení staré tradice, kdy cvičí své tělo i ducha při tréninku a hluboké meditaci
Má slabost pro zlato a drahé kameny
Specializuje se na jedy

SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI

Talent: ?
Jazyky: Zerrikánský jazyk (rodný), Obecná mluva 2, Starší mluva 1

Tělesná konstituce
Obratnost 2
Zručnost
Síla 2

Inteligence
Charisma
Smysly
Vůle
Zaklínačská znamení 2
Zaklínačské meče 3
Boj beze zbraně
Akrobacie
Šplhání
Plavání

Bylinkářství
Alchymie
Vaření
Lov


SPECIÁLNÍ INVENTÁŘ
Dva speciálně upravené zápěstní meče
Medailon školy Mantichory
Lehká zbroj školy Mantichory
Základní alchymistická výbava

ODEHRANÉ QUESTY A EVENTY

ZNÁMÉ POSTAVY
Starší sestra, o jejíž existenci nemá sebemenší tušení
Strýc, o kterém rovněž vůbec neví, že existuje
Naposledy upravil Sekhmet dne 21 zář 2019, 20:01, celkově upraveno 3

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 523
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Sekhmet

Příspěvek od Zenn » 14 zář 2019, 22:08

SCHVÁLENO
14.9.2019

10. postava Valerie

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků