Agi

Zde najdete veškeré informace o tvorbě postavy a psaní herní karty. Vyplněné karty nových postav patří taktéž sem.

Agi

Příspěvek od KuramaUru » 13 čer 2019, 22:55

Vše co je barevné je změněné.
Jméno: Agi
Rasa: člověk
Povolání: zaklínačka
Věk a/nebo datum narození: 26
Vzhled: Štíhlá přes 160 cm vysoká zrzka. Své vlasy nejraději nosí rozpuštěné ale při práci si je dává do culíku. Nenosí žádné šperky až na jediný, amulet ze školy kočky. Nepotřebuje nic blýskavého jí stačí jantarové kočičí oči které vyniknou na jejím protáhlém obličeji který zdobí jizva přes levé oko a na tváři trojice drápů od Nekkera. Oči jsou sice malé a zapadlé i tak dost děsí. Čelo vysoké úzké. Vlasy dlouhé až k ramenům delší by ji neslušely k ostrému nosu. Na tváři ji zdobí pihy sotva viditelné. Vizuálně tak akorát.
Pokud by nemusela nosit svoji kočičí zbroj raději by zvolila volné tuniky. V šatech ji zásadně neuvidíte nemůže je vystát.
Není atraktivní i když není ošklivá. Spoustu lidem nesedí.

Povaha:
Učí se rychle novým věcem. Trpělivost ji nechybí. Od narození koňák. Koně jsou pro ní vším nikde jinde není tak šťastná jako s nimi. V soukromém životě tak neveřejnosti je singl. Ke zvířatům je laskavá. Jen tak nikomu nevěří. Alkoholu se vyhýbá. Tvrdohlavá pokud je cokoli pro ni důležité nevzdává se. Pokaždé se ozve když se jí něco nelíbí. Jde si zas vím i přes překážky. Snaží se sama řešit jakékoliv situace.

Z hazardu nejraději hraje gwent, kostky moc nehraje pokud jí je někdo nabídne udělá výjimku. Pěstní souboje miluje jedna z věcí u které se odreaguje, na dalším místě jsou projížďky a závody s koňmi.

Víra: Prorok Lebeda

Schopnosti a dovednosti:
Díky lovčímu z její vesnice se naučila základy lovu tak šermu.
Dokáže se postarat o koně a také na nich jezdit.

Tělesná konstituce 2
Obratnost 1
Síla 1
Smysli 2
Zaklínačská znamená 1
Alchymie 1
Boj s kuší 1
Boj s jednoručními zbraněmi 2
Boj beze zbraně 1
Jezdectví 2
Lov 2
Všímavost 2
Zvířata-péče a trénink 2

Talent: jezdectví

Historie a rodina:
Narodila se v Bělosadu jako jedináček podkonímu. Dítětem nezůstala dlouho pomáhala otci s jeho živností. Nevadilo mu to ba naopak aspoň se nedřel sám. Naučila se brzo jezdit na koni s otcovou pomocí. Měla i jiné koníčky za které by otec ne byl nadšený. Riskovala pokaždé když se vytratila z domu jen aby mohla šermovat, střílet z luku, stopovat zvěř. Podporoval ji v těchto dovednostech lovčí. Přítel otce který jediný věděl jaké otec měl přání, chtěl chlapce. Šerm s lukem nebyl pro ni moc dobrý ale nikdy se nevzdala, kolikrát nadávala za špatnou trefu přesto byla den ode dne lepší. Bylo v jejích očích vidět nadšení ze stáda srn které jí lovčí ukázal zároveň i lov v terénu. Trefil jednu ze slabších do krku hned padla. Stádo se dalo na úprk. Chtěla hned vyběhnout ke kořisti lovčí ji zastavil. Dokud ne bude stádo pryč ne pustí ji. "Mohli by tě ušlapat!" Poslechla. Lovčímu neodporovala jednomu z mála z vesnice. Pustil ji až si byl sto procent jist. Rozběhla se k srně vytáhla zní šíp jedním tahem. Lovce to překvapilo spíš by se měl šíp zlomit v jejích nezkušených rukách ale i tak je dost šikovná. Pochválil ji zároveň rozcuchal její vlasy. Přehodil si srnu přes rameno vyrazily zpátky do vesnice. Pár metrů nechal Agi aby šla napřed. Podkoní by se zlobil ba co víc kdyby se dozvěděl že zní dělá chlapce.

V jejich stáji měly pět koní z toho tři hřebce a dvě klisny jedna byla navíc březí. Koně byly hnědáci jen jeden hřebec byl černý jak sama noc. V jeho očích se utápěla nevnímala okolí otec ji musel šťouchnout aby se probrala. Nechápal jak ten kůň může mít na ní takoví vliv i přes jeho temný vzhled byl nejklidnější ze stáda a nikdo z obyvatel neměl před ním takoví problém. Žádný jiný kůň na ni nějak zvláštně nepůsobil jen březí klisna u které by vydržela celý den. Starala se oni víc jak o kteréhokoliv jiné ho koně ze stáje. Měl zní radost, až se narodí hříbě nechá jí ho. Stejně umí víc jezdit na koni než on sám. Soar tak mu říkala hnědé hříbě s bílou lysinou stejné jak jeho matka. Hravé, rychlé, odvážné kdyby kolem něj hořelo pokusil by se z plamenů dostat sám. Otci se zdálo hříbě stejné tak jako jeho dcera. Pokoušelo se naučit něco nového pokaždé kdy mělo příležitost. Agi samotnou se snažil krotit i když remcala poslechla ho. Před ním se chovala jak měla. Jen před lovčím bylo vidět její druhé já.

V té době kdy z hříběte byl pomalu dospělí kůň otec byl čím dál podrážděnější. Pokaždé když udělala chybu vyštěkl po ní. Nechápala kde se vněm bere tolik zlosti. Je pravda i ve vesnici bylo dusno. Možná vtom měl prsty zaklínač který se tu zdržoval. Chtěla tomu přijít na kloub pro jistotu si vzala s můj meč darovaný od lovčího pokaždé kdy se vydala stopovat zaklínače. Nechodila moc daleko z vesnice přesto měla nutkání jít kamkoliv za ním. Zaklínače sledovala pěkných pár dní za tu dobu si všimla jeho kočičího amuletu a zbraní které o proti jejímu meči se zdáli masivnější. Ve vesnici ani kolem ní se nic zvláštního nedělo možná ji přeceněn něco muselo uniknout. Jinak by zaklínač tady nebyl. Všechno běželo ve stáji stejně jako obvykle jen jedna zvláštnost byla černý kůň byl neklidný, nikdy ho takhle ještě v životě neviděla i jeho oči se změnili. Chtěla na jeho stav upozornit otce. Zarazila se jen jak uviděla zaklínače sním mluvit. "Věděl jsi dobře že si pro ni přijdu" V otcových očích byl znát strach. Proč zrovna ona tohle byl důvod jeho přítomnosti ve vesnici celou tu dobu? "Ano ale..." Zarazil se "Co!!" vyštěkl po něm zaklínač. "Nic, dojdu pro ni" V tomto okamžiku sebrala odvahu. Vystartovala k oknu do svého pokoje kde měla schovaný meč, byl v truhle mezi oblečením. Popadla ho a bez váhání si troufla na zaklínače. Který stal kousek od stupních dveří. Otevřela je prudce a vrazila do něj vší silou. Zaklínač stihl za reagovat, uskočil stranou. Málem z padla na zem. Vzpamatovala se však rychle získala včas rovnováhu. Tentokrát po něm sekla mečem. Zaklínač neváhal vyhl se jejímu útoku a vyrazil jí ho z ruky. S jejím výkřikem meč padl na zem. vzápětí se ozvali koně jak ve stáji tak i kousek od nich. Otec vyběhl ze stáje. Nevěřil svým očím. Agi klečela držela se za zápěstí vedle ní ležel meč, ne mohla to být pravda. Neučil jí nikdy se zbraněmi natož smečem ani nikdo jiní. Musel by o tom přece vědět. "Podívej mě. tohle a dívka ne to je spíš chlapec." Ozval se zaklínač na otcův zaskočený výraz. Zároveň se usmíval. Otec chtěl něco říct ale zaklínač byl rychlejší. "A to jsem ji chtěl vyměnit." Nato tratil řeč. Agi znovu vstala pokusila se zaklínačovi dát pěstí druhou rukou. Zaklínač ji popadl, zkřížil ji ruce za záda. Cukala sebou jenže měla smůlu byl mnohem silnější než ona. "Pust mě ty..." Nedořekla to "Mutante. tohle chceš říct?!" Dořekl za ní s úsměvem. Otec stál jak zmražený. Zaklínač se na něj podíval. "Co pak? před tím ses mi pokoušel vzdorovat a teď tu jen tak stojíš!" "Já..." byl z toho celý pryč. Zaklínač čekal co znej vypadne. Nic znej bohužel nevylezlo. "Nemáš co říct a to jsem ti pomohl se sem dostat i s tím černým hřebcem!" Zakřičel po něm. Teď i Agi měla stejný výraz jako otec. Podíval se na ni. Znovu se usmál "Ty jsi jí to neřekl co." Ta věta nezněla v otázce spíš neutrálně. Otec se jen zamračil stále mlčel. "Dobrá vtom případě jí to řeknu sám." Znovu se pokusila vymanit z jeho sevření. "Ale no tak a to jsem k tobě slušný." Držel jí ruce jednou rukou a tou druhou se natahoval ke své brašně na koni. Pobídl svého koně aby k němu přišel blíž. Dokud na ni nedosáhl stále měl nataženou paži. "Pašák." Vyslovil hned jak začal štrachat ve své brašně. Vytáhl zní provaz kterým ji svázal.

Dřepěla na zemi s naštvaným výrazem. Zaklínač se na ni křenil. Otec byl kousek od nich o nic se nepokoušel. "Takže můžu začít?" Nikdo z nich nic neřekl. Znovu se usmál a začal s výkladem. " Tahle vesnice neměla žádného podkoního natož stáje. Tvůj otec byl jediný kdo tu chtěl začít s touto živností. Spoustu peněz dal nejen na výstavbu ale také za toho posranýho koně, s kterým jsem ho eskortoval až sem." Chvíli si dal pauzu než znova spustil. "A víš co? Nezbyl na mě ani orén!" To poslední slovo zakřičel. "Víš co dělají zaklínači když jim nezaplatí?" Agi zbledla. Přiblížil se k ní s úsměvem. "Berou si jejich děti..." Vzápětí jeho pohled zvážněl a zbytek za šeptal. "a udělají z nich zaklínače." Agi polkla. Zaklínač se uchechtl nad je jí reakcí a od táhl se. "Konečně jsme skončili nemám pravdu podkoní." Otec jen co si zabručel. "Fajn, tak pojď malá." Popadl ji a přehodil přes rameno. Natož začala ječet. "Pust mě nemůžu ho tu nechat, Soare!" Zarazil se s nechápavým výrazem. "Kdo že?" Zeptal se. "Její Kůň, kterého vychovala." Znova se usmál. "Konečně si promluvil." Házela sebou. "No dobrá. tak ti ho vezmu." Pustil ji na zem a rozvázal. "Připravím ho." Ozval se otec. "Hlavně ať ti to netrvá zbytečně dlouho než náš rozhovor!"

Uběhla skoro hodina. Zaklínač byl už netrpěliví. V stal a chtěl jít do stáje sám natož se objevil podkoní i s koněm. "No konečně myslel jsem že nedorazíš." "Pardón balil jsem její věci." Zaklínač se zamračil. "To jako vážně, jasně jsem ti řekl ať to netrvá dlouho a navíc měl jsi připravit jen koně!" Seřval ho jak děcko. Zaklínač popadl koni uzdu a nadával. "Tady máš toho debilního koně!!" Řval na ni evidentně s tratil trpělivost. Nasedl na svého koně a vyštěkl po Agi. "Na co čekáš, nasedni!!" Vyplázla na něj jazyk a nasedla. Zaklínačovi její gesto bylo ukradené jediné co pro tuto chvíli chtěl je být daleko odsud. Nemohla se svým otcem rozloučit natož s lovčím, aspoň ne ní sama. "Viď Soare."

Speciální inventář:
Kůň Soar otcův dar

Re: Registrace postavy

Příspěvek od Zenn » 15 čer 2019, 12:04

Ahoj, vítej u nás.

Vzhled je ucházející. Možná bych rád slyšel, jak působí na ostatní - je atraktivní či ošklivá, jaké má křivky, co nějaké jizvy? A nevím moc, co si představit pod pojmem "úzké vlasy".
Povaha mi přijde mírně chaotická a asi by jí prospělo ještě trochu péče a promyšlení, ale délkou vyhovuje, takže nutit tě nebudu.
Schopnosti jsou sice popsané hezky, ale není to nic, co by neuměl každý zaklínač. U nás je především potřeba si je obodovat... Snad tohle pomůže:

Talent se pak vybírá pro jednu ze sekundárních dovedností. Více ZDE
Historie je problém. Má to být nejdelší položka z karty. Osvětlovat to proč je jaká je atd. V tvém případě by navíc měla jasně vysvětlit, proč je tvá postava tak dlouhověká. A... postava co má 260 let by měla mít kopu zážitků. Máme tu náctileté postavy, co mají bohatější historii. Možná by bylo lepší nad tím víc popřemýšlet a udělat ji normálně starou a čerstvě vystudovanou - stejně máš do startu k dispozici jen málo bodů a po jejich rozdání nezískáš postavu skillově tak, aby byla mistrem v oboru, což by tvá zaklínačka po 200 letech být opravdu měla. A nebudeš se muset vymýšlet s tolika lety historie.

Hodně štěstí s úpravami. Pokud budeš potřebovat s něčím poradit, jsme na drátě.

PS. nemrkejte na mne ;)

Re: Agi

Příspěvek od Reginald » 18 čer 2019, 17:48

Ahoj, i já tě tu vítám.

1. Prosím, upravuj svou kartu v prvním příspěvku a nenahazuj ji sem znovu. Pokud nevíš jak, na našem chatu ti určitě někdo rád poradí. Teď jsem ti to překopírovala já, aby v tom byl pořádek.

2. Máš moc bodů v dovednostech, postupuj podle návodu. Každá úroveň stojí jiný počet bodů.

3. Historie je hezky rozepsaná, ale utnutá ještě před tím, než se dívka stala zaklínačkou, což by si žádalo pokračování. Historii postavy píšeš do chvíle, než se dostane do hry, tedy do současného okamžiku.

4. Prosím, celé si to ještě několikrát přečti, dokážu pochopit chybějící čárky a gramatické chyby, protože ty dělá každý, ale je tam velké množství překlepů, které dělají čtení celého textu velmi obtížné.

Hodně štěstí s úpravami :)
You cannot spell assassin without ass, sass and sin.

Plánovaná neaktivita: ---
někdy možná odpovím o den později, předem se omlouvám
| +
Obrázek

Zpět na Registrace nových postav