QUEST: V nouzi poznáš přítele

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 22
Registrován: 19 bře 2019, 19:14

Re: QUEST: V nouzi poznáš přítele

Příspěvek od Mirjam » 23 črc 2019, 20:46

„Překvapivě to taky nemám v plánu,“ odtušila Mirjam navzdory svým slovům, že beztak všichni umřou, která byla řečená víceméně jen z frustrace z celého toho nadělení. Ona se totiž měla celkem ráda a neplánovala to zapíchnout v jakési bezejmenné jeskyni nebo co to bylo. Normálně by si zvládla kotník ošetřit sama (i když ona u sebe svou brašnu neměla, z té natržené sukně by se určitě nějaký pruh látky nechal využít), ale když se k tomu nahrnula zaklínačka, Mirjam Bibianinu pomoc rozhodně neodmítla. „Díky,“ zabručela, když nejdřív opatrně zahýbala prsty a pak se pomalu postavila. To půjde. Nějak. Možná.
A pak se stal zázrak. Ne, nikdo je neteleportoval ven, jenom se událo takové malé zmrtvýchvstání. Mirjam se rozmrzele zadívala na ještě před chvílí mrtvého kocoura, který si to jen o chvíli později začal štrádovat po čtyřech. A jakkoliv Mirjam Bartovi přála, že nemusel nadále truchlit, ani jí to nepřišlo přirozené a na kocoura se tvářila vážně nedůvěřivě. Jenže dokud se na ně nezačal Nádivka vrhat a vyškrabovat jim oči z důlků nebo přesekávat žíly, měli důležitější starosti. Třeba přebrodit se říčkou někam dál. Dalo to Mirjam zabrat, ne že ne. Voda byla sama o sobě ledová, dno plné kamenů, a v kombinaci s rozbitým kotníkem mohla být Miri ráda, že do té vody nezahučela znovu. Snad.
Že by měli jednou volnou cestu bez překážek a problémů? Jasně že ne. A to mohli ještě jenom doufat, že ta věc je jenom spící medvěd (byť to taky nebylo dvakrát povzbudivé). Mirjam samozřejmě napodobila své společnice a pokusila se o proplížení, i když vzhledem k tomu, jak byli nejspíš všichni zmrzlí a pomlácení, tak by nejspíš potřebovali nějaký další zázrak.

Mimo herně:
Konstituce 0
Mirjam hodil/a 1d6 a součet kostek je 5:
5

Obratnost 1 + plížení 1
Mirjam hodil/a 2d6 a součet kostek je 8:
3, 5

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 159
Registrován: 03 lis 2018, 23:39

Re: QUEST: V nouzi poznáš přítele

Příspěvek od Bartimeus » 27 črc 2019, 10:24

| +
Mimo herně:
Hod předem na plížení (obratnost 2)
Bartimeus hodil/a 2d6 a součet kostek je 6:
2, 4

Medvěd smysly
Bartimeus hodil/a 8d6 a součet kostek je 36:
3, 5, 6, 5, 1, 6, 5, 5

Smysly Bart
Bartimeus hodil/a 2d6 a součet kostek je 5:
2, 3

Potlučení na těle i na duši pokračovali uprchlíci ve strastiplné cestě. Nejednoho z nich jistě napadlo, že se podzemím potulují už nehezky dlouho, připadalo jim to jako věčnost a bylo to přinejmenším znepokojující, ne-li rovnou deprimující. A k tomu všechny ty modřiny a drobná i horší zranění... Nuže, takhle by člověk nechtěl trávit dovolenou, co si budeme povídat.
„To bude tím obojkem,“ vrhl Bartimeus významný pohled po Bibianě, když se začala podivovat nad magií, jež oživila Nádivku – ona jediná věděla, odkud ten obojek má, ona sama si odtamtud něco odnesla, pokud si dobře pamatoval. Na oživlého kocoura se nikdo netvářil bůhvíjak nadšeně, ale ono se nebylo čemu divit, i Bartimeovi se z nekromancie ježily vlasy v zátylku. Ale tohle byl Nádivka a vypadal, že je naprosto nepozměněn a v pořádku...
Inu, levitace údajně nebyla třeba, ale Bartimeus se ochotně nabídl, že Dremu alespoň podepře, když bude třeba, a pokud zrovna nebude mít po ruce někoho jiného. Ledovou říčku tedy nějak zdolali, byť při vylézání na břeh už Bartimeus skoro necítil nohy. Rozhýbat končetiny bylo věru náročné, natož pak je přinutit k plížení. Medvěda se totiž rozhodli obejít a možná udělali dobře; jen Raquel maličko škobrtla, odkopla drobný kamínek, jehož poskakování se rozlehlo jeskyní, a medvěd na to zareagoval zabručením. Neprobudil se však, a tak mohla skupina bez větších obtíží projít kolem, aniž by šelmu vzbudila.
Další úzká chodbička ústila do většího jeskynního komplexu, kde... kde kupodivu nic nebylo. Žádné potvory, žádní medvědi, žádná kamenná skluzavka, ani ledová říčka. Zdálo se, že uprchlíci mohou alespoň na chvilku vydechnout. Jediné, co bylo maličko zneklidňující, bylo, že zaklínačce začal jemně vibrovat medailon. A Bartimeus cítil, že tu něco nehraje. Pokud se však někdo pečlivěji rozhlédl kolem (smysly 10 a víc), povšiml si na druhém konci jeskyní, že se tam nachází hrubě otesaná zeď... a v té zdi že jsou vyryty prazvláštní obrazce, které jako by lemovaly neviditelné dveře. Kocour, který se později přiblížil k tomu podivnému místu, se s prskáním naježil a jal se co nejrychleji vzdálit.

Mimo herně:
Můžete házet na smysly, inteligenci, gramotnost (pokud máte obodované), a co vás napadne...
Omlouvám se za prodlevu, teď už to sfoukneme rychleji, akorát od 31.7. do 8.8. jsem mimo republiku. Ale pak to dotáhnem do finiše.
Aktuální vzezření | +
Ve většině případů se teď Bartimeus po severu pohybuje jako středně vysoký štíhlý zrzek s tuctově modrošedýma očima, nijak nezajímavý a nepřitahující pozornost. Vyjma těch polodlouhých rezavých vlasů, které přeci jen výrazným znakem jsou. Obličej mu zdobí shluky pih a ve tváři je teď trochu víc podobný svému staršímu bratrovi, dokonce vyměnil knírek za upravené strniště, avšak vyloženě výrazných změn se na sobě nedopustil; nicméně stačí to k tomu, aby zmátl i ty, kteří ho dobře znají. Změnil i šatník - ustoupil od barevných toussaintských látek a odívá se teď spíš do šastva neutrálního, během chladných dní si oblíbil zejména kabátek podšitý beránkem, který mu sahá až někam ke kolenům. Kolem krku téměř za každé situace nosí červený šátek.
Navíc ho teď prakticky všude následuje dlouhosrstý zrzavý kocour zvaný Nádivka nosící obojek s krystalem.
Neplatí pro event.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 18
Registrován: 29 kvě 2019, 15:40

Re: QUEST: V nouzi poznáš přítele

Příspěvek od Raquel » 11 srp 2019, 20:29

Byla to záhada nebo snad spíš čáry? Co je zač ten obojek? To byli otázky, které jí nechtěli utéct z hlavy. Měla se zeptat nebo neměla? Nevypadalo, že by si sám mladý čaroděj byl vědom účinků tohoto obojku na své malé stvoření. A nebo to přede všemi hrát? To by bylo nechutné v takové situaci jako byli teď si s nimi ještě hrát. "Věděl si, že to ten obojek umí?" zeptá se po cestě, už nějakou dobu poté co Bart oznámí, že oživení proběhlo právě díky obojku, který nosil Nádivka na krku.
Voda byly studená, ale na to byla Raquel ve své podstatě zvyklá, jenže její bota nehodlala úplně poslouchat a sklouzla což způsobilo, že maličko škobrtla a kopla do kamínku. V ten moment se jí na pár sekund zastavilo srdce, podívala se směrem k medvědovi, ale ten jen zabručel a spal dal. Měla štěstí. Bojovat proti takové šelmě by bylo možná horší než proti těm kostíkům, které již rozsekali.
Poté co prošli kolem medvídka vešli do další uličky v jeskyni. Raquel už instinktivně sahala na rukojeť své šavlce, ale nic se nedělo. Nikdo na ně nebafl ani je nijak jinak nemile nepřekvapil. Bylo to divné až moc divné. Až po chvíli si všimla Nádivky, který se vydal prozkoumat jednu stěnu. Jeho reakce nebyla nijak uspokojující, proto se tam Raqeul vydala podívat. Možná už ostatní zbystřili dříve, ale ona až po prohlídky kočičáka. Poté co tam došla všimla si nějakých divných obrazců, které se pokusila identifikovat.

Mimo herně:
Identifikace obrazů
Inteligence 1
Raquel hodil/a 1d6 a součet kostek je 5:
5

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 128
Registrován: 28 pro 2018, 19:31

Re: QUEST: V nouzi poznáš přítele

Příspěvek od Bibiana » 12 srp 2019, 11:40

Združuju, omluvuju se, vemu to docela hopem

Nálada souputníků se rovnala bodu mrazu, ať už kvůli nepříjemnému hledání cesty ven či oživování mrtvých koček (na obojek se Bibi nedůvěřivě zaškaredila; sice si odnesla šmírovací zrcátko, ale to byla pořád magie docela pochopitelná, ale oživování?).
Medvěda se jim povedlo obejít, což se zaklínačce ulevilo, vzhledem k celkovému stavu skupiny. A ono samotné putování neznámem ubíralo sil dostatečně, takže jakákoliv možnost ušetřit síly přišla více, než-li vhod.

***

Jen co zaklínačce na hrudi zabrněl medailon, zbystřila. A aniž by museli s Bartem cokoliv slovně naznačovat, Nádivka ostatním podivnost panující atmosféry zvěstoval svým významným zaprskáním.
A další záhada byla na světě! Hrubě vytesaná do kamene.

Mimo herně:
Zkoumáme, zkoumáme
Smysly (5)
Světlomila hodil/a 5d6 a součet kostek je 15:
2, 2, 2, 4, 5


Šifrujeme obrazce
Smysly (5)
Světlomila hodil/a 5d6 a součet kostek je 14:
4, 1, 6, 2, 1

Informovanost (2) - třeba někde kdesi zaslechla nějakou storku
Světlomila hodil/a 2d6 a součet kostek je 3:
1, 2

Gramotnost (1) - přečte obrazce, či nepřečte?
Světlomila hodil/a 1d6 a součet kostek je 3:
3

Inteligence (2) - nebo tomu přijde na kloub jinou cestou?
Světlomila hodil/a 2d6 a součet kostek je 4:
2, 2


Nevěděla jsem, jestli hody na luštění obrazců mám sčítat, tak jsem je dala jednotlivě. Sečíst se beztak můžou dodatečně :3

***Soundtrack***

Aktivita: na pohodu, nikam nechvátáme :B dost možné nečekané výpadky díky reálnému životu

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 141
Registrován: 28 bře 2018, 12:04

Re: QUEST: V nouzi poznáš přítele

Příspěvek od Drema » 12 srp 2019, 21:13

Záhadné věci se dít nepřestaly. Pro Dremu ovšem zůstávaly mimo dosah běžného chápání, pročež ostatním nemohla příliš pomoci při jejich objasňování. O to více se soustředila na skutečnosti, které mohla svými činy ovlivnit. Stála s připraveným lukem a dívala se, jak její druzi v útěku, jeden po druhém prochází kolem medvěda. V reakci na medvědovo zabručení napla luk úplně a namřília před sebe. Jejího zásahu naštěstí nebylo třeba. Všichni, kdož se rozhodli proplížit již byli v bezpečí. Jako poslední kolem medvěda Drema. S trochou námahy se i jí podařilo proklouznout bez natropení velkého hluku. Jakkoliv byla voda v říčce dost studená, na souši, po jejím opuštění to nebylo s pocitem chladu o moc lepší. Promáčené nohy stále trochu křehly, ve vysokých botách to lehce čvachtalo. Alespoň, že všeliké obludy daly na chvilku pokoj. Obrazce vyryté v další části jeskynního komplexu Drema raději nekomentovala. Pozorně si je prohlédla, i když porozumění jejich významu mohlo být komplikováno velkými problémy s čtením písma. Nad tvary obrazců se Drema zamyslet mohla. Přeci jen ne všechna na zdech zobrazená sdělení jsou pouze o tom, co je psáno.

Mimo herně:
Smysly: 2. Všímavost:2
Drema hodil/a 4d6 a součet kostek je 11:
4, 3, 1, 3


Inteligence: 2
Drema hodil/a 2d6 a součet kostek je 8:
5, 3
Drema
Toulavá a nezávislá dívka původem z rytířského stavu.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 53
Registrován: 20 črc 2018, 13:41

Re: QUEST: V nouzi poznáš přítele

Příspěvek od Rokytka » 13 srp 2019, 11:02

Hobitka mlčela dál, za což byli asi všichni celkem vděčni. To ovšem neznamenalo, že to v ní nebublá jak v natlakovaném papiňáku. Vražedné pohledy vysílané do zad všech přítomných, zůstaly pravděpodobně nepovšimnuty, ale existovaly a to bylo nepopiratelné. Od obživlé kočky se její hluboká nenávist přesunula k divné holce, která se ptala, jestli o účinku té věci Bart věděl. Ne asi. Byl překvapenej a zmatenej jen tak, pro nic za nic.
Jenže její zbožné přání, aby tohle brzo skončilo a ona mohla jít co nejdál od všech zúčastněných, se neplnilo a místo východu tu byly svítící runy, které očividně děsili i zombie kočku. A každý věděl, že co děsí kočku, je špatný. Natož zombie kočku. Rokytku to ale nijak zvlášť nezajímalo. Radši rychlou smrt, než další hodinu v téhle divné společnosti. A tak se dala do zevrubného zkoumání ornamentů.

Mimo herně:
smysly
Zenn hodil/a 2d6 a součet kostek je 9:
3, 6

inteligence
Zenn hodil/a 3d6 a součet kostek je 11:
4, 2, 5

gramotnost
Zenn hodil/a 2d6 a součet kostek je 10:
4, 6

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků