QUEST: Smrt mu sluší

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27 bře 2018, 12:00

Re: QUEST: Smrt mu sluší

Příspěvek od Varren » 28 črc 2019, 21:08

Když trpaslík prohlásil, že truhlička a lahvičky patří k sobě, kněžka mu předložila teorii tak divokou, že na chvíli vyvalil oči. „Nemám ponětí, slečno Světlo. Nemám ponětí. A ano, asi se ho budeme muset optat.“ Obrátil se k Billovi. „Myslíš, že bychom tu truhlu dokázali schovat, než se hra dohraje? Tak, aby se k ní Arné nemohl lehce dostat?“
A pokud na to měl čas, Billovi jistě pomohl.
V otvírání lahví měl celkem praxi, ale zachraňování postarších primadon? To nechal klidně na dámách. „Děkuji, dámy.“ Vděčně k nim kývl a obrátil se znovu k pánům a hlavně ke svému příteli se slabostí pro brka… ta ostře zařezaná, samozřejmě. A mnul si zamyšleně bradu tak, že hrozilo, že se mu třením vznítí i ten řídký porost, co tam měl. Zhluboka si povzdechl. „Dobře, zapomeňme na stříbro… ty jsi s ním strávil spoustu času, vyhýbal se za tu dobu něčemu? Vyjadřoval vůči něčemu odpor?“
Pak kývl na Josefa. „Máte ještě někde tu loutnu, co jste s ní hrál?“ Když všechno selže, pořád můžou velectěného pana Arného majznout po hlavě. Taky by ho tím mohli pouze naštvat, ale to si Varren nepřipouštěl.
Když se ozval bouřlivý potlesk a děkovačka, Varren ztěžka zapolykal. On byl spíš na psaný projev, ne ten mluvený, ale pokusit se mohl. „Takže nová tvářička?“ zeptal se Billa a rozpřáhl ruce. „A má krásnou tvář a velké oči… jako velké…“ ukázal si na tvář. „Nebo velké?“ Nechal dlaně sklouznout k hrudníku dlaněmi vzhůru a zakvedlal na Billa výmluvně obočím.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 145
Registrován: 31 pro 2018, 01:37

Re: QUEST: Smrt mu sluší

Příspěvek od Josef Jullien » 28 črc 2019, 21:29

Josef byl ze všeho zaražený. Připadalo mu, že jde tak nějak vše mimo něj. Dobře možná pomohl panu Billovi, když se čekalo zda se vůbec bude pokračovat, ale tam veškerý přínos pro pátrací skupinku končil. Výslech toho také moc neodvedl a tak poté jen sledoval mladého herce, se kterým před několika minutami vystupoval na pódium.
Ostatní zatím udělali velké objevy a tak se k nim připojil a spíše okouněl a přikyvoval na jejich názory a domněnky. Navíc otázky, které plánoval položit Billovi už položil jeho známý, Varren. Takže zase nic. Poté, ale přišla otázka na Josefa, která ho velice zarazila. Chvíli přemýšlel jestli to trpaslík myslí vážně. Vykulil na něj oči a ovládal se, aby nezačal dělat ještě něco. Musel to rozdýchat. "To by nešlo. Ta loutna je moje živobytí na tu vám nedovolím sahat a už ne s ní nikoho mlátit."
Poté přišel potlesk a nejen to. Po otevření lavičky se i naše oběť probouzela k životu. Jestli je někdo sledoval z dálky mohlo to vypadat, že jí právě potlesk diváků dostal takříkajíc znovu na nohy.

Epic Battle Soundtrack
Plánovaná Neaktivita:

Oblečení + Maska | +
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 32
Registrován: 09 dub 2019, 18:23

Re: QUEST: Smrt mu sluší

Příspěvek od Thyanna » 29 črc 2019, 13:36

Vážně netušila, kde se to v ní všechno bere, nicméně to, co měla na srdci, to všechno přednesla i se svými domněnkami. Její nápad byl schválen, jestli se to tak dalo říct a byla opravdu ráda, že tu mají zrovna pana Varrena, který alespoň na ni působil velmi rozumně. Rozhodně jí to dodávalo odhodlání a důvěru v tom, že se jim tu záhadu mrtvé herečky a lahviček s podivnou mlhavou tekutinou podaří vyřešit.

Pak už se zase věnovala slečně Světlomile, se kterou odešla přímo na místo činu, připravená být mladinké kněžce ku pomoci. Sama však nad tím, k čemu se očividně chystaly raději moc nepřemýšlela, protože jestli si to neuvědomovala předtím, teď jí to všechno tváří tvář mrtvé herečce a při pohledu na její bledou tvář, začínalo docházet. Trochu to na ni dolehlo, ale rozhodla se to ustát a vydržet. „Ach jistě, určitě by nebylo dvakrát moudré ji nechat zrovna tady. Pomůžu vám,“ přispěchala hbitě na pomoc, doufaje, že se jim tělo podaří dostat do ústraní.
Samozřejmě pak nahodila, nebo se aspoň snažila, nahodit výraz plný povzbuzení, protože to prostě a jednoduše musely zkusit, i za cenu toho, že to třeba nevyjde. Kdyby se to nezkusilo, mohli by si to pak později všichni dohromady vyčítat.

V prvních vteřinách to vypadalo, že se nic neděje. Zrzka zadržela dech a na okamžik křečovitě zavřela oči, snad jako by očekávala nějakou pohromu, ale nakonec je přeci jen otevřela. Mimoděk chytla kněžku za ruku, celá napjatá a chvějící se. „Ono se fakt něco děje?“ Špitla směrem k dívčině, nyní jí už téměř drtíc ruku. Když si to pak ovšem uvědomila, s omluvou a provinilým výrazem se jí omluvila.
„Madame Callisto,“ oslovila oživenou dámu, kterážto sotva popadala dech, nicméně to vypadalo, jako by se jim pokoušela něco říct. „Nespěchejte,“ přidřepla si k ní, přičemž se jí snažila uklidnit. Neměli sice tolik času, ale snad se ostatním podaří herce ještě na chvilku zdržet.
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 195
Registrován: 11 kvě 2016, 10:59

Re: QUEST: Smrt mu sluší

Příspěvek od Světlomila » 12 srp 2019, 11:59

Kněžka pokládala otázky, na které nikdo z přítomných nedokázal odpovědět. Nešlo si však pomoci. Tváří v tvář takové neskutečné záhadě jako vystřižené z pohádky na dobrou noc jednoduše nedokázala držet jazyk za zoubky. Pronášené dotazy a nesourodé, na hlas vyřčené domněnky jednoduše pomáhaly kněžce coby ventil vnitřního pohnutí. Jinak už by asi dávno pukla v oblak jiskřivých pilinek.
"To máte pravdu," pípla s pobledlým úsměvem na půlku rtíků ohledně Varrenova podotknutí o větší mrtvolnosti nebohé herečky.
Naštěstí se tu sešlo dalších pár rozumných hlav, takže plán byl na světě a hurá jej realizovat!

***

Kněžka na slova Thyanny odhodlaně přikývla a za vynaložení nemalého úsilí odtáhly bezvládné tělo do lepšího úkrytu.
Pak následovala chvíle dechtajícího napětí.
Zadaří se dílo?
Kněžčinu dušičku bolestivě svíralo napětí z očekávání a jakmile se bělostná mlhovina vsákla do těla, málem překvapením vyjekla.
Hlasitý projev šoku však přetavila v nepokryté zírání, otvírání a zavírání úst na prázdno a chvění po celém těle.

Ona... ona... ŽJIE?! Skutečně! Žije! Melitelé!
Třesoucím se prstíčkem opatrně dloubla Callistu do hřbetu ruky. Mrtvolný chlad pomalu nahrazovalo teplo života.
Ke slovům se ale Světluška ještě neodhodlala. Jak pravila Thyanna, chtělo to nespěchat.
Ačkoliv vlastně naspěch přece měli!
Představení končilo a očitý svědek opět dýchal.

Zbýval střet s pachatelem...
Světlomila

Růžena: #FF3366

Aktivita/herní tempo: Žádný štrés. Poklidné psaní, hraní, žehnání. Žádné fretkování :|

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 427
Registrován: 08 bře 2018, 12:20

Re: QUEST: Smrt mu sluší

Příspěvek od Reginald » 15 srp 2019, 10:51

Callista několikrát zamrkala, slepě podala ruku Thyanně, aby se několo přidržela, zatímco se zvedala ze země. Vypadala zmateně, vyděšeně a naprázdno klapala pusou, jako by přišla o řeč. A pak...
Pak ze sebe vydala zvuk, který by dokázal tříštit okenní tabulky, takže bylo jen dobře, že tu žádné nebyly. Samozřejmě, že něco takového přihnalo k její osobě všechny přítomné, zatímco diváci venku mohli jen předpokládat, že někdo opět zkouší náročné scény, když už představení skončilo a oni se odebírali pryč. Okolo Callisty však byl najednou hlouček lidí a herečka zapátrala mezi tvářemi, aby jasně našla tu Arneho. Ukázala na něj prstem. „TO ON!“ A Arne na nic nečekal, protože přítomnost obživlé mrtvoly a jeho bedýnky s lahvičkami v držení někoho jiného znamenalo jen to, že byl odhalen. A dal se na útěk novigradskými uličkami, zatímco jeho dceru ochranitelsky tiskl v náručí místní idol.

Mimo herně:
Pronásledování - házíte si na obratnost, ti co nemají = 1d6
You cannot spell assassin without ass, sass and sin.

Plánovaná neaktivita: ---
někdy možná odpovím o den později, předem se omlouvám
| +
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 145
Registrován: 31 pro 2018, 01:37

Re: QUEST: Smrt mu sluší

Příspěvek od Josef Jullien » 15 srp 2019, 11:16

Žena se postupně probírala ze své smrti. To bylo dobré znamení dokonce se snažila promluvit. Tak teď se konečně dozví něco co by jim pomohlo v jejich případu. To co z ní vyšlo nejdříve vůbec neznělo jako nějaká slova, proto zpozorněli i ostatní herci a přišli do kolečka trochu blíže. Callista po chvíli označila za pachatele Arna, ano toho Arna, kterého před několika minutami vyspovídal a nic kloudného z něj nedostal, neměl jak. Arne se dal hned na útěk na což Josef zareagoval napůl podáním a napůl hozením své loutny po Billovi, "Bille, chytejte!" zakřičel a vydal se za ním. Cítil výčitky, jakoby to posral on tím, že nic nezjistil. "Stůjte Arno, tohle nemá cenu." snažil se pronásledoval muže, které za všechno mohl.
Nebylo to lehké držet se v takovém tempíčku, jo kdyby nepil ten alkohol a občas neulítl na bílým prášku bylo by to o něčem jiném. Teď se chlapec proběhne.
Mimo herně:
Tak bude ho ještě vůbec stíhat?
Obratnost 2
Josef Jullien hodil/a 2d6 a součet kostek je 5:
4, 1

Epic Battle Soundtrack
Plánovaná Neaktivita:

Oblečení + Maska | +
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 59
Registrován: 27 bře 2018, 12:00

Re: QUEST: Smrt mu sluší

Příspěvek od Varren » 15 srp 2019, 11:27

Snažil se vyzvědět víc před tím, než dojde k finální konfrontaci, očekával nějaký souboj důvtipu, ale jak se zdálo, čas na slova vypršel. Ani Bill mu zjevně nestačil říct o Arnem víc, než pachatel vzal nohy na ramena. Takže se nedalo dělat nic jiného, než vyrazit do ulic za pachatelem. Jen se modlil, ať ho při tom nečapne nějaký místní strážný. Byl v nevýhodě, měl totiž podstatně kratší nohy.

Mimo herně:
Obratnost (0)
Varren hodil/a 1d6 a součet kostek je 2:
2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 32
Registrován: 09 dub 2019, 18:23

Re: QUEST: Smrt mu sluší

Příspěvek od Thyanna » 15 srp 2019, 17:16

Thyanna se snažila ženě pomoct, takže jakmile postřehla, že se potřebuje zvednout a podepřít, nechala ji, aby se podržela, jen jak bude potřebovat. Začala pochybovat o tom, jestli udělali správně, že ženu takhle najednou vytrhli z posmrtného spánku, byť to bylo nutné pro vyšetřování, ale co se stane pak, to zjevně nikdo neřešil. Bylo jí to líto, že to takhle muselo dopadnout, ale jak se říkávalo, špatné pro něco dobré. A tohle byl zjevně podobný případ.
Jakmile se kolem nich vytvořil hlouček, mimoděk se rozhlédla po známých tvářích, převážně po panu Billovi a panu Varrenovi, ale krátce na to Callista obvinila Arneho. Mladá kněžka tak měla pravdu, co se týkalo jejího podezření.
Jen velmi krátce jí věnovala pohled s uznáním, než se otočila na patě a utíkala za mužem, který jim měl hodně co vysvětlovat.


Mimo herně:
Obratnost (0)
Thyanna hodil/a 1d6 a součet kostek je 6:
6
Obrázek

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků