QUEST: Třinácté dítě

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 74
Registrován: 17 úno 2019, 14:12

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Haesten » 25 kvě 2019, 09:53

Mniši jako obvykle nejsou příliš sdílní, vlastně vůbec. Cesta sem byla zřejmě zbytečná, ale co se dá dělat. Holt se posune prostě někam dál, kde něco najde. Ale... počkat. Vážně mu jeden ze starců vypráví o hřešení a božstvu? Jemu? Hah, vtipné, že zaklínač se stal terčem věřícího. Pokrčí nad tím však rameny, doopravdy toho starce vlastně ani neposlouchá. Ne, dokud se jeho řeč nevyjeví trochu jinak. Když se mu nepodaří ho přesvědčit o tom, co by potřebovalo tohle město, začne mu vyprávět o potřeb příšery, pro jejíž informace tu je. Na starcova slova přikývne a poděkuje mu za ochotu. Alespoň už ví něco navíc, co mu nikdo jiný neřekl a co nezjistil. A informace jsou stěžejní, když jde o lov, lov něčeho, co je prokleté zase na nový způsob.
Co by měl dělat dál? Hledat možný úkryt v nebesích by ztrácelo smysl, mohlo by být kdekoliv. Nejjednodušší by jistě bylo počkat si na příšeru tady, určitě se do města vrátí. Předtím by však rád viděl onen hřbitov.Cokoliv by tam na ně mohlo čekat, by rád viděl. A pokud tam nic nenajde? Žádné starosti, příšera se jistě objeví sama, bude mít bez tak hlad. Protože co je jeden pes pro rostoucí potvoru.

Mimo herně:
Smysly; co najde na hřbitově
Quitana hodil/a 1d6 a součet kostek je 1:
1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Zenn » 05 črc 2019, 14:55

Prohledávání hřbitova zatím žádné velké výsledky nepřineslo. Krom toho, že tu panovalo liduprázdno a stísněné ticho a dle zarostlé cesty sem opravdu nikdo dlouho nepáchl. Minimálně po zemi a hlavním vchodem. Pár vykopaných hrobů a roztahané kosti mohly být klidně dílem psů či nekrofágů, takže také nic směrodatného.
A čas pokročil, dopoledne bylo vystřídáno polednem a to zase odpolednem a zaklínač stál před jedinou otázkou. Prohledávat to tu dál, nebo se raději začít připravovat na večerní lov? Když to tu nechá být, dost možná přijde o nějaké klíčové informace. Ale zároveň tu nemusí být vůbec nic a jen by tu ztrácel čas.


Mimo herně:
Smysly pokud dál prohledáváš :)

PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 74
Registrován: 17 úno 2019, 14:12

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Haesten » 10 črc 2019, 09:57

Prohledávání se mu moc nedaří, nemůže najít nic, co by nasvědčovalo té stvůře. Přeci jen to ale nevzdává. Kdyby tu náhodou něco bylo a on to přešel, mohl by na to doplatit později. Raději se znovu podívá, na lov může vyrazit i další noc. Není nač to uspěchat. Ztráty jsou přijatelné, protože jsou to stopy. Ach ti zaklínači. Není divu, že je nemá nikdo rád, zvláště když nic necítí.

Mimo herně:
Smysly 1
Quitana hodil/a 1d6 a součet kostek je 3:
3

Dává tomu prohledávání ještě nějakou tu hodinku, ale je pravda, že pokud tu nic nenajde, bylo by to zbytečné tu být déle. Pokud nic nenajde, začne si ostřit meč, připravovat kuši a další věci. Oleje a další věci nemají žádný smysl, když neví, na co se má přesně připravit. A plýtvat ingrediencemi nehodlá.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Zenn » 11 črc 2019, 11:21

Ani další prohledávání žádné výsledky nepřineslo. Buďto měla příšera doupě dobře ukryté, nebo tu prostě nic takového nebylo. Tak jako tak, byla to za těchto podmínek pro zaklínače zbytečná ztráta času, který mohl investovat do přípravy na lov. Hodil by se mu. Ono se totiž začalo něco dít už v polovině jeho příprav. Křik vylekaných vesničanů se rozléhal celou tvrzí, takže to jeho pozornosti určitě neuniklo.
I tentokrát si musel vybrat. Dokončí své přípravy, dost možná za cenu něčího krku, nebo půjde hned, i když tím bude riskovat selhání mechanismu, nedostatečně vybroušené ostří, či to, že mu bude chybět pár šípů k dobru? Ať už první nebo druhé, nakonec stejně musel vyrazit. Hluk se ozýval celkem daleko, ale pořád dost blízko, aby byl schopen ho slyšet. Pravděpodobně ze samotného náměstíčka a na ztmavlé obloze opravdu viděl něco velkého zakroužit...

PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 74
Registrován: 17 úno 2019, 14:12

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Haesten » 13 srp 2019, 09:37

Nezdá se, že by měl štěstí, ale na to už si zvykl. Vlastně se na něj nespoléhá nikdy. Pravděpodobně tu žádný úkryt není, takže místo toho, aby se zabýval hledáním něčeho, co tu není a ztrácel tu čas, místo toho napne sluch, když dojde na hluk z vesnice. Buď se tam hodně hádají o pár drobných nebo je něco honí a hledá si svačinku. Neváhá, a hned startuje do vesnice. Chvíli mu to určitě trvá,a le jednou tam razit musí a vyjeví se mu pěkná scenérie. Tedy, tak pěkná asi ne, ale na druhou stranu pro něj dobře, že se už nemusí hledat s věcmi, které neexistují a rovnou má svůj cíl před sebou. Vytáhne kuši, založí šíp a bez váhání hledá výhodnou pozici, by tu příšeru trefil do slabin, by se svalila k zemi. Šance jsou sice mizivé, ale aspoň tím upoutá její pozornost, i kdyby ji netrefil.

Mimo herně:
Pokus os třelbu
Kuše (1) + Talent (1)
Quitana hodil/a 2d6 a součet kostek je 8:
6, 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Zenn » 30 srp 2019, 15:20

To co sestoupila z oblačnéhjo oparu nebylo ani trochu hezké. Vypadalo to tak trochu jako nemluvně, ale velmi vzdáleně. Ruce a nohy to mělo delší, než by mělo mít a vyzbrojené ostrými drápy. Celé tělo, jako by bylo něčím podivně polepené, z břicha tomu rostl asi metrový cancour, který kupodivu jen bezvládně nevysel, ale hýbal se podobně, jako opičí ocas. A nesmíme zapomenout na pokroucená netopýří křídla, oči podlité krví a veliké tesáky. Svým způsobem to připomínalo potracenku, ale zároveň to bylo dosti nepodobné.
Zaklínačův šíp prolétl mezi prsty křídel, kožovitou blánou a celé to zůstalo bez povšimnutí. Tvor zavřeštěl, dav pod ním zašuměl hrůzou a začal se s panikou rozpouštět, jak lidé odbíhali z volného prostranství do domů a pod přístřešky. Dokonce i své zboží většina z nich nechala na místě. Ve vzniklé strkanici nebylo nic zvláštního, že sem tam někdo zakopl a upadl a ostatní se přes něj bez zájmu převalili (i když tu byli i tací, kteří se snažili nebožákům pomoci).
Příšera znovu zakroužila nad hemžícími se osůbkami, rudýma očima projela terén a pak se s vražedným skřekem vrhla střemhlav dolů. K matce, která se zrovna snažila postavit na nohy, zatímco si s hrůzou vepsanou v očích a tiskla k hrudi plakající batole. Žena, která jí pomáhala, v ten okamžik zbledla a dala se na útěk. Zaklínač to měl přes půl náměstí a pod nohy se mu pletli všichni ti vyplašení lidé...

Mimo herně:
Můžeš buďto běžet a hodit si na obratnost, jak rychle se mezi lidmi prodereš...
Nebo můžeš střílet (to si krom střelby hoď i 1d6 na štěstí, jestli ti kuš neselže (sudé = selhání)...
Nebo cokoliv, co tě napadne :P...

PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 74
Registrován: 17 úno 2019, 14:12

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Haesten » 04 zář 2019, 12:59

Nebyl to sice nádherný pocit, ale aspoň už věděl, proti čemu stojí. Částečně. Šíp to trefilo jen skrz blánu, ale jinak to tomu moc neublížilo. Haesten letmo zasyčí. Pohledem přejíždí situaci a ta se nezdá příliš dobrá. Příšera se vrhá střemhlav do lidí, ti se rozprchávají do všech směrů a znemožňují mu dostat se blíž dostatečně rychle, aby zabránil příšeře dělat bordel. Navíc ho dost odstrkují a je těžké v jeho kondici, aby zůstal na jednom místě. Střílet tedy není možné. Nejjednodušší by bylo dostat se na střechy a odtamtud na tu potvoru se pokusit skočit a uzemnit jí. S obratností Kočky by to neměl být takový problém. Moc možností nemá a tak to riskne.

Mimo herně:
Skok na střechy, přes střechy a na příšeru
Obratnost (2)
Quitana hodil/a 2d6 a součet kostek je 7:
3, 4

Pokud by se mu skok povedl, rukama by ji chytil kolem krku, by ji dostal k zemi a poté by se vytasil se dvěma svými malými meči a zaútočil do slabin.

Mimo herně:
Obratnost (2) + meče (2)
Quitana hodil/a 4d6 a součet kostek je 16:
6, 1, 6, 3

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Zenn » 04 zář 2019, 14:20

Zaklínač se na střechu dostal, ale hned z kraje se mu smýkla noha a spíš než s uháněním k napadaným obětem, měl co dělat s tím, aby ze střechy zase hned neslétl přímo na hlavu. Nakonec se ale nějak zberchal a skutečně se pustil maximální rychlostí před. Počáteční zdržení si ovšem vybralo svou daň a tou dobou už se to prokleté stvoření zabývalo ženou a dítětem. Respektive batole ženě z rukou vytrhlo, bez zájmu ho zahodilo někam na dlažbu a jeho matce ostrými drápy rozpáralo krk. Tak trochu to vypadalo, jako by to chtělo prýštící krev chlemtat podobně jako některý z nižších upírů, ale k tomu se už nedostalo.
Muselo totiž reagovat na zaklínačovo počínání. Na poklidnou hostinu v doprovodu jekotu vyděšených lidí nebyl čas. Dlouhé pokroucené ruce to od své oběti přesunulo směrem k Haestenovi s jasným účelem bránit se. Nikdo ostatně nemohl čekat, že to svůj život dá lacino. Vědmákovi meče se tak střetly se stejně nebezpečnými drápy až to zazvonilo. Potvora zakvílela a protože "měla plné ruce práce" ohnala se po něm jedním z obludných křídel.

Mimo herně:
25 HP
Obrana
Zenn hodil/a 4d6 a součet kostek je 17:
6, 4, 5, 2

Útok
Zenn hodil/a 3d6 a součet kostek je 13:
3, 4, 6

PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 74
Registrován: 17 úno 2019, 14:12

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Haesten » 10 zář 2019, 09:02

Dost nepěkně se mu smýkla noha, ale nenabil si čumák, což je fajn. Sic nestihl zachránit ani ženu, ani to válející se batole na zemi, ale to jsou nutné oběti pro záchranu davu. Ani nepočítal s tím, že by to zcela stihl a nikdo nepřišel k úhoně. Holt neměl dost informací a čas šel proti němu. To se tak občas stává. I těm zkušenějším zaklínačům. Rozhodně si ale všimne, že se to snaží dostat ke krvi, což mu nahodí pár koleček v hlavě, ale jistý si nemůže být ničím že. Ale mohl by to zkusit, až na to bude mít čas. Teď je zaměstnán tím, aby té bestii rozerval svými meči hrdlo, což se mu taky moc nepovede. Ta bestie je příliš rychlá a chytrá. Nejen že umí využívat své drápy, ale dokonce i křídla. Musí jednat také rychle. Útěk nepřipadá v úvahu, proto místo odskočení povolí jednu ruku s mečem, by se přesunula k obraně proti křídlu a druhou se snaží zadržet drápy.

Mimo herně:
Obrana
Obratnost (2), Meče (2)
Quitana hodil/a 4d6 a součet kostek je 16:
4, 3, 5, 4

Když se mu podaří vykrýt rány, využije svoje nohy, by tu potvoru nakopl do patřičných míst.

Mimo herně:
Síla (3)
Quitana hodil/a 3d6 a součet kostek je 11:
2, 4, 5

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 528
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Zenn » 15 zář 2019, 09:14

Scéně souboje mezi vědmákem a prokletinou dělal teskný hudební doprovod pláč krvácející matky nad jejím mrtvým dítětem. To ale Haestena moc nezajímalo a výjimečně to nebylo tou vyhlášenou zaklínačskou netečností, nýbrž tím, že měl doslova plné ruce práce. Ostré drápy zase zacinkaly o stříbrnou čepel, zatímco silný úder křídla zbrzdil pevný úchop jeho prstů.
Zohavenému ďábelskému děcku se to vůbec nelíbilo a kroutilo se, jak se patří. Nicméně když na něj zaklínač zaútočil kopancem, využilo to svou zakrslou zadní pařátu, aby to do drápů chytilo jeho nohu a zarylo mu drápy do chodidla a to i skrz podrážku. A jak si ho takhle drželo, dalo se do uši trhajícího vřískotu. Vlastně to znělo dost podobně, jako nebezpečné skřeky sirén či vyšších upírů a takhle z blízka to mohlo nadělat celkem velké škody na zaklínačově schopnosti se orientovat a pak i dál bojovat.


Mimo herně:
22 HP
Obrana proti kopanci
Zenn hodil/a 3d6 a součet kostek je 14:
5, 6, 3
(ubíráš si kostku... příště házej na kombinaci se sekundárkou pls)

Skřek - bráníš se konstitucí
Zenn hodil/a 3d6 a součet kostek je 4:
1, 1, 2
(když hodíš nedejbože méně, půlíš si hod xD)

PS. nemrkejte na mne ;)

PředchozíDalší

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků