QUEST: Třinácté dítě

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2019, 14:12

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Haesten » 25 kvě 2019, 09:53

Mniši jako obvykle nejsou příliš sdílní, vlastně vůbec. Cesta sem byla zřejmě zbytečná, ale co se dá dělat. Holt se posune prostě někam dál, kde něco najde. Ale... počkat. Vážně mu jeden ze starců vypráví o hřešení a božstvu? Jemu? Hah, vtipné, že zaklínač se stal terčem věřícího. Pokrčí nad tím však rameny, doopravdy toho starce vlastně ani neposlouchá. Ne, dokud se jeho řeč nevyjeví trochu jinak. Když se mu nepodaří ho přesvědčit o tom, co by potřebovalo tohle město, začne mu vyprávět o potřeb příšery, pro jejíž informace tu je. Na starcova slova přikývne a poděkuje mu za ochotu. Alespoň už ví něco navíc, co mu nikdo jiný neřekl a co nezjistil. A informace jsou stěžejní, když jde o lov, lov něčeho, co je prokleté zase na nový způsob.
Co by měl dělat dál? Hledat možný úkryt v nebesích by ztrácelo smysl, mohlo by být kdekoliv. Nejjednodušší by jistě bylo počkat si na příšeru tady, určitě se do města vrátí. Předtím by však rád viděl onen hřbitov.Cokoliv by tam na ně mohlo čekat, by rád viděl. A pokud tam nic nenajde? Žádné starosti, příšera se jistě objeví sama, bude mít bez tak hlad. Protože co je jeden pes pro rostoucí potvoru.

Mimo herně:
Smysly; co najde na hřbitově
Quitana hodil/a 1d6 a součet kostek je 1:
1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 441
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Zenn » 05 črc 2019, 14:55

Prohledávání hřbitova zatím žádné velké výsledky nepřineslo. Krom toho, že tu panovalo liduprázdno a stísněné ticho a dle zarostlé cesty sem opravdu nikdo dlouho nepáchl. Minimálně po zemi a hlavním vchodem. Pár vykopaných hrobů a roztahané kosti mohly být klidně dílem psů či nekrofágů, takže také nic směrodatného.
A čas pokročil, dopoledne bylo vystřídáno polednem a to zase odpolednem a zaklínač stál před jedinou otázkou. Prohledávat to tu dál, nebo se raději začít připravovat na večerní lov? Když to tu nechá být, dost možná přijde o nějaké klíčové informace. Ale zároveň tu nemusí být vůbec nic a jen by tu ztrácel čas.


Mimo herně:
Smysly pokud dál prohledáváš :)

PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2019, 14:12

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Haesten » 10 črc 2019, 09:57

Prohledávání se mu moc nedaří, nemůže najít nic, co by nasvědčovalo té stvůře. Přeci jen to ale nevzdává. Kdyby tu náhodou něco bylo a on to přešel, mohl by na to doplatit později. Raději se znovu podívá, na lov může vyrazit i další noc. Není nač to uspěchat. Ztráty jsou přijatelné, protože jsou to stopy. Ach ti zaklínači. Není divu, že je nemá nikdo rád, zvláště když nic necítí.

Mimo herně:
Smysly 1
Quitana hodil/a 1d6 a součet kostek je 3:
3

Dává tomu prohledávání ještě nějakou tu hodinku, ale je pravda, že pokud tu nic nenajde, bylo by to zbytečné tu být déle. Pokud nic nenajde, začne si ostřit meč, připravovat kuši a další věci. Oleje a další věci nemají žádný smysl, když neví, na co se má přesně připravit. A plýtvat ingrediencemi nehodlá.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 441
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Zenn » 11 črc 2019, 11:21

Ani další prohledávání žádné výsledky nepřineslo. Buďto měla příšera doupě dobře ukryté, nebo tu prostě nic takového nebylo. Tak jako tak, byla to za těchto podmínek pro zaklínače zbytečná ztráta času, který mohl investovat do přípravy na lov. Hodil by se mu. Ono se totiž začalo něco dít už v polovině jeho příprav. Křik vylekaných vesničanů se rozléhal celou tvrzí, takže to jeho pozornosti určitě neuniklo.
I tentokrát si musel vybrat. Dokončí své přípravy, dost možná za cenu něčího krku, nebo půjde hned, i když tím bude riskovat selhání mechanismu, nedostatečně vybroušené ostří, či to, že mu bude chybět pár šípů k dobru? Ať už první nebo druhé, nakonec stejně musel vyrazit. Hluk se ozýval celkem daleko, ale pořád dost blízko, aby byl schopen ho slyšet. Pravděpodobně ze samotného náměstíčka a na ztmavlé obloze opravdu viděl něco velkého zakroužit...

PS. nemrkejte na mne ;)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2019, 14:12

Re: QUEST: Třinácté dítě

Příspěvek od Haesten » 13 srp 2019, 09:37

Nezdá se, že by měl štěstí, ale na to už si zvykl. Vlastně se na něj nespoléhá nikdy. Pravděpodobně tu žádný úkryt není, takže místo toho, aby se zabýval hledáním něčeho, co tu není a ztrácel tu čas, místo toho napne sluch, když dojde na hluk z vesnice. Buď se tam hodně hádají o pár drobných nebo je něco honí a hledá si svačinku. Neváhá, a hned startuje do vesnice. Chvíli mu to určitě trvá,a le jednou tam razit musí a vyjeví se mu pěkná scenérie. Tedy, tak pěkná asi ne, ale na druhou stranu pro něj dobře, že se už nemusí hledat s věcmi, které neexistují a rovnou má svůj cíl před sebou. Vytáhne kuši, založí šíp a bez váhání hledá výhodnou pozici, by tu příšeru trefil do slabin, by se svalila k zemi. Šance jsou sice mizivé, ale aspoň tím upoutá její pozornost, i kdyby ji netrefil.

Mimo herně:
Pokus os třelbu
Kuše (1) + Talent (1)
Quitana hodil/a 2d6 a součet kostek je 8:
6, 2

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník