QUEST: Na koňském hřbetě ujedu i světa kraj!

Na celém Kontinentě se snad nenajde jediná vesnice, kde by někde u cesty nestála ošuntělá dřevěná vývěska s přibitými vzkazy a inzeráty. I začínající dobrodruh dokáže mezi výhodnou nabídkou slepičích vajec a přisprostlou milostnou poezií snadno najít zakázku, ze které by mohla koukat slušná odměna, ať už jde o pomoc s nestvůrou, ztraceným dítětem, a nebo obyčejnou sezónní pomocí na poli...
V tomto fóru probíhají hry vedené vypravěčem. Questy je možné hrát paralelně s hrou v eventu nebo volné hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 64
Registrován: 14 led 2019, 18:28

Re: QUEST: Na koňském hřbetě ujedu i světa kraj!

Příspěvek od Lenna » 13 čer 2019, 19:52

Další závodní den nebyl tak krásný jako ten první. Již po probuzení šlo cítit, že se závodníci probudili do počasí, ve kterém budou často jejich soupeři průtrže mračen a celkové nepříjemné počasí. To ale Lennu a určitě ani ostatní určitě také.
Největší motivací před startem bylo oznámení, že na konci cesty, bude lepší pospáníčko než dneska. No ne, že by to dneska byl nějaký luxusní hostinec na hlavní stezce, ale zas tak hrozného to nebylo. Možná to bylo tou únavou, že slečna usnula hned potom co, vlezla do svého stanu.
Poté co byl závod odstartovaný. Po chvíli se dostala na ne úplně ideální cestu, občas viděla jak se ulomil kus kamene pod nimi, a ten spadl kdo ví kam dolů, počasí také nebylo ideální a šlo vidět maximálně na pár kroků dopředu, Lenna měla naštěstí štěstí v tom, že měla celkem dobrou orientaci i v tomto počasí, a proto se neztratila, což by jí mohlo do závěrečného hodnocení třeba pomoci. No závod se nemohl linou v moc velikém tempu, jelikož ona a určitě i ostatní jezdci museli hlavně dávat bacha, aby se jim i jejich koním na těchto stezkách nic nestalo.

Mimo herně:
Jezdectví 1
Lenna hodil/a 1d6 a součet kostek je 6:
6
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 122
Registrován: 30 bře 2018, 06:53

Re: QUEST: Na koňském hřbetě ujedu i světa kraj!

Příspěvek od Angus Willtommen » 14 čer 2019, 14:55

Mladý bard měl za sebou noc, na kterou jen tak nezapomene. Vlastně si byl docela jistý, že na ni nezapomene nikdy. A ať už vstával se Zojdou po boku, nebo ne, ani ve snu jej nenapadlo, že by snad od něj Zo měla náhle pláchnout. Těšil se na další zdravotnickou prohlídku a doufal, že bude mít příležitost si s mladou blondýnkou více popovídat.. a tak dále. Přestože toho moc nenaspal, cítil se nezvykle plný energie - únava ho nejspíš měla dohnat až později. A tak se připravil na závod, postaral se o koníka, vzal si kapucu, kdyby pršelo, něco snědl k snídani a vydal se na start. Naštěstí se neopozdil, ale i kdyby... asi by jej to zas tolik netrápilo. Hlavu měl vysoko v obláčcích a nezdálo se, že by se to v brzké době mělo změnit.

Nicméně protože byl Angus snílkem celý život, něco takového ho nemohlo rozhodit natolik, že by úplně ztratil soustředění na závod. V podstatě uměl tak trochu existovat ve dvou světech zároveň - možná protože pro něj to byl ten jediný svět, který znal. Ve vlastní fantazii, a zároveň přítomen tam, kde teď byl - na hřbetě hnědáka, který cválal do kopce, zatímco se Kulíšek nakláněl dopředu a pevně se držel. "Opatrně, Barde," zahlásal a nechal koně zpomalit, když mu to připadalo nebezpečné. Vždyť by nedopustil, aby se oba zřítili do té hrozivé strže! Angus se naštěstí výšek nebál, ale držel se skalní stěny jak mohl z čirého pudu sebezáchovy. A mlha s mrholením příliš pocitu bezpečnosti nepřidávaly. Kulíšek však rozhodně ucítil adrenalin a připadal si jako chrabrý hrdina překonávající všechny překážky, které mu stály v cestě. Možná nebyl princ a neměl bílého koně, ale za to měl doma bílého papouška a loutničku, a za nic na světě by neměnil. Představoval si, jak vysadí Zojdu na koníkův hřbet a odveze si ji do Oxenfurtu, tam jí složí milostnou serenádu a oba budou šťastní a opilí láskou, až se budou procházet ulicemi a držet se za ruku... A možná... nebo spíš určitě, by měl naučit Kikimoru říkat: "Zojdo!", nebo třeba "Miluji tě, Zojdo!" tak, aby věděla, že pro žádnou jinou v jeho srdci není místo a že by jí přinesl hvězdy z nebe, jen aby ji viděl se usmívat...

A to už se oba dostávali na vrchol kopce, jen aby je s Bardem čekal celkem prudký sešup.

Mimo herně:
Jezdectví
Irviel hodil/a 2d6 a součet kostek je 5:
2, 3
Obrázek
Angus Willtommen

Komediantské duo
Bard Kulíšek a papoušek Kikimora

☼"Páni!"☼ - "Ki-ki-morá!"

:idea: Angus má momentálně hlavu dohola :idea:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 210
Registrován: 27 črc 2018, 14:01

Re: QUEST: Na koňském hřbetě ujedu i světa kraj!

Příspěvek od Valdur » 14 čer 2019, 15:28

Krušné začátky závodníka amatéra část osmá: Nový den, nová překážka

Vyspal se díky krásné bezesné noci s deštěm v pozadí. Příjemná to noc, nic ho nerušilo, zimu mu kupodivu nebyla. Další den vstal, jen ho trochu bolela záda, ale to je naprosto v pořádku, to se mu stávalo i když spal normálně na zemi v ulicích, člověk se toho nezbaví, jen si na to zvyknout. Protáhl se a vyšel ven. Přivítalo ho velmi pěkné počasí v podobě mlhy a chladu. Šel pozdravit koně a jak viděl, vesele si žvýkal svou snídani a na pozdrav mu zařehtal. S úsměvem mu pozdrav oplatil a šel se nasnídat také. Později vzal plně vybaveného koně na ohlášení další části závodu. Jakmile vše pan pořadatel dopověděl, závod mohl odstartovat. Jak mohl už na první pohled vidět, trasa bude hodně složitá a problematická. Byl rád, že viděl několik metrů od sebe, jelikož ta mlha se dala krájet. Vyjel pomalu, jelikož tohle už riskovat vážně nechtěl. Podíval se během cesty na mapu, ze které se dokonce dalo i něco vyčíst. No, tohle bude hodně složitá část a pokud dojede poslední, bude mu to jedno, jelikož bude rád, že to zvládne vůbec dojet.

Mimo herně:
Geografie 0
Valdur hodil/a 1d6 a součet kostek je 2:
2

Jezdectví (2)
Valdur hodil/a 2d6 a součet kostek je 9:
6, 3

Předchozí

Zpět na Questy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků