Elaine de Montyliet

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 449
Registrován: 11 bře 2018, 13:45

Elaine de Montyliet

Příspěvek od Elaine » 12 bře 2018, 01:23

Obrázek
Obrázek

Rasa: člověk
Povolání: čarodějka
Rok narození: 1238 (podle vzhledu byste jí hádali nanejvýš pětadvacet)


Víra:
Uznává sice víru ostatních a její často terapeutické účinky, ale sama se nemodlí k žádnému božstvu.

Loajalita:
Snaží se být nestranná, apolitická. Loajální je spíše lidem, které zná a dle jejího názoru si to zaslouží, než politickému uskupení

Parfém:
Bergamot a vanilka s náznakem cedrového dřeva. Svěží, lehká, ale přesto ženská vůně, náznak dřevitého podtónu jí dodává na hřejivosti a mírné exotičnosti.

VZHLED:
Elaine je menší, drobnější postavy, které však rozhodně nescházejí křivky. Půvabnému srdcovitému obličeji dominují velké šedozelené oči, orámované hustými řasami, a růžové rtíky. Za čistou, jasnou pleť vděčí dílem dobrým genům, dílem pravidelné péči. Stejně tak se snaží starat i o vlnité, medově plavé vlasy, protkané světlejšími prameny. Většinou je nosí svázané do úhledného uzlu, ale je schopná si na hlavě vytvořit i o něco elegantnější účes, pokud to situace vyžaduje.
A právě dané situaci Elaine přizpůsobuje i své oblečení. Má ráda šaty v jakékoliv podobě, ale obléká se jinak, když se má vyskytovat ve společnosti čarodějek či šlechty, než když vyrazí na cesty nebo jde léčit „obyčejný lid“. I když si podle nálady nebo typu společenského setkání občas dovolí nějaký provokativnější model, většinou dává přednost umírněné eleganci (koneckonců, příliš pozornosti a slintání do výstřihu škodí v jakékoliv situaci). V každém případě si však potrpí na kvalitní materiály, přece jen si je může dovolit.
Nepatří k zastáncům vylepšování vlastního vzhledu magií. Zastává názor, že pozitivní změny k lepšímu se dají často dosáhnout přirozenými prostředky, jako jsou pravidelná péče, jemné použití líčidel či cvičení. I když je pravda, že v jejím případě jí příroda do vínku nadělila poměrně kvalitní základ.
Pravdou však je, že po době strávené v Redanii se přestala mírnějším kouzlům v tomto směru bránit, a když je nutno, nějaká použije. Většinou však jde o drobnosti ve stylu změny barvy vlasů spíše než o radikální proměnu.
Změny vzhledu | +
ObrázekObrázek

POVAHA
Elaine působí jako vlídná a usměvavá, byť občas lehounce roztržitá čarodějka, která ráda pomáhá lidem.
Většinu času taková i je, pozitivní přístup k životu je v ní hluboce zakořeněný už od dětství. Podobně jako u jejího živlu, vody, jde o jen jednu její tvář a pod zdánlivě neškodnou hladinou se skrývá překvapivá síla a někde hluboko, jako spodní proud, náznak temperamentu, který občas umí vyplavat na povrch. Co totiž příroda Elaine nedopřála na výšce či váze, to jí vynahradila na síle charakteru (někteří by to popsali spíše jako umanutost či tvrdohlavost).
Není vyloženě výbušná, ani pomstychtivá, ale hrubé chování, ani neuctivost nezapomíná. Zle by také dopadl každý, kdo by se před ní pokusil ubližovat nevinným. Naštěstí je dost všímavá a rozvážná, takže se bezhlavě nevrhá na pomoc, ale nejdříve zhodnotí situaci a až poté zasáhne.
Nesporně inteligentní, i samotné léčení bere trochu klinicky a vědecky. Vzhledem k tomu, že na rozdíl od kněžek a lékařů nemusí čarodějky skládat žádné lékařské přísahy, nemá problém magii občas použít i k tomu, aby náběh na nějakou nemoc podpořila (pár nepříjemným hrubiánům takhle přivodila záchvat žaludečních… a souvisejících potíží). Většinu času se však také řídí pravidlem „předně neškodit“.

SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI:
Elaininy schopnosti vyplývají z jejího původu a výuky. Neumí ovládat žádnou zbraň, protože to ani většinou nepotřebuje. Je jí totiž vlastní schopnost daná šlechtickým původem a podpořená jejím statusem čarodějky. Osvojila si sebejistý a poněkud nezúčastněný postoj, jímž dává najevo, že někam neodmyslitelně patří a jen hlupák by zpochybňoval její přítomnost (a to i v případě, že je v ní v dané chvíli malá dušička a srdce má až v krku). Se šlechtickými konexemi také souvisí informovanost. Urozené dámy sice většinou nemají rozhodující slovo v politice, ale často toho ví víc, než dávají najevo. A šlechtické dvory bývají na drby stejně bohaté jako chodby internátní školy v Arethuse.
Není však ten typ čarodějky, který by podobné informace využíval k vlastnímu obohacení, nebo by kul pikle a intrikoval, soustředí se hlavně na léčitelskou stránku své profese. Každopádně je všímavá a informace si ukládá do paměti pro případné pozdější využití.
Pokud pomineme šlechtické záležitosti, je poměrně inteligentní, odhodlaná a nechybí jí analytické myšlení. Svou zručnost zužitkuje při léčitelství i magických záležitostech obecně.

PRIMÁRNÍ
vůle 5
inteligence 4
charisma 4
zručnost 3
konstituce 2
obratnost 2
smysly 2
SEKUNDÁRNÍ
• magie (6/6)
• diplomacie (2/6)
• etiketa (3/6)
• informovanost (3/6)
• gramotnost (3/3)
• geografie (1/6)

• všímavost (2/6)
• přesvědčivost (0/6)

• tanec (3/6)
• zpěv (2/6)
Sekundární II.
• léčitelství (3/6)
• bylinkářství (3/6)
• alchymie (2/6)
• vaření (2/6)

• jezdectví (2/6)
• plavání (2/3)
• boj beze zbraně (2/6)

• péče o zvířata (1/6)
• předstírání (1/6)
JAZYKY
Obecná řeč (rodná)
Nilfgaardština (3/3)
Starší mluva (1/3)

TALENT
podpůrná magie


HISTORIE A RODINA
Rodina | +
Elaine pochází ze zámožné šlechtické rodiny z Cidaris. I když u jejích rodičů šlo hlavně o sňatek z rozumu, kdy se její otec snažil zachránit osud a statky vlastního rodu před věřiteli tím, že si vzal dceru zámožného obchodníka, pohybujícího se v loďařském průmyslu a investujícího značné peníze do námořního obchodu, to spojení se nakonec jako velice šťastné. Důkazem by mohlo být například jejich potomstvo: ve vzájemné pohodě a svornosti se páru podařilo zplodit několik dcer a dva syny.
Čarodějka má s rodinou přátelské vztahy, udržuje s nimi korespondenci. Ne vyloženě intenzivní, ale zato pravidelnou.
O mladším bratrovi, Eduardovi, od nástupu do Arethusy moc neslyšela, ale prý ho podle zvěstí přestal bavit námořní obchod a teď se plaví po mořích kolem Severních království jako korzár.
Rodokmen | +
Obrázek
Dětství a studium | +
Dětství si prožila idylické, své domácí učitele často trápila všetečnými otázkami. Jako v té době jedinou dceru ji čekala celkem jasně nalinkovaná budoucnost. Už jako pětiletou ji zasnoubili se stejně starým hraběcím synkem z toussaintského rodu. Z toho ovšem sešlo, když se u ní v dětství projevily schopnosti. V osmi letech se jí totiž při hře na čajový dýchánek podařilo v podstatě vyplavit společenský salónek.
Vzhledem k tomu, že i královská rodina v Cidaris spoléhá na pomoc čarodějů, to Elainina rodina nebrala jako žádnou tragédii, právě naopak. S velkou slávou ji poslali studovat do Arethusy, za což jim bude do smrti vděčná.
V Arethuse totiž mohla plně rozvinout své schopnosti, ukojit svou zvědavost a touhu po vědění, a to se ani nezmiňujeme o té úžasné knihovně, kde dokázala trávit celé hodiny. Četla tam, co jí pod ruku přišlo, a nevyhnutelně kromě teoretických traktátů na téma Zřídel a principů magie zde také tady přišla na chuť jiným druhům literatury. V podstatě na jeden zátah přečetla celé dílo Anny Tiler a jejím nenechavým ručkám neunikly ani Hrátky od markýze De Creahme. Dodnes tahá v sedlové brašně alespoň jeden takový svazek oddechové četby pro strýčka příhodu a nudné chvíle.
Po dokončení studia | +
Vzhledem k tomu, jak bezstarostný život během dětství a studií měla, vedlo to u ní k jisté naivitě. Kdyby hned po dostudování vyrazila s hlavou plnou ideálů z Arethusy na vlastní pěst, pravděpodobně by jí za první vesnicí přepadli, obrali o koně, nechali na pospas nebo jí provedli ještě něco horšího.
Měla velké štěstí, že si ji vzala pod křídlo jedna z putovných čarodějek, která vzhledem k její zvídavosti a zájmu o léčitelství a nauky o lidském těle, viděla možnou nástupkyni, a snad i dceru, kterou nikdy neměla. Pod jejím vedením zvídavá, idealistická dívka dospěla v odhodlanou, pragmatickou ženu, která se nebojí vyhrnout si rukávy a trochu se ušpinit. Účastnila se dokonce i operací, rovnání kostí, a různých jiných, nepříliš esteticky přitažlivých lékařských zásahů, takže při pohledu na krev rozhodně neomdlévá.
Čarodějky na cestách... a v polním lazaretu | +
[img width=200]https://i.imgur.com/iua12O3.jpg[/img]

Těžko říct, zda šlo o nějakou pokrevní spřízněnost nebo spíše jakousi politicko-čarodějnou známost, ale během druhé války s Nilfgaardem se Elainina mentorka i ona sama shodou náhod ocitly v polním lazaretu doprovázejícím Mevina vojska, později ošetřující její vojáky během guerillových výpadů proti Nilfgaardu. Zde měla možnost si prožít románek jako vystřižený z těch knih, které tak ráda četla, s jedním z rivských důstojníků urozenějšího původu... a to včetně tragického konce, kdy jí dodýchal na operačním stole kvůli zranění utrženému při bitvě o Jarugu. I když nešlo o kdovíjak vážný vztah, čarodějku podobná ztráta celkem hluboce zasáhla. Přesto však s Meviným vojskem vytrvala až do dubna následujícího roku, kdy byl podepsán mír v Cintře. Po podobném křestu ohněm se rozhodla na nějakou dobu vést trochu umírněnější způsob života, zapustit někde kořeny. S mentorkou sice cestovala dlouhé roky, ale obě vzájemně seznaly, že nastal čas, aby šly každá svou cestou.
Klidné roky (1268 - léto 1274) | +
Elaine zakotvila v univerzitním městě Oxenfurtu, kde si zařídila poměrně pohodlný život. Léčila všechny, bez ohledu na jejich společenský status, ale poměrně slušnou část jejích příjmů tvořila klientela z vyšších společenských vrstev, hlavně ženy. I když k tomu přišla v podstatě náhodou. Při jakési příležitosti se slitovala nad dcerou jakéhosi markýze nebo vévody, trpící velmi silným akné. Zahojená pleť bez poskvrnky děvčeti sice vydržela jen na nějakých pět až sedm týdnů, ale stejně se to rozkřiklo. Začala pak získávat po Redanii překvapivé množství pozvání na odpolední čaj a jiné kratochvíle (protože není nic horšího, než když se vám pár dní před plesem či důležitým setkáním vyrazí obrovský pupínek). Postupem času se k tomu přidaly i jiné… zásahy.
Z utržených peněz pak financuje své další, o něco akademičtější zájmy.
Herní historie (1274- ... ) | +
Možná někdy přibude. :D
Speciální inventář:
Dům v Oxenfurtu
Kůň (zbarvení Palomino)
Sedlové brašny
Medailon se snítkou pomněnek, opatřených konzervačním kouzlem
Známé postavy | +
Magicky nadaní
Arleight
(Rychle a zběsile, Lovná sezóna)
Bartimeus
(Toussaint, Imbaelk)
Bruxa
(degustace v Oxenfurtu, Phillipa)
Emre
(Setiho syn, psionik, Lammas 1275)
Erin
(sympatická dívka od věnečků, má něco se zaklínačem, Lammas)
Gretta
(psionička, žačka a důstojná dáma, Elaine obdivuje její vnitřní sílu)
Kael
(Student Aretuzy, pamatuje si na něj i po letech)
Kayla
(Lovná sezóna)
Lennarteus
(Toussaint, milý, zachovalý kouzelník)
Leto
(Rychle a zběsile, nafoukaný Nilfgaarďan)
Quitana
(Bouře, Lovná sezóna)
Samuel
(dostihy, Toussaint po Viviannině porodu)

Kněží
Borys †
(Imbaelk, degustace, nezná jménem)
Denise Wolferen
(tajný sněm, bál u Allanů, má pravděpodobně něco s Yarquedem)
Kay
(Imbaelk 1275)
Rokytka
(In Vino Veritas)
Sanem
(Setiho dcera, bystrá mladá dáma, strávily spolu na Lammasu odpoledne)
Sophie
(Yarquedova dcera, milá, nebojácná dívka, dostihy, ples u Allanů)
Světlomila
(Imbaelk, Bouře)
Vivianne
(křehká nilfgaardská šlechtična, sestra Silase a Samuela)
Yarqued
(kněz Věčného ohně, ples u Allanů vyústil v setkání, kde zjistila, že mají mnoho společného)
Obyvatelé
Aerima
(Bouře, starostlivé půlelfí třeštidlo)
Angus
(park, dostihy, šikovný bard, snaží se mu sehnat mecenáše)
Belan
(Filippa, nezná jménem)
Cyrriel
(Rychle a zběsile, nezná jménem)
Damjan
(dostihy, degustace, manžel její sestřenice)
Irviel
(Belleteyn, lázně z Lovné sezóny, Imbaelk)
Kallistan
(ošetření po boji s nekkery)
Odolen
(Degustace, nezná jménem)
Reginald
(hlavně dostihy, komplikovaný vztah)
Robert
(Setiho bratr ve zbrani, chronický vtipálek, Reginaldův starší bratr)
Seti
(„velmi drahý přítel“ z Reginaldovy farmy, Belleteyn 1275, na Lammasu 1275 jí představil děti)
Tom
(ztracený syn její sestřenice, quest Rychle a zběsile, Toussaint)
Valdur
(Lovná sezóna, na plese od pohledu, neví, jak vypadá)
Varren
(oblíbený trpasličí spisovatel)
Zaklínači a relikty
Dorian
(In Vino Veritas)
Eshkha
(obludárium, nezná jménem)
Fírean
(Bouře, ošetření po boji s nekkery, Lovná sezóna)
Ife
(Filippa, Lammas, nezná jménem)
Nathaniel
(Bouře)
Sarren
(Lammas, od vidění, nezná jménem)
Saxa
(Bouře)
Silas
(Zaklínač, se kterým si prožili nejedno dobrodružství a na nějaký čas se sblížili. Rozešla se s ním poté, co ji podvedl na Imbaelku.)
Zenn (Bouře)
Odehrané questy:
Rychle a zběsile
In Vino Veritas
EDITACE KARTY | +
15.04.2018 Aktualizovány body/schopnosti.
05.06. 2018 Aktualizovány body/schopnosti a trochu vizuální stránka.
04.07.2018
Z bodů za degustaci:
Zručnost 1 -> 2 (2b)
Plavání 0 -> 1 (1b)
Tanec 0 -> 2 (3b)
30.7.2018 Quest 10b + Belleteyn 11b + Event 3. kapitola 7b (celkem 28b)
Bonus – event. (4b)
Inteligence 2 -> 3 (4b)
Magie 4 -> 5 (12b)
Vůle 3 -> 4 (8b)
Informovanost 1 -> 2 (2b)
Alchymie 0 -> 1 (1b)
Vaření 0 -> 2 (3b)
Geografie 0 -> 1 (1b)
Boj beze zbraně 0 -> 1 (1b)
05.08.2018 doplněny známé postavy
14.09.2018 Body z Lovné sezóny
Společenskost 1 - > 3 (6 bodů)
Etiketa 1 -> 2 (2 body)
Gramotnost 1 -> 2 (2 body)
22.10.2018 Doplněna krátce historie, změněn obrázek
01.01.2019 Body z adventu
Magie 5 - > 6 (16 bodů)
23.03.2019 Aktualizovány známé postavy
26.08.2019 Aktualizovány známé postavy + body
23.09.2020 Aktualizována karta a věk
Naposledy upravil Elaine dne 23 zář 2020, 18:58, celkově upraveno 54

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 550
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Elaine de Montyliet

Příspěvek od Zenn » 12 bře 2018, 08:29

SCHVÁLENO
12.3.2018


Další postavy: Samuel, Varren, Robert, Hed, Kamila
Obrázek

Obrázek

Pro hráče:

Za věrnost:

12.9.2018

12.3.2019

12.3.2020

Sběr postav:


2 postavy

4 postavy

6 postav


Obrázek

Pro postavu:

Za aktivitu:


Za hraní s vypravěčem:

Celofórovky:
Obrázek
Co bouře přivála
červenec 2017 - srpen 2018


Questy:

| +
Rychle a zběsile (Duben 2018–Červenec 2018)
In vino veritas (Září 2018–Listopad 2018)
Jak je důležité míti Philippu (Únor 2019–Duben 2019 Nedohráno)
Melodie na srdci (Srpen 2019–Říjen 2019 Nedohráno)


Originální události ve volné hře:

Obrázek
Obludárium
duben 2018
Obrázek
Degustace
červen 2018
Obrázek
Lovná sezóna
září a říjen 2018
Obrázek
Cirkus v Passině
březen a duben 2019

Obrázek
Ples u Allanů
červenec 2019


Opakující se události:

Derby u Vegelbudů

květen 2018
červen 2019


Svátky:
Obrázek
Imbaelk
Obrázek
Belleteyn
Obrázek
Imbaelk
Obrázek
Belleteyn

Obrázek
Lammas

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 0 návštevníků