Kalyphisea

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 101
Registrován: 15 zář 2018, 18:22

Kalyphisea

Příspěvek od Kalyphisea » 15 zář 2018, 18:39

„Bazilišek, olbřímí pavouk, hmyz hnízdící v lidských mozcích... nic mě nezastaví.“
Obrázek


Jméno: Kalyphisea [:Kalifísea:]
Rasa: Člověk, Zerrikánka
Povolání: Lovkyně a strážkyně Zerrikánie, (později) stráž Vivianne Amren Vyrinil aep Stellan
Věk: 24 let (1248)
Víra: víra v draky, její meč a luk
Rodina a loajalita: Její vlast, kmen Iphantei

„Má víra je neoblomná, ale nepleť si mě s fanatiky.“

Vzhled
Vzhledem je Kala jako pralesní šelma. Krásná, ale ne jedinečná. Nejen její slova dokáží být pěkně ostrá. Umí vytáhnout drápky, ale také zaujmout mužskou populaci. Kdyby Kala chtěla, mohla by vypadat jako princezna, princezna Zerrikánie. Nemá to však zapotřebí. Nelíčí se jako princezničky Toussaintské, maximálně jen barví kmenovou barvou. V obvyklém životě je to ale prostě jen Kala, obyčejná žena s havraními vlasy, stažené povětšinou v culíku, aby jí nepřekážely, kdyby šlo do tuhého. Na krku pak nosí jen ozdobu ze své zkoušky dospělosti – zubů pralesní šelmy, ze kterých má také i náušnice. Aneb jak nejlépe dát na odiv, že jste dospělou ženou, tedy alespoň v Zerikkánii. Pro místní to zřejmě nebude mít takový efekt.
Nejčastěji je vidět v lehkém oděvu, který se dělí na dvě části. Roušku přes spodní část jejího těla a vrchní pás přes prsa. Na roušce nosívá připnutý pás se zerikkánskou šavlí. Na zádech se jí pak pohupuje luk, držený na hnědém páse přes hruď. Na rukou nosívá někdy i nátepníky, ale není to pravidlem.

„Krása se nachází hlavně uvnitř každého z nás. Ať jsi člověk, upír, půlčík, elf nebo cokoliv jiného.“

Povaha
Nelítostná zbraň ve službách Zerrikánie.
I tak může ostatním tato dívenka připadat. Jako strojem na vraždění nevinných duší. Ale i tenhle člověk má nějakou duši. Ač její výchova ji dodává divokou povahu, není to žádné monstrum, zabiják malých dětí a starců. Je to obyčejná ženština, se svým cílem. Za tím si sic nepůjde přes mrtvoly, ale i tak není radno si s ní zahrávat.
Stejně jako není radno ji naštvat a zprotivit si jí. I když se nebude prát za každou cenu, s radostí vám udělí ránu z milosti nebo jednoduše ukáže svůj um. To, čím je, ji ale neudělala její divoká povaha nebo zbraně, které nosí. Nikoliv, Kalyphisea vyrůstala v Zerrikánii. V zemi, kde vládne tvrdý Matriarchát a proto se nemůžete divit, když se bude povyšovat nad muže. Tady ale její povyšování končí. Jinak je to mírumilovná bytost, schopná slitovat se nad zraněným tvorem a ukončit jeho trápení.
Pevně si stojí za svými názory a rozhodnutími. Nelituje a nepochybuje. O sobě, ani o ostatních. Respektuje rozhodnutí druhých a nikdy jim nekecá do toho, co dělají. Každý sám za sebe.
Moc přátel byste u ní nenašli. Ale těm, kterým plně důvěřuje, by svěřila svůj život. Stejně jako za sliby, které byly vytvořeny. Slib je posvátnost jako víra v dračí existenci. Nikdy, zásadně nikdy nepopírejte její víru. Přítel či nepřítel, všem by se to mohlo vymstít.
Je velmi inteligentní, ale vzhledem naprosto obyčejná. O neskonalé kráse se mluvit nedá, ale upřímně, pro Kalu je to naprosto zbytečná věc. Je to lovkyně celým coulem, a když sama bude chtít, uloví si muže svých snů a splodí s ním děti do další generace.
Zároveň se vám ale může zdát také trochu naivní. Její obzory se ale rozrůstají každým dalším dnem za Modrými horami. Stále je to ale jen Zerikkánská žena, bez vzdělání. Každý národ, každá země, každý člověk, kterého potká, ji obohacuje o poznatky, čímž se stává silnější a zběsilejší ve svém úkolu. Tahle žena se sebou nenechá cloumat ba naopak ona zacloumá s vámi. Dokáže být ostrá – ve vícero ohledech – jako ostří dýky.

„Jsem, jaká jsem. Buď se s tím smiř nebo ochutnej hrot mého šípu.“

Historie
Kalypha vyrůstala v pralesech země opředené spousty tajemstvími a nesrovnalostmi. Málo kdo za Modrými horami by se mohl pyšnit, že byl v Zerrikánii a ještě méně se jich vrátilo, aby mohl vyprávět světu, co viděl. Pro Kalyphiseu to byl ale její svět, její rodná země. Její mladická zvědavost, nerozvážnost a touha po dobrodružství ji zavedla do mnoha problémů. Dá se ale říct, že právě díky ní objevila i zákoutí, jež se jiný ani nepokusil probádat. V mládí se setkala s baziliškem, s obřími pavouky a spousty dalších příšer, stejně jako s nepřístupným terénem. Zažila si životní zkoušku tolikrát, že už ji skoro nemělo co překvapit. Ale jen doma, v Zerrikánii. Zbytek světa pro ni byl stále záhadou.
Ale i to se mělo jednou změnit. Její matka, hlava místního kmene jižních pralesů, byla zraněna. Ne vážně, ale i přesto byl kmen v pohotovosti a vyhlásilo se pátrání po útočníkovi. Později se zjistilo, že za tím byl kmen nomádek z písečných dun Korathu. Podařilo se jim chytit jednu z nich a vyzpovídat ji. Dozvěděli se, že proběhli atentáty na všechny hlavy Zerrikánských kmenů. Zerrikánii to mělo zničit, nadobro. Někdo evidentně měl zálusk na to, aby Zerrikánie zmizela z povrchu zemského. Dost možná do toho byl zapletený i Hakland, ale nikdo se neukvapoval s nepodloženými názory. Jeden důkaz tu ale byl – Redanská dýka. O historii toho Kalipha příliš nevěděla, však jí bylo teprve čtrnáct let, ale právě tento incident ji donutil se na svět podívat trochu jinak a ihned se dala do studia, aby mohla zachránit svou rodnou zemi. Zaslíbila se totiž, že až bude dost stará, splní zkoušku dospělosti, pomůže zachránit Zerrikánii, její kmen, její rodinu, které si cení ze všeho nejvíc. Později se také dozvěděli, že některé kmeny přišli o své vůdce. Někteří se oklepali, někteří ale zanikli, stali se z nich poustevnice nebo se přidali do jiných kmenů. Zerrikánii prostě nejde jen tak zničit, ať si dotyčný pachatel myslel cokoliv.
Kalyphisea rostla a její zkouška přišla. Cítila se jako ryba ve vodě a zkouškou prošla hladce. Však se na tento den připravovala velmi pilně. A pak nastal i ten den, kdy se musela rozloučit se vším, co doposud znala a věřit ve své teoretické znalosti, které si do hlavy vštěpovala každičký den. Nedá se říct, že by znala vše dokonale, ale naživu se jistě udrží. Vzala si všechny své saky paky a vyrazila skrz Korath, přes Modré hory, na pouť do Redanie, kde měla začít její dlouhá pouť.

Herní historie | +
Hospoda na rozcestí (Fírean, Travis) - neshody
U Alchymisty (Kay) - povídání si o bonbonkách a její dýce
Ïmbaelk 18' (Seti, Bibiana, Cyrriel, Berhart) - neshody s Cyrrielem a Berhartem, pokec se Setim a Bibi
Dračí kotlina (Azal) - neshoda s Azalem, nepomohl ji s hledáním a nechtěl jít pryč
Passiflora - pokec s její družkou, neshoda, naštvaný odchod
Derby 19' (Valdur) - neshoda a sledovačka

„Mé poslání je svaté.“

Schopnosti a dovednosti

Jazyky
Zerikkánština mateřský
Obecná řeč (1)

„S radostí ti předvedu, co umím... ale nezaručuji, že to přežiješ.“
Ve vlastnictví
Pochybná redanská dýka
Zerikkánská šavle a luk
Nátepníky
Řetěz a náušnice ze zubů šelmy
200 NK
Náhrdelník s nakřáplým diamantem

„Na mé věci mi nesahej. Nikdy.“


Známé postavy:
Kay (n, u Alchymisty)
Berhart (n,bj, Imbaelk 18')
Seti (n,bj, Imbaelk 18')
Bibiana (n,bj, Imbaelk 18')
Firean (n,bj, hospoda na rozcestí)
Travis (n, bj, hospoda ba rozcestí)
Sarren (n,bj, quest Zlato, CRUSH!)
Alfred (n,bj, quest Zlato)
Azal (š,bzj, Dračí kotlina)
Cyrriel (š,bj, Imbaelk 18')
Mauro (š,bj, quest Zlato


Editace karty:
10. 6. 2019

Odehrané questy:
Imbaelk 18'
Passiflora (volný event)
Není všechno zlato, co se třpytí (quest)
- dokončen

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 553
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Kalyphisea

Příspěvek od Zenn » 01 říj 2018, 23:13

SCHVÁLENO
1.10.2018

4. postava Quitany

Obrázek

Obrázek

Pro postavu:

Za aktivitu:

7.6.2019


Za hraní s vypravěčem:

Questy:

duben 2019

| +
- Není všechno zlato, co se třpytí - probíhá

Originální události ve volné hře:
Obrázek
Cirkus v Passině
březen a duben 2019


Opakující se události:

Derby u Vegelbudů

červen 2019

Svátky:
Obrázek
Imbaelk

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků