QUEST: Není všechno zlato co se třpytí - D

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 158
Registrován: 21 úno 2019, 23:44

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Sarren » 31 srp 2019, 10:47

Sarren rozhodně nebyl nadšený z toho, že stráví tolik času zavřený v sudu, ale zas příliš se tím nevzrušoval - kdyby se něco hrozivě podělalo, vždycky mohl použít Aard, aby se dostal ven. A ze stísněných prostor strach neměl, sám totiž vyhledával útočiště převážně v jeskyních. Nicméně bylo to trochu moc těsné na jeho velikost, a tak si brzy trochu otlačil lokty, kolena a bolelo ho za krkem. Ale nic, co by oslabilo zaklínače. Naslouchal okolním zvukům, a když k němu dorazilo hlasité "HALT", zpozorněl. Ten nepodařený glejt byl jeho prácička. Obával se, že to nevyjde, ale nakonec k němu doleho cosi o tom, že vydavatel geljtu musel být ožralý. Oddechl si, samozřejmě potichu.

Když se konečně dostali na místo, vylodili se ze sudů a nasadili si masky. Sarrenovi to přišlo až směšné, že by ho někdo nepoznal s maskou na tváři, vždyť bylo tolik způsobů, jak identifikovat člověka! Hlas, zápach, postava, detaily na kůži, chování... zaklínač si rozhodně nepřipadal, že zapadá, ale to za něj údajně mělo udělat oblečení. S tím nemohl nesouhlasit, šašek mezi šašky je lepší, než zabiják mezi šašky. Snažil se chovat po vzoru lidí z dvora, hlavu vysoko zdviženou, chůze rozvážná, uvolněná, ale kontrovaná. Jeden by řekl, že by mu to takhle mohlo slušet. Ale to by Sarren musel popřít všechno, co z něj dělalo Sarrena.

Jejich průchod k trezoru byl trochu komplikovaný, napínavý, ale překvapivě snadný. Na tom se Sarrenovi něco nepozdávalo. Zvláště absence strážných na místech, kde by je čekal, nebo nezájem strážců, kolem kterých procházeli. Ať už se schylovalo k čemukoliv, museli jednat rychle!

Zaklínač se rozhlédl po místnosti s trezorem, když v tom zaslechl, že se něco blíží. Něco, co neznělo vůbec dobře. "Rychle, někdo sem jde. Možná celý oddíl," hlesl ke svým kolegům. "Zatarasíme vchod?" zamyslel se. Asi nebylo úplně vhodné si zatarasit únikovou cestu, ale pokud to neudělají, stejně ji zatarasí vojáci a pak se nevyhnou boji. Než mu však ostatní stihli odpovědět, vydal se k trezoru a zadíval se na páky. Začal vzpomínat na to, co jim řekl Karl. Byl to nějaký trik, nebo jen návod, v jakém pořadí za páky zatáhnout? "Třetí páka, první páka, druhá a čtvrtá?" zeptal se. Už pohnojil tu věc s glejtem, tak bylo asi dobré se zeptat ostatních na názor ohledně trezoru. A pak byl k dispozici pro případné přenášení nábytku a blokování svícny, kdyby jeho kolegové nepřišli s nějakým geniálním nápadem, jak z téhle kaše ven.
Obrázek
Sarren z Rissbergu

Ostrý jazyk, ostrá rána,
má bytost na kousky rvána.
Nesnesu tě, nevěřím,
tak jak si vůbec můžeš myslet,
že naše válka skončí
příměřím?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 103
Registrován: 15 zář 2018, 18:22

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Kalyphisea » 31 srp 2019, 18:30

Prý je dobře, že se ptá, tak to je zvědavá, co vymyslí. Nečeká nic světoborného. Je to jen obyčejný chlap, co přemýšlí... no řekněme, že ne mozkem. Kurnik plný slepic? To myslí tu boudu, co místní používají pro zvěř? Nic jiného ji totiž nenapadá. Zas takovou slovní zásobu a ponětí o místních nemá. Pravda, že i jí se trochu zvednou koutky. Ale sotva viditelně. Zaklínač to možná uvidí, ale nikdo jiný pravděpodobně ne. Pak se zase na chviličku pozastaví. proč by jako neměla nic říkat? Umí se chovat, jestli naráží na tohle. Když jí jde o nějaký cíl, je to jiné. Jen nesouhlasně kývne hlavou, ale naštěstí její slova nebudou potřeba.
Poznámka od druhého zaklínače taky stojí za zmínku, ale Kaly v tom nevidí až zas takový problém. Ona si nějak poradí. I holýma rukama. A že má prořízlou pusu, to je věc druhá. Ostatní s tím ale moc nesouhlasí, což je vidět i na tom, že opilec tam chce jít s ní. Ale my tam přece jdeme spolu? Moc to nechápe, proto na to neříká nic, ať si to každý rozmyslí sám.
***
Dalšího dne jsou nasoukáni do sudů, což je dost nepřijatelné a také velmi nepříjemné, ale přesně takový byl plán, o kterém věděli a i Kaly to musela nějak skousnout. Jakmile bylo dost ticho - evidentně jim to vyšlo - všichni vylezli ven a převlékli se. Až teď je ale čeká ten správný adrenalin a ta správná zkouška. Z jejích úst se vysouká vždy jen nepatrné zasyčení, že se jim nedaří, i když by mělo. Co je kde špatně. I ona chytá podezření, že něco není ak, jak má být. Sama je zvyklá na to, že všechno jde buď podle plánu nebo jsou okolnosti, které ho mění. Sama je připravená to nějak vyřešit. Za sebe. I když se jí nelíbí, že se nemá čím bránit. Avšak i s tím si později poradí. Svým způsobem.
K trezoru se dostali opravdu dost snadno a nikdo kolem něj není. To už je úplně konečná. Není divu, že se místností nesou kroky několika strážných. Kaly zase jen zasyčí. Zatarasení jí také napadlo, ale někteří tu byli rychlejší a tak jen přikývne a dá se do úklidu místnosti. Holt se budou asi všude válet knihy z knihoven a tak podobně. Jeden z chlapů se vrhl k trezoru a snažil se ho otevřít, proto čapla toho druhého za paži, by s ní šel shodit ty věci. Jo nebudou mít kudy ven, ale teď je podstatné, aby se oni nedostali dovnitř.

Mimo herně:
Síla - shození skříně nebo knihovny
Quitana hodil/a 1d6 a součet kostek je 6:
6

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 44
Registrován: 04 bře 2019, 12:15

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Alfréd Borg » 01 zář 2019, 23:53

Cesta byla nepříjemné, ale tak starý voják by si neměl stěžovat na takové blbosti, poté co vystoupili ze svých přepravních boxíků se připravili na cestu, která je měla zavést k vytouženému cíli. Jenže byl tu menší zádrhel, někdo jim dal nejspíše chybné informace a místo toho, aby se dostali do oné místnosti se dostali k místní kuchyni. Vonělo to hezky, určitě tam mohli být i hezké kuchařky, ale od toho tu dnes nebyli. Zvolili improvizaci a tak se jim celkem dařila. S Alfrédovo velkým překvapením prošli kolem dvou strážných a dostali se do budovy. Dále to šlo také dobře a za několik málo minut byli až v místnosti, ve které se nacházel trezor. Ještě k tomu byla nehlídaná to byl snad jackpot ne? Radost mu zkazil, až zaklínač, který ho informoval o tom, že někdo přichází. To nebylo dobré. Kaly se pokusila zatarasit vchod v čemž jí nenechal a také přiložil ruce k dílu. Sarren se snažil mezitím vzpomenout na postup o kterém se zmiňoval Carl. Všechno se mohlo posrat ještě víc, ale také to mohli vyřešit s velikou elegancí. Šlo jim o každou sekundu.
Mimo herně:
Síla - shození skříně nebo knihovny
Alfréd Borg hodil/a 2d6 a součet kostek je 4:
2, 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 395
Registrován: 27 črc 2018, 14:01

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Valdur » 02 zář 2019, 14:45

Kaly s Alfrédem se snažili zatarasit jejich jediný východ ven nedalekou knihovnou. Možná by to amazonka zvládla sama, ale s pomocí kapitána to bylo mnohem rychlejší a včas dveře zablokovali.
Kroky se stále blížili k nim a po čase je mohli slyšet i ostatní. Bylo tam zatracená spousta stráží. Kroky utichly u vchodu a někdo se je snažil otevřít jak normálně, tak po sléze i násilím. "Ve jménu krále Radovida a zákona vám přikazuji vylézt ven! Jestli neuposlechnete, budeme nuceni přejít k násilí! Vzdejte se a budete souzeni spravedlivě!" Zvolal někdo za dveřmi. Rány, kterými se snažili dveře otevřít nepřestali.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 158
Registrován: 21 úno 2019, 23:44

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Sarren » 03 zář 2019, 09:26

Zaklínačovi kolegové toho moc neřekli, ani se nikdo neměl k tomu Sarrenovi pomoct. Naštěstí alespoň zatarasili ten vchod, ale nejspíš ne na příliš dlouho. Stráže už byly u nich a někdo spustil ten ohraný proslov. Jaképak vzdávání se? Když to bude nutné, Sarren je umlátí holýma rukama a s pomocí znamení. Nebo uteče oknem, třebaže bylo na špatné straně. Ale raději by byl, kdyby mohl splnit pro co tu přišel. Ještě chvíli koukal na páky a pak se za ně rozhodl zatáhnout v tom pořadí, o jakém mluvil ten chlap. Třetí, první, druhá čtvrtá, a doufal, že nespustil nějaký ochranný mechanismus, nějakou past. "Zataraste to vším, čím můžete!" narychlo se rozhlédl. Nábytku tu ještě bylo více, a přes několik stříní a knihoven se dostává hůře, než přes jednu. Sarren přemýšlel, jestli by mohli využít svícny k boji, vzhledem k tomu, že neměli zbraně. A při pohledu na krb jej napadlo, jak asi široký má komín a jestli by se jím dalo vyšplhat. Hned co zkusil kombinaci pák, šel se podívat.

Mimo herně:
Smysly+všímavost
Irviel hodil/a 3d6 a součet kostek je 8:
5, 1, 2
Obrázek
Sarren z Rissbergu

Ostrý jazyk, ostrá rána,
má bytost na kousky rvána.
Nesnesu tě, nevěřím,
tak jak si vůbec můžeš myslet,
že naše válka skončí
příměřím?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 103
Registrován: 15 zář 2018, 18:22

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Kalyphisea » 03 zář 2019, 21:26

No, alespoň je ten ožrala k užitku a pomůže jí. Maličko si v duchu oddechne, ale je to jen jedna část, co se vydařila. Stále mají v patách nebezpečné vojáky a po ruce žádné zbraně. Ledaže... též omrkne svícny a další věci v místnosti. Něco by se použít s malou vynalézavostí popřípadě dalo. Prozatím je ale drží knihovna a posléze, pokud i druhá, jestli jí ten borec znovu pomohl.

Mimo herně:
(Jestli znovu hážem Síla (1))
Quitana hodil/a 1d6 a součet kostek je 4:
4

{"A vrazit kudlu do zad si nechcete?"} Nějaký Ládovid nebo o kom to mluví, je ji ukradený. Není to její král, ona není jeho poddaná a vůbec, proč by se jim měla vydávat. {"Seru na vás."} Odplivne si. Mrkne po svém druhém společníkovi. Zatarasili to, ale stejně je to jen oddalování. Moc jim to nepomůže, když nemají kudy ven? Nebo snad ano? "Něco hledat?" Pokusí se o interakci. Možná něco našel nebo snad otevřel onen trezor. Ne, že by ho nepotřebovali nebo alespoň to, co v něm má být.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 44
Registrován: 04 bře 2019, 12:15

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Alfréd Borg » 08 zář 2019, 21:20

Nebylo to vůbec dobrý co se dělo. Jestli by ho tu chytli stráže, které by neměl pod palcem tak by to bylo hodně v prdeli. Byla by to vlastizrada, sakra. Takhle to přeci dopadnou nemůže. Pokusí se zatarasit cestu dalším kusem nábytku, aby to měla stráž složitější se sem dostat.
Mimo herně:
Síla 2
Alfréd Borg hodil/a 2d6 a součet kostek je 6:
5, 1

Mezitím se na chvíli otočí na Sarrena, "Jak to vypadá?" zeptá se a znovu se koukne směrem k zataraseným dveřím. Spravedlivě souzeni, to jo takový kecy úplně miluje, moc dobře si uvědomoval jak by asi všichni tři skončili. A moc hezký by to nebylo to si byl jistý. "Už nemáme moc času." znovu promluvil na zaklínače, který jistě odváděl dobrou práci, na svém úkolu, ale nesmělo mu to trvat příliš dlouho. Mohla by to být taky poslední věc. "Nemůže to být nějaký skrytý vchod?" zapřemýšlel a zeptal se, teď šla spíše otázka na Kaly, která mu připadala jako nejzkušenější v takových věcech, i když i on sám se podíval.
Mimo herně:
Přemýšlení, kde by mohla být tajná chodba
Inteligence
Alfréd Borg hodil/a 1d6 a součet kostek je 2:
2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 395
Registrován: 27 črc 2018, 14:01

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Valdur » 11 zář 2019, 16:34

Sarren, Kalyphisea, Alfréd Borg
Rány byli čím dál tím silnější a hlasitější. Knihovna se pomalu odsouvala pryč a tak bylo potřeba tam přidat něco dalšího a těžšího. Kaly spolu s Alfrédem se pokusili dveře zatarasit další skříní a nábytek přesunuli jen tak tak včas, jelikož to už pomalu vypadalo, že se dostanou dovnitř, ale naštěstí byli dostatečně silní na to, aby knihovnu přesunuli včas a zatarasili jim dveře další těžkou věcí. Koupili si pár minut dalšího času, ale čím déle budou zde čekat, tím bude větší pravděpodobnost, že je chytnou či zabíjí a to nemohli riskovat. Museli si pospíšit.
Sarren mezitím, když se ostatní pokoušeli zabarikádovat dveře, se pokusil o kombinaci pák a jeho instinkt byl skvělý, stejně jako jeho paměť, jelikož mu došlo, že svíce jsou ony páky a zatahal je ve správném pořadí v dostatečné rychlosti. Jakmile to udělal, tak se zeď spolu s krbem pootevřela směrem dovnitř. Pokud se zaklínač podíval dovnitř, mohl si všimnout, že je ten krb falešný a že jim žádný komín nevede. Zatlačil za dveře, které se zde objevili a vstoupil do místnosti. Byl zde jen obraz, tedy spíše kus plátna na kterém byl nakreslený onen obraz, podle kterého mohli poznat, že je to přesně to, co hledali, na konci místnosti a pár zlaťáků a sem tam nějaký šperk na zemi. Všechno bohatství, které zde původně bylo zmizelo někde jinde a tak zde byli jen nějaké drobky po pokladu. Alespoň obraz zde byl. Sarren sebral obraz a sroloval ho, aby se lépe přenášel. Teď ale bylo na nich, co udělají dále. Posbírají zbytky a budou riskovat, že se z tohohle místa nedostanou? Nebo se pokusí najít tajný úkryt, pokusit se prolomit zeď a doufat, že vedle je nějaká chodba, či se probojují? To bylo jen na nich.

Mimo herně:
Pokud chcete poklad (risk že už neutečete a nesplníte daný úkol) - Hod jednou kostkou každý, sčítá se
Pokud chcete hledat tajný východ (platí pro jednotlivce) - Všímavost + Smysly
Příprava na boj (pro všechny) - Síla/Obratnost + boj s jakoukoliv zbraní + znamení (platné jen u Sarrena)
Prorazit zeď (Jen pro Sarrena, risk že nevyjde a nebude moct hledat případný východ či se připraví o jakoukoliv další možnost z výběru) - Hod na znamení (Aard) + hod 1 kostkou, jestli tam bude chodba či jen silnější zeď
Krom Sarrena máte na výběr jen jednu z možností! Takže se domluvte

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 103
Registrován: 15 zář 2018, 18:22

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Kalyphisea » 12 zář 2019, 09:27

Po jejich výkonu to vypadá, že se dovnitř jen tak nedostanou. To by byl sakra problém, protože se svící by se jí bojovat tedy opravdu nechtělo. I když by to samozřejmě šlo. Hodí pohledem po muži i trezoru, aby měla přehled a evidentně to vypadá, že si s tím poradil. No alespoň dobrá zpráva. A zdá se, že tam je přesně to, co, pro sem přišli. Jde se na to i sama podívat, když se otevře stěna. Tím to ale nekončí. Karl jim řekl, že si mohou odnést, co chtějí a když už nasazovala kejhák a donutila se s nimi spolupracovat, nenechá jim to tady. Není toho tolik, kolik Karl sliboval, ale už jí došlo, že na ně někdo uspořádal past. Už od začátku jí to přišlo divné a teď se to jen potvrdilo. A i z tohoto důvodu jim tady ten zbyteček nenechá a hezky si odejde po svých. A pěkně to někomu spočítá - později.

Mimo herně:
Vezmeme poklad a zdrháme?
Quitana hodil/a 1d6 a součet kostek je 5:
5

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 158
Registrován: 21 úno 2019, 23:44

Re: QUEST: Není všechno zlato co se třpytí

Příspěvek od Sarren » 14 zář 2019, 18:30

Když Sarren zatahal za svícny ve správném pořadí, výraz se mu nezměnil, ale v myšlenkách byl velmi rád. Ne, že by ho nelákala myšlenka boje, ale byli tady ve směšných šatech beze zbroje a zbraní. Měl prostě rozum, že by to nemusel být úplně nejlepší nápad, nehledě na to, jak moc ho lákaly výzvy. Stěna se otevřela a Sarren se stejně podíval do krbu, přestože celkem ztratil víru, že by komín někam mohl vést. A nemýlil se. Těď však museli vyřídit něco důležitějšího - zjistit, jestli se tu vůbec nachází ten pitomý obraz a pak zmizet.

Protože obraz našli, zaklínač si oddechl a plátno sroloval. A pak se plácnul do čela, když spatřil, jak se divoška vrhla na sbírání mincí a cetek, jako by to snad bylo důležitější než jejich útěk. Jistě neměli moc času, aby našli cestu ven.

Hodlal to tedy vzít do svých rukou. Doslova, protože už mu došly nervy a pomyslel si, že někde přeci musí být tenčí stěna. Když nemáte východ, proč si prostě jeden nevyrobit? "Kdybyste raději hledali cestu ven," zamumlal nasupeně, než složil ruku do znamení Aard, kterou namířil na jednu ze stěn, kde mu přišlo pravděpodobné, že by mohli mít možnost úniku. Možná, že kdyby měli více času, mohli by hezky chytře stěny nejprve proklepat, nebo hledat, jestli se tu nenachází tajný vchod. Takhle Sarren vsadil spíš na instinkt a doufal.

Mimo herně:
Aard
Irviel hodil/a 4d6 a součet kostek je 8:
1, 2, 2, 3


Mimo herně:
Paní náhoda
Irviel hodil/a 1d6 a součet kostek je 2:
2
Obrázek
Sarren z Rissbergu

Ostrý jazyk, ostrá rána,
má bytost na kousky rvána.
Nesnesu tě, nevěřím,
tak jak si vůbec můžeš myslet,
že naše válka skončí
příměřím?

PředchozíDalší

Zpět na Archiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků