Lorcan Lamarre

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 27
Registrován: 10 črc 2019, 16:15

Lorcan Lamarre

Příspěvek od Lorcan » 10 črc 2019, 18:20

Obrázek

Obrázek

RASA: Člověk
POVOLÁNÍ: Diplomat na plný úvazek
ROK NAROZENÍ: 30, r. 1244
LOAJALITA A VÍRA: Loajální je ke svému rodu, výjimku však tvoří jeho bratr, ke kterému by se v životě nehlásil. Vlastně žije s tím, že ani žádného bratra nikdy neměl. Jinak je to čistý bezvěrec, který žádné bohy neuctívá, ani je nevyznává. Přece by nemohl věřit v něco a něčemu, co nikdy neviděl, ani si na to nemůže sáhnout, dotknout se toho. V tomhle směru by se dalo říct, že když už by měl něčemu věřit, tak jedině sobě a svým schopnostem a vědomostem, které jsou pro něj takřka nejdůležitější.

VZHLED
Lorcan je mužem, kterého si zaručeně všimnete. Nemusí to být ani tak kvůli tomu, jak vypadá, ale spíše právě díky tomu, jak působí na své okolí. Možná že není tak vysoký a silný, jako bojovníci a šermíři, ale na druhou stranu nemusí zvedat hlavu, aby viděl do tváře druhým. Je prostě tak akorát, ne moc vysoký, ani moc malý, aby se mezi ostatními šikovně ztratil. O svůj vzhled celkově vždycky dbá, přičemž si dává záležet na tom, aby byl upravený. Je si moc dobře vědom, že nevypadá zase tak špatně, a třebaže nikdy nestál o přílišnou pozornost ze stran něžného pohlaví, tak i on dokáže využívat toho, jak vypadá. Přestože se obvykle moc neusmívá a nedává moc najevo své emoce a pocity, tak ve vyšší společnosti mu nedělá problém se usmívat a nějakým způsobem se přizpůsobit, pakliže to situace, a hlavně vychování vyžaduje. Moc dobře totiž ví, co dokáže jeho charismatický úsměv, a to hlavně v dámské společnosti. Zkrátka, když se mu chce, umí zapůsobit velkým dojmem. Za obvyklých okolností ale na sebe nerad strhává přílišnou pozornost, takže není divu, že je rád, když se mu podaří sejít z očí, možná i z mysli.
Pevně sevřená čelist a živočišný pohled dravce jasně odkazuje na jeho silnou osobnost, se kterou nemá problém se probojovat všude tam, kam si jenom zamane. O patřičný respekt, který z něj jistě vyzařuje, se nemusí prosit a neudělal by to ani v případě, že by snad o něm někdo pochyboval. Už jenom z jeho obvyklého postoje s hrdě pozvednutou hlavou je znát, že mu sebevědomí opravdu nechybí. Jeho rozpoložení v dané chvíli, ať už je jeho nálada pod bodem mrazu, nebo je naopak dobře naladěn, se dá odhadnout pohledem do specificky zabarvených očí, v nichž se mísí všechny možné odstíny od světle hnědé, přes šedou až po zelenou, takže je lze těžko jednoznačně popsat. O něco málo delší vlasy v barvě špinavě blond, mají tendenci se vlnit, ale nijak přehnaně se o ně nestará, protože si k jejich úpravě vystačí i se svými prsty. Pevně stáhnutou tvář má porostlou krátkým strništěm, které si nechává upravovat.
Není nijak zvlášť malicherný, ani nijak zbytečně nelpí na předražených oděvech – ale upřímně, líp se brečí v brokátu než v umouněné haleně.
FC: Christopher Mason

POVAHA
Lorcan je velmi komplikovaný charakter. Těžko na popsání obyčejnými slovy, a ještě složitěji uchopitelný (hlavně v otázce závazků). S určitostí se dá ale o něm říct, že je to výborný herec, který má ten nejlepší možný dar a to ten, že bravurně dokáže přesvědčovat lidi kolem sebe a pokud to sám potřebuje, nebo uzná za vhodné, tak si je přiklonit na svou stranu. V tomhle ohledu nemá problém využít i svých předností, týkajících se vzhledu. Přeci jen je toho názoru, že skvěle upravený zevnějšek taky o lecčem vypoví a bude tak vypadat o to důvěryhodněji.
Dokáže se hravě přizpůsobit jakékoliv situaci i prostředí, a to, co mu přímo nevyhovuje, si klidně přizpůsobí k svému. Etiketu a vytříbené chování má v sobě pevně zakořeněné, chová se velmi zdvořile a mile, a ze společenské rovnováhy ho nevyvede skoro vůbec nic. Je od přírody přirozeně nedůvěřivý a ve vyšší společnosti, která je jak známo prosáklá nejrůznějšími intrikami, obzvlášť. Velmi opatrně a rozvážně si vybírá ty, do kterých by vložil část své důvěry, v tomhle směru je skutečně vybíravý. Dá se říct, že je tím, kterému se opravdu nedá zavděčit. Ve skutečnosti to je ale jen o tom, že ten, kdo si k němu chce najít opravdovou cestu, musí vynaložit opravdu hodně úsilí a mít obrovskou dávku trpělivosti. Nedává nic zadarmo a přirozeně neočekává, že od druhých by to naopak zadarmo dostal. Přesto ale ve společnosti platí za dobrého společníka, oplývajícím specifickým smyslem pro humor a určitou dávkou empatie.

HISTORIE
Měl štěstí, že se nenarodil do žádné chudé rodiny, ale právě naopak do té šlechtické. Měl tak všeho dostatek a k tomu ještě staršího bratra, ke kterému už od svých raných let nesmírně vzhlížel. V jeho očích byl tím velkým bratrem, který uměl vše, na co sáhl, který se za něj postavil i v té nejhorší situaci a v neposlední řadě byl skvělým parťákem v lumpárnách, jíž se oba dva dopouštěli a měli z toho ohromnou radost. Zdálo se to jako idylka. Nikdy nerozluční bratři, jenž drželi při sobě a jejich pouto bylo tak silné a neoblomné. Nebo snad ne? Lorcan ale na rozdíl od svého bratra neholdoval divokému životu, ani náhodným známostem, které dost často končily v nadýchaných peřinách. Nechtělo se mu využívat, nebo spíše zneužívat svého postavení (nebo aspoň ne až v takové míře, a jen z důvodu potěšení), byť byl vlastně druhorozeným, ale i tak měl svůj původ a bohatství. Jeho zájem se soustředil úplně jiným směrem, převážně ke starým knihám a svitkům, z nichž získával informace o všem, co ho zajímalo. To vědomí, že ví někdy mnohem více, než ostatní se mu začalo podezřele líbit, navíc si vzdělání celkem vážil, podobně jako zdrženlivosti a konzervativnosti, jenž vyšší společnost a smetánku provázelo. Záleželo mu však i na rodině, která byla podstatná a důležitá v životě, a z toho důvodu nechápal manýry svého staršího bratra. Bratra, kterého si vážil a chtěl být jako on. Ta dokonalá představa se však začala pomalu ale jistě tříštit, bortit jako nedokonale postavené hradby. Pořád však věřil, doufal, že přijde doba, kdy si Lucien uvědomí, jak se chová a jak ubližuje hlavně své rodině, o kterou by mohl přijít.
Nakonec přišel zlom, kdy i Lorcan, třebaže měl dostatek trpělivosti, přestal věřit. Zlomený, zoufalý a nešťastný se snažil bratrovi domluvit, ale když se mu podíval do očí, konečně za celou dobu pochopil, prozřel. Nemohl přece změnit někoho, kdo už takový byl. Prožraný skrz naskrz, zhýčkaný luxusem. Lucien nebyl jiný, byl pořád stejný, jen se Lorcanovi otevřely oči a on si připustil, že komu není rady, tomu není pomoci. Tady už nebylo co říct, tady už bylo zapotřebí životního zvratu, snad zkušenosti, klidně i té zlé a špatné, aby Lucien pochopil, proč se mu snažili i s matkou domluvit.
Velké bratrství, sounáležitost, silné pouto, co trvalo několik let, jako by se v jeden jediný okamžik jediným sekem zpřetrhalo tak, jako kdyby snad nikdy neexistovalo. Lorcan cítil neuvěřitelné prázdno, které se časem naplnilo nenávistí k vlastní krvi a vypadá to, že ani v budoucnu se to nezmění. Měl by odpustit? Proč? To slovo ve spojitosti s tím, kdo byl kdysi jeho vlastním bratrem, vůbec nezná.
Lorcan přesto nikdy nezapomněl na svého bratra, ačkoliv mu zmizel ze života, zřejmě natrvalo. Ten jeho však plyne, jako kdyby se nic nestalo. Smířil se s vědomím, že žádného bratra nemá, a dokonce ho to už tolik netrápí, nebo alespoň navenek. Vždycky uměl skrýt pravé emoce, přetvařovat se tak, jak si žádala samotná smetánka a společnost. Místo po Lucienovi přijal a svým povinnostem se věnuje svědomitě, možná až moc.
Nicméně se jeden problém objevil, když mu matka domluvila sňatek s cizí šlechtičnou, kterou nikdy neviděl, ani ji neznal. Věděl, že nemůže odmítnout, natož utéct jako jeho zbabělý bratr, který se neuměl postavit problémům, a třebaže nikdy nebyl na závazky, poddal se. Rozhodnut nové etapě svého života čelit tváří v tvář. Svou budoucí manželku poznal, dokonce se stali přáteli, ale naneštěstí několik dní před obřadem zemřela na těžké zdravotní obtíže, kterým nešlo předejít. Lorcan byl z toho zdrcený, ačkoliv k té ženě necítil žádné vřelé láskyplné city, ale i tak ho to svým způsobem velmi zasáhlo. Ostatně přišel i o svého otce, který sice zemřel už před nějakou dobou, ale bolest to byla stejně trpká.
Matka po této nepěkné události, ve víře, že to jejímu synovi nesmírně ublížilo, přestala naléhat, aby se oženil, za což byl rád, neboť o závazky nestál. Měl pocit, že by mu to překáželo v tom, aby mohl své znalosti rozšiřovat a rozvíjet, a také by se nemohl věnovat věcem, jenž ho naplňují dostatečně.

SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI
Bojovník s mečem asi z něho nikdy nebude, přesto nějaké základy v šermu má. Přeci jenom je to muž na svém místě, a tak by se měl dokázat o sebe postarat. Není to však něco, co by ho bavilo, nebo nějakým způsobem naplňovalo. Koneckonců nerad řeší problémy násilím a agresí. Jeho zájmy jsou v úplně jiné sféře, a to, jak již bylo zmíněno, převážně v četbě, vzdělávání se, čerpání nových informací a dalo by se říct, že i v cestování. Rozhodně by stál o to, poznat neznámé kouty světa, ale vzhledem ke svému postavení si to tak úplně dovolit nemůže.
Je velmi inteligentní, umí přemýšlet i nad složitějšími věcmi, a rád si povídá o odborných tématech, nebo filozofuje nad zajímavými věcmi, když má tu příležitost… a vhodnou společnost, jenž by s ním byla ochotna sdílet podobné věci.

Jazyky
Obecná řeč (rodný)
Skelligský dialekt
Ofirský jazyk
Zerrikánský jazyk

Talent
?
Tělesná konstituce
Obratnost 2
Zručnost
Síla

Inteligence
Charisma 3
Smysly
Vůle 2
Informovanost
Přesvědčivost 1
Diplomacie 2
Gramotnost 2
Všímavost

Jezdectví 1
Plavání
Lhaní a předstíraní
Vůdčí schopnosti
Obchodování
Geografie
Etiketa 2

Šerm 1
Tanec 2


SPECIÁLNÍ INVENTÁŘ
• Vzácné svazky historických a vědeckých knih, hromada svitků
• Ostatní drobnosti a oděv
• Meč

ODEHRANÉ QUESTY A EVENTY
Akce: Ples van Allanů (Léto 1275)
Quest: Melodie mého srdce

ZNÁMÉ POSTAVY
Lucien - Jeho chlupatost
Josef Jullien a Quitana (Lukrécie)

EDITACE KARTY
6. 8. 2019 - Doplněny body, známosti, akce
Naposledy upravil Lorcan dne 01 zář 2019, 22:43, celkově upraveno 3
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 486
Registrován: 08 bře 2018, 12:20

Re: Lorcan Lamarre

Příspěvek od Reginald » 11 črc 2019, 16:08

Jsem PRO.
You cannot spell assassin without ass, sass and sin.

Plánovaná neaktivita: ---
někdy možná odpovím o den později, předem se omlouvám
| +
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 529
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Lorcan Lamarre

Příspěvek od Zenn » 12 črc 2019, 00:56

SCHVÁLENO
12.7.2019

5. postava Valerie

Obrázek

Obrázek
Pro postavu:

Za hraní s vypravěčem:

Originální události ve volné hře:
Obrázek
Ples u Allanů
červenec 2019
Obrázek
Zahájení semestru
září 2019

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků