Stránka 1 z 1

Khabal Rantild

PříspěvekNapsal: 21 led 2019, 01:34
od Khabal Rantild
Khabal Rantild

Rasa
Trpaslík


Povolání
Žoldák


Věk
Zhruba 100 let, sám to nepočítá


Vzhled

Jako většina trpaslíků je pro lidí svou vizáží nadmíru odpudivý. Malý, s typicky širokou trpasličí konstitucí. Zhruba dva roky pobývání v klášteře se na něm podepsaly, zájmena na jeho váze, kdy se ze svalnatého a tvrdého trpaslíky proměnil v tučného a pohodlí milujícího tvora. Kdysi černé vlasy jsou nyní již šedivé, stejně tak jeho hustý plnovous. Své vousy si splétá do složité změti copánků, zatímco vlasy si nechává růst volně, či je stáhne do koňského ohonu. Malá ústa nejsou přes bujný knír a bradku vidět, zato veliký baňatý nos je výrazným rysem obtloustlého obličeje. Nepozměněné zůstávají snad jen jeho oči barvy uhlí. Ruce má plné drobných jizev, většina z nich pochází z období, kdy se chtěl naučit kovařinu. V časech minulých chodíval oděný ve velice slušivé trpasličí zbroji, žel teď už se do ní nevejde, a tak nosí nesourodou zbroj složenou ze všeho, co si dokázal vyrobit, najít, nebo ukrást. Opomenout nemůžeme ani jeho příruční koženou brašnu, ve které má nespočet flaštiček plných nejrůznějšího alkoholu, aby si mohl dát do nosu, kdykoliv bude chtít.


Povaha

Někdo by mohl říci, že je nešťastný díky tomu, co se mu stalo a o co přišel. Že proto je takový, jaký je. Že za to vlastně nemůže. Ale všechno by to byly jen lži a výmluvy. Khabal je prostě takový, jaký je už od svých raných let. Jízlivý a vztahovačný, cynický a protivný. Velmi ho baví navážení se do ostatních lidí, je to styl jeho humoru. Nemá blízké přátele, za těch sto let se nenašel snad nikdo, na kom by mu opravdu záleželo a zdá se, že mu to ani nevadí. Jako správný žoldák, i Khabal jde za nejvyšší nabídkou. Ke cti mu slouží i fakt, že jakmile uzavře dohodu, nenechá se přeplatit. Má rád nebezpečnější podniky, při kterých jde do tuhého, pravda, někdy i kvůli němu. Je také vášnivým poživatelem alkoholu, stejně jako ho rád sám vyrábí.


Historie

Khabal se narodil v Wyzimě okolo roku 1170. Na rodiče si příliš nepamatuje, neboť zemřeli při morové epidemii, jejich dům kvůli obavám zapálili, a tak malý trpaslík skončil bez rodiny a bez střechy nad hlavou. Khabal nevěděl, co má dělat. Nezkusil hledat útočiště u jiné rodiny, prostě se potloukal jako sirotek a bezdomovec před hradbami, občas něco ukradl, občas něco vyžebral. Po nějakém čase se dal dohromady se stejnou skupinou vyděděnců a odpadlíků jako byl on. Jeden člověk, dva elfové, jeden půlelf, půlčík a Khabal. Společně přežívali, jedli, pokřikovali na měšťany. Bandě narostla kuráž a rozhodli se, že budou loupit na cestách. Zpočátku si troufli na osamělé pocestné, později získali sebevědomí a přepadávali i kupecké vozy. Připadali si neohrožení, stateční a nezastavitelní. Deset temerských vojáků je vyvedlo z omylu. Nastražili na ně velice triviální past. Osamělý kupecký vůz, navíc s plachtou, to bude kořist. Vrhli se na něj jak zběsilí, žel v plachtě nebylo zboží ale ozbrojení zabijáci. Khabal se na jednoho z nich vrhl, no hned poznal, že na něj nemá. Tak vzal hlínu, hodil mu jí do obličeje a utekl. Své druhy nechal za sebou, pravděpodobně všichni umřeli, jejich osud se stejně nikdy nedozvěděl. Dva týdny ze strachu zůstal skrytý hluboko v lese, dokud se opět nepřiblížil k cestě. Náhoda tomu chtěla, že narazil na skupinu trpaslíků z Mahakamu. Tentokrát se tedy rozhodl, že půjde s nimi, do města trpaslíků, mezi své.

Když poprvé uviděl Mahakam, byl nadšený. Trpaslíci, gnómové, prakticky nezávislý na lidském králi. Konečně to vypadalo, že někam patří. Jenže ho čekalo nemilé překvapení. Ano, byl mezi svými, ale to byla jediná positivní věc na celé této změně. Byl na tom úplně stejně jako v okolí Wyzimy. Bez domova, bez ničeho. Jenže Mahakam byl tvrdší. Netolerovali poflakování a Khabalovi hrozilo, že ho z města vyhodí. A tak si za mrzký peníz našel práci v dole na železo. Zde nosil vědra s vodou, nosil těžké náklady rudy a obecně dělal cokoliv, co po něm chtěli. Žil v boudě malé i pro trpaslíka. Byla to otravná a nezajímavá práce, až teprve po několika letech ho poslali do dolů za lepší peníz. I tak ho to ale vůbec nebavilo, žel neviděl jinou alternativu…

Když mu konečně narostl vous a mohl se považovat za plnohodnotného trpaslíka, přišel v jeho životě zásadní obrat. Král Medell volal do zbraně, mahakamský předák dal své svolení k případnému verbování v Mahakamu. Regiment se začal dávat dohromady a Khabal, otrávený životem v dole se dobrovolně přihlásil. Jako bojem poměrně nezkušený trpaslík byl nucen projít si výcvikem. Zde u sebe objevil talent v zacházení s údernými zbraněmi. Neměl ale moc času vypilovat svou techniku a vojáci se dali na pochod, aby se připojili k Temerskému vojsku. Ke střetnutí došlo u Hagge, které Khabalova strana prohrála. Trpaslík poprvé ve svém životě viděl krev a násilí v masivním měřítku. Jemu to nevadilo. Zamiloval si to. Vojenský život byl sice tvrdý a na každém rohu číhala smrt, ale bylo to něco, v čem se cítil… Pohodlně? Sám vlastně nevěděl, ale rozhodl se, že do dolu už se nikdy nevrátí.
Jako žoldák se naučil spravovat nejrůznější části brnění, dokonce zkoušel i kovařinu, ale rychle ho to přešlo. V nejrůznějších bitvách získával zkušenosti a všeobecný přehled o světe. Zúčastnil se bitvy u Chotěbuzi na straně Cintry. Takhle se přivydělával na lokálních konfliktech jednotlivých království, až do roku 1263…

Když v létě roku 1263 Nilfgaard překročil Amelly, začala se za Jarugou budovat žoldácká armáda na obranu Cintry. Očekávalo se, že dojde k jednomu většímu střetnutí, výherce si nadiktuje určité podmínky a vše bude jako dřív. Jenže takhle to nebylo. Dříve, než se vůbec jednotky, kterých byl Khabal součástí, vydaly na pochod, padla Cintra. Zaměstnavatel byl ztracen. Ale Nilfgaard se neplánoval zastavit. Překročil Jarugu a trpaslík hned našel práci v jednom žoldáckém sboru Soddenu. A konečně se Khabal střetl s nepřítelem z jihu. A výsledek byl katastrofální. Extrémní disciplína vojska, skvělá taktika Císařství, to vše způsobilo, že se nilfgaardští prohnali Soddenem jako nůž máslem. Porážka za porážkou, nekonečné ustupování, na to trpaslík zvyklý nebyl. Ale stále si neuvědomoval velikost toho všeho. K tomu došlo až na Pahorku. Když viděl desetitisíce vojáků vedle sebe a desetitisíce proti sobě, běhal mu mráz po zádech. Temerie, Redanie, Kaedwen, Aedrin, všechny malé státečky jako Verden a Sodden, bok po boku připravených být se s Císařstvím až do samého konce. Neměl ale čas příliš o tom přemýšlet, zazněly trubky a šiky se začaly hýbat. Khabal to vše přežil. Měl štěstí a byl dobrý. Což se nedalo říct o 30 000 mrtvých válejících se všude kolem. Ale konečně začal ustupovat Nilfgaard. A ustupoval poměrně rychle, díky čemuž si trpaslík přišel na spoustu skvostných věcí, které po sobě Černí nechali. Z tohoto naloupeného bohatství si koupil prvotřídní brnění, které mu za několik let zachránilo život…

Netrvalo mnoho let a bandu severských králů nenapadlo nic lepšího, než naopak napadnou Nilfgaard. Jak překvapivé bylo, že se jim jejich plán nepovedl. A tak se znovu svolávaly armády, Císař byl před Soddenem, padl Aedrin i Lyrie, Kaedwen na pomoc neodpověděl a za několik týdnů byla ohrožena i samotná Temerie. A tak přišla na řadu bitva u Brenny, do které nastoupil jako zkušený veterán, skoro neohrožený bijec s téměř padesátiletou praxí. Khabal zde byl společně se svými druhy trpaslíky v Mahakamském oddílu. Bitva byla dlouho nerozhodná, a jak vlastně dopadla trpaslík ani neviděl. Když zaútočila jízda Nilfgaardu, dostal silnou ránu kopytem přímo do hlavy.

Probral se v klášteře Melitelé mezi raněními. Nic si nepamatoval, nevěděl, jak se tam dostal. Až po několika týdnech se paměť vrátila. Nejdřív chtěl klášter neprodleně opustit, no nakonec se mu tam začalo líbit. Pravidelná strava, postel jen pro sebe, no, kdo by to nechtěl? A tak zůstal. Jenže se obával toho, že ho kněžky vyhodí, přece musí poznat, že je zdraví. A tak je po tajnu sledoval. Viděl, jaké byliny dávají proti zácpě, jaké na zvracení, a tak dále. Bylinu vždy ukradl, snědl, účinky se dostavily a on byl zase „nemocný“. Kromě toho si ustavičně stěžoval na bolest hlavy, kdykoliv poblíž byla nějaká kněžka. Od nich taky odkoukal výrobu alkoholu. Ony používaly alkohol většinou jako dezinfekci. Ale když ho neuděláte tak silný, přihodíte třeba nějaké ovoce, nebo kytku, máte parádní chlast. Po několik let jedl, ležel, chlastal, velmi přibral a ztratil svaly i mrštnost, ale pohodlný život se mu přece jenom líbil. Život mu změnil zase Nilfgaard. Když se dozvěděl o blížící se armádě Císařství, vzal roha. Veškeré svoje vybavení několik let uložené, k tomu ukradl i sadu kláštera na výrobu alkoholu i klášterního mezka, na kterého naházel vybavení. A co dál? Khabal ví, že se zase musí dostat do formy. Na tom bude určitě pracovat. Nelidi to nemají na Severu lehké. Ale furt jsou na tom lépe než čarodějky. A čarodějky bývají zpravidla bohaté. To vypadalo jako potencionální výdělek. Vydal se tedy na Sever, opět vydělávat peníze, jako žoldák.


Dovednosti

Konstituce 3 (vydrží poměrně hodně, ani v klášteře s pitím nezahálel)
Keď ceš chlastať, musíš trénovať
Síla 4 (neustále poletování a pobíhání mu konečně vrátilo část ztracené síly)
Tož som polku života v doli fáral
Boj se zbraní-úderné zbraně 4 (tohle nezapomněl, umí to pořád a je dobrý, rána se čím dál tím zlepšuje)
Neser ma, bo ti dám vochutnat mojú sekyru
Geografie 1 (pozná jednotlivé státy na Severu)
Kovir s Nilfgárdom nesúsedí. Zatial…
Kovařina 1 (nevykoval by zhola nic, ale spojit pár kroužků dokáže)
Dam do teho štyry rány a už je to hotovo
Krejčovství 1 (umí si zašít kalhoty)
Tuhle utáhnem, prišijem a jako nové
Alchymie 3 (umí vyrobit poměrně kvalitní alkoholické nápoje)
Té lidské patoky sa pít nedajú, tož si musím udělat sam.
Bylinkářství 1 (ví jaká kytka se mu hodí na výrobu alkoholu, a jaká na simulování nemoci)
Estli sa ceš zosrat, sežer tuto červenú


Talent – Boj se zbraní (sekyra)


Inventář

Trpasličí zbroj
Jeho stará zbroj, snad do ní někdy zase zhubne
Sekyra
Nástroj, se kterým umí roznášet smrt
Destilační sada
Vyrábí s její pomocí alkohol, ukradeno z kláštera
Mezek
Osel, kterého využívá jako nosné zvíře, ukradený z kláštera


Známé postavy

Khabalovy přátelé

...
Khabalova kniha Záští

Eirlenn - Kněz z Novigradu, co ho proklel a zbaběle utekl. Musí se mu pomstít! Plánuje mu vyříznout jazyk a oholit hlavu.
Zenn - Agresivní zaklínač, co ho napadl a zničil mu sadu. Musí se mu pomstít! Zničil mu sadu? On ho otráví alkoholem. Nalije ho tak, že se z jeho jater stane diamant.
Světlomila - Kněžka z Novigradu. Nebezpečná! Málem ho zabila a proměnila v kámen. Musí se jí pomstít! Zatím ale neví jak... Tak či onak, přijde na to a potrestá jí.
Editace

10.2.19 Bodíky za event

Re: Khabal Rantild

PříspěvekNapsal: 21 led 2019, 10:43
od Zenn

SCHVÁLENO
21.1.2019


Původní postavy: Victarion, Raimond, původní Hed
Další postavy: Darhen, Vladivoj
Obrázek

Obrázek

Pro hráče:

Za věrnost:

20.9.2018

20.3.2019

červen 2018 - leden 2019 + březen - říjen 2019 neaktivita

Za vypravěčování:

únor 2019

3 do dalšího
| +
Ve jménu říše - nedohráno
Trable s piráty - nedohráno
Sběr postav:


2 postavy

4 postavy

Obrázek

Pro postavu:


Za aktivitu:

30.10.2019Za hraní s vypravěčem:

Questy:

leden 2019

4 do dalšího
| +
O jeskyni a pokladu (Pj Sygnia) - nedohráno
Originální události ve volné hře:
Obrázek
Útěk z města
leden a únor 2019