Rianne

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 197
Registrován: 24 dub 2021, 17:31

Rianne

Příspěvek od Rianne » 25 dub 2021, 10:21

Jméno: Rianne
Přezdívka: Snažíc se všem namluvit, že je často zvaná temná čepel. Většinou je to však Ria, nebo Otravka
Rasa: Elf / mutant
Povolání: Zaklínačka školy kočky
Věk: mladá dospělá
Loajalita: peníze, Alisse

Obrázek

Vzhled:
Dle vzhledu by jste mohli vidět poměrně malou, mladou elfku s ženskýma křivkama směřující spíš k luxusní kurtizáně, než k zaklínačce. Výška její atletické postavy je zhruba 155 centimetrů, a její kůže je pokrytá větším množstvím pih, ale i jizev jak z tréninku, tak i z množství bitev. Od pohledu lze tedy vidět, že její síla nebude excelentní, ale za to s obratností a rychlostí si povede na míru dobře. Její obličej vypadá mladě, jakoby právě dosáhla dospělosti. Pihy na jejím nose jsou víc výraznější, než na zbytku těla. Rysy jsou jemné a ženské, vlastně skoro částečně dětské s plnými rty. Nos je malý a zaoblený, výrazně černé obočí a pod ním velké oči, jejíž duhovky jsou žluté se zorničkami jako kočka. Její vlasy jsou kratší a často jsou přehozeny na pravou stranu tváře, případně dle potřeby je upraví tak, aby zakryla své uši. Pohled na svět má povětšinu neutrální, či nic neříkající, teda do doby, než uvidí nějakého kněze věčného ohně, to se rázem její pohled změní na čistou nenávist. Když jí uvidíte, většinou má na sobě lehkou koženou tmavou zbroj, nátepníky i pevnou obuv, jejíž špička je ocelová s pokrytím stříbra. Na cestách a vesnicích nosí často dvě dýky na zádech. Ve městě ale vypadá více nenápadně a žádnou zbraň nemá viditelnou. Ty má schované ve vestě, či jiných místech, kde je může v případě problémů rychle vyndat.

Po nějaké době: (Alisse a Lešij)

Po pár eskapádách si vysloužila na krku jistou řeznou ránu, která vypadá jako písmeno A (Alisse) Dále pak při střetnutí s lešijem má na tváři výrazně víc jizviček od klovanců a její uši jsou víc potrhaný. Aby to nevypadalo tak hrozně, dala si tam něco jako náušnice. Tlusté, aby zakryla ty díry. Taktéž změnila účes. Vlasy místo na pravou stranu hodila na levou a pravou část temene si nechala ostříhat a u zadní části udělat cop. Zbytek vlasů jsou délší, než původně.

Povaha:
Rianne je akční, horkokrevná mladičká elfka, kterou ale zasáhla velká tragédie a tak pro ní trvá nějakou dobu, než nějakému "člověku", elfovi či trpaslíkovi začne věřit. Zkouška trav jí evidentně neubrala na temperamentu, ani emocích, které umí místy vyjádřit až brutálním dojmem. Ráda pije, hraje hazard a nadává jak námořník. Nicméně když se ocitne ve společnosti nějakého kněze, vojáka, či lovce čarodějnic věčného ohně, vidíme rázem druhou stránku její osobnosti, která je chladná, sadistická a nekompromisní. Ač to před nima neprojevuje přímo, aby neupoutala jejich pozornost, ale když se jí některý z nich dostane pod ruku, dokáže si s ním hrát celé hodiny plného křiku. Co se týče kontraktů, častěji si vybírá zakázky na lidi, než na monstra a neštítí se vzít i nějaká děcka, pokud je za to příplatek. Rozdíly mezi rasami nelidí nedělá a bere je jako sobě rovné, ač jí trvá nějakou dobu, než jim začne věřit, jestli vůbec. Lidi bere tak nějak smíšeně. Některé respektuje, jiné nenávidí a většinou je přirovnává k opicím.

Povaha po nějaké době:

Po době strávené s Alisse, Timeyou, Willem a dalšíma lidma na vesnicích by se dalo říct, že její povaha a předsudky vůči lidem se změnily. Již předem nečeká, zradu a vlastně ani nemá chuť prvního člověka zabít a nenazývá je opicema. Dokonce již nebere ani zakázky na lidi. Pouze v případě, že by šlo o obzvlášť zlé psychopaty.
Též by se nedalo již ani říct, že by hned byla pro zabití kněží věčného ohně. Díky setkání s knězem Konrádem a knězem Iasonem řekněme, že nabyla dojmu, že jednak to za potíže nestojí a druhak jak poznala, tak ne všichni jsou zlí vůči nelidem. Avšak nevraživost vůči lovcům tam je, ale dokud nebude mít sakra velký důvod, nechává je na pokoji.
Díky čarodějce Kai si též vypěstovala menší opatrnost vůči mágům a v okamžiku, kdy zjistí, že je někdo mág, její drzou náladu a chuť rázem vystřídá něco mezi obavou a nervozitou. Vesměs si více dává pozor na pusu, aby zas neskončila zakletá.

Schopnosti a dovednosti:
Rianne využívá především svojí rychlost a obratnost, díky její postavě. Při začátcích tréninku si primárně oblíbila dýky, každá do jedné ruky. Dále hojně využívá i znamení před bojem, nicméně Alchymie jí nikdy k srdci nepřirostla, ač jí teda v omezené formě používá. Snaží se protivníka vykolejit tím, že pořád neustále žvaní, nadává, povídá si s ním, jako by se mluvilo o počasí.

Talent: boj se dvěma zbraněma (zaklínačské dýky)

Jazyky :
Stará mluva (rodný)
Obecná mluva (2)
Skelligština (1)
Nilfgaardština (1)

Schopnosti:
Tělesná konstituce 4
Obratnost 5
Smysly 3
Zaklínačská znamení 2
Zaklínačské dýky 4
plížení 1
Informovanost 2
Alchymie 3
vůle 2
Gramotnost 1
Všímavost 3
Akrobacie 1
Lov 1

Historie a rodina:

Rianne pochází z Temerské vesnice mezi Redanií a Temerií. Kde přesně, to si již nepamatuje. Narodila jako poslední dítě se elfskému kováři a elfské kuchařce, jejíž jména zapomněla. Žila v celku bezstarostný život až na pár menších potyček s lidskými dětmi, které ale nebyli tak časté, protože její otec byl celkem zručný kovář a tak rodiče své potomky často krotily. Rianne měla tři sourozence. Jednu sestru a dva bratry. Se sestrou si často hrála na nějaké elfské hrdiny a s bratry vedla zase bitvy proti jiným dětem. Díky otci se dostala ke zbraním velmi brzy a též brzy získala vlastní dýku.

Zlom v jejím životě nastal když jí bylo přibližně osum až devět let, kdy do vesnice přišel tlustý šlechtic spolu s několika vojáky a začal kázat o "čistotě" a rase. Lid vesnice se velmi rychle dal přesvědčit a tak začal pogrom na všechny nelidi ve vesnici. V tom chaosu se jí matka snažila ukrýt do škvíry v bytě, zatímco otec bojoval v předem prohrané bitvě. Následně musela sledovat škvírou zabití celé své rodiny. Se slzama v očích udělala chybu, která jí dost možná zachránila život a tím se prozradila. Vojáci jí vytáhli a chystali se jí zabít, když náhle mrknutím oka vojáci spadli na zem mrtví a se šokovaným výrazem na tváři. Její pohled spočinul na nepříliš výrazného muže, který v rukou držel meč. A jeho oči plály. Rianne už prakticky čekala na svůj konec, ale osud s ní měl asi jiné plány. Zaklínač, který jí zachránil, si jí vzal s sebou do zaklínačské školy kočky.

V pevnosti začal její výcvik, který byl tvrdý a neustálý, což Rianne vítala, protože tím alespoň nemusela myslet na minulost. Brzo se objevili její vlohy pro obratnost a rychlost. S meči byla příliš pomalá a studenti si z ní často utahovali, což akorát způsobovalo to, že se snažila ještě více a častěji se dostávala do potyček s lidskými kadety. Po nějaké době jí byly místo meče dány dýky a zaklínač, který jí zachránil jí začal učit piruetám a stylu boje se dvouma dýkama. Rázem začala získávat Rianne reputaci. Potyčky byly čím dál menší, protože její pomstychtivost vedla k tomu, že se jí začali lidští kadeti vyhýbat po té, co byli třeba uprostřed noci napadeni, či omráčeni a často bez kalhot a dalších žertíků. Jediné, co viděli byl lesk jejího ostří těsně před tím, než byli omráčeni. Tehdy se jí začalo říkat temná čepel.

Když přišel čas na zkoušku trav jí proběhli poslední vzpomínky na svou mrtvou rodinu, než i o ně definitivně přišla. Zda to bylo prokletí či požehnání, to si říká dodnes. I tak se jí podařilo přežít k nelibosti některých kadetů, nicméně zkouška jí nepřipravila o emoce a její blond vlasy se staly více bělejší, ale ne úplně, proto si je při kontraktech často schovává do šátku, či pod kapucu, aby nebyla prozrazena.

Mutageny posílili už tak její vybroušenou obratnost a zostřila smysly. Zatímco ostatní zaklínači se vydávali na cestu na lov monster, Rianne se vydala na lov trochu jiných monster, jak později nazývá. V jedné vesnici v Redanii našla zbědovaného staršího elfa, který žádal, aby zabila tamního kněze věčného ohně, který nařídil, aby popravili jeho ženu a nabízel prakticky všechno, co měl. Původně něco namítala o tom, že zaklínači mají být neutrální a lovit monstra, ale při pohledu na úplně zničeného elfa se v Rianně asi objevili menší záblesky toho, co kdysi prožila a vzplál v ní nečekaný hněv. Rianne teda souhlasila a sama se vydala na "lov" monstra. Kněze si odchytla v příbytku, kde bydlel aniž by si toho stráže všimli. Když jí kněz zaregistroval, začal vyvádět cosi o nelidské špíně, která má být zahubena ve jménu věčného ohně a děti obětováni.. Nyní již svůj hněv a ukřivděnost kontrolovat nedokázala. Skočila po něm a hruškou dýky ho napůl omráčila, zavázala mu ústa. Při bližším pohledu na něj zjistila, že jí někoho připomíná. Někoho, koho z hloubi duše nenávidí. To, že jí připomínal šlechtice, který vyhlásil pogrom se nikdy nedozvěděla. Nicméně zde se projevil asi vedlejší účinek zkoušky trav, který způsoboval až bestiální sadismus. Když s knězem skončila a nenápadně se vytratila, účinek byl natolik brutální, že se to doneslo až do hlavního města v Redanii. Nicméně Elf byl šťastný a Rianne radši zmizela na cestu s váčkem peněz. Při cestách narazila na spousty kněžích věčného ohně, i lovců čarodějnic a často se s nimi dostávala do křížku, když zachraňovala nelidi, ale i lidi. Po ukázce toho nejhoršího, co může věčný oheň nabídnout, si dala za cíl lovit jak monstra, tak i brát kontrakty především když se vztahovali na kněze, lovce čarodějnic a vojáků věčného ohně.

Zajímavosti:

* Nejraději pije pivo, ale nepohrdne ani trpasličí kořalkou.
* Užívá si dobré "párty" v hospodách v chudinské čtvrti, kde jsou elfové a trpaslíci. (Edit: Ale i lidi, zkrátka zábava)
* Má ráda měsíční svit a stíny.
* Často má až příliš černej humor.
* Dává přednost elfkám, ale nebrání se ani elfům, či lidským ženám a mužům.
* Zaklínačky Alisse a Timeyu bere jako nejlepší kamarádky, ač ví že jim dává zabrat.
Naposledy upravil Rianne dne 16 led 2023, 14:34, celkově upraveno 11
Obrázek

"Kdo jinému monstrum zabije, ten na něj vidlema. Možná to není kdovíjakej citát, ale sedí to dokonale, místo toho, aby ti držgrešle zaplatili za hlavu té příšery." - Rianne

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 497
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Rianne temná čepel

Příspěvek od Sygnia » 25 dub 2021, 10:29

SCHVÁLENO
25.4.2021

Vítej ve hře!

Další postavy: Grimgor, Elladan, Kharn, Veronique, Rhys, Rayla, Annie, Nettie, Roderick, Feainn , Asbjørn, Laeta, Illine, Gryf

Obrázek

Obrázek
Pro hráče:

Za věrnost:

25.10.2021
2 postavy

4 postavy

6 postav

8 postav


10 postav

12 postav

14 postav


Obrázek

Pro postavu:

Za aktivitu:Za hraní s vypravěčem:

Opakující se události:

Pokerové klání

Květen 2021

Svátky:

Obrázek
Belleteyn
Obrázek
Lammas
Obrázek
Midinváerne
Obrázek
Birke


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník