Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 331
Registrován: 13 úno 2021, 22:21

Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)

Příspěvek od Kai Meleagris » 13 úno 2021, 22:59

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Caitir Dye var Glys alias Kai Maedan

Po provdání za Samuela se společně rozhodli pro přídomek Meleagris. Její jméno tak nyní zní Caitir Dye Meleagris, neboli Kai Meleagris.

Obrázek
Člověk

Obrázek
narozena v zimě 1252

Obrázek
čarodějka, špion nilfgaardské tajné rozvědky

Obrázek
kult Velkého slunce

Obrázek
Nilfgaard - císař, velitel tajné rozvědky

Obrázek
Psychická magie


Obrázek
Caitir se svými 167 centimetry patří do klasického průměru středně vysokých lidí. Její postava je hubená, nikoliv však vychrtlá. Na první pohled na ni není nic moc zajímavého. Dalo by se říci, že svým vzezřením je nenápadnou bytostí, kterou si ze setkání někde na ulici nezapamatujete. Caitir pochází z Nilfgaardu a je známo, že zde je přílišná péče o svůj vzhled brána jako naprosto povrchní záležitost. Ovšem její sázka na přirozenou krásu není způsobena pouze tím, že je Nilfgaarďanka. Nestojí totiž o přílišnou pozornost kolemjdoucích, pokud zrovna není jejím záměrem, aby si jí někdo všiml. Většinou ji tedy potkáte bez jakéhokoliv líčení. Pokud se však ona sama rozhodne, zaručeně si jí všimnete, aniž byste ji podezřívali z toho, že to byl její úmysl. Její opálenou pleť podtrhují pronikavé zelenohnědé oči a hnědé mírně vlnité vlasy do půli zad, které nosí po většinu času rozpuštěné nebo jen mírně sepnuté, pokud zrovna nesedí v sedle. Nemá ráda, když jí její vlasy vlají ve větru všemi směry a lepí se jí na obličej, proto si je před každou jízdou sváže do uzlu nebo copu. Její tělo, konkrétně záda, hyzdí nebo možná i zdobí, záleží, za jaký konec se to vezme, pár jizev, které má už od velmi raného věku. Jejich příčinou byl tvrdý výcvik. Jizvy jsou ale po většinu času skryty pod oblečením.

Do jejího šatníku patří většinou střídmější kousky, ale má i pár šatů, které jsou velmi reprezentativní a za které by se nemusela stydět ani kdejaká čarodějka ze Severu. Nejraději ale volí kousky, které korespondují s její přirozeností, co se celkového vzhledu týče. Na cesty volí haleny a kalhoty, protože ty jsou v sedle přeci jen nejpohodlnější, na procházku po městě obyčejné šaty, které korespondují s jejím cílem zapadnout do davu. Jediný šperk, který ji zdobí s pravidelností, je prsten se zasazeným slunečním kamenem, který je možná takovou symbolikou jejího nilfgaardského původu a může jí tak připomínat domov, ačkoliv cizího člověka tato souvislost jen těžko napadne.

Obrázek
Synnove Karlsen


Obrázek
Popsat, jaká je Caitir, je úkol velmi složitý, a to i pro ni samou. Pokud si opravdu není v něčem jistá, je to její identita. Od mala byla učena k poslušnosti a k důvěře v císaře a Nilfgaard. Je tedy velmi disciplinovaná, vyrovnaná a má smysl pro pořádek. Většinou se snaží od jednotlivých situací co nejvíce odosobnit, raději bere věci objektivně, než aby zabrušovala do příliš velké subjektivity a sentimentality, ovšem ani tomu se někdy nevyhne. Nilfgaard se z ní snažil udělat stroj a dokud se nacházela na jeho území a bylo jí neustále připomínáno, jak se má cítit a jak má reagovat, nebylo pro ni těžké tuto strojovost udržet, jenomže ani ona sama nemůže předvídat, jaké situace ji čekají v Redanii a jak to její osobnost bude formovat. Přeci jen, nebude pod drobnohledem systému. Je velmi dobrá v předstírání. Její lži jsou o to uvěřitelnější, protože do nich vždy zakomponuje zrnko pravdy. Dokáže se velmi dobře přizpůsobit, je to takový chameleon. Její slabinou je možná právě to, že nikdy tak úplně nedokázala poznat sebe samu. Celý život jí každý říkal, co má dělat, jak se má chovat, koho má uznávat a poslouchat, že vlastně neměla prostor najít se. Jejím největším strachem je pocit zklamání, ne ze druhých, ale ze sebe. Na rozdíl od některých dalších osob, ona uznává jiné rasy. Nemá tedy problém komunikovat s někým, kdo není člověkem. Ostatní rasy chová v úctě, protože nikdy nemůžete vědět, kdy se vám bude hodit to, že jste s jinou rasou jednali s respektem. Nemá ve zvyku se povyšovat nad ostatní, protože se domnívá, že každý má v jistém smyslu svoje kvality. Pokud někdo z jejího chování povýšení přeci jen vycítí, je to hlavně z toho důvodu, že si z druhé osoby utahuje. Rozhodně by se na ni hodilo úsloví tichá voda břehy mele. Je ve své podstatě klidná osoba, ovšem veškeré křivdy si pamatuje a nikdo se nechce nacházet v její blízkosti, když hráze povolí.


Obrázek
Caitir se narodila v hlavním městě Nilfgaard též známém jako město zlatých věží. Již od malička jí byla vštěpována propracovaná nilfgaardská ideologie společně s tím, že ona jako pravá Nilfgaarďanka je lepší než všichni ostatní z provincií císařství. Byla dcerou Claheda Dryna var Glyse, člena vojenské brigády Impera, která měla za úkol chránit císaře, ať se děje, co se děje, a Calleny aep Maedan, která působila jako dvorní dáma na císařském dvoře. Caitir je jejich jediným dítětem. Po komplikacích při porodu již její matka nikdy neotěhotněla. Clahed z počátku neskrýval své zklamání, že má dceru, protože on jako voják si přál syna, který by mohl dosáhnout ještě na mnohem vyšší vojenské posty. Jenomže tento pocit se v jenom okamžiku začal vytrácet. A to sice, když malá Caitir vzala do ruky dřevěný cvičný meč a začala jím mávat kolem sebe. Tato maličkost zapálila v jejím otci nový oheň. Těžko říct, zda by si malá holčička s mečem hrála, kdyby věděla, co ji čeká.

Jako malá si často hrávala se svou sestřenicí Alisse a se svým bratrancem Rhysem, který tak měl na svých bedrech jméno rodu. I když byla o pár let starší než Alisse, byly si dost blízké. Později se sice Caitir již věnovala svému výcviku, ale vždycky si našla chvíli na to, aby mohla strávit čas se svou sestřenicí, bratrancem či oběma z nich. I když tedy byla jedináčkem, alespoň v těchto chvílích neměla pocit, že je sama. Bohužel však po pár letech Alisse zmizela, když si ji vzal zaklínač jako své dítě překvapení. Se zmizením Alisse zmizela i jistá část z dětské naivity, kterou v sobě Caitir nosila. Zbyli si tak s Rhysem sami, a i když se rozhodně nedalo říct, že by si povahově notovali, jejich rozdíly jim nebránily v tom, aby se o sebe navzájem starali a zajímali se, jak na tom ten druhý je. Její bratranec jí tak po zmizení Alisse přirostl k srdci ještě víc.

Clahed byl posedlý vidinou, že by i jeho dcera mohla něco znamenat, proto ji začal cvičit. Callena nebyla zpočátku příliš nadšená, ale i ona nakonec povolila, protože oba dva Caitiřiny rodiče byli naprosto oddáni Nilfgaardu a císaři. Jejich dcera v tom musela pokračovat. Clahedovi se podařilo přesvědčit velitele tajné rozvědky, aby si jeho dceru prohlédl a vyzkoušel. To, co viděl, se mu zamlouvalo, a tak Caitir dostala šanci, aby její výcvik probíhal přímo s cílem stát se členkou tajné rozvědky. To pro ni znamenalo ještě větší dřinu než doposud. Bohužel chlapci a mladíci, kteří byli cvičeni spolu s ní, neskrývali svou povýšenost vůči ní jako ženě. Caitir se stávala velmi často terčem šikany.

Její výcvik v rozvědce byl narušen incidentem, který odhalil její magické vlohy. Když jí bylo 14 let, útoky na její osobu se jen stupňovaly a ona všeho začínala mít plné zuby. Po jednom z nich se rozzuřila natolik, že se jí v hlavě zrodila živá myšlenka. Co kdyby si ten kluk prostě proklál tělo vlastním mečem? K jejímu údivu se tak stalo. Dokázala mladíkovi, který ji ještě před chvílí tyranizoval, vnuknout myšlenku, aby se zabil. Po této epizodě bylo jasné, že nemůže zůstat bez toho, aniž by dokázala ovládat svou nově nalezenou moc. Na pokyn velitele tak byla poslána na akademii v Loc Grim.

Léta na akademii pro ni znamenala novou výzvu. Z počátku si vůbec nebyla jistá tím, jak svou moc uchopit, ale roky praxe obrousily ostré hrany a čím byla starší, tím víc se její magie formovala. Samozřejmě, že v současné době nemůže říct, že je hotová čarodějka, která ví všechno na světě a je schopná čehokoliv, její magie má své limity stejně jako její fyzické tělo a má se ještě mnoho co učit. Alespoň ale dostala svou moc pod kontrolu a byla schopná celkem obstojně čarovat. Co se týkalo jejího výcviku po fyzické stránce, ani na akademii nezahálela. Při svých hodinách na akademii se cvičila dále v boji, když v těchto letech se její nejoblíbenější zbraní stal pár bojových dýk. Caitir studovala i základy politiky a diplomacie, které ji ale nijak extra nebavily, takže velké množství z toho, co si osvojila, zase zdatně zapomněla. Zlom ovšem přišel ve chvíli, kdy již nestačila jen magie a umění boje. Caitir byla v určité chvíli nucena začít používat též ženské zbraně. V jejím životě nebyl žádný prostor pro lásku a ona byla celý život vychovávána jako věc, která jednou poslouží svému účelu.

Nebyla nadšená z toho, že musí používat svoje tělo k dosažení cílů císařství. Necítila se v této roli dobře, ale v jejím postavení neexistoval prostor pro stěžování si. Očekávalo se od ní, že rozkazy bude plnit bez jakýchkoliv pochybností a slabosti, což také dělala, ovšem uvnitř ji tento přístup začínal ničit. Až když se dostala pod vedení mága Samuela Amren Vyrilin aep Stellan, zaznamenala jistou úlevu. Samuel v ní totiž neviděl pouze dobrý nástroj ke svádění mužů, ale hlavně někoho, kdo potřeboval šanci, aby se pořádně ukázal, protože měl na víc. Díky tomuto přístupu, který se od ostatních lišil, jí nečinilo sebemenší problém, aby k Samuelovi pocítila něco víc. Do mága se zakoukala, ovšem tato poblázněnost velmi rychle vyprchala, když jí bylo samotným Samuelem připomenuto, kde je její místo a že toto nelze. Samuel pro ni byl však i nadále blízký, dokonce tak blízký, že si k němu dovolila být za všech okolností upřímná.

Po několika misích, kdy měla na starosti odhalit spiklence, kteří usilovali o život císaře, byl její otec obviněn z toho, že i on byl součástí jedné ze spikleneckých skupin. Byl to samozřejmě nesmysl, neznala věrnějšího člověka zodpovídajícího se císaři, než byl její otec, vždyť Emhyrovi a Nilfgaardu obětoval vlastně i ji. Někdo se ho prostě potřeboval zbavit. Ona sama nikdy nedostala příležitost pro to, aby se dozvěděla o nařčení otce více. Nastálá situace ovšem zasela u císařského dvora pochybnosti. Její otec byl přeložen na pohraničí k řece Pontar daleko od svého domova. Ona sama byla poslána do Redanie, ačkoliv se nedopustila ničeho špatného, pověst její rodiny, tudíž i její, byla pošlapána. Věděla moc dobře, co se děje v Redanii s čarodějkami, byla si vědoma toho, že pokud ji odhalí, bude ji to stát život. Stejně tak si byla jistá tím, že byla do Redanie poslána zcela účelně. I přesto bylo očekáváno, že Caitir zachová věrnost své vlasti a bude shromažďovat cenné informace, které by mohly pomoci k ovládnutí dalšího kusu území. A ona byla připravena vyhovět, protože tak jí velela povinnost.

A tak se Caitir Dye var Glys, která se rozhodla používat jméno Kai Maedan, ocitla v cizí zemi s úkolem pro ni nelehkým… vyhovět veliteli, císaři a hlavně své vlasti za každou cenu.

Obrázek
Bořící se hranice | +
Ze své pozice, kdy byla zvyklá sbírat a zjišťovat informace z různých zdrojů, se dozvěděla, že se chystá v Novigradu převrat pod velením jisté čarodějky Surun směřovaný proti řádu Věčného ohně. Přidala se k tomuto pokusu o převrat, protože v něm viděla nejen možnou dobrou pozici pro Nilfgaard, ale taky možnost pro mágy a nelidi, aby si zařídili lepší život. Poznala další nové mágy včetně Elaine a Iony, které patřily k těm umírněnějším, ale i ony spatřovaly potřebu v tom, aby nastala změna. Společnými silami zničili glyfy a přenašeče, které držely bariéru nad městem, ovšem zjistili, že bariéra je napájena mocí zajatých mágů a postupné ničení těchto překážek je zabíjí. Rozhodli se tedy vloupat přímo do útrob chrámu Věčného ohně, aby mohli mágy osvobodit. V jednu chvíli se ovšem vše vymklo, když Surun ztratila kontrolu sama nad sebou. Pokusila se zničit celý chrám, ale bylo jí v tom zabráněno. Čarodějové, kteří napájeli bariéru byli osvobozeni, ovšem sama Kai zůstala zraněná a osamocena, neboť ji jeden z kněží proklel a ona se nemohla pohnout z místa. Nakonec stála před zásadní volbou - zničit glyfy v místnosti a s tím i šanci Věčného ohně na obnovení bariéry, ovšem s rizikem, že bude sama zajata nebo přímo zabita nepřáteli, nebo si rovnou zachránit svůj život, než jí dojdou síly? Možná, že se nebyla ochotná obětovat pro věc až tak doslova, proto si zvolila svůj život.

Ohněm proti ohni | +
Bude doplněno

Osudové setkání v Magellanu | +
Na své cestě po Redanii se jednoho večera stavila v zájezdním hostinci, kde si přisedla k mladíkovi jménem William. Zjistila, že je sluhou zaklínače. Ona se prezentovala jako křehká žena, která by potřebovala ochranu na cestách, takže jí onen mladík nabídl, že až se jeho pán ukáže, zkusí domluvit obchod. Zaklínač nakonec opravdu dorazil, ovšem ve společnosti dalšího ze zaklínačů. Vysokého zaklínače ze školy Gryfa si příliš nevšímala, naopak se rozhodla svou pozornost upřít spíše na druhého, zrzka, o kterém se později dozvěděla, že se jmenuje Fern.
Všechno se ale změnilo v momentě, kdy se Wlliamovi opravdu podařilo dohodnout obchod spočívající v doprovodu do Broňovic mezi Gryfem a čarodějkou na zapřenou. Čarodějka netušila, jaký efekt pro ni bude mít dotek se zaklínačem, proto přijala Sarrenovu - jak se ten zaklínač jmenoval, ruku, aby si jí potřásla. V tu chvíli oba dva věděli, že tohle setkání nebude jen tak obyčejné.
Díky vymyšlené historce z lovu na graveiry, kdy zaklínači pověděli Willovi, že nesprávně zabitý graveir může v noci posednou duši jakéhokoliv člověka, projevil William jako gentleman starost o čarodějku a její bezpečí. To vytvořilo perfektní záminku pro to, aby se zaklínač a čarodějka sešli v soukromí a mohli si vyjasnit pár věcí kolem magického doteku, ale i aktuální situace v Redanii. Sarren z jejich rozhovoru také pochopil, že čarodějka rozhodně není místní, ale její příslušnost bude zřejmě patřit Nilfgaardu.
Sarren nabídl Caitir budoucí pomoc, kdyby ji čarodějka potřebovala. Věnoval jí útržek ze svých veršů, aby ho mohla v případě potřeby vyhledat. Čarodějka tuto nabídku přijala. Netušila však, že tohle setkání pro ni bylo osudové.

Imbaelk 1277 | +
Bude doplněno

̶B̶u̶d̶i̶ž̶ ̶m̶u̶ ̶l̶e̶h̶k̶á̶ ̶z̶e̶m̶ Žer hlínu | +
Bude doplněno

Belleteyn 1277 | +
Bude doplněno

Z(a)tracený příbuzný | +
Bude doplněno

Lammas 1277 | +
Bude doplněno

Sňatek z rozumu | +
Bude doplněno

Pýcha a předsudek | +
Bude doplněno

Obrázek
Primární
Vůle 2
Smysly 2
Charisma 2
Inteligence 2
Obratnost 2
Sekundární
Lhaní a předstírání 2
Informovanost 2
Gramotnost 2
Přesvědčivost 1
Diplomacie 1
Plavání 2
Jezdectví 2
Boj, řemesla a umění
Magie 4
Boj s dýkami 2
Zpěv 2
Tanec 1


Obrázek
nilfgaardština – rodný jazyk
obecná řeč 2

Obrázek
klabonosá bílá klisna Oracle
pár bojových dýk
prsten se slunečním kamenem
amulet na krku, ve kterém skrývá verše od Sarrena
Obrázek


Obrázek
Nečekané porozumění | +
Obrázek

Nádherná kresba Kai od Irviel | +
Obrázek


Obrázek

Osobně:

Obrázek
William Gavin - Mladík, ke kterému si přisedla v hostinci Magellan. Navykládala mu spoustu lží o sobě, ale nedávala si moc záležet, aby jim uvěřil. Konverzace to ale byla vesměs příjemná a vedla až k nabídce možné zakázky pro jeho pána, zaklínače. William ji doprovázel až do Broňovic na Imbaelk.


Obrázek
Sarren z Rissbergu - Zaklínač, se kterým díky Williamovi uzavřela zakázku na doprovod na cestě do Broňovic na Imbaelk. Sarren je taktéž první osobou v Redánii, která ví, že je čarodějka, aniž by to Kai zamýšlela. Díky němu se dozvěděla, že zaklínači jsou citliví na magii. Sarren jí nabídl spojenectví, které se neodmítalo. Věnoval jí část svých veršů, které teď nosí ukryté v náhrdelníku na krku.

Obrázek
Fern - Zaklínač, kterého nejprve znala pod jménem Kazimír. Přišel do Magellanu společně se Sarrenem. Moc do noty jí na první pohled nepadl, ale nakonec to nebylo vůbec tak strašné, dokonce jí prozradil své pravé jméno, Fern. S Fernem se setkala i na Imbaelku, i když by možná byla radši, aby se tak nestalo. Po její alkoholové eskapádě ji přistihl zcela nahou při převlékání. Jejich vzájemné pošťuchování, které začalo již v Magellanu, se tak vystupňovalo.

Obrázek
Allaen - Čaroděj, kterého potkala na Imbaelku. Strávila s ním celý den, dokonce se spolu opili. Zúčastnili se společně i soutěže v tancích. Kai si o něm myslí, že je to nevinná a možná i křehká duše, která má vytříbené vychování. Prozradila mu, co se o zaklínačích dozvěděla od Sarrena.


Obrázek
Alisse - Zaklínačka a její sestřenice. Ačkoliv s ní strávila dětství, samozřejmě neví, jak v dospělosti vypadá. Od doby, co byla Alisse unesena, o ní neslyšela a netuší, že se stala právě zaklínačkou. Setkala se s ní na Imbaelku, ovšem nemluvily spolu.


Od vidění:

Obrázek
Ife - Zaklínač, kterého viděla na Imbaelku. Byl naprosto nepřehlédnutelný pro svůj exotický vzhled. Na někoho takového člověk nezapomene, i když on ji zřejmě jen těžko pořádně postřehl. Nezná jeho jméno.


Obrázek
Zoya - Tohle tornádo do ní vrazilo na Imbaelku. Kai kvůli ní málem skončila s Allaenem na zemi. Nezná ji jménem.Obrázek
Florian - Tenhle uragán
do ní vrazil společně se Zoyou. Nezná jeho jméno.


Obrázek
Aerima - Společnice Sarrena na Imbaelku. Nezná ji jménem.Obrázek
14. 2. 2021 - editace historie
7. 3. 2021 - editace dovednostních bodů
13. + 16. 3. 2021 - editace historie, přidán faceclaim a známé postavy
4. 4. 2021 - editace bodů
6. 6. 2021 - editace bodů
Naposledy upravil Kai Meleagris dne 20 kvě 2022, 13:28, celkově upraveno 24
ObrázekObrázekObrázek


"Sloužíš císařství. Ne z dobré vůle, z povinnosti."

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 497
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)

Příspěvek od Sygnia » 14 úno 2021, 01:38

Vítej u nás! Krásně napsaná karta!

Upozornila bych jen na drobnost v historii - obecně nepovolujeme přímé kontakty s důležitými postavami zaklínačské ságy, však v případě dobrého odůvodnění můžeme udělat výjimku. U čarodějky s výcvikem špeha, která se narodila loajálním lidem u dvora by asi bylo možné se přímo setkat s císařem, proto postavu schvaluji rovnou, nicméně ještě to nahodím k diskuzi do vedení. Je tedy možné, že tě ještě zpětně požádáme o malou změnu (např. kontakt s důležitými lidmi v okolí císaře namísto osobního kontaktu), ale nechci kvůli tomu brzdit Tvé hraní :)

Pro domlouvání her doporučuji se připojit na náš Discord nebo využít fórum Hledám spoluhráče!
Samozřejmě to není nutnost a rovnou můžeš psát do jakéhokoliv volnoherního tématu (krom Novigradu, který je momentálně kvůli probíhajícího eventu uzavřen) :)


SCHVÁLENO
14.2.2021

Vítej ve hře!

Další postavy: Viggo von Toird, Rebekah de Laucet, Meldawen, Lucretia Safin, Freyja an Varg, Adelaide Voclain

Obrázek

Obrázek

Pro hráče:

Sběr postav:


2 postavy

4 postavy

6 postav


Pro postavu:

Za aktivitu:Za hraní s vypravěčem:

Celofórové eventy:

Obrázek
Bořící se hranice
leden 2021 - říjen 2021
Obrázek
Ohněm proti ohni
listopad 2021 - říjen 2022


Svátky:
Obrázek
Imbaelk
Obrázek
Belleteyn
Obrázek
Lammas
Obrázek
Belleteyn

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 331
Registrován: 13 úno 2021, 22:21

Re: Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)

Příspěvek od Kai Meleagris » 14 úno 2021, 06:49

Moc děkuji za schválení. Co se týká Emhyra, pro mě není problém to předělat na setkávání se s vysoce postavenými lidmi kolem něj a ne přímo s ním. Určitě mi to nevadí. :-)

EDIT: Upravila jsem to tak, že by s tím teď neměly být nějaké komplikace. ;)
ObrázekObrázekObrázek


"Sloužíš císařství. Ne z dobré vůle, z povinnosti."


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník