Alfréd Borg

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 49
Registrován: 04 bře 2019, 12:15

Alfréd Borg

Příspěvek od Alfréd Borg » 19 srp 2020, 09:41

Alfréd Borg


Jméno
Alfréd Borg, Alfréd ohnivý bok

Rasa
Člověk

Povolání
Válečný veterán, Kapitán redanského pluku sloužícího v Oxenfurtu

Věk
29 let, Zimní slunovrat roku 1247

Víra
Věčný Oheň, V hloubi duše věří pouze ve své spolubojovníky

Povaha
Alfréd je mladý, inteligentní, ambiciózní voják. Od malička působil jako vůdce, nejen v rodině, ve které sice nebyl nejstarší, ale stejnak byl vždy ten generál, který všechny komandoval, v dobrém slova smyslu. Kdysi by se dal popsat jako klidný muž, jediný jeho problém je častá konzumace alkoholu, po které se i gentlemani chovají jako naprostá hovada. Jeho pravidelná konzumace s kombinací jistých okolností, se jeho psychické zdraví zhoršilo a mívá občas silné návaly agrese, které může jen velice slabě kontrolovat.

Vzhled
Alfred vzhledově v civilním oblečení vystihuje muže vyšší střední třídy, kterým opravdu je. Nějaké to fajnové oblečení má v šatníku, i když nosit se mu ho moc nechce. Nejraději nosí svou zbroj z dob druhé války proti Nilfgaardu. Když se vrátíme k civilnímu oblečení, které nosí na společenské akce, většinou ho vidíme v pletené košili, černé barvy s různými motivy. Košile je skvěle padnoucí na jeho válkou vypracované tělo. Přes košili nosí další vrstvu oblečení, určenou dle období, ve kterém jí musí mít.

Co se týče fyzického vzhledu, měří něco přes 185 centimetrů. A svou postavou by se nedal začadit mezi nějaké měkotinky. Jeho hnědé vlasy má dle příležitosti vzadu seplé, anebo rozpuštěné. Rozpuštěné nosí převážně po čas boje, prý mu to dodává volnost. Dále si při jeho popisu rozhodně všimneme jeho vousů, které nerostou ještě tam jak by měli, ale určitě začnou a bude mít správný mužný vous, tak jak jeho otec a děd.
Jako další poznávací znak, který ale nevidí každý je velká jizva od popálení na pravém boku, od které měl také přezdívku v armádě.
ObrázekSchopnosti a dovednosti
Tělesná Konstituce 2Boj s mečem 2

Síla 2Boj beze zbraně 2

Inteligence 1Přesvědčivost 1

Kuše 1
¨
Jezdectví 1

Lhaní a předstírání

Rodný Jazyk Skeligský dialektVůdčí schopnosti 2

Obecná řeč 2

Rodina a Historie
Začátek | +
Alfréd se narodil jako druhý ze tří dětí, měl mladší sestru Juliu a staršího bratra Markuse. Jeho otec byl obchodník původem ze Skelige a matka byla měšťanka. Alfréd prožil své dětství na Skelige, kam se jeho rodina odstěhovala. Na Skelige žil do 8 let, přes to, že žili na Skelige matka se je snažila vychovávat stejně jak by to dělala na pevnině. Alfréd měl Skelige celkem rád, líbila se mu mentalita lidí, kteří zde žijí a stále se mu líbí, protože na rozdíl od lidí z pevniny jsou tací odvážnější a silnější což se mu líbí.

Život v Novigradu | +
V 8 letech se přestěhovali na souš, konkrétně do Novigradu, kde měl jeho otec nějaké obchodní známosti, takže se neměli nijak špatně. Jeho starší bratr se začal také věnovat obchodu, jelikož se počítalo, že až dospěje do jistého věku, převezme otcovi otěže. Julie měla zaplaceného soukromého učitele, aby z ní nebyla hloupoučká dívčina, kterých podle jejich otce na souši bylo už takhle dost. Mezitím mladý Alfréd objevoval krásy svobodného města s jistou partou kamarádu. Nebylo to úplně tak, že by se o něj rodiče nestarali, ale byl to prostřední syn a ještě kluk. Nemysleli si, že má za potřebí se učit obchodu anebo rozvíjet jeho celkové vzdělání. Už delší dobu si o něm otec myslel, že půjde do armády, a proč ne? Predispozice na to měl, skeligskou krev měl také, jeho otec prošel také několik bitev, než se dal na obchod.

začátek vojenské služby | +
Poté co dospěl do věku 17ti let dobrovolně se přidal do redanské armády, a po několika měsících cvičení se z něj stal profesionální voják, což mu možná zachránilo život, jelikož jeho první bitva přišla necelý rok po zahájení výcviku. Viděl, jak umírá hodně mužů. Byli to ještě kluci, kteří neprošli ani takovým výcvikem jako jednotka ve, které sloužil. Prostě je naverbovali a týden potom šli hrdě umřít na frontu. Tolik smrti a to, že on sám zabíjel, jak na běžícím pásu ho poznamenali a začal pít nadměrné množství alkoholu, ze začátku s tím neměl žádné problémy, právě naopak alkohol byla super věc, protože díky ní se dokázal odpoutat od reality a chvíli mohl přestat myslet na zabíjení, i když byl v táboře a věděl, že další den půjde zase zabíjet.

Druhá vojna s Nilfgaardem | +
Po čas, kdy byla Druhá válka s Nilfgaardem měl hodnost Seržanta. Tuto hodnost dostal za přežití jedné z bitev minulých, kde Redanská armáda, byla pod velkým tlakem a díky pluku ve kterém sloužil i Alfréd, pod vedením Kapitána Dimonaha bitva ne že nedopadla tak tragicky, ale dokonce i nepřátele dokázali porazit, v této bitvě nikdo z vysoce postavených generálů nekoukal na ztráty, hlavní bylo, že Redanská armáda dokázala, jakou má moc. To však neplatí o strůjcích tohoto vítězství. Konktrétně náš Alfréd měl další důvod, proč se posilňovat alkoholem, byl to větší masakr než jeho první bitvy, protože ty lidi, co v ten den zemřeli s ním byli od začátku a byli dobře trénovaní, a i přes to zemřeli.


Alfréd ohnivý bok | +
Další událost v jeho životě na, kterou nezapomene je den kdy se ze seržanta Alfréda stal Alfréd ohnivý bok. Do konce války mu nikdo už neřekl jinak. Byl večer, všichni znaveni z dalšího náročného dne ve službě, se ukládali ke spánku. Alfréd již usínal, když v tom začal znít poplašný gong, který hlásil nebezpečí. Jejich tábor byl přepaden a začala neskutečná řežba. K tomu všemu Nilfgaard začal pálit tábor. Alfréd byl zrovna v nepříjemném souboji proti dvou mužům Nilfgaardské armády, celkem dobře vycvičených, nedali svůj život jen tak zadarmo. Jednoho konečně zabil. Přesně v ten moment doletěl k blízkému stanu zapálený šíp, díky kterému celý stan začal hořet, oheň se nějakou nešťastnou náhodou přemístil i na Alfrédův oděv, který začal na pravém boku hořet. Alfréd tušil, že je jeho konec, a tak poslední věc co chtěl udělat, bylo zabít toho hajzla, který se furt bránil. To se mu nakonec podařilo a padl vyčerpáním na zem. Oheň se mu podařilo uhasit, naštěstí i jeho spolubojovníci měli z pekla štěstí a nepřipravení útok odrazili. Alfréd byl odeslán na ozdravný pobyt domů a tato válka pro něj skončila.


Mimo armádní léta | +
Poté co se vyléčil z vážného popálení, které i jeho nadřízené donutilo tohoto statečného vojáka odeslat pryč z fronty domů, dostal hodnost kapitána Redanské armády. Samozřejmě, že ne jen tak a po dobu celé války se pomalu vypracovával z malého hovna neboli vojína na kapitána. Byla to dlouhá a bolestivá cesta do budoucna mu byla zcela zbytečná hlavně, když jeho plány nepočítali, že by se vrátil po zranění do aktivní služby. To se mu povedlo na 2 roky, na které opustil vojenskou službu, a v Novigradě si našel ženu, hrozně milá holka a jediná pravá láska, kterou za život zažil. Po pár měsících společného života, se jim společně povedl i zázrak lásky. První rok, který spolu zažili byl úžasný, Alfréd neměl důvod ani pít, jelikož to byla doby, kdy nemusel vzpomínat na krutosti války. Poté co se jim narodila dcera Jasmine jejich láska se začala tak nějak hroutit, Alfréd bohužel začal zase pít a jeho alkoholismus se zhoršil, poprvé přišli neovladatelné agresivní nálady, při velké konzumaci alkoholu. Jeho milá společně s dcerou od něj utekli a Alfréd zůstal sám, no psychicky mu to moc nepomohlo, ale ve svých střízlivých stavech je chápal a nesnášel se za to jaký je.


Současná služba v Oxenfurtu | +
Byl sám osamocený v Novigradu a peníze mu docházeli, jenže co dělat neuměl nic jiného než dávat a poslouchat rozkazy. Jeden z jeho nejlepších přátel a spolubojovníků sloužil již nějaký pátek v Oxenfurtě. Bylo mu také oznámeno, že by si mohl zkusit požádat o místo v jednotce. Na toto místo byl přijat z několika uchazečů, jelikož prokázal jak fyzické schopnosti tak i svou vojenskou historii. Prvním rokem služby byl zase jen vojákem, který poslouchal rozkazy a hlídal město. Neříkal, že to je nějak hrozné ale myslel si na víc. To víc se dostavilo poté co se uvolnil post jednoho z několika důstojníků místního pluku, bývalým důstojníkem, který šel do vojenského důchodu byl označen za nejlepší možnou alternativu a jelikož místní kapitán důvěřoval v názory vysloužilého důstojníka byl Alfréd povýšen. Další rok a něco jeho služby se nedělo nic zajímavého. Furt stejně zaplivaný kasárny, neříkal, že to místo měl rád ale kapitán měl vlastní dům a větší svobodu ve všem. Není to ten vrchol, kterého by chtěl Alfréd dosáhnout? Psal se chladný podzimní večer roku 1274, kdy byl nalezen současný Kapitán pluku mrtvý ve svém domě. Nikdo nevěděl co se stalo, někdo si myslel, že byl otráven nebo zavražděn jenže lékař určil smrt bez cizího zavinění, pravděpodobně mozková příhoda. O novém kapitánovy stráží rozhodovala královská rada včele s Radovidem. No žádosti byli poslané dvě. Od našeho důstojníka Alfréda Borga a dalšího důstojníka. Rada se rozhodla pro Alfréda, nevím jestli je více zaujala jeho povaha, schopnosti a nebo historie ale měl svůj vysněný post Kapitána. Od té doby se snaží být dobrý a spravedlivý kapitán. Řídí se heslem curku a biče, což je dle něj nejlepší varianta jak udržet morálku i pořádek.


Speciální inventář
Zbroj z dob války proti severu (bez helmice tu nosí jenom buzny)
Kvalitní meč, dýka
Klisna Jasmine (vzpomínka na to nejhezčí co měl a zahodil to)
Obrázek


Známé postavy
Osskar

Odehrané questy a eventy
/

Editace karty
18.5.2019 -> Známé postavy, bodíky (výročí+velikonoce)

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 487
Registrován: 08 bře 2018, 12:20

Re: Alfréd Borg

Příspěvek od Reginald » 19 srp 2020, 09:42

Já jsem v zásadě pro, ani mi nijak nevadí ten profesionální voják, protože mi to do zasazení světa pasuje, že by ho hned po několika měsících vrhli do víru bitev.

To s tím kapitánem za zásluhy trochu hapruje, to by dostal spíš vyznamenání než hodnost. Kapitán v Oxenu by mi nevadil, kdyby se na tu hodnost nějak vypracoval nebo by se tam vysvětlilo, jak k ní přišel. Chlápci u stráže si svá místa určitě hýčkají a rozhodně by jen tak nedali kapitána někomu, kdo sotva přišel, i kdyby to byl válečný generál :D

SCHVÁLENO
6.3.2019

5. postava Josefa


Obrázek

Obrázek
Pro postavu:

Za hraní s vypravěčem:

Questy:

duben 2019

| +
- Není všechno zlato, co se třpytí - Únor 2019–Září 2019

Originální události ve volné hře:

Obrázek
Zahájení semestru
září 2019


Svátky:
Obrázek
Lammas
You cannot spell assassin without ass, sass and sin.

Aktivní zcela mírně a bez příznaků.

| +
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 49
Registrován: 04 bře 2019, 12:15

Re: Alfréd Borg

Příspěvek od Alfréd Borg » 19 srp 2020, 09:42

Přidání NPC

Důstojník Václav
Věk : 38 let
Národnost : Redanská
S Alfrédem se zná z válek proti Nilfgaardu
Narodil se chudším rodičům do Oxenfurtu. Vyučil se kovářem. Poté co narukoval do armády se účastnil mnoho bitev. Byl znám tím, že díky své postavě si hravě poradil s několika muži najednou. Převážně bojoval s dlouhými zbraněmi. Po skončení druhé války se z rodinných důvodů nechal přesunout do Oxenfurt.
Má manželku a dvě děti.
Body Tělesná konstituce 2
Síla 2
Inteligence 1
Boj s píkou 2
Obrázek


Desátník Milan Rester
Věk: 31 let
Národnost: Redanská
S Alfrédem se poznal až po svém příchodu k Oxenfurtské stráži.
Milan se narodil do Novigradské rodiny úředníka. Není tak divu, že z něj se stal také úředník, ač ho tato práce nebavila. Dobrovolně narukoval do Redanské armády a byl přidělen k Oxenfurtskému pluku, který ve městě dělá stráž. V kasárnách je přezdívaný Tichoun, jelikož toho moc s ostatními vojáky nenamluví. Jako voják je vždy vzorný a poslouchá výborně rozkazy svých nadřízených. Je to zapálený Redan a souhlasí se všemi názory krále Radovida, čímž se také liší od většiny vojáků.
Milan je nezadaný, ale má občasný vztah s jednou měšťankou.
Body Tělesná konstituce 1
Síla 2
Obratnost 2
Meč 1
Kuše 1
Dýka 1
Obrázek


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník