Hayasan

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
 
Příspěvky: 28
Registrován: 25 črc 2020, 09:04

Hayasan

Příspěvek od Hayasan » 25 črc 2020, 12:36

Jméno: Hayasan
Rasa: lidská
Povolání: kněžka (léčitelka, porodní bába, andělíčkářka... příležitostný špeh Skellige)
Věk: 19 let
Víra: kult bohyně Freyi
Talent:

Vzhled:
Naprosto tuctová žena. V davu zajímavá stejně, jako kterákoliv jiná... asi chudší měšťanka. Většinou nosívá pracovní šaty nahnědlé barvy z obyčejné látky, přes které mívá oblečenou šedivou zástěru (zrána vždy čistou, k večeru... nu, občas si ji raději nese zmuchlanou pod paží, když je té krve až moc). Přes rameno má (poměrně odřenou) koženou brašnu. Kněžské roucho a slavnostnější oblečení si velmi šetří a jak je rok dlouhý, tak to na ní neuvidíte. V zimě svůj šatník obohatí o kvalitní boty a plášť z hrubé látky obšitý králičími kožkami. Na krku se jí pohupuje ochranný amulet ve tvaru kočičího oka.
Své vlasy (barvy shnilé slámy) nosívá sepnuty levnou broží do jednoduchého copu, sahajícího někam k ramenům. Množství uniklých pramenů je přímo závislé na denní době a množství odvedené práce. Světlé obočí (obzvláště) proti slunci není vidět. Oči šedé barvy nikoho nezaujmou, což se už nedá říci o nosu, který byl minimálně jednou zlomený. Neustále působí dojmem mírného vyčerpání. Kruhy pod očima se už dávno ani nesnaží maskovat.
Obecně lze říct, že nemá ráda slunce a slunce zase nemá rádo ji. V létě bývá hned spálená a její relativně bílá kůže je pokryta velkým množstvím pih.

Povaha:
Znáte takové ty přísné kněží, kteří s bouří v hlase pronáší kázání o svém (jediném) správném náboženském směru? Tak taková Hayasan zcela určitě není. Je jí úplně jedno, ke kterému bohu se hlásíte. Ráda pomůže všem. Jen od jinověrců požaduje za své služby vždy plat, který se odvíjí od majetku, kterým daný člověk oplývá. V praxi to znamená něco mezi zlaťákem a skývou chleba. Ostrovanům pomůže zdarma, byť případným darem nepohrdne. K nelidem přistupuje s mírnou nedůvěrou. Což ovšem neznamená, že by odmítla pomoci, když by došlo na lámání chleba. Jen by asi mlčela a zcela určitě by se dožadovala nějakého platu.
Když už jsme u toho mluvení. Velmi ráda si povídá. A ještě raději hledá pravdu. Ať ve sklenici vína či korbelu piva. Na tom snad nezáleží, nebo ano? Na cestách viděla tolik bídy a ještě více utrpení, kterému se zabránit nedá, že na chvíli zapomenout, je vlastně výhra.
Jen tak se něčeho nezalekne, dokonce by se dalo říct, že v menších konfliktech si libuje a ráda vyvolává spory. Oblíbená ironie jí v případném pokusu o nápravu situace asi moc nepomůže.
Ráda se vymezuje vůči autoritám, nerada se nechává komandovat a raději se pokusí prorazit zeď hlavou, než aby dala na dobře míněné rady. Na druhou stranu je pravda, že se ze své chyby poučí. Většinou.

Historie:
Byla a vždycky bude jedním z dětí, kterým láska vzala matku (i přes snahu místních kněžek nepřežila porod druhého dítěte) a nemilosrdné moře jí v bouři sebralo otce, když se vracel z nájezdu. Naštěstí se jí ujaly kněžky, kterým se zželelo dalšího sirotčete. Mezi nimi je třeba vyzdvihnout matku představenou Astrid, která sílou svého hlasu (a občas i paží při trestání klášterní metlou) sjednala pořádek mezi dětmi během okamžiku, sestru vychovatelku Eeriku, za kterou se chodilo pro útěchu a pohlazení a nesmí se zapomenout ani na tlustou sestru kuchařku Alvu se sladkými koláčky, které dětem tajně podstrkovala.
Hayasan v klášteře vyrůstala od raného dětství. Stejně jako ostatní zápolila s učením a znalostmi, které sestry po dětech vyžadovaly, odmlouvala, neposlouchala, prala se... a strašně nerada čelila matce představené, protože ta si od žádného dítěte po hlavě skákat nenechala, výmluvy ji nezajímaly a drzosti odměňovala pohlavky bez zaváhání. Obecně by se dalo říct, že Hayasan byla jako dítě šťastná.
Když dorostla rozumnému věku, bylo načase, aby si zvolila budoucí povolání. A protože vyrůstala v klášteře, tak cesta kněžky byla logická. Nic jiného vlastně ani neznala.
Jen před několika málo měsíci po svolení matky představené vyrazila prozkoumávat svět. A občasnou zprávou o dění na pevnině zaslanou zpět do Skellige, tak to bere jako vítané přilepšení.

Dovednosti:
PRIMÁRNÍ:
Inteligence 2/6
Vůle 2/6
SEKUNDÁRNÍ:
Víra 3/6
Léčitelství 3/6

Speciální inventář:
Výbava potřebná k výkonu povolání + levné bylinky, masti a lektvary.
Naposledy upravil Hayasan dne 25 črc 2020, 14:23, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 222
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Hayasan

Příspěvek od Sygnia » 25 črc 2020, 12:56

Vítej u nás, postava je hezky napsaná a nic tomu nechybí, takže ji SCHVALUJI.

Pro domlouvání her doporučuji náš Discord
Samozřejmě to není nutnost a rovnou můžeš psát do jakéhokoliv volnoherního tématu.


SCHVÁLENO
25.7.2020

Vítej ve hře!


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník