Aldarey alias Látal

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 46
Registrován: 03 čer 2020, 23:17

Aldarey alias Látal

Příspěvek od Aldarey alias Látal » 04 čer 2020, 00:30

Jméno: Aldarey řečený Látal
Rasa: půlelf
Povolání: felčar
Věk a/nebo datum narození: 30 let
Vzhled: Štíhlý, přibližně 190 cm vysoký mladý muž, který se snaží všemožně skrýt své částečně elfské rysy. Špičaté uši skrývá pod dlouhými, světle hnědými vlasy, které nosí většinou rozpuštěné – výjimkou je, když ošetřuje. Tehdy si je sváže koženou šňůrkou, ale i tehdy má uši skryté. Vousy mu téměř nerostou, takže je stále holobrádek. Modré oči má většinou lehce přihmouřené v zamyšleném výrazu. Naštěstí, jak si sám říká, není taková bledule, jako bývají elfové – v obličeji má zdravou barvu. Jediné, čím ještě může zaujmout, jsou delší, hubené prsty na rukou. Za oblečení moc neutrácí, hlavně tedy za barvy. Oblečen chodí v hnědém dubletu, přes který má hnědou, koženou vestu. Hnědé jsou i kalhoty a boty. Na opasku se pohupuje měšec, málokdy plný a z druhé strany má v koženém pouzdře dýku, což je jeho jediná zbraň, mimochodem pěkně tupá. Přes rameno sebou všude nosí velkou koženou brašnu nacpanou k prasknutí instrumenty k ošetřování připadných pacošů. Ty má narozdíl od tuctového oblečení v dobré kvalitě a pečlivě udržované.
Povaha: Aldarey se nikdy zcela nevyrovnal se ztrátou svého otce a službou v armádě. Občas to na něj dolehne a v tu chvíli má, jak by řekl ,,v hlavě samé chmury". To s ním pak není řeč a svou temnější chvilku zahání alkoholem. Většinu času je to však vcelku hovorný chlapík, i když preferuje oslovení. Sám první krok udělá málokdy, protože se často setkal s odstrkováním za to, čím je. Znechucuje jej rasová diskriminace, násilí a v poslední době i politika. Kvůli jeho evidentně nelidskému jménu si nechá říkat Látal. Pokud je potřeba jeho služeb, vše okolo jde stranou a udělá vše, co je třeba. I když pak si říká, zda ten, kterého zašil (zalátal) by spíš nezasloužil zdechnout.
Víra: nevěří v nic, jak sám říká: ,,Pokud existuje nějaké božstvo a dopustí to, co se dnes a denně děje, tak je to buď úchyl, nebo nemá žádnou moc. Ani v jednom případě nehodlám něco takového uctívat."
Schopnosti a dovednosti:
inteligence 2
smysly 1
obratnost 1
zručnost 3
léčitelství 3
gramotnost 2
bylinkářství 2
geografie 1
elfština 1
mateřská řeč: obecná mluva
Talent: léčitelství
Historie a rodina: Yana, Aldareyova matka, pochází z kupecké rodiny z Yspadenu. Její otec, Veren, byl znám v širokém okolí jako nejzámožnější kupec. Když se jeho dcera zamilovala do elfa, nemohl tuto skutečnost přenést přes srdce a Yanu vydědil. Yana se spolu s milovaným Faovenem usadila v malé vesnici nedaleko Yspadenu. Měli malý domek u lesa. Živili se jako bylinkáři. Faoven byliny v okolních lesích nasbíral, Yana je sušila a chodila je prodávat po vsích i do města Yspadenu. Po dvou letech společného soužití přišel na svět Aldarey. Rané dětství se nijak nelišilo od jiných vesnických hochů. Sotva se Aldarey naučil chodit, už běhal kolem domku a za chvíli už doprovázel jak otce do lesa, tak matku na trhy. Vše se změnilo, když Aldarey dovršil deseti let. Pogrom, který se udál ve vesnici, jej připravil o otce. Aldarey zrovna doprovázel matku na trh, což jej nejspíše zachránilo před podobným osudem. Yana se bála, a tak syna ihned doprovodila ke svému strýci, který byl felčarem Ard Carraigh. Ten den, kdy se loučili a kdy mu matka kladla na srdce, ať se nestydí za to, čím je, ji viděl naposledy. I když nestudoval na univerzitě, tak se od strýce naučil vše potřebné. Zprvu mu jen myl nástroje, posléze asistoval, nakonec uměl vše. Bohužel jeho šikovnost mu byla na škodu. Ve 24 letech byl navarbován jako felčar k vojsku. Dlouhých pět let se snažil zachránit co nejvíce vojáků a k jeho traumatu z dětství, se přidala i deprese z marnosti jeho snažení. Nakonec mohl odejít. Od té doby se toulá a nabízí své služby na cestách, vesnicích i městech. Usadí se brzy, nebo bude tulákem?
Speciální inventář: kožená brašna s instrumenty k léčení
Loajalita: už je mu to jedno
Známé postavy: -
Editace karty:
edit 23.6. talent
edit 30.6. zručnost +2, obratnost +1
Odehrané questy: -
Naposledy upravil Aldarey alias Látal dne 30 čer 2020, 21:32, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 209
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Aldarey alias Látal

Příspěvek od Sygnia » 04 čer 2020, 08:47

Vítej!
Karta je hezká a body jsou rozděleny správně, proto kartu schvaluji :)

Pro domlouvání her doporučuji se připojit na náš Discord
Samozřejmě to není nutnost a rovnou můžeš psát do jakéhokoliv volnoherního tématu :)


SCHVÁLENO
4.6.2020

Vítej ve hře!

Další postavy:
Haysan
Obrázek

Obrázek

Pro hráče:

Sběr postav:

2 postavySvátky:
Belleteyn 1276/2020|Snad bude :|


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník