Rhiannon Phalestrae

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 88
Registrován: 24 zář 2019, 15:28

Rhiannon Phalestrae

Příspěvek od Rhiannon » 24 zář 2019, 23:34

Obrázek
Obrázek
JMÉNO: Rhiannon Phalestrae
RASA: Elfka
VĚK: 26, narozena o Belleteynu 1249
POVOLÁNÍ: Čarodějka vydávající se za léčitelku
VÍRA: V Matku přírodu a svou práci
LOAJALITA: ---

VZHLED

Rhiannon se neřadí mezi ženy, na které byste po setkání jen tak snadno zapomněli. Je vcelku vysoká a mezi obyčejnými lidmi se rozhodně neztratí. Na své poměry je nezvykle štíhlá, avšak ženské křivky rozhodně nepostrádá. Že jí byla dána do vínku krása, o tom jistě není nejmenších pochyb a Rhiannon je na svůj vzhled náležitě pyšná a stará se o něj. Rysy v obličeji má jemně řezané a pleť hladkou a velmi bledou bez výrazných pih. Celé tváři vévodí především blankytně modré oči usazené jako nota pod řádkou tenkého obočí. V doprovodu jim sekundují dlouhé husté řasy, které činí její pohled poměrně uhrančivým, a každé nebohé stvoření v něm ráda a nemilosrdně polapí. Nos má rovný, nevýrazný oproti načervenalým a plným rtům, které podtrhávají Rhiannoninu smyslnost. Dlouhé zlatavé vlasy z nichž obvykle vykukují špičaté elfské uši, nosí tradičně stažené do volnějšího drdolu a příliš volnosti jim nedává, ač by jistě po rozpuštění dosahovaly elfce zhruba do půlky pasu. Marně by na jejím těle hledal člověk pozůstatky nějakého zranění v podobě jizev a škrábanců, což svědčí o tom, že se do blízkého boje nikdy nepouští. Má také nezvykle jemné dlaně a dlouhé prsty; je na ni poznat, že těžkou práci její ruce neviděly již delší dobu.
Co se oblečení týče, dává přednost jednoduché eleganci, miluje přírodní motivy v podobě květin a zvířat, ať už na šatech či košilích a kabátech. Naditý přepych a volány, které bytostně nesnáší, jí nic neříkají. Vždy se ale snaží udržet si oblečení čisté a příjemně vonící.
Kvůli poměrně vyhrocené situaci kolem čarodějů byla Rhiannon nucena trochu pozměnit svůj vzhled, ovšem nijak razantně. Podle nálady nechává zmizet elfské uši a většinou mění barvu očí z modré na šedé či oříškově hnědé. Razantně však změnila styl oblékání. Po většinu času na sobě nosí dlouhý tmavý háv se zvednutým límečkem, pod kterým nosí vždy čistou košili, světle hnědé kalhoty a kožené kotníkové boty. Je to pro ni oděv spíše pracovní, rozhodně se ale nebojí podle situace obléknout do slavnostní róby, která narozdíl od pestrých odstínů, jimiž dřív oplývala, nese poměrně neutrální barvy bílé a světle modré či světle zelené.
Vůně: Jasmín a mořská sůl

POVAHA

První setkání s elfkou nemusí být na první pohled příjemné, ač se žena jeví poměrně sympaticky a klidně. Může za to především její náladovost; po většinu času jedná na základě toho, jak se zrovna vyspí, a to nemusí v tu chvíli přinést ani jedné straně jakékoliv potěšení. To se stává ale zřídkakdy. Obvykle je ironická, sarkastická a nebojí se otevřeně říct, co si myslí, pokud jí to nijak výrazně neuškodí. Nebojí se lhát, je-li to ve prospěch vyššího dobra a umí se poměrně dobře přetvařovat, když to situace vyžaduje. Že by to dělala ale nějak extra ráda se nedá tvrdit. Uvědomuje si však své schopnosti a to, jak vypadá a neostýchá se toho k dosažení svých cílů využít. Byl by blázen ten, kdo by za její krásou a mládím hledal hloupost a naivitu. Vzhledem k tomu, jaký život Rhiannon doposud měla, netrpí ani jednou z těchto dvou nevyléčitelných nemocí. Je ale stejně jako mnoho elfů tak trochu domýšlivá a už vůbec není důvěřivá, ze zištných důvodů především k mužům.
Má problém říct si o pomoc, zvláště po nešťastném období stráveném na ulici, kdy byla ona i její sestra na pomoc ostatních defacto odkázány. To souvisí s další její nepříjemnou vlastností a tou je svéhlavost. Máloco si nechá vymluvit a také špatně přiznává vlastní chybu.
I když by se to nemuselo zpočátku zdát, nosí v sobě elfka i dobré vlastnosti, které ale tak často slunce světa nevidí. Je laskavá, a to především ke svým pacientům, o něž se svědomitě stará. Nadevše si cení života jako takového a pohrdá lidmi, kteří si jej neváží. Dodržuje sliby a je loajální dobré myšlence i člověku, který ji o svých dobrých úmyslech přesvědčí. Je nenahraditelnou posluchačkou, příležitostně i vypravěčkou. Ráda se podělí o své vědomosti, za kterým stojí její touha po vědění a není divu, že je vášnivou čtenářkou všemožné literatury. Stále však zápolí s cizími jazyky a prozatím si žádný nijak neosvojila.
Není snadné si najít k elfce cestu, je nezvykle dlouhá a trnitá a mnoho lidí ji vzdalo třeba i těsně před cílem. Získat Rhiannon na svou stranu žádá tedy mnoho trpělivosti, která může být bohatě odvděčena její nezdolnou přízní či přátelstvím.

HISTORIE

Dalo by se říct, že Rhiannon nemá téměř žádné dobré vzpomínky z dětství. Narodila se o Belleteynu roku 1249 spolu se svou sestrou (dvouvaječným dvojčetem) neznámé ženě, která obě dívky odložila u úplně cizího domu s dopisem, kde byly pouze zmíněny jména dětí a to, aby o ně bylo dobře postaráno. To ale nemohla matka vědět, že je zanechala u dveří zapadlého nevěstince kdesi v Novigradu. Dvou bezbranných uzlíčků neštěstí se ujala jedna z lidských kurtizán jménem Branwen, která nad dívkami první roky držela pomyslnou ochrannou ruku.
Rhiannon rostla v neobvykle krásnou dívku, zatímco její sestra Rawya bohužel takové štěstí neměla. Narodila se mírně zdeformovaná a ve společnosti svého sourozence se špatně vyrovnávala se svými zkřivenými prsty, páteří, ale i obličejem. Přestože se na přenosu dne sem tam objevily hádky mezi dívkami díky vzhledu, nikdy jedna druhou neodvrhla. Ani pro Rhiu nebylo jednoduché nést na sobě břímě krásné dívky – už v brzkém věku si začala získávat nežádoucí pozornost zákazníků místního nevěstince. Byla jen otázka času, než žádostivé pohledy přerostou v chlípné návrhy. Blížící se konflikt byl nevyhnutelný, ač se Branwen snažila nejen Rhiu, ale i Rawyu zaměstnat a schovat před zraky zvědavých mužů, kteří se neúnavně do vykřičeného domu vraceli. Posílala je po trzích pro jídlo, vyzvednout šaty od švadleny, dokonce dívky ostříhala jako chlapce. Nemohla však zabránit tomu, co se muselo stát.
Že jsou obě dívky Zřídly moci se projevilo právě ve chvíli, kdy dva z opilých zákazníků začali tehdy desetiletou Rhiannon obtěžovat. Kdoví, co se mužům honilo v hlavě, když prolítli skrze zavřené dveře nevěstince a bolestivě přistáli na blátivé cestě. Aby Branwen zabránila šíření řečí, svedla vše na opileckou bitku mezi muži. Zákazníci odešli sice s ostudou, ale řeči se přeci jen dostaly za zdi vykřičeného domu a brzy padly dvojčata v podezření. Jejich opatrovatelka je schovávala a bránila až do své smrti. Dva roky od incidentu Branwen podlehla záhadné nemoci, snad byla otrávena, kdoví.
Tím nad dívkami zmizel poslední pomyslný závoj bezpečí a obě skončily ve dvanácti nemilosrdně na ulici. Rhiannon se naučila lhát a předstírat, žebrala jídlo, kterého se jim díky jejímu krásnému vzhledu obvykle dostávalo. Rawya oproti sestře kradla pomocí kouzel, silně pochybovala, že by se někdo nad jejím vzezřením a existencí slitoval tak, jako nad její sestrou. Na ulici živořily necelý půlrok, přesto se pro Rhiu jedná o nejbolestnější a nejpotupnější vzpomínky jejího života. Nejspíš by to nedotáhla tak daleko, kdyby si ji nepovšiml Fallern. Tajemný čaroděj našel v dívce jisté zalíbení – ostatně byla krásná i nadaná, jaká to škoda, plýtváním talentu na ulici… Brzy jí nabídl ochranu i patřičné vzdělání, z nímž Rhia souhlasila pod podmínkou, že bude moc zůstat se sestrou. Fallernovi nebyla Rawya příliš po chuti, avšak souhlasil. Vzal je pod svá ochranná křídla a poslal obě sestry na učení do školy Aretuza.
Následující roky byly pro obě dívky naprostým požehnáním – učily se, pojímaly vědomosti z různých vědních oborů. Především Rhia našla zalíbení v léčitelství a pomalu ze stránek knih odhalovala tajemství hojení ošklivých zranění. Naučila se však především ovládat magii, v níž našla svůj skrytý talent. Když dospěla, stala se Fallernovou milenkou na dlouhá léta, ale ani to nemělo mít dlouhého trvání. I na Rawye se podepsaly účinky Moci – její shrbená záda a ruce se narovnaly stejně tak, jako znetvořený obličej. V devatenácti se mohla kráse pomalu vyrovnat sestře. Fallernova pozornost a nenasytná povaha toužící po absolutní duševní i tělesné dokonalosti se najednou přesunula k dosud přehlížené sestře. Začal se s Rawyou častěji vídat a nakonec ji po značném úsilí svedl. Jenže takové tajemství se dá v tichosti udržet jen těžko a brzy se nehezké zvěsti donesly i k pozorným Rhiannoniným uším. Samo sebou byla čarodějka vzteky bez sebe, cítila se zrazená a podvedená osobami, kterým nejvíce věřila. Po pečlivém uvážení nechala dvojici patřičně varovat, že je odmítá kdykoliv znovu vidět, ledaže by stáli o její kletbu. Ten rok Rhiannon dokončila úspěšně studia a opustila svou alma mater.
Vzhledem k velmi nejisté situaci kolem čarodějů vyloučila možnost vrátit se do Novigradu, a tak vzala na milost alespoň nedaleký Oxenfurt, kde se už pár let zdržuje a živí se tím, co jí přináší největší útěchu – léčitelství.

ZAJÍMAVOSTI

- Poměrně často čerpá svou moc z ohně, je jím téměř posedlá.
- Velice ráda si zpívá, ale mimo dosah zvědavých uší. Občas udělá výjimku a zpívá svým pacientům, především nemocným dětem.
- Má ráda malé děti, závidí jim jejich nevinnost a nezáludnou povahu.
- Děsí se, že by ji mohl zase někdo ostříhat nakrátko. Nejspíš trauma z dětství.
- Miluje med.
- Společnost jí nově dělá malý plšík jménem Meriwald.
INVENTÁŘ

- Několik knih různých žánrů
- Dlouhá zdobená hůl
- Pár osobních věcí v kožené brašně
- Plšík Meriwald
- Pár železných dýk
ZNÁMÉ POSTAVY

Fírean - neopatrný zaklínač, který jí dluží laskavost za poskytnutou pomoc
Orlin - Kočka, která se jí dostala pod kůži, ale v rámci zachování jejich bezpečí se na něm magicky procvičila a upravila mu vzpomínky
Mantis - někdo, s kým ráda sdílí svůj humor
Radoslava - osoba schovaná v bedně během svátku, která ji označila za vílu
William - mladý muž s vychováním; dluží jí výběr látek na šaty
Mario - smělý hobití malíř, jemuž přislíbila stát modelem
Mellbork - nezná jménem, hodila mu během Imbaelku svůj nepovedený věnec na hlavu a utekla
ODEHRÁNO

Saovine 1275

Imbaelk 1276

EDITACE

3.11.2019

17.3.2020

23.4.2020


SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI

TALENT
Magie (Podpůrná)

JAZYKY
Obecná řeč (mateřský jazyk)
Starý jazyk 1
Tělesná konstituce
Síla
Obratnost
Zručnost
Smysly 2
Inteligence 2
Vůle 2
Charisma
Magie 3
Boj s dýkami 2
Jezdectví 1
Plavání
Všímavost 2
Informovanost
Gramotnost 2
Geografie
Léčitelství 2
Bylinkářství
Přesvědčivost
Lhaní a předstírání
Zvířata – péče a trénink 1
Diplomacie
Etiketa
Naposledy upravil Rhiannon dne 23 dub 2020, 00:17, celkově upraveno 5
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 546
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Rhiannon Phalestrae

Příspěvek od Zenn » 25 zář 2019, 12:46

SCHVÁLENO
25.9.2019

2. postava Siawaël
Obrázek

Obrázek

Pro postavu:


Za aktivitu:

26.10.2019


PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník