Orlin

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 126
Registrován: 04 srp 2019, 13:12

Orlin

Příspěvek od Orlin » 10 srp 2019, 15:27

Obrázek

Obrázek
Jméno: Orlin

Rasa: Elf

Povolání: Zaklínač (Škola Kočky)

Věk: 27 (přibližně, datum ani rok narození není přesně známý)

Loajalita: Hlavně na sebe, ale nezavrhuje ani svojí Školu.

Víra: „Ty peníze jsou moje, že ano?“


Obrázek

Obrázek
Jak definovat elfa, co je k tomu ještě zaklínač? Dlouhé černé vlasy minimálně do půlky zad, které si při práci stahuje do ohonu různými sponami, či prostou šňůrkou z kůže. Počítejme s ostře řezanými rysy ve tváři bez jizev, neb se snaží, aby se k němu netvoři nedostali tak blízko. A taky jemné zešikmené černé obočí nad mandlovýma očima, jejichž duhovka nese typickou podobu zaklínačských očí. A samozřejmě, nedá se zapomenout na špičaté uši, které však skrývají vlasy. Jenže to mu nepomáhá zapřít jeho očividný původ. Někdo by ho možná označil za pohledného, ale ještě než to, tak spíše za chladného a nepřátelského, dle jeho obvyklého výrazu.
Pokud pokročíme od hlavy dolů, lze si všimnout hned na krku táhlé dlouhé jizvy. Ne vždy se povede se uhnout. Tu však často skrývá, ale o tom později. Zbytek stavby těla je prostý - dobře stavěný, šlachovitý bojovník. Svalů není nikde moc, ani málo, přesně akorát, aby se dokázal pohybovat velmi mrštně a obratně, než jako nějaký hrubián, co vše rozmlátí. Na těle má několik desítek drobnějších jizev, kterými se však nijak nevychloubá, spíše je bere jako potupu a připomínku, že má být lepší. Celkově je vysoký zhruba 175 centimetrů, váhu raději uvádět nebudu, proporce nádobíčka taky ne.

U povolání zaklínače je vcelku nepraktické míti velký šatník, neboť se na koně víc jak jeden menší vak s hadry prostě nevejde. Avšak, v domovské pevnosti a dokonce i některých městech má něco ze svého oblečení uloženo, aby nevypadal vždy jako vandrák. Ve městech totiž rád odloží svojí zbroj, obleče si něco pohodlného a zdobného, záleží na situaci. Na Stezce však volí oděv praktický. V základu se jedná minimálně o koženou zbroj vyztuženou kovovými nýty, avšak stále dost lehkou a ohebnou, aby mu nebránila v pohybu. V nepříjemných situacích neváhá sáhnout ani po kroužkové zbroji a celkově není měsíce, aby svojí zbroj nějak neupravil, aby byla lepší a použitelnější. Krom tohoto má ještě další tři specifické části vybavení, jedním je kovem vyztužený nákrčník z černé kůže, který by měl teoreticky zastavit ostří zbraně (nemluvíme o nárazu a možném pohmoždění) a především drápy všejakých potvor. Další pak jsou nátepníky z tmavého kovu, aby se v noci neleskly a zároveň dost silné na to, aby po nich mohl nechat svést některé údery nepřátel a tak je odklonit. A posledním jsou vysoké boty téměř po kolena se šněrováním a pouzdry na dýky, které mají ocelí vyztužené špičky. Ty mění jen v případě, že se potřebuje pohybovat naprosto tiše a obratně. Tento základní set většinou doplňuje nějaká vyšívaná halena a kalhoty. Své oblečení se snaží udržovat v naprosté čistotě, když je tedy možnost.
Na krku má nečekaně vždy medailon školy Kočky.


Obrázky sloužící jako předloha | +
ObrázekObrázekObrázek

Obrázek
Jsou osoby prosté, jsou osoby spletité a jsou zaklínači školy Kočky. Říká se o nich, že jejich upravené lektvary, které způsobují přeměnu, mají za následek i jiné poškození po psychické stránce. Zároveň se říká, že zkouška zbavuje zaklínače emocí. U Orlina všechno vyšlo tak nějak napůl. Ano, je částečně zbaven svých emocí, respektive dokáže je utlumit především ve chvílích, kdy jde o jeho práci. V té si počíná chladně, vypočítavě a skoro až krutě, přičemž když zabije nějakou stvůru, či dokonce i humanoidní cíl, shledává v tom jistou dávku zadostiučinění. Cítí, že splnil to, pro co byl neúmyslně vybrán a stvořen. Nedělá mu problém podříznout dva lidi v hospodě a objednat si u toho zároveň korbel medoviny.

Pokud nejde čistě o práci, již situace není tak jednotvárná. Bývají chvíle, kdy se dokáže změnit i na velmi impulzivního jedince, avšak pouze v rámci splnění nějaké jeho tužby. Navíc je to člověk, který jedná bez výčitek a zároveň bez zášti. Ne, že by dokázal odpouštět, ale vždy se soustředí na přítomnost, ne na minulost, ani na budoucnost, neboť dle něj je potřeba nejprve zvládnout přítomnost, aby mohla být nějaký budoucnost. Nevadí mu lhát, ani podvádět, nevadí mu ani přetvářka, pokud vlivem těchto vlastností není sám bit na zisku, čímž počítá jak ten věcný, tak pomyslný.

Dokáže se však i v jistém slova smyslu bavit, avšak není to tak časté. Na všechny rasy se dívá stejným pohledem, všichni jsou v jeho očích zisk v určité formě. A pokud si na něj někdo dovolí jen proto, že je elfího původu… no, řekněme, že se většinou snaží zasloužit o to, aby si to ten druhý už vícekrát nemohl dovolit.

Mezi jeho záliby patří rozšiřování jeho sbírky zbraní, zdokonalování vybavení a sebe sama. Vůbec mu nevadí společnost žen, či alkoholické opojení. Jak již bylo řečeno, žije přítomností.


Obrázek

Obrázek
Někteří tvrdí, že nejsou odnikud, aby se dělali více zajímavými nebo tajemnými. Orlin všem tvrdí, že se již narodil na Stezce. De facto je to pravda, neboť o jeho prvních dvou letech života nikdo neví vůbec nic. Byl nalezen Zaklínačem školy Kočky u opuštěného vozu, kolem kterého bylo jen několik mrtvých elfů. V tu dobu už byly chlapcovi zhruba 2-3 roky, vyšinutý zaklínač se tak smiloval a vzal ho sebou na výcvik. Zaklínač ho zanechal starším Zaklínačům na tvrzi na severu Angrenu a vypařil se. Orlin do dnes neví, komu vlastně vděčí za svůj život. Vždycky se mu pouze dostalo odpovědi, že byl blázen a kdo ví, jestli ještě žije. A tak začal jeho výcvik…

Výcvik byl nečekaně tvrdý, místy až morbidní, ale starší velmi brzy zjistili, že pro to měl Orlin ten správný cit. Byl velmi pohyblivý a dokázal vydržet vše, co si na něj připravili. Navíc vždy jednal bez zaváhání a to, i když měl spolu s ostatními lovit nebohé králíčky po lese nebo chytat kočky v jejich pevnosti. Během následujících dní se nejvíce projevil jeho talent na práci s mečem. Od prvních chvil to připomínalo spíš tanec, tanec vraha. Nikdy ho nebavilo příliš zkoumat zaklínačská znamení nebo lektvary. Co ho zajímalo, byla lidská a netvoří anatomie. Chtěl znát slabá místa, kam měl udeřit. U lidí si vždy záměrně vybíral krk nebo slabiny. Učil se o nevýhodách těžkých zbrojí a začal si tomu i přizpůsobovat svojí lehkou zbroj. Neprojevoval však zájem pouze o meče, líbila se mu prakticky každá zbraň, a byť svůj původní zájem zaměřil pouze na meče a dýky, dal si slib, že se naučí používat mnohem víc. Počítal s tím, že jako elf na to bude mít v životě hodně času. Jediné, co zavrhl byly kuše. Raději si jako elf zvolil základní průpravu s lukem.

Pak přišla jeho zkouška Trav, ten den jí skládal sám, ale proběhla zdárně. Jako jeho závěrečný obřad, aby si vysloužil nový meč, měl být složen z několika menších zkoušek - střet s několika topivci byl první. Byli celkem tři. Díky pohyblivosti a připravenosti nebyl problém je udolat. Další část bylo však něco, co by se dalo nazvat trestnou výpravou. Ve vzdálené vesnici bylo několik lidí, co dlužili Zaklínačům školy Kočky peníze za práci. Orlin a dva další starší se o to měli postarat. Byla to čistá noční práce a tak se na jeho meč poprvé dostala krev člověka. Byl to úkol, musel být splněn.

Jejich zaklínačskou tvrz opustil kolem dvaceti let. Během dalších sedmi cestoval krajem a zdokonaloval své bojové umění, soustředil se na poznávání nových bojových metod a zároveň na rozšiřování svého majetku. Nehromadil přímo bohatství, jeho zájem byl stále u zbraní, které si tolik zamiloval. Za peníze si platil místo, kde si mohl své vybavení ponechat a někdy se i vrátil zpět do Angrenu, porokoval s několika dalšími a tak dále. Nikdy se příliš nezatěžoval politikou, či válkami. Bral prostě kontrakty. Na nestvůry i na lidi. Byla to pro něj práce. Nezatěžoval se myšlenkou, že by se mu to někdy mohlo vrátit, pokud ano, hodlal se tomu prostě postavit. Jeho aktuálním místem působením se měl stát Sever. Evidentně tam bude o zábavu postaráno.


Obrázek

Obrázek
Konstituce ¦2¦
Síla ¦1¦
Obratnost ¦3¦
Zručnost ¦0¦

Smysly ¦1¦
Inteligence ¦0¦
Vůle ¦1¦
Charisma ¦1¦
Jazyky
¦Obecná řeč¦
Talent
¦Boj s mečem¦

Zaklínačská znamení ¦0¦
Alchymie ¦0¦
Zaklínačské meče ¦2¦
Dýka ¦2¦
Luk ¦1¦
Jezdectví ¦1¦
Akrobacie ¦1¦

Všímavost ¦2¦
Gramotnost ¦1¦


Obrázek

Obrázek
Jak již bylo nastíněno, Orlin rád hromadí vybavení, ale započítám pouze to, co obvykle tahá u sebe, či na koni.

Zaklínačské meče – na zakázku kované a hlavně zdobené, pěkně dva kusy. Jejich čepele jsou o něco užší než bývá zvykem, neboť je Orlin používá spíše k přesně vedeným úderům než nějakému dlouhému bušení a přetlačování. Na zádech navíc nosí pouze stříbrný, pokud je tedy třeba. Železný má u levého boku pro rychlejší tasení.
Jeho lehká zbroj a náhradní oblečení
Dva dlouhé lovecké nože připevněné k botám
Zdobená dýka zezadu na opasku
Zaklínačský medailon
Základní věci na přípravu lektvarů, které má většinou v sedlových brašnách.
Dlouhý luk a toulec s několika šípy

Obrázek

Obrázek

Známé postavy:

Editace karty:
26.8. - Doplnění bodů za Lammas

Odehrané questy:
Naposledy upravil Orlin dne 26 srp 2019, 22:58, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 550
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Orlin

Příspěvek od Zenn » 10 srp 2019, 15:32

SCHVÁLENO
10.8.2019

Vítej a bav se :)

Obrázek
Obrázek

Pro hráče:

Za věrnost:

10.2.2020

10.8.2020Za vypravěčování:


| +
Quest:
Meč! Přineste mi meč! (Srpen 2019–Říjen 2019 Nedohráno)

Obrázek

Pro postavu:

Za aktivitu:Za hraní s vypravěčem:

Questy:


| +
Za ostnatým drátem (Únor 2020 – dosud)


Svátky:

Obrázek
Lammas
Obrázek
Imbaelk

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník