Stránka 1 z 1

Daria LeBrocki

PříspěvekNapsal: 12 črc 2019, 20:25
od Daria
Jméno: Daria LeBrocki z matčiny strany, (de Marchetti z otcovy, což netuší); říká si zkráceně Didi (tak jí oslovovala i matka)
Rasa: člověk
Povolání: pubescent (více méně kněžka Věčného ohně v zácviku jako taková podržtaška, bez nadějí na kariérní růst)
Věk: 15 let, narozena v zimě
Loajalita: Sama k sobě. A těm řádovým sestrám taky pomůže, když je třeba. Naštěstí po ní nikdo nechce, aby lovila v ulicích čaroděje a nelidi a upalova je.

~•~

VZHLED
Daria je na svůj věk průměrně vysoká dívka, která ještě o pár palců vytáhne.
Nebude to sice o moc, ale i tak by v dospělosti měla mírně převyšovat ženský průměr. Hrudník má lehce vyboulený, ani balóny, ani závodní dráha, prostě tak akorát, aby ani v pozdním věku se na něm gravitace a povolení vaziva nepodepsalo hyzdivou rukou; líbivého tvaru. Pas útlý, vosí, boky spíš klučičí, bez nápadně kulatého zadečku. Vlastně má nohy vyběhané, stehna pevná, lýtka vyrýsovaná. Stejně tak se v pažích skrývá nečekaná síla, ačkoliv jsou hubené. Za což může neustálé pobíhání v Novigradských ulicích, šplhání po plotech, domech, střechách či stromech.
Vlásky má tahle lasička střižené nakrátko, aby spíš kluka připomínala a tím se blbým kecům a dotěrným dotazům vyhýbala. Obličej kulatý, s výraznými očky plnými bystrosti a zápalu. Duhovky nesou na první pohled jasnou, sytě hnědou barvu (coby dědictví po otci), avšak při správném úhlu dopadu světla se zatřpytí zelenkavě-zlatavým odstínem. Nad očima se poté klene husté, výrazné obočí, které dokresluje celkově rozpustilý a uličnický výraz. Pokud by se ovšem Daria snažila, dokázala by vykouzlit i žensky uhrančivý kukuč, jen se nechat omotat kolem prstu, pánové!
Ústa jsou jemně vykrojená a téměř neustále na nich pohrává potutelný úsměv; co jen skrývá za lubem? Nosík jako knoflíček, líčka růžová jako okvětní plátky čajové růže v rozkvětu.

Oděv nosí sice hodný chudáků z nejnižších vrstev, ale natolik dbá o jejich údržbu, že by se jí nemusel štítit ani příslušník vyšší vrstvy. Lze jí vidět jak v sukních, tak kalhotách, kazajkách a halenách; co zrovna nafasuje od sester v sirotčináriu.
FC: Lily Collins

~•~

POVAHA
Daria je dívka zvídavé a nenechavé povahy. Neustále by někde lítala a vymýšlela skopičiny, jen aby si zkrátila dlouhou chvíli; pokud tedy zrovna není zaúkolovaná vypomáhat kněžím a kněžkám. Ale protože je energické povahy, vše dokáže oběhat v nebývale krátkém čase, ani se nezadýchá, a už aby se sama zabavila.
To ovšem dokáže znamenitě. Miluje ve skrytu pozorovat hemžení měšťanů a ještě víc naslouchání jejich rozhovorům. Čím tajnější a pikantnější, tím víc jí očka planou nadšením. Dalo by se říct, že opravdu ráda miluje drby. Proto jí fascinují skupinky zazobaných paniček, které brebentí a brebentí, aniž by si všimly stínu navíc, a to se pak jeden dozví věcí! Jéje. Ráda ovšem sleduje různé, nějakým způsobem zajímavé existence. I ty, u nichž cítí to varovné šimrání v břichu. Jelikož se ale v ulicích a stínech vyzná, není vůbec snadné jí při tomto jednání odhalit.
Ráda načuhuje lidem do oken, a když neslyší, o čem si zrovna povídají, vymýšlí si sama, na základě toho, jak se chovají, o čem by asi tak mohli debatovat. V tomto jí poslouží stále naivně bujará fantazie, vybičovaná hormony dospívající.
Samozřejmě, že toulky se nelíbí právě sestrám od Věčného ohně, které by Dariu nejlépe chtěly zkrotit a naučit jí, jak se chová správná žena a hlavně, manželka. Jen aby se co nejdříve provdala a ony měly o hladový krk méně. S tímhle však Daria absolutně nesouhlasí a má v plánu pláchnout, jen co nastanou vhodné podmínky. Neboť, a to je důvod, proč chování sester při své větroplašné povaze snáší, má ráda ten kousíček pohodlí, jež jí nabízí cela v chrámu, spolu s docela i pravidelným přísunem alespoň nějakého toho jídla. Ale především, a o to tu hlavně kráčí, má neustálý přístup ke studni s čistou vodou!
Což je pro Dariu opravdu důležité, protože na smrtelné posteli své matce svato svatě přísahala, že nebude stejné prase jako její ctěný otec. A jelikož jí matka zemřela v útlém věku, vztáhla si ono prasáctví na úzkostlivé dbání o osobní hygienu a vzhled.
A ještě je vhodné podotknouti, že Daria opravdu, ale opravdu touží po vzdělání a naučení se cizím jazykům. Moc vědění a domlouvání se na celém, širém světě jí jednoduše uchvacuje. Nehledě na fakt, že za vědomosti a informace je spoustu lidí ochotno zaplatit nemalý peníz.

~•~

VÍRA
Stejně jako ve vyšší moc věří i v sílu vzdělání. Není však fanaticky zapálená. Spíš než se účastnit bohoslužby, tak raději šmejdí v ulicích. Nesouhlasí s upalováním a stíháním čarodějů a nelidí, jen z toho důvodu, že jsou tím, čím jsou. Nehledě na fakt, že mnozí kouzelníci jsou badatelé a opravdoví mudrcové a vzdělanci. Zato však, stejně jako Věčný oheň, věří v pokrok. Přesto neopovrhuje zaklínači, neboť ti jsou kráčející tajemství sami o sobě.

~•~

SCHOPNOSTI A DOVEDNOSTI

Primární
Tělesná konstituce (1) - Jak žila a žije, se podepsalo i na lepší konstituci
Smysly (2) - Kdo se chce zdejchnout dřív, než je pozdě, musí umět čuchat nebezpečí
Vůle (2) - Má svůj cíl a za tím si jde
Víra (1) - Ale jo, něco pro ní a matku Věčný oheň vykonal
Sekundární
  Všímavost (2) - Pokud hodláte špízovat, musíte mít oči na stopkách
  Informovanost (2) - uši jako radary
  Plížení (2) - a vyvarovat se odhalení
  Šplhání (1) - Někdy je potřeba pláchnout horem
  Boj beze zbraně (1) - Ulice vás naučí
  Gramotnost (1) - Vzdělání vyžaduje um čtení, psaní a počítání


Talent: Informovanost


~•~

HISTORIE A RODINA
Daria vyrůstala se svojí matkou na periferii Novigradu v chudinské čtvrti, kde bydlely v maličkém domku se dvěma místnostmi a ještě menším dvorkem s vlastní pumpou a kadiboudou schovanou v úplném rohu, porostlou břečťanem. Matička, Emílie LeBrocki, byla pradlenou a právě onu jednu komůrku využívala ke svému povolání. Na tak chudé poměry si ale vyloženě nežily zle. Emílie byla schopná, takže dokázala sehnat dostatek peněz, aby měly co k jídlu, dřevo na zimu, i nějaké to oblečení a vyspravení bot si mohly dovolit. A ještě chodily ve volnu vypomáhat do Chrámu věčného ohně, kde i místní kasičku tu a tam obohatila z vlastních zásob.
Emília se na víru obrátila ve chvíli, kdy po své jediné, avšak osudové lehkovážnosti nalítla jistému statnému hejskovi, Scottovi, a odnesla si z toho celoživotní připomínku v podobě rostoucí fazolky ve svém těle. A coby nevinnosti zbavená, svobodná matka byla i opovrhovanými opovrhována.
Kněžky Věčného ohně jí však přijaly a pomohly v těch nejtěžších chvílích. Takže, nejenže jí sehnaly pár velice solidních zákazníků střední vrstvy, kterým chodila prát prádlo, ale zachránily jí i život při těžkém porodu. A vlastně i její dcerce. Navíc nabyla dostatečného sebevědomí, aby se nebála zkusit se postavit na vlastní nohy. Navíc, když od oné zkušenosti se Scottem absolutně přestala věřit mužům. Proto ani Daria nebyla od svých prvních krůčků vychovávána k tomu, že se jednou provdá, ale vlastně přihlížela, jak si dokáže i žena s nevalnými prostředky vystačit.
Dalo by se tedy říci, že měla dětství vesměs poklidné a milující, ačkoliv musela matce vypomáhat, co jen zvládla.
Zvrat nastal teprve, když si Emília na kluzkém chodníku způsobila otevřenou zlomeniny nohy a rána se jí zanítila natolik, že ani modlitby a amputace nezabraly. Tehdy slíbila své milované matce, že rozhodně nebude stejné prase, jako její ctěný otec Scott (poprvé, co se o něm rozpovídala a dokonce prozradila jméno!).
Od té doby o sebe Daria zaníceně pečuje. A jakmile pochopila hlubší význam svého svatého slibu; to když jednou v podvečer sledovala jednu velice výstředně oděnou, ale krásnou ženu, kterou si překvapivě snadno nabrnknul jeden nevzhledný maník, rozšířila přísahu i na toto jednání.
Teď má ovšem v hlavince galimatyáš, jestli nemůže vůbec, nebo co vlastně v tomto případě znamená být prase.
Asi se na to bude muset zeptat nějakého zkušeného dospěláka.

Každopádně od smrti své matky pobývá tak nějak v péči kněžek Věčného ohně.

~•~

Speciální inventář:

  • Zápisník s pisátkem a lahvičkou inkoustu
  • Kapesní, skládací dalekohled (kde se to, jak se to, že se z okna skutálel v hluboké noci?)
  až mě něco dalšího užitečného napadne, tak to doplním XD
Příbuzné postavy:

  • Scott – tatík, o kterém ale netuší, že jím je
  • Kamila – tetička (v podstatě nevlastní), o které nemá ani páru (až bude sepsaná :3)
  • Kit – strýček, o jehož existenci nemá šajna, ani co by se za nehet vešlo
  • Bibi – tetička, jejíž identita je skrytá též pod rouškou tajemna

Známé postavy:

  • Sophinka – od vidění na některých Věčnoslužbách

~•~

Perličky:
  • Špičky prstů mívá velice často umouněné od inkoustu, stejně jako koutky úst, když v zamyšlení žužlá špičku pisátka
  • Pro peprnější výrazivo nechodí daleko
  • Dokáže se tvářit jako nejnevinnější mílius a stejně sladce a přesvědčivě se dušovat
  • Touží opět získat do vlastnictví domek po matce, i když je za tu dobu, co se musela přemístit do péče Věčného ohně, vybydlený; a údajně v něm straší

Odehrané questy, události a Eventy:
/

Editace karty:
/

Re: Daria LeBrocki

PříspěvekNapsal: 12 črc 2019, 21:24
od Zenn
Ty mi z něj děláš zrůdu!
:pray:

SCHVÁLENO
12.7.2019

4. postava Světlomily

Obrázek

Obrázek
Pro postavu:

Za hraní s vypravěčem:

Originální události ve volné hře:
Obrázek
Ples u Allanů
červenec 2019