Etaloth

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 15
Registrován: 20 dub 2019, 00:03

Etaloth

Příspěvek od Etaloth » 21 dub 2019, 00:59

Etaloth


Obrázek
Víra
Etaloth nevěří v nadpřirozeno. Tedy nevěří v žádné bohy. V co ale věří, tak jsou venkovské "povídačky" o utrápených duších v mnoha formách a podobách, převážně monstroidních. Báchorky o dobrém jsou přehnané, báchorky o zlém nedostatečně popsané.

Loajalita
Jeho loajalita nenáleží nikomu. Adoptivní rodiče mrtví, biologické nezná a král Redanie, Radovid V. je pro Etalotha mizera a vrah. Rád pomáhá svému městu, Oxenfurtu, ale loajalitu necítí. Nikdo si ji zatím nezasloužil.

Speciální inventář
Zbroj (viz. obrázek), s níž byl nalezen na břehu a společně s ní i dlouhý meč, jež se naučil ovládat již jako hoch. Meč je pokryt rytinami, ale jedna vystává nejvíce "Einion Llywelonn". Tato slova jsou vyryta na záštitě a mají důležitý význam. Meč i zbroj jsou vyrobeny z nejlepší oceli a Etaloth se díky těmto kouskům učí kovářskému řemeslu.
disclaimer : pravé jméno není Etaloth, své jméno již zná, ale zatím není připraven se prezentovat svým pravým já

Jméno
Etaloth po obchodnících, jež jej nalezli při cestě z Novigradu zpět do Oxenfurtu vyplaveného na břehu - Eta a Loth Kraskenovi. Jeho pravé jméno nikdo nezná. Nebo.. přeci jen?

Rasa
Člověk

Povolání
Obyvatel - Kovář

Věk
Nikdo nezná Etalothovo pravé jméno ani den, kdy se narodil. Loth mu přisoudil nějakých 5 let, když jej našli na pobřeží Redanie. To by jej dělalo přesně 20 let starým. Ve skutečnosti je Etalothovi ale pouze 18, byl pouze od mala bystřejší a růst měl rychlejší než normální děti. Narození : Zimní den roku 1257

Vzhled
Rysy jeho obličeje jsou ostré a výrazné, nicméně rozhodně ne pohublé. Tvář má Etaloth již poznamenanou jizvou na pravé straně čela, kterou mu uštědřil nevrlý zákazník, když Etaloth odmítl ulevit mu z ceny. Barvou pleti lehce vyčnívá, neb Seveřané jsou výrazně světlejší, než on, který má přírodně oranžovo-zlatavou barvu a v létě jde z lehka do hněda. K tomu má vlasy barvy špinavého blondu, k nimž si velmi rád nechává tmavé strniště. V jeho světle hnědých, až do žluta, očích člověk uvidí sebevědomí a přemíru energie na první pohled. Toto sebevědomí se často ukazuje i v jeho úsměvu, a mračit se jej uvidíte asi tak často, jako příslušníky elfí a trpasličí rasy na pivu.

Etaloth má atleticky stavěnou postavu, což k jeho 193 cm vytváří silný dojem. Poznamenán je násilím ještě na hrudi, a to sice v podobě jizvy táhnoucí se od levého prsního svalu až k pravé spodní části břicha. Stylem oblékání nijak nevyčnívá z oxenfurtského davu, většinou jej uvidíte v každodeních šatech, či jeho pracovním úboru (to samé, ale má navíc kovářskou vestu). Už jej ale lidé zahlédli i jinak ošaceného (viz. obrázek).

Povaha
Kdyby měl někdo Etalotha popsat jedním slovem, tak jím bude "síla". Není to jen síla fyzická, ale i síla vůle, odhodlání a jeho přesvědčení. Et, jak mu říká pár jeho přátel, má své morální zásady, které by nezanevřel ani za bohatství všech králů. Nedá se o něm říci, že je přímo dobrosrdečný, ohleduplný, či nesobecký, ale ani opaky jej nepopisují. Etaloth nejedná dle dobra či zla, ale podle morálních zásad a ideálů, které v dnešním světě většina populace ignoruje. Na moralitu nikdo nemyslí, či se schovává za své vůdce / krále / víru a omlouvá tím své činy. Etaloth věří pouze ve vlastní schopnosti a v to, že dokud dýchá, není nic nemožné.
Jen tak něco jej neodradí od toho, co si umane, a ať to nazveme odhodláním či tvrdohlavostí, tak co začne, to dodělá, a co slíbí, to splní.

Etaloth zachovavá chladnou hlavu i ve chvílích, kdy jiní by již házeli stoly a uchylovali se k násilí. Je zapálený pro své řemeslo a dělá jej dobře, rád, jenže není to tím, co jeho srdce vyhledává. Tento kovář je dobrodružné povahy. Člověk by řekl, že až moc pokouší život a svůj osud. Na to by ale Etaloth odpověděl jen toto "Nepokouším svůj osud, já jej tvořím.".

Co se společnosti týče, tak Et ji aktivně vyhledává. Nabíjí se lidskou interakcí a baví jej se s lidmi (rasově nekonkrétní) bavit, odhadovat jejich ambice, sny a strachy. Etaloth je empatický, přátelský, ale dává si velice dobře pozor na to, komu věří a komu svěří info o sobě.


Schopnosti a dovednosti


Primární
 • Tělesná konstituce 2/6
 • Síla 2/6
 • Obratnost 1/6
 • Zručnost 1/6
 • Vůle 1/6
 • Charisma 1/6
Sekundární
 • Řemeslo - kovářství (zbrojíř) 3/6
 • Boj se zbraní, dlouhý meč 2/6
 • Boj beze zbraně 1/6
 • Gramotnost 1/6
 • Obchodování 1/6
 • Nilfgardština 1/3


Mimo herně:
Počet nerozdělených bodů : 1

Talent
Etalothovým talentem je kovařina, má pro ni cit a nadšení, což mu pomohlo, a nadále i bude pomáhat, se ji učit rychle.

Život


Historie a rodina
Lidstvo je jedna velká tragédie s občasnými chvilkami svitu slunce, jinak je ale kolem těchto paprsků stín.
Etaloth si nepamatuje nic před tím, než jej Loth a Eta našli na pobřeží Redanie společně se zvláštní zbrojí a mečem, jež nesl vyrytá slova Einion Llywelonn. Aby také ano, byl ještě malý. Když jej našli, bylo mu 5 let.
| +
Mimo herně:
Dokud Etaloth nepozná svou historii, bude takto ve spoileru. Vyprávěno potulným básníkem.
Slunce svit ozařuje jejich cestu,
šatí černý kabátec i černou vestu.
Zkázonosný pořádek zůstáva po nich,
celá království dobývají v plných zbrojích.
V zimě 1257 narodil se v zemi Slunce silný chlapec,
celá rodina slaví, ale hlavně matka a pyšný otec.
Jméno dali mu po jeho dědu, Einion,
ten přivedl k bohatství rodinu Llywelonn.
Tento Einion stal se mezi kováři nejvyšším,
v celém císařství nebyl nikdo lepším.
A tak doufala rodina v novou generaci,
která by upevnila Llywelonny blíže k moci.


Uběhly první tři pro Einiona krásná léta,
kluk ku štěstí rodičů jako z vody vzkvétá.
Přišel ale šedý mrak Nilfgardské slunce krýce,
rodina štastna neměla být nikdy více.
Toho osudového dne ani mráčku na obloze nebylo,
vše příliš rychle pro celou rodinu se seběhlo.
Při společné plavbě obchodní lodí za penězi,
přepadli je loupeživí skeligští vrazi.
Po útoku ani živáčka na lodi nezbylo,
ticho uprostřed vody se mrazivě rozlehlo.
Jen v dáli na loďce malé, pirátům z dosahu,
bylo slyšet křiku dítěte, jež drží bezvládnou hlavu.

Hlava otci jeho v bezvědomí ze ztráty krve patřila,
a až s nimi loďka ke břehu Redanie doplula,
přitáhli dítě s bezvládným otcem bandité na pevninu,
kde chtěli nakrást si vše, snad až na ledvinu.
Odehnáni ale byli párem obchodním a jejich stráží,
když viděli jak kluk a muž na pláži bezvládně leží.
Muž skoro mrtvev slabě volající kupce k sobě,
že musí mu povědět vše co může ve zbývající době.

A tak pověděl mu co stalo se jim při plavbě,
a svěřil svého syna této dobrosrdečné osobě.
Od toho dne stará se kupecký pár o kluka,
který ani nemá paměti na svá nejhorší muka.


Od chvíle, co se Etaloth probudil v komnatách ve městě Oxenfurt u kupčích manželů Kraskenových, uběhlo 15 let.

Během této doby se chlapec nikdy nedozvěděl, kdo jsou jeho praví rodiče. Loth a Eta samozřejmě nedokázali, ani nemohli, tajit, že není jejich, neb jeho kůže byla tmavší, a zprvu nerozuměl obecnému jazyku. Neuběhlo ani tak dlouho a mladý nalezenec začal brzy svým novým opatrovníkům říkat mami a tati, přeci jen, vzpomínky na vlastní rodiče neměl. Tato malá rodinka si brzy našla své štěstí jeden ve druhém.
Čím starší Etaloth byl, tím více jej ale zajímali jeho praví rodiče. Loth odmítal o čemkoliv mluvit, nebo se vymlouval a Eta to samé. I přes vděčnost, kterou ke svým adoptivním rodičům cítil, to v sobě stále měl, tu touhu po informacích, po čemkoliv, jež by mu odhalilo pravdu. Ale ta mu byla ještě dlouho skryta.

Jakmile se v sousedství stal nějaký malér či vylomenina, byla tam dost velká šance, že za ni mohl Etaloth společně s kovářovic synem Jennosem. Ti dva byli jak den a noc, rozdílní, ale přeci jen se doplňujíc a nerozluční. Jennos byl velmi inteligentní kluk a jediný Etalothův kamarád. Etaloth byl raubíř, ale nikdy ze zlé povahy, ale ze špatných náhod nebo nabančil jiným dětem, co se chovaly proti jeho zásadám.
Etaloth často přihlížel v kovárně Jennosova otce, fascinován tím, jak něco tak tvrdého a pevného jako je ocel může být měkké jako těsto a i se tak dá tvarovat. Když se ale rodina odstěhovala a Etaloth tím přišel o kamaráda, snažil se jej Loth dlouho rozveselit. Nakonec zabralo, když jej dal v 15 do učení ke svému známému do kovárny, hlavně poté, co si všiml, že obchod jej tolik nepřitahoval, jako kovařina. Než uběhl rok, koval kluk podkovy a jiné stejné kvality jako jeho učitel a Loth se rozhodl zřídit pro něj kovárničku. Byla skromnější, ale měla vše, co by potřeboval ke zpracování oceli a jiných kovů. Etaloth zde trávil spoustu času a učil se řemeslu.

Když chlapec dovršil 19 ti let, tak už o něm kde kdo v Oxenfurtu a okolí věděl jako nadějném kovářském kluku, ale to Etalotha nezajímalo, chtěl jednoho dne ukovat nejkrásnější a nejsilnější meč v celém Severu a zbroj hodnou opravdového hrdiny.
Jenže chvíli poté se udála smutná tragédie. Eta podlehla nemoci i přes pomoc léčitelů a Loth to nezvládl. Druhý den jej Etaloth našel v kuchyni zasmrádlého alkoholem a zaschlou krví s podříznutým zápěstím. Na stole ležel před Lothem potřísněný dopis, pero stále v ruce. Sotva čitelným a slabým písmem tam byla poslední komunikace od něj ku svému nevlastnímu synu.
"Chlapče, vím, že nejsem tvůj pravý otec, ale milovali jsme tě jako vlastního. Možná to ale nestačilo na to, abych chtěl zůstat v tomhle světě bez své Ety. Ona mi byla vším. Je to ode mne sobecké, že tě tu nechávám samotného. Nezbývá mi moc času. Jdi do mého pokoje a tam naj
Tím dopis skončil. Etaloth, se slzami v očích a smutkem míseným se vztekem padl na kolena ke kaluži krve. Zůstal tak hodnou chvíli, než se řádně nadechl, otřel slané stopy na tvářích a vydal se do Lothova pokoje. Celý jej prohledal, ale nenašel nic, o čem by již nevěděl. Až když odsunul postel si všiml, že prkna v podlaze úplně nesedí. Poté, co prkna odendal, našel balíček něčeho zabaleného v plátnu. Byla to zbroj a meč (viz. výše) a kousek papírku, na němž bylo napsáno : "Na meči jé tvé jméno. Zbroj i meč patřily tvému otci."

Etaloth nevěděl, co si má myslet. Věděl, že jej nalezli na pláži. Ale vše ostatní mu bylo záhadou. Prozatím.
Průběh


Známé postavy
-

Editace karty
24.4.2019 - přidání 5 bodů z honu na velikonoční vajíčka -> Řemeslo 2->3, 1 přebytečný bod

Odehrané questy
-
Naposledy upravil Etaloth dne 25 dub 2019, 12:57, celkově upraveno 3

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 550
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Etaloth

Příspěvek od Zenn » 21 dub 2019, 09:58

SCHVÁLENO
21.4.1019


PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků