Kael Wolferen

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 99
Registrován: 02 led 2019, 20:42

Kael Wolferen

Příspěvek od Kael Wolferen » 06 led 2019, 20:00

Jméno: Kael ‘Wulf‘ Wolferen
Rasa: Člověk
Povolání: Čaroděj
Věk a/nebo datum narození: 26, narozen 10. Velenu, 1249
Vzhled:

Kael nepatří mezi nejvyšší muže v okolí, a to i přestože by si pomocí magie mohl tento malý nedostatek kdykoliv upravit. Má tedy něco mezi 170 až 180 centimetry, záleže na tom v jaké společnosti se většinou nachází. Je-li mezi vysokými ženami, bez zaváhání si pár centimetrů přidá, avšak v běžném životě se snaží zůstat co nejblíže pravdě.

Jinak se jedná o dobře stavěného muže s pohlednou tváří, která ale neodráží jeho reálný věk – zatímco věkem je mu pouhých 26 let, tak podle tváře by se nebál mu kdekdo odhadnout něco mezi 30 až 40. Je to způsobemu částečně tím, že svůj vzhled upravuje, aby působil důstojněji a poté tím, že magie ohně si na něm vybrala svou daň a přidala mu pár vrásek a šedých vlasů. Mluvíme-li o jeho tváří, tak nejzajímavější věcí, která stojí za zmíňku, jsou jeho velmi světle hnědé oči, které pronikavě probodávají každého s kým mluví. Co se vlasů týče, tak jejich původní barva je hnědá, ta se drží i v dnešní době, avšak čas od času lze najít i nějaké strířbné prameny, což ostatně platí i pro Kaelovo upravené strniště.

Oblečení volí střídmějšího rázu, než klasické extravagantní manýry, které jsou typické u čarodějů a čarodějek. Jedinou zajímavostí je jeho plášť s kápí, který je tyrkysově modrý, což je v silném kontrastu s jeho preferovanou magií ohně.

| +
Obrázek


Povaha:

Wulf má poněkud rozpolcenou osobnost, nikoliv protože by trpěl nějakou psychickou nemocí, ale protože zažívá krutý náraz do reality. Zatímco během svých studií a života před nimi, tak býval lehkovážný, užíval si dámských společností a bohémského stylu života, tak dnes vidí, že svět není pouze zábava a je třeba zaujmout nějaké stanovisko vůči tomu, co se kolem něj děje.

Dá se tedy říci, že balancuje mezi svými staršími návyky – vtipkováním, lehkovážností a užívání života a zároveň uvědoměním si toho, že pokud se nezapojí do toho, aby svět učnil, zjednodušeně řečeno, lepším místem, tak se brzy může stát, že skončí u kůlu v plamenech společně s mnoha svými známymi. Může se tedy stát, že v mnžiku okamžiku přejde z vtipkování do vážného rozpoležení, jakoby mu někdo přepnul výhybku v mozku.

Kdyby existovalo jednoduché rozdělení lidí na zlé, dobré a neutrální, tak by patřil k těm chaoticky dobrým – vidíc nějaký vyšší smysl a cíl, kdy by se lidé měli mít dobře, avšak né vždy s jasným způsobem jak toho docílit. Sám v sobě ještě nemá vyřešenou pradávnou otázku, zda účel světí prostředky. V jádru je však idealista s dobrým srdcem.

Víra: Agnostik, v boha by uvěřil až po empirické konfrontaci s ním, ale také není schopen řict, že bůh neexistuje. Inklinuje k tomu, že lidé jsou těmi, kteří jsou zodpovědní za všechno dobré a zlé, a že bohy vlastně nepotřebujeme.

Schopnosti a dovednosti:
Inteligence: 3
Vůle: 2
Charisma: 3
Smysly: 2

Magie: 3
Gramotnost: 2
Přesvědčivost: 2

Talent: Pyrokineze
Jazyk: Obecná řeč


Historie a rodina:


Dětství | +
Dětství:
Kael vyrůstal na panství rodu Wolferen, jako mladší z dvojčat, a tak se nikdy nepočítalo s tím, že by se měl stát novou hlavou rodiny. Díky tomu na rozdíl od svého staršího bratra (staršího jen o několik málo minut!) měl v děství a dospívání větší volnost a získal již zmíněnou lehkovážnost. Zatímco jeho bratr se učil rodové erby či šermovat, Kael obrážel přilehlé hospody a seznamoval se s prostými děvečkami. Život v purpuru a svobodě měl však krátké trvání – velmi brzo se totiž ukázalo, že zatímco Kaelův bratr, Arthur, ovládal umění meče, Kael dokázal zhasínat svíčky pouhým soustředěním, otevíral dveře myšlenkou a občas dokázal i předpovídat údalosti dnů budoucích.

Poslední kapkou pro rodiče dvou bratrů bylo, když se jejich hádka o důstojném následování odkazu rodiny Wolferen, vyvrbila v pěstní potyčku a Kael přitom mimoděk zapálil stodolu. Bylo jasné, že panství je pro oba bratry malé a že místo klasického postupu, tedy najmutí čaroděje na pomoc se skrocením mladšího z bratrů, bude lepší zvolit radikálnější řešení – a tak skončila první etapa Kaelova života, za tučný poplatek byl poslán do Ben Ard.


Studium | +
Studium:
Perspektiva toho, že se Wulf bude moct seznámit s novými lidmi, objevit nová místa a ovládnout více svůj přirozený živel ohně, se zdála zpočátku idylická, tudíž nebyl důvod se bránit tomu, že opustí rodinné hnízdo. Brzo se však ukázalo, že nemohl být dále od pravdy. Kvůli přemíře studijních materiálů a požadavků svých kantorů, neměl téměř žádný volný čas a nedostávalo se mu tak chtěnému povyražení, tudíž se nemohlo stát nic jiného, než že časem zcela vzdal nějaké snahy o to být pilným studentem, a sklouzl ke starým zvykům.

Zde je potřeba zmínit to, že zatímco tehdy býval Kael velmi lehkovážný, ovládal jeden skrytý talent – a to bylo vyklouznutí z jakýchkoliv problémů, do kterých se dostal. S téměř až nepřirozenou lehkostí. Právě tomu lze přisoudit to, že se mu podařilo nebýt vyhozen, i když většinu věcí za něj dělali jiní, kteří se buď nechali přesvědčit tím, že je mladík seznámil s nějakou pěknou slečnou, nebo prostě poslechli cinkot peněz. Tak to trvalo dlouhá léta, a to i přes intervence kantorů, kteří zdůrazňovali, že Kael má obrovský potenciál na to stát se dobrým mágem, talent na to měl! Nikoliv však mentalitu.

Takové časy však vytrvají věčně pouze v pohádkách, netrvalo tedy dlouho a o jeho eskapádách se dozvěděli jeho rodiče. Ctěný čtenář by zde pravděpodobně čekal to, že by Kaeolovi přestali posílat peníze, nebo pohrozili poctivou prací, to se však nestalo.

Rodiče totiž věřili, že Kael má opravdový potenciál na to, aby se stal úspěšným a slavným, jen potřebujou tvrdou ruku a řád, který Ben Ard není schopen poskytnout, a tak z vlastní kapsy zaplatili první výměnný pobyt mezi Ben Ard a dámskou školou Aretuza. Čarodějky jsou totiž známější svým spíše pragmatickým a přirozeným způsobem nakládání s magií – snad něco, co by mohlo Wulfovi více odpovídat, spojí-li se to s tvrdou ženskou rukou.

A tak se mladík vydal na další cestu do neznáma, tentokrát spíše mírně zděšen, neboť ‘lovit‘ prosté děvečky je jedna věc, ale být hozen přímo do jámy lvové, věc druhá. Dalo by se to přirovnat k tomu, když chováte smečku psů a koupíte si kočku. Buď ji sežerou, nebo si časem zvyknou. V tomto případě to ze začátku vypadalo na první variantu, hlavně ze stran mistryň, časem se ale vše uklidnilo a Kael konečně našel to, co nejvíce potřeboval – chuť se učit. Bylo pro něj totiž zcela něco jiného, když se ho snažila něco naučit krásná čarodějka a ne starý, hrbatý čaroděj. I když pozornost i tak často sklouzávala jinam. Co se jeho eskapád týče, i ty ustaly. Stačí aby si ctený čtenář představil svou nejbližší čajovnu, přijdeme-li do čajovny a jsme obtěžkáni čajovým lístkem s více než 200 druhy čajů, je výběr tak velký, že vlastně nejsme schopni učinit volbu pořádně a dostáváme se do jakési letargické paralýzy ohledně toho, jaký nápoj zvolit. A stejné to měl Kael na Aretuze. Jak si může vybrat, když za rohem může číhat lepší, hezčí čarodějka? Navíc, připočteme-li to, že ostrov nelze opouštět jen tak, nezbývá než se soustředit na studium. I to, díky Kaelově delikátní nátuře (čti, protože to byl muž), bylo odlišné od toho dámského. Zatímco dámy si mistryně vybírali, či vice versa, Kael putoval od jedné k druhé a získával spíše všeobecné nadání, než patronáž jedné vybrané čarodějky. Vše má ale svůj začátek a konec.


Současnost | +
Realita:
Jako blesk z čistého nebe zasáhla do Wulfova života smrt jeho rodičů. I přestože k nim necítil přehnaný pocit lásky, jelikož strávil několik posledních let mimo domov, cítil jistý smutek a bylo to poprvé, kdy ho realita venkovního světa doopravdy dohnala. Poprvé, ale rozhodně né naposled. Netrvalo totiž dlouho a ukázalo se, že jeho bratr, který nyní přebral pomyslné otěže rodu Wolferen, nehodlá platit za další Kaelovo vzdělání a Aretuza, i navzdory tomu že si na chlapce (nyní již muže) zvykla, neměla v zájmu nechat ho studovat zdarma. Nezbylo tedy nic jiné, než školu opustit a vydat se domů, konfrontovat bratra a zjistit, co se bude nyní dít, neboť Kael neměl žádný směr v životě, zvláštěpak potom, co jeho studium z náhla skončilo.

Ještě než však dorazil domů, v Redanii, zastavil se v městečku nedaleko panství svého rodu. Bylo to právě tady, kdy došlo k nejdůležitější změně v jeho v životě, k momentu, který udal směr a smýšlení na roky budoucí. Ostatně, každého by změnilo vidět svého vlastního bratra, jak vede popravu dívky, s níž jste strávili několik dlouhých zim na stejné škole. Pohled na to, jak jeho bratr zapaluje dříví pod kůlem, k němuž byla připoutána, byl jasným vzkazem, že doma již pro Wulfa není místo. Nebylo kam se vrátit, pokud nechtěl sdílet stejný osud.

Právě strach ze stejného osudu, a strach že by i ostatní, se kterými navázal vztahy v létech minulých, by měli dopadnout takto krutě a potupně, ho vedl k tomu, že se rozhodl tomu zabránit. Stanovil si to jako svůj hlavní cíl a hnací motor – chtěl pomoct ostatním čarodějům a (hlavně) čarodějkám utéct před tímto osudem a přitom s trochou štěstí změnit i směr, kterým se ubírala společnost v Severních Královstvích. A tím jsme se dostali do současnosti…


Speciální inventář:
Hnědý nilfgárdský kůň, kterého vyhrál v kartách – pojmenovaný Sníh
Krátky meč
Koník + Kaelík | +
Obrázek


Loajalita:

Aretuza, společenství všech mágů. Pro dobro magicky nadaných jedinců by byl schopen učinit cokoliv, i se spojit s ďáblem.
Známé postavy:
Pravděpodobně nějací známí z Aretuzy jsou, ale zatím bych se tomu vyvaroval, než se na fóru pořádně chytnu, ale pokud někdo bude někdo vermomocí chtít, tak se nebráním editu. 

Editace karty:
7.3.2019 -> Známé postavy + body z eventu a valentýnu

Známé postavy
Words cannot describe you... but numbers can!

Elaine - 7,5/10 friendly cute pal
Nathaniel - 4/10 creepy vibes
Samuel - 6,5/10 seems ok
Aerima - 8/10 hot pal, soft spot
Saxa - 9,5/10 bae
Josef - 6,5/10 mad lad
Ayojl - 7/10 seems ok, but kinda nah
Eirlenn - 5/10 friendly ok, but kinda boring
Světlomila (nezná jménem) - 7,5/10 cute and energetic, soft spot
Ife - 8/10 bro, ale ještě to neví
Naposledy upravil Kael Wolferen dne 07 bře 2019, 06:45, celkově upraveno 5

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 222
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Kael Wolferen

Příspěvek od Sygnia » 06 led 2019, 22:32

Mně osobně ta Aretuza v historii nepřekáží, ačkoliv nikde v lore nejsou zmíněny výjimky či něco jako výměnné pobyty. Nicméně nechť se k tomu vyjádří i další moderátor :)

Jinak máš ode mne PRO, jen se zeptám, jestli není pro čaroděje trošku nepraktické mít žluté oči, když se to hodně spojuje se zaklínači, kteří jsou většinou brány za vyvrhely?

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 550
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Kael Wolferen

Příspěvek od Zenn » 06 led 2019, 22:56

SCHVÁLENO
6.1.2019


Obrázek

Obrázek

Pro hráče:

Za věrnost:

6.7.2019Obrázek

Pro postavu:

Za aktivitu:

22.2.2019


Za hraní s vypravěčem:

Questy:

březen 2019

4 do dalšího

Originální události ve volné hře:
Obrázek
Útěk z města
leden a únor 2019
Obrázek
Cirkus v Passině
březen a duben 2019


Svátky:
Budou :P - Imbaelk 2019,...

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků