Yarqued Van Der Veen

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 104
Registrován: 30 pro 2018, 00:35

Yarqued Van Der Veen

Příspěvek od Yarqued » 30 pro 2018, 02:15

Yarqued Van Der Veen


"Čarodějové jsou oběti konjukce sfér. Svým způsobem mi jich je líto. Ale více mi je líto těch, kteří byli zabiti jejich nekontrolovatelnou mocí. Jako třeba mého syna."
- Yarqued


Jméno: Yarqued Van Der Veen [Jarkved van der vejn]

Rasa: člověk

Věk: 37

Povolání: Kněz; poručík jednotky lovců čarodějnic

Loajalita: Chrám věčného ohně v Novigradu, Kasárny lovců čarodějnic

Víra: Věčný oheň

Vzhled:

Yarqued svým vzhledem působí jako celkem obyčejný zbojník. Ani ne moc vysoký, ani ne moc malý, v ramenou široký tak akorát a s rysy, které příliš nevybočují z davu. Jistě na něm poznáte, že má trénovanou fyzičku, ale zároveň byste si ho asi nenajali na zastrašování. Krátce střižené, vždy trošku pocuchané hnědé vlasy v sobě už mají spoustu stříbrných nitek, které muži přidávají na charismatu. Široká čelist je schovaná v udržovaném plnovousu, který rovněž postupně ztrácí mladistvou hnědou barvu. Rty má Yarqued úzké, ten spodní o něco plnější, než horní. Nos je hranatý, trošku orlí a nahrubo otesaný a nese známky ran, které se naštěstí dobře zahojily. Zpod hustého obočí koukají trochu zapadlé oči barvy oříšků. Tvář je ošlehaná a plná vrásek odpovídajícím věku. Tváře jsou trochu propadlé a s náznaky jizev. Uši působí možná o trochu větší, než by měly být, jinak je vše v normálu. Yarqued často vypadá zamyšleně, či zachmuřeně a do jisté míry vzbuzuje přirozenou autoritu. Nicméně i bavit se umí, a klidně tak bude činit přímo královsky. Ale téměř nikdy jej nepotkáte takzvaně zlitého pod obraz. Yarqued má svou míru a rád si drží hlavu alespoň do určité míry čistou. Ve velmi výjimečných případech pak podlehne lákání fisstechu.

Yarquedův šatník jasně poukazuje na fakt, že nejspíš není radno si s ním jen tak zahrávat. Téměř pořád nosí zbroj z tvrzené kůže, ať už čistou nebo tu příslušící k Lovcům čarodějnic. Pracuje jak oficiálně, tak v utajení, a prozatím si příliš nedělá hlavu se skrýváním totožnosti, neboť o sobě ví, že dokáže poměrně snadno zapadnout. Navíc poměrně často nosí helmu. Pokud zrovna není ve zbroji, nejraději zůstává u kůže a čehokoliv praktického. Nějaké elegantní odívání byste v jeho šatníku hledali jen stěží. Ovšem téměř vždy jej potkáte s jeden a půl ručním mečem u pasu.

Povaha:

Yarqued býval poměrně veselý muž, dokud jej nepotkalo životní neštěstí. Od té doby je zatvrzelý jako starý mezek, pokud se v něm náhodou na chvíli neprobudí trošku bezstarostné nálady. Obecně se dá říct, že čím větší sebeuspokojení najde ve své práci, tím snadněji to s ním jde. Moc toho nenamluví a všechno pořádně promýšlí, ví však taky v jakých oblastech je lepší nedělat úplně nic.

Yarqued není prototypem běžného fanatika, naopak by si někdo z řad lovců čarodějnic na první pohled mohl říct, že je jeho víra nedostačující a není dávána najevo tak, jak by měla být. Ovšem Yarquedovy motivace jsou silně osobní, a na plané burcující řeči neslyší. Ba někdy i sám rád kritizuje, když se někdo nechá zlákat příliš povrchně. Jeho nadřízení jsou si toho vědomi a proto mu do jisté míry nechávají trochu větší volnost, než je běžné. Yarqued si rozhodně neužívá pohled na mučení a týrání, upřednostňuje rychlý a bezbolestný proces. Nehledě na sympatie k Věčnému ohni nezastává názor, že je čaroděje nutno očistit ohněm, ale zároveň je dost netečný na to, aby se na zavedených praktikách pokoušel něco změnit. To, o co mu jde, je v prvé řadě ochrana dcery a možnost jí zajistit dobrý život.

Yarqued je spíše samotář, společnost vyloženě nevyhledává, ale zároveň mu nevadí. Je však taky tím typem člověka, který také většinou nikomu nevadí, a tak se skoro nikdy nepotýká s odporem. K nelidem žádnou zášť nechová a klidně se pustí do řeči s elfy i trpaslíky. Obecně je spíše pasivní, nicméně velmi dobrý v pozorování, analýze a dedukci. Lidově řečeno je všímavý a má čich na lidi. Ze své praxe strážníka má jistý ochranářský pud, obzvláště k ženám a dětem, ale nepřehání to. Není to koneckonců žádný hrdina.

Schopnosti a dovednosti:
Primární
Tělesná konstituce - 3
Síla - 3
Obratnost - 3
Vůle - 3
Smysly - 1
Inteligence - 2
Charisma - 1

Sekundární:
Víra - 3
Nilfgaardština - 1
Meč - 3
Boj se štítem - 1
Boj beze zbraně - 3
Jezdectví - 2
Všímavost - 2
Informovanost - 2
Gramotnost - 1
Přesvědčivost - 1
Tanec - 1
Vůlčí schopnosti - 1


Historie a rodina:

Yarqued se narodil a vyrůstal v měšťanské rodině v Brugge, vazalském státě Cintry. Jeho otec, Elbert Van Der Veen, sloužil v armádě a matka, Tess Van Der Veen, zůstávala doma, kde se starala o děti a o domácnost. Otec byl Yarquedovi velkým vzorem, stejně jako jeho třem bratrům. Všichni byli od malička vedeni k umění boje a dostalo se jim základního vzdělání v oblastech gramotnosti a válečných záležitostí. Nejstarší bratr se připojil k armádě hned, když dosáhl potřebného věku, druhý nejstarší bratr se stal černou ovcí rodiny a dal se na zločin. Skončil ve vězení, ze kterého uprchl, a od té doby jeho osud není znám.

Yarqued si zvolil kariéru v městské stráži, a jeho mladší bratr jej v tomhle ohledu následoval. Dětství nebylo pro čtyři bratry nijak bouřlivé, docela spolu vycházeli, ikdyž sem tam se prali víc, než bylo zdrávo. Yarqued měl nejsilnější pouto s mladším bratrem, neboť ty ostatní časem sotva vídal. Matku měl moc rád, i přes to že jí svým chováním přidělával vrásky. Byl tak trochu svůj a rodiče se jednu dobu obávali, že bude stejně zkažený, jako jeden z jeho starších bratrů, ale nakonec se spravil a stal se z něj mladý čestný muž. Zažil si spoustu flámů, ale jinak měl poměrně klidný život.

Když Yarqued dosáhl 21 let, jeho staší bratr uprchl z vězení a způsobil tak velký rozruch v rodině. Nicméně mladý Yarqued měl tou dobou v hlavě jiné starosti - v jeho životě se totiž objevila dívka jménem Viera, která žila poblíž Vizimy. Poznal ji, když byla na návštěvě u strýce v Brugge. Yarqued se zamiloval natolik, že se rozhodl přestěhovat do Temerie a Vieru si vzít za ženu. Sedmnáctiletá Viera brzy porodila dceru Sophii a dva roky na to syna Bastiaana. Yarqued začal sloužit u městské stráže ve Vizimě a byl šťastný. Jednou za čas navštěvoval domov v Brugge a pravidelně psal dopisy mladšímu bratrovi a matce. Netušil však, že jeho rodinu brzy čeká spousta neštěstí.

Yarquedovi bylo 24 let, když byl jeho otec i nejstarší bratr povolán do bitvy o Marnadal. Oba v bitvě zahynuli, což nebylo překvapením, neboť ztráty v této bitvě byly obrovské. Po Marnadalu následovala událost známá v historii jako Porážka Cintry. Nilfgaard převzal nadvládu nad Cintrou, zatímco Brugge se stalo vazalským státem Temerie. Matka ze ze své ztráty uzavřela do sebe a začala se jen utápět ve svém vlastním žalu. Mladší bratr se Yarquedovi vzdáleností i neštěstím odcizil. Yarqued však stále měl svou ženu a malé děti a proto jej ztráta nezasáhla tolik, co ostatní členy jeho rodiny.

Během svého pobytu ve Vizimě se Yarqued začal ztotožňovat s vírou ve Věčný oheň, která v tomto městě zažívala rozkvět. Bylo to také vyznání jeho manželky a Yarqued jednoduše neměl důvod, proč tuto víru nepodporovat. Cítil se ve svém životě naplněný a všechno působilo jako v pohádce. Práce byla spíše rutinní a jen málokdy docházelo k nějakým závažnějším střetům.

Nicméně o šest let později si pro něj život připravil další překážku. Viera se vydala s malým Bastiaanem na dýchánek matek s dětmi pořádaný v jednom z domů na předměstí. Mezi dětmi byla malá dívka nadaná mocí, kterou ovšem nedokázala ovládat. Malý Bastiaan dívence vzal hračku a než kdokoliv stačil jakkoliv zasáhnout, potlačovaná moc si přišla na své. Bastiaan podlehl zraněním během několika minut a Viera byla výbuchem zohavena.

Žal a hořkost, které se Yaquedovi usadily v srdci, strážníkovi způsobovaly neustálou bolest, které se nedalo zbavit. Yarqued Vieru stále miloval, ale dívka se vlivem svého postižení a ztráty změnila natolik, že se rozhodla od Yarqueda odejít a žít v kláštěře. Zdrcený Yarqued přísahal, že se postará a ochrání Sophii, nehledě na to, co přijde. Pochopitelně velmi zahořkl vůči čarodějům a volání víry se stalo silnější, než když předtím.

Yarqued se Sophií setrvával ve Vizimě až dokud nebyl zabit král Foltest. Strážník viděl jasně hrozbu z jihu a raději Vizimu opustil. Vzal Sophii do svobodného města Novigradu, a zjistil, že se začíná velmi ztotožňovat s ideologií zdejších vyznavačů Věčného ohně, tedy Lovců čarodějnic. Během krátké doby se díky svým zkušenostem vypracoval na poručíka. Sophie Van Der Veen má nyní 14 let a žije společně s otcem. Jde pravděpodobně o jedinou osobu, na které momentálně Yarquedovi skutečně záleží.

Speciální inventář:

Pouta z dwimeritu
Kožená zbroj
Kožená zbroj lovců čarodějnic
Jeden a půl ruční meč
Pár vzpomínkových předmětů na syna a manželku
Kůň - ryzák jménem Joep [Jup]

Známé postavy:

Kaylar Van der Veen - starší bratr
Osskar Van der Veen - mladší bratr
Sophie Van der Veen - dcerunka
Cyrriel - pifka (osvobodil čarodějku z hranice)
Valdur - NEMESIS!!! (dům Gretty na Feidh, Lammas)
Denise Wolferen - dívka, se kterou zkouší randit (Bál u Allanů, Lammas)
Elaine de Montyliet - šlechtična, kvůli které nespí (Bál u Allanů)
Gretta na Feidh - zná jen z dokumentů ze svého případu
Seti - pifka (mužksá konkurence, sorry)
Reginald, Fírean, Robb, Scott, Sarren, Ife, Valdur - hráči protějšího týmu ve fotbale na Lammasu
Seti, Lucien, Alfréd, Berhart, Orlin, Mauro - spoluhráči ve fotbale na Lammasu
Taky zná jménem lidi z aukce u Allanů a od vidění účastníky tancování na Lammasu

Věk 36>37 (15.1.)
Naposledy upravil Yarqued dne 15 led 2020, 14:36, celkově upraveno 8

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 537
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Yarqued Van Der Veen

Příspěvek od Zenn » 30 pro 2018, 10:39

SCHVÁLENO
30.12.2018

5. postava Irviel

Obrázek

Obrázek

Pro postavu:

Za aktivitu:

12.5.2019


Za hraní s vypravěčem:

Originální události ve volné hře:
Obrázek
Útěk z města
leden a únor 2019
Obrázek
Ples u Allanů
červenec 2019


Svátky:
Obrázek
Lammas

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník