Belan

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 163
Registrován: 20 říj 2018, 21:36

Belan

Příspěvek od Belan » 21 říj 2018, 02:59

Jméno: Belan Perkin

Rasa: Člověk

Povolání: Alchymista

Věk: 23 let (Narozen: 1253)

Vzhled:
Belan vypadá na první pohled obyčejně, jeho mohutnější postava se zrzavými vlasy vypadá jako mnoho lidí okolo. Vlasy udržuje na delší kratší délce. Dlouhé by se mu pletly do práce a navíc často docházely k úhoně. A krátké nenosí proto, protože dojdou k úhoně vlasy a ne jeho hlava.
Při pozornějším pohledu si všimnete, že jeho vlasy jsou někde až příliš krátké a jakoby popálené, okolo modravých očí má zvláštní otlačeniny, které by mohly odpovídat tomu podivnému čemusi na řemínku okolo krku (ochranné brýle).
Zrzavě-hnědé vlasy, krátký rezavý plnovous, flekatá kožená zástěra a překvapivě dlouhé rukavice až za lokty. Toť jeho pracovní vzhled. Na zádech má větší látkový vak a kolem pasu široký kožený opasek. V opasku je zastrkáno mnoho lahviček, váčků, svíčky a křesadlo. Když jde mezi lidi, tak zástěru schová do vaku a místo ní si vezme obyčejné oblečení, které má obyčejné přírodní barvy. Jsou levnější a snadněji se nahrazují.
Pokud by se svlékl, tak by bylo vidět jeho znetvoření popáleninami na rukou a trochu na břiše. Popáleniny na břiše jsou pouze kosmetické, stejně jako na pravé ruce, ale levá takové štěstí neměla. Je mnohem více znetvořená, což částečně omezuje její pohyblivost i sílu. Zasáhlo to tak hluboko, že kvůli poleptaným kostem si rukavici vyztužuje pásky kovu, aby se tak snadno nezranila.

Povaha:
Zvědavost, ta stejná věc, co již mnoho lidí zahubila a stejně tak dobře popohnala vývoj kupředu, pohání i Belana. Musí prostě všechno vědět o přírodě, člověku, alchymii či přípravě pokrmů. Ale hlavně si to musí ověřit osobně. Protože informace z doslechu nemusejí být spolehlivé. Buďto je někdo schválně upravil, nebo špatně slyšel, převyprávěl, a třeba si to všechno mohl jen vymyslet.
Číst zvládá v mnoha jazycích, počty jsou docela složité, proto si výpočty několikrát kontroluje. Lepší si to zkontrolovat, než se pak odpálit, že. Jen to písmo je strašné. Psát pořádně byl vždy trochu problém. Normální abecedu se nakonec naučil, ale občas sklouzne do svého způsobu psaní. Záznamy si totiž vede pomocí směsi deformované verze abecedy a run, a navíc je to zápis převážně fonetický, což přináší několik dalších znaků. Výsledný zápis je bez kontextu občas nečitelný i pro něj samotného.
Zpočátku se do všeho vrhal doslova po hlavě, několik vážnějších zranění jej zpomalilo a donutilo prvně myslet, zkusit odhadnout a až poté to provést nějaký nápad. Má zlozvyk nedotahovat věci do konce, proto si začal v nedávné době pokusy zaznamenávat trvanlivěji než jen do paměti, a to do jakéhosi laboratorního deníku. Když se na své cestě dostane k někomu zraněnému, tak se mu snaží ze všech sil pomoci.
Jeho klidná povaha ho chrání před většinou urážek, nadávek i ústrků. Pokud ale překročí mez, tak se naštve a ukáže, co dokáže vyprodukovat jeho mohutný hrudník za hlasitý projev a také jak mocná je alchymie při špatném zacházení. V případě napadení se snaží boji vyhnout. V boji samotném bývá přímočarý a snadno čitelný. Pokud se na útok může připravit, tak využívá všechny své znalosti a vybavení i k zákeřným útokům.

Víra:

Schopnosti a dovednosti:
Konstituce: 4 (je na chemikálie navyklý)
Síla: 2 (mohutný člověk pracující rukama)
Zručnost: 4 (přesnost je základ)
Smysly: 2 (cítit problém dopředu je dobrá věc)
Inteligence: 3 (pamatuje si hlavě knihy a chyby)
Vůle: 3 (tvrdohlavý člověk)

Obecná řeč: 3 (mateřský jazyk)
Starší mluva: 2 (písemná forma krásná, hovorová lámaná)
Trpasličtina: 2 (čtení i psaní zvládne, hovor trochu kulhá)
Nilfgaardština: 2 (rozumí, ale je poznat, že moc nemluví)
Ofirština: 2 (rozumí, ale je poznat, že moc nemluví)
Skelligština: 2 (rozumí, ale je poznat, že moc nemluví)
Zerrikánština: 2 (rozumí, ale je poznat, že moc nemluví)
Hobitština: 2 (rozumí, ale je poznat, že moc nemluví)

Gramotnost: 2 (číst, psát i počítat zvládá už bez problémů)
Alchymie: 6 (titulovaný alchymista)
Léčitelství: 3 (univerzitní studium i praxe)
Informovanost: 4 (informace jsou základ pokusů)
Boj se štítem: 1 (schovat se za štít je dobrý nápad)
Všímavost: 2 (oko pro detail se v laboratoři hodí)
Vaření: 2 (jako alchymie, ale jedlé více než jednou)
Bylinkářství: 1 (pro alchymistu téměř nutnost)

Talent: Alchymie

Historie a rodina:
Narodil se do dobře situované rodiny jednoho z vyšších členů barvířského cechu. Celkem měl 6 sourozenců, 3 starší bratry, sestru (2. nejstarší) a 2 mladší bratry. Zpětně by se dalo říci, že dětství bylo veselé, ovšem pouze jako vzpomínka. Ze všech sourozenců byl nejneposednější a velmi rychle si všichni zvykli svalovat na něj vinu za rozbité věci. Dlouho ho nechtěli pustit k výrobě, že by tam něco zničil, což se nakonec stalo. Neopatrně se v míchárně opřel a nechtěně shodil několik lahviček do kádě. Některé se rozbily a on byl za tento čin potrestán. Vzniklá směs se musela použít, protože již byli s výrobou zakázky pozadu. Nová barva měla jiný odstín, ale byla sytější a také odolnější proti otěru. Když vyšly najevo tyto vlastnosti, tak se tato směs míchala již schválně a postupně byla vylepšena. Ovšem odměny se za tento objev nedočkal.
V průběhu pár let si vyzkoušel mnoho zaměstnání (sklář, kovář, truhlář, řezbář, kuchař), ale nikde nevydržel dlouho. Nakonec skončil ve strýcově laboratoři, kde vyráběl směsi podle dodaných receptů. A tam se udály největší události formující jeho následný osud. Povedlo se mu spřátelit se s pár trpaslíky, kteří jej za láhev alkoholu učili číst trpaslické runy. Po troše experimentování s nimi začal vyměňovat alkohol a barevné látky za knihy o metalurgii, lihovarnictví a lékařství. Když se o těchto obchodech dozvěděli strýc a otec, tak nastal problém. Před drtivým postihem byl zachráněn trpaslíky, kteří mu dali knihu, kterou nemohli přečíst. Byla psána starší mluvou a pojednávala o základech alchymie. Otec ji poznal, protože její přeložená část se stala základem jeho výroby (už jen překlady částí patřily mezi ceněné knihy, ale kompletní originál byl velmi vzácný). Další významná událost byla nehoda, při které zahynul jeho otec a on sám byl pořezán na obličeji a popálen silnou žíravinou na rukou. Tyto popáleniny jej zachránily před narukováním do armády, nebyl totiž schopen cokoli držet. V době rekonvalescence se pustil do učení starší mluvy z originálu knihy a její přeložené části. Po 9 měsících byl schopen ve starší mluvě přečíst knihu a zároveň se mu postupně vrátil cit do rukou.
Výrobu nyní pevnou rukou vedla jeho sestra, protože bratři narukovali. Sestra jej poslala na učení k léčitelům. Do tamního prostředí příliš nezapadl, ale byl mu zakázán návrat, dokud nebude vyučený. U léčitelů se jej někdo pravděpodobně pokusil otrávit, zachránila jej právě čtená kniha, kde se zmiňoval jako univerzální protijed speciální jíl. Z posledních sil nějaký jíl snědl a byl zachráněn. Několik dní byl dost zelený a nevrlý, ale živý, a postupně se zlepšoval. Pak byl puštěn k učení přípravy léků, které většinou měly opačný účinek, než byl požadován. Asi po roce se s některými léčiteli a studenty spřátelil a párkrát si zabojovali. Nejvíce si oblíbil tupé zbraně a štít, který byl menšího průměru a odolné konstrukce. Kladivo i se štítem se naučil nosit převážně schované pod vakem na zádech. Když asi po roce a půl učení zaslechl rozhovor vedoucích léčitelů a starších studentů, tak zjistil, že mu schválně dávali špatné recepty. Odposlechnutým důvodem bylo, že tam nepatří, více odposlechnout nestihl. Uvědomil si, že jej tato hrozná zpráva vlastně uklidnila a začal si v laboratořích zkoumat své teorie a objevy. Za tyto pokusy byl krátce poté vyloučen. Protože tento krok očekával, sebral značné množství zásob a odešel hledat přívětivější místo k životu a bádání.

Speciální inventář:
Těžká kožená zástěra*
Kožený pás s přilepenými skly a páskem sloužícím k upevnění na hlavě*
Silné dlouhé kožené rukavice, levá vyztužená kovovými pásky ke stabilizaci ruky pro práci v laboratoriu
Lehčí dlouhé kožené rukavice na ven
Široký kožený opasek s lahvičkami a pytlíčky chemikálií
Alchymistické vybavení pro výrobu a zkoumání na cestách*
Základní a pokročilé alchemikálie*
Křesadla a svíčky
Krabička s obvazy, léčivými bylinkami, mastmi a opiem*
Několik menších váčků s penězi
Kvalitní nůž

*Neseno ve vaku na zádech

S sebou nošená alchymie | +
Vlaštovka 4x
Kočka 3x
Hrom 2x
Bílý med 5x
Rachejtle 5x + Petardy 3x s odpalovací trubicí
Trhavina 2x
Tekutý oheň 5x
Bouchací kuličky 4x
Šrapnelová petarda 3x
Ohnivá koule 2x
Lepší dýmovnice 5x
Žíravá petarda 3x
Jedová petarda 2x

Speciální recepty | +
Elixíry:
Bílý med
Vlaštovka
Bílý racek
Blizzard
Kočka
Vlk
Hrom
Puštík
Petriho filtr

Oleje:
Olej proti Insektoidům
Olej proti Nekrofágům
Olej proti Prokletým
Olej proti Přízrakům
Olej proti Upírům
Olej proti Ogrovitým
Olej proti Hybridům
Olej proti Elementálům
Olej proti Reliktům

Ostatní:
Hasící lahvička
Trhavina
Jedová lahvička
Jedová petarda

Vadné elixíry pro zaklínače:
Průjmový
Zvracení
Nevolnost
Nadměrné veselí
Porucha rovnováhy
Okamžitý spánek
Zpomalené vnímání
Rozmazané vidění
Kopřivka/červené fleky


Loajalita:
Momentálně je věrný rodině a zkoumání

Obyvatel
Čaroděj
Zaklínač
Relikt
Kněz

Známé osoby:
| +
Reginald (Kozel zahradníkem, kostky2018, Passiflora) - jménem, milý chlapík, majitel farmy
Morgan (Kozel zahradníkem) - od vidění
Niell (Kozel zahradníkem) - od vidění
Varren (Kozel zahradníkem, kostky2018) - jménem, trpaslík, pozvání na knihtisk v Novigradu
Odolen (kostky2018) - jménem, trpaslík, alkoholová flaša výhra
Damjan (kostky2018, Passiflora) - jménem
Abyssiana (Útěk z města, Semestr019) - jménem, má od ní obrázek, malířka
Khabal (Útěk z města, (E)MProblémy) - od vidění, trpaslík
Tom (Útěk z města) - od vidění vyrostlou verzi
Henry (Passiflora, Ples019) - jménem
Seti (Ples019) - jménem
Percival (Semestr019) - jménem, bard
Kalle (Semestr019) - jménem, básník
Thyanna (Semestr019) - jménem, zpěvačka
Lukasz ((E)MProblémy) - bard

Valdur (Saovinne018, kostky2018, Útěk z města) - jménem, něco jako lovec, v černém
Irviel (kostky2018, Philippa) - od vidění
Josef (Útěk z města, (V)Univerzita, Semestr019) - jménem, bard, partner Lukrécie
Angus (Semestr019, (E)MProblémy) - jménem, bard
Gwen (Semestr019) - Mario, známý dobrý umělec
Radka ((V)Bylinky, Saovinne019, Kostky019, Saovinne020) - jménem, drzá neposedná hobitka, zájem o alchymii, pomoc při ošetření
Kaylar (Kostky019) - jménem, hrozba!
Lenna (Kostky019, Lammas020) - od vidění, rychlá hra
Aldarey (Belletein020, Lammas020) - jménem (i jako Látal), dobrý felčar
Tersi (Belletein020) - od vidění, pomohla při ošetřování

| +
Bartimeus (Saovinne, kostky2018) - od vidění, zrzek
Kayla (kostky2018) - babča Irene
Kael (Útěk z města, Philippa, Passiflora) - jménem, čaroděj
Mikkael (Semestr019) - jménem, básník
Chimerion (Kostky019) - jménem, zájem o rachejtle - nebezpečné nápady
Edgar (Kostky019) - jménem, zájem o rachejtle

Gretta (Saovinne, Útěk z města, Passiflora) - jménem, lehce zmatená, skoročarodějka
Iona (Útěk z města, (V)Bylinky, (V)Bylinkář) - jménem, čarodějka
Ajoyl (Útěk z města, Ples019) - jménem
Arleight (Útěk z města) - od vidění
Azal (Útěk z města) - od vidění
Quitana ( (V)Univerzita) - Lukrécie, partnerka Josefa
Elaine (Philippa, Passiflora, Ples019) - jménem, zkušenosti s magií (O?)
Bruxa (Saovinne, kostky2018 + rachejtle, Útěk z města, Philippa, (E)MProblémy) - Lady Corvetta, umí bojovat
Erwynth ((V)Bylinkář) - jménem, čarodějka, zájem o vzácné bylinky

| +
Kocour (Kozel zahradníkem) - od vidění, zaklínač
Fírean (kostky2018, Útěk z města) - od vidění, zaklínač
Saxa (Útěk z města) - od vidění, zaklínačka, zlatavé copánky
Bibiana (Útěk z města, Ples019) - Addlaidy, zaklínačka školená v alchymii, chce koupit barvy (O?)
Yarë (Imbaelk020) - od vidění, tichá

Ife (Philippa, Semestr019, (V)Elixíry) - jménem, zaklínač, albín
Berhart (Kostky019, (E)MProblémy) - zaklínač
Orlin (Imbaelk020) - jménem, zaklínač, nabízí info o příšerách (v legraci)
Siawaël (Imbaelk020) - jménem (Sia), taky debata o příšerách
Ryo (Saovinne020) - od vidění, zaklínač, neuvažuje pořádně
Edmond (Saovinne020) - od vidění, zaklínač, neuvažuje

| +
Nathaniel (Kozel zagradníkem) - od vidění
Eshkha (Saovinne, Semestr019) - jménem, zvláštní historka, hezky zpívá, lehce podivné chování
Lucien (Ples019) - jménem
Mantis (Ples019, Kostky019) - jménem, doktor, chce fisstech?


| +
Světlomila(Útěk z města, (E)MProblémy) - od vidění, kněžka Melitelé a léčitelka
Eirlenn(Útěk z města) - od vidění
Rokytka (Kostky019) - od vidění, nabručená/nabroušená

Denise (Passiflora) - jménem, kněžka Věčného ohně(mírná)
Yarqued (Ples019) - jménem
Sophie (Ples019) - jménem
Kelsien (Saovinne020) - od vidění, pomáhal při ošetřování


Questy:
Kozel zahradníkem (D)
Jak je důležité míti Philippu (ND)
Alchymistova laboratoř - PJ (ND)
Stíny nad Horní Dolní (odloženo)

Editace karty:
4.12.2018 - Drobné opravy popisu povahy a vybavení, doplnění bodů
26.1.2019 - Doplnění bodů, přidány známé osoby a datum narození
17.7.2019 - Doplnění questů, doplnění a úprava známých postav
14.1.2020 - Doplnění bodů, aktualizace známých postav, doplnění inventáře
4.10.2020 - Aktualizace popisu, povahy, bodů i známých osob
Naposledy upravil Belan dne 14 led 2020, 21:45, celkově upraveno 9


Rukavice téměř nikdy nesundává a zástěru má sbalenou ve vaku.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 549
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Belan

Příspěvek od Zenn » 21 říj 2018, 12:17

SCHVÁLENO
21.10.2018


Další postavy: Iona

Obrázek

Obrázek

Pro hráče:

Za věrnost:

21.3.2019

21.9.2019

21.9.2020


Sběr postav:


2 postavy


Za vypravěčování:


| +
Questy:
Alchymistova laboratoř (Srpen 2019–Leden 2020 Nedohráno)

Obrázek

Pro postavu:

Za aktivitu:


Za hraní s vypravěčem:

Questy:

| +
Kozel zahradníkem (Listopad 2018–Prosinec 2018)
Jak je důležité míti Philippu (Únor 2019–Duben 2019 Nedohráno)
Stíny nad Horní Dolní (Odsunuto)

Originální události ve volné hře:

Obrázek
Útěk z města
leden a únor 2019
Obrázek
Cirkus v Passině
březen a duben 2019
Obrázek
Ples u Allanů
červenec 2019
Obrázek
Zahájení semestru
září 2019

Obrázek
Scoia´tael se mstí
říjen - prosinec 2020


Opakující se události:

Pokerové klání

prosinec 2018, Listopad 2019

Svátky:
Obrázek
Saovine
Obrázek
Saovine
Obrázek
Imbaelk
Obrázek
Belleteyn

Obrázek
Lammas

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník