Quitana

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 471
Registrován: 09 bře 2018, 23:45

Quitana

Příspěvek od Quitana » 10 bře 2018, 00:26

Obrázek
Jméno: Quitana [Kitana] an Tordarroch
Rasa: Půlelf
Povolání: Čarodějka
Věk: Jaro 1258 (17 let)
Víra: Kult Freyi a severního božstva + víra sama v sebe
Rodina: Klan Tordarroch ze Skelligských ostrovů
Elfka Torun | člověk Mantis (proklet ve vlkodlaka)

Vzhled:
Další rusovláska z ostrovního království, kterou nepřehlédnete právě díky jejím vlasům. Jiný čaroděj by si jistě hlavu obarvil tak, aby více zapadal, ale Quitana je na svůj vzhled pyšná. Nic by na sobě ani pro bohy nezaměnila. Zelená očiska podtrhávají zvláštnost na celém jejím vzhledu.
Černý látkový oděv a dlouhá červenobílá sukně vůbec nepřidává na faktu, že je to obyčejná šestnáctiletá dívka. Ba naopak, vypadá spíše jako zatoulaná běhna z nějakého nevěstince. Odhalené části těla vypadají tak čistě, jemně a neporušeně, že byste neřekli, že připlula z ostrova. Kromě vysoké a štíhlé postavy a jemně opálené kůže, není ale vůbec vidno, že je to půlelfice s nejistým rodokmenem. Mladá léta na ostrově ji nijak nepoznamenala a spíše se více podobá pevninským obyvatelům, vzhledem k létům, jež strávila na Aretuzské akademii.
Na cestách se dokonce i obléká o něco více, než obvykle, do ostrovně laděného dlouhého pláště, s našitými rudými rukávky na zimu. (viz obrázek vpravo).

Povaha:
Jako malá byla Quitana velmi hravá a ochotná bít se za své názory, někdy nejen slovně. Byla více živá a nepřemýšlela nad tím, co bude další její krok, co kdy řekne a jak se zachová. V podstatě velmi emotivní a panovačná.
Obrázek

Za léta na Artuzské akademii se ale naučila ledasčemu, nejen k ovládání své Moci. Pravá nátura se ukázala právě až na akademii, kde její panovačnost a živost narazila na tvrdé mentální zdi, přes které nebylo možné přelézt, protože byly často tvořeny staršími studenty. Quitana se tak naučila, jak držet jazyk za zuby, aby nedostala zbytečně po tlamě, rozhodně ale neupadla její zpupná stránka, kterou držela pod pokličkou a vypustila jen tehdy, kdy věděla, že má navrch. Svými způsoby by vás pravděpodobně ohromila, stihla vás u toho pěkně urazit a zároveň se tvářit jako neviňátko. V podstatě se – hlavně na akademii - jen chovala stejně, jako studentíci starších ročníků, když byla ještě malé dítko.
Rozhodně se s vámi jen tak nedá do řeči, pokud po vás něco nebude chtít nebo nebudete součástí její mise. Mohlo by se zdát, že se snaží si držet lidi od těla, ale vlastně je tomu přesně naopak. Lidi si u těla někdy drží až příliš těsně, obzvlášť pokud jste muž.
Možná příliš nemluví, neznamená to však, že by se nestarala o blaho ostatních živých, někdy i těch neživých. Empatie jí zůstala a té se jen tak nevzdá. Její mysl je bystrá a srdce ochotné být i pro někoho jiného. Přátel sic moc nemá, ale nedělá ji problém na někoho ukázat a říct, že odteď jsou přátelé. Někdy něco víc, někdy i méně. Samozřejmě, že ne každý tohle jednání pobere, ale to už přece není její problém.
Nedá se říct, že by prahla po penězích, ale jíst musí každý a pro čarodějku bez dokončeného vzdělání je problém něco sehnat. Samozřejmě se tím nikde nechlubí, ale jeden nikdy neví, koho potkáte.
Tedy je to empatická bestie, schopná se s vámi nepárat, když se jí nebudete líbit nebo ji něčím urazíte. Klidně vám přerazí nos a nebude se za to stydět. Zároveň ale naopak dokáže milovat jako nikdo jiný.

Historie:

I. Zrození chaosu | +
Psal se rok 1258, kdy měly dvě ženy porodit ve stejný den, ve stejnou chvíli a dokonce na stejném místě, v jedné chatce na ostrovech v západních vodách severního království. A porodní bába jedna. Kdo ví, jestli si nedala taky jednu flašku před tím, než se vydala odrodit dvě děti naráz. A tak se stalo... děti těch dvou žen byly prohozeny. A nikdo netušil, že jedno z dětí mělo být půlelfem. Tedy, až na jednoho, ale o tom dnes ne. Je to také jediný člověk, který může s jistotou říci, že tomu tak opravdu bylo.
Dítko – dcerka Quitana – se narodila rodině rádců svého jarla, do klanu rybářů a kovářů. Nic netušící rodina svého půlelfíka, na němž nebylo vidět byť jediného znaku, že není typickým příslušníkem lidí, vychovávala jako každé dítě. Naučili ji číst, psát, všem tradicím a jejich víry, dokonce i tance ostrovanů. Samozřejmě nevynechali ani kovařinu, bojové techniky a... rybaření. Ani dcery nejsou výjimkami. Vyrůstala ještě se dvěma staršími bratry, takže šlo vše jako po másle. Z dívky se stával spíše polovičatý chlapec s rudými vlásky.
II. Životní zvrat | +
Ne, ještě nebylo zjištěno, co se ukrývá uvnitř tohoto půlelfíka, i když... taky by se to tak dalo nazvat. Quitana si v mezidobě hrávala po celé vesničce s dětmi a sem tam zahlédla chlapce stejného nebo podobného věku, těžko říct. Mluvila s ním jen jednou, kdy se dozvěděla jen jak se jmenuje a že strašně spěchá. Jasně, tohle sedmiletá dívenka jistě potřebovala vědět. Jistě, že ne. Určitě by ho uháněla ještě dlouho, protože srdíčko zahořelo, ale otec chlapce zmařil veškeré dívčiny plány. Totiž rozhodl se ukázat svému synáčkovi, že není tak starý, jak vypadá a doplatil na to. Domů už se nevrátil ani on, ani jeho syn. Tahle historka se roznesla k uším všech, kdo byli dostatečně na blízku, když se o tom vyprávělo. Quitana z toho byla nesvá a rozhodla se hledat ho na vlastní pěst. Zadržela ji ale ruka zaklínače, který se ve vesnici mezitím ukázal. Nepříslušelo jí, aby se účastnila takových akcí. Když se vrátil do vesnice pro odměnu za harpyje... byl sám. Quitana se však dožadovala odpovědi, a tak jí zaklínač jasně dal najevo, ať Zenna nehledá, že je jistě mrtvý. Navztekaná dívenka - za údivu zaklínače i vesničanů - zapálila okolní porost pouhou myšlenkou. První náznak Moci byl venku.
III. Nový život | +
Pro Quitanu se zrodil nový svět. Darhen – zaklínač – zmizel zpět na pevninu a ona chvíli po něm. Rodina dala vědět dopisem do Aretuzské školy, že budou mít o jednoho adepta více a ať si pro něj koukají přijet, jestli ho chtějí. Stále nebylo vidno, že Quitana není pravým dědicem jejich rodiny, ale důležité bylo, že se jejich dítko povznese nad ostatní a bude něco víc.
Školní život ze začátku nebyl tím pravým ořechovým pro její náturu. Neustále se snažila utéct z ostrova, hledala skulinky, jak se ulít z výuky a podobně. Časem ale přivykla místním pravidlům a její povaha se začala utvářet dle výuky a pravidel školy. Už to nebyla ta typická hravá, nekontrolovatelná střela, chichotající se, když se učitelům něco nepovedlo. Stávala se z ní pravá dáma, která se učila kontrolovat svoje emoce a svoje nadání. Zvyky ostrovanů nikterak vymýceny nebyly, rozhodně se však její chování dalo přirovnat více k ženě, než k chlapci. Na Zenna už dávno zapomněla a jako nadaná čarodějka měla brzy dokončit svůj výcvik.
IV. Záhadná minulost | +
Jednoho dne však dorazil do jejích rukou dopis, který neměl odesílatele, ani žádný znak, jen adresáta „Vážené Quitaně z klanu Tordarroch“. Někdo, kdo očividně věděl, kým je. V dopise bylo psáno o jejím pravém původu, o důkazu, který se má nacházet v Redanii, kde sídlí její pravá matka, kam odjela těsně po jejím porodu. Quitana nechtěla ničemu z toho věřit, neměla jediný důvod. Dopis roztrhala a zahodila.
Nejistota v ní hlodala ale celé poslední roky na akademii a těsně před dokončením studia odjela na pevninu hledat svou pravou matku. Nikomu na akademii neřekla, co bylo v dopise psáno a kam odjíždí. Vše si sobecky nechala pro sebe.
Herní historie | +
Den 48. Jako první se ocitá v malém městečku zvaném Broňovice, kde se oslavuje Imbaelk. Tam se stačí seznámit s šarmantním gentlemanem Reginaldem, co vlastní nedaleko farmu, zatančí, pak spolu skončí i v postýlce. Do té totiž Quitana nemá daleko. Jenže tu opustí ještě dřív, než se stačí cokoliv udát.
Den 49. Dalšího dne se seznámí s knězem Eirlennem, s nímž už se v té postýlce něco stane. Mezitím si však stačí užít kašnové dobrodružství aneb kažení kněze nemravnými návrhy. Které jsou kupodivu přijaty a oni skončí v nevěstince, kde se o ní kněz skoro popere. Nic se však nestane a oni skončí i Alchymisty. Hezky si popovídají a užijí krásného zbytku dne, kdy se řádně nacpou a přespí ve stejné posteli až do rána.
Den 50. Tento den se konal pokerový turnaj v kostkách, ve kterém Quitana neměla skoro žádný úspěch. Skončila poslední se dvěma výhrami v kapse. Většinou hrála o peníze, ale kde by byla ta sranda, kdyby se do toho nenamíchalo i trochu toho vzrušení. Prohrála tak svoje šaty aneb převlékání od zaklínače nebo modelování čarodějce. Některé sázky byly sic prohrané, ALE ve výsledku to nebyla hrůza, ale spíše úspěch.
Den 51. Toho dne se vydala na svou osobní pouť za hledáním svého původu. Mimoděk s sebou vzala také kněze, s nímž strávila jeden celý den. Společně našli její rodinu, dokonce i tu část, po které se nepídila. Že má ještě jednoho otce ji ani ve snu nenapadlo. A že je prokletý vlkodlačí kletbou už vůbec ne. A ještě ke všemu její matkou - elfkou Torun. Matka zažraná do boje proti lidem, typická Veverka. Obě se příliš neshodly a celé to skončilo fiaskem. Quitana se i s Eirlennem vydala domů, znajíc svou minulost.
Den 52. - 55. Krom toho, že se setkala s jistou Zerrikánskou dámou se nestalo nic neobvyklého. Na degustaci ji neužilo, a tak se jen poflakovala a přemýšlela, co dál se svým životem.
Den 56. - 57. Čas vyplnění sázek nadešel, a protože jeden človíček svou sázku nesplnil, osud je sehrál tyto dny k sobě. Jedna facka vystřídala druhou, ale stejně na sázku došlo. Skoro.
Den 71. - 77. V Oxenu se setkává s bardem Josefem a alchymistou Belanem, na recitaci mistra Marigolda. Druhý den se s Josefem vydává na Imbaelk do Broňovic. Společně stráví celý den, většinou souložením, ale také požíváním fisstechu. Skončí spolu v hostinci. Velice si rozumí a tak dojde na debatu o společném bydlení. Následujícího dne vyrazí do Dorndall, domova rodičů Josefa, aby si vyžádali peníze a společný domov v Oxenfurtu. Po návratu se vydávají na derby v sídle Vegelbudů. Vsadili si, ale štěstím jim nepřálo. Prozatím je to vztah jen o sexu (a fisstechu).


JAZYKY:
Skeligge - rodný
Obecná 2/3


Speciální inventář:
- malá dýka na obranu
- rodinný amulet visící na krku se znakem klanu

Známé postavy:

Dobré vztahy
Josef
Eirlenn
Reginald
Elaine (event + Witchobraní)
Světlomila (bouře)
Neutrální vztahy
Victarion (event)
Raimond (kostky(I.))
Silas (event)
Zenn (event)
Nathaniel (event + kostky(I.))
Viviane (ruiny+Witchobraní)
Drema (kostky(I.) + ruiny)
Angus (ruiny)
Asmodéalithivicia (dračí kotlina)
Irviel (kostky(I.) +osobka)
Arleight (kostky + Ledňáček )
Belan (univerzita Oxenfurt)
Špatné vztahy
Firean (event + kostky(I.) + Witchobraní)
Bezejmení
Kayla (kostky(I.)

Odehrané questy:
Event Co bouře přivála - dokončeno
Quest V naší ruině straší - dokončeno
Turnaj v kostkách - dokončeno, na posledním místě
Dostihy v sídle Vegelb(l)udů - dokončeno, žádná sázka nevyhrána.
Osobka - dokončeno (Eirlenn - honba za rodinou)
Osobka - dokončeno (Irviel, Rokytka - cestou necestou)
Osobka - dokončeno (Josef - rodinné záležitosti)
Derby 2019 - probíhá

Sázky I. | +
Prohry
Fírean - Hadry
Arleight - Postelová scéna
Kayla - Modelka
Reginald - Celý den jeho
Nathaniel - peníze
Drema - peníze
Raimond - peníze
Výhry
Irviel - peníze
Hed - peníze

Editace karty:
2018
30. 3 - připsány dovednosti z eventu Co přivála bouře.
24. 4 - připsány odehrané questy a eventy, známé postavy, herní historie, body z eventů + estetická úprava profilu
6. 8 - doplněné schopnosti, přidána herní historie + obrázky
2019
1. 1. - dovednosti pryč, aktualizované questy, osobky, aktualizace osob
6. 3. - upraveno pár vět v povaze a ve vzhledu, doplněny obrázky
10. 6 - dopsána herní historie


Obrázek
Naposledy upravil Quitana dne 01 led 2019, 13:33, celkově upraveno 8
Kraxs
Fenek /Pes
Pískově zbarvený tvor velmi podobný malé lišce, s namodralými až tyrkysovými nádechy mezi pískovými chloupky, bledě modré blesky z dřívějších dob na čele a každé noze zepředu, tmavě modrá až lehce našedivělá očiska, pocitová a emoční komunikace.

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 549
Registrován: 19 dub 2016, 12:40

Re: Quitana

Příspěvek od Zenn » 10 bře 2018, 13:21

SCHVÁLENO
10.3.2018


Další postavy: Niell, Bruxa, Kalyphisea, Kaylar, Haesten, Atastalion
Obrázek

Obrázek

Pro hráče:

Za věrnost:

10.9.2018

10.3.2019

10.3.2020

Za vypravěčování:


2 postavy

4 postavy

6 postav


| +
Questy:
Hledači pokladů (Březen 2019–Květen 2019)
Horší už to nebude (Květen 2019–Listopad 2019)
Nelidská nevěsta (Duben 2020 – Dosud)
Volnoherní:
Pokerový turnaj (Listopad 2019)
Imbaelk (Březen 2020)
Lammas (Září 2020)
Sběr postav:

Obrázek

Pro postavu:

Za aktivitu:


Za hraní s vypravěčem:

Celofórovky:
Obrázek
Co bouře přivála
červenec 2017 - srpen 2018


Questy:

| +
V naší ruině straší (Duben 2018–Září 2018)


Originální události ve volné hře:

Obrázek
Lovná sezóna
září a říjen 2018
Obrázek
Ples u Allanů
červenec 2019


Opakující se události:

Pokerové klání

duben 2018

Derby u Vegelbudů

květen 2018
červen 2019


Svátky:
Obrázek
Imbaelk
Obrázek
Imbaelk
Obrázek
Saovine
Obrázek
Imbaelk

Obrázek
Belleteyn

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník