Raime

Postavu lze v případě zájmu původního hráče obnovit.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2019, 15:16

Raime

Příspěvek od Raime » 10 úno 2019, 22:24

Jméno: Raime LeTourneau de Allanar
Rasa: Člověk
Povolání: Žoldák, Komtur Řádu Planoucí Růže, teoreticky i vysvěcený kněz
Narozen: 1248 (27 let)
Víra: Věčný Oheň
Loajalita: on sám


Povaha:


Raime si zakládá na svém slovu a snaží se držet se cti a svého rytířství. Leč občas je ochoten klesnout níže, pokud je to opravdu nezbytné. Jako třeba něco ukrást pro záchranu jiných. Dal by se popsat, jako milý, ochotný a spravedlivý. Často má ale problém s věrností Řádu a komukoli, oproti tomu, co je správné, jako třeba u honů na nelidi. Nikdy nebyl z těch, kteří by prostě nakráčeli do nemocnice a všechny pobili. Snaží se každému dát, co si zaslouží a věří, že jak veverky, tak čarodějové nejsou všichni špatní. Pokud se ale ukáže opak, udělá co může, aby bylo spravedlnosti dostáno. Viděl svoje co dokáží elfové a čarodějové, ale také co dokáže druhá strana, kterou byl dost často jeho vlastní řád. Ale promítá se zde fakt, že stál na jedné straně, proto je ke scoiatael a komukoli s magickým nadáním opatrnější.

Částečně z hloubi srdce nenávidí Radovida, za to co udělal Řádu Planoucí Růže, ale jeto oddanost jim není zrovna ocelová. Věří ve Věčný Oheň, avšak jen věří, to co dělají jeho uctívači a kazatelé příliš nepodporuje a vidí to, jako stejná zvěrstva, která dělají ti, proti kterým bojují.

I když má často pochyby a zaječí úmysly, snaží se je ignorovat a držet se svého odvážného já. Chvilková pochyba v Korivu jej pronásleduje celé ty roky a slíbil si, že znovu něco takového neudělá.

Od doby, kdy zemřela většina jeho přátel si jich moc neudělal. Má rád dobrou, zábavnou a chytrou společnost, ať už jde o kohokoli. Pro přátelé je ochoten zajít velmi daleko. I přes to si však drží určitý odstup od toho, aby ostatní neviděli jeho hlubší a zranitelnější stránku.

Pokud je to možné, žije dneškem. Nepřipomíná si křivdy a raději jde dál. To je hlavně v případě jeho samého. Násilí, či jakoukoli nespravedlnost na nevinných nezapomene.
Celkově by se dalo říct, že se snaží držet se ideálu dokonalého rytíře, i když to není vždy možné.

Je také soutěživého duchu, proto rád objíždí jakékoli rytířské turnaje v okolí, které se zrovna konají. A samozřejmě nejraději vyhrává.

Vzhled:


Raime je vysoký muž robustnější postavy. Síla mu rozhodně nechybí. Honosí se zlatavou hřívou, často delší a rozcuchanou, pokud není potřeba se vyšňořit. Čeho si všimnete jsou jeho pronikavé modré oči plné energie a radosti i přes určité strasti, kterými si prošel. Má ostrou čelist a širokou bradu. Při smíchu jdou vidět jeho větší ostré zuby, které mu při opravdu širokém úsměvu trochu i vyčnívají.

Historie:


Narodil se v Koviru do bohaté kupecké rodiny. Jeho otec byl rytíř, ale rytířství vám peníze nepřinese, takže to na něm bylo asi jediné rytířské. Raději řídil obchod a využíval toho, že má i nějaký titul.

Syn si na druhou stranu řekl, že by k těm penězům mohl přidat i nějaké to rytířství. A jakožto jediné dítě dostal, co chtěl. Vzdělání a hlavně výcvik. Náležitě rozmazlován však ve svém cíli moc dlouho nevydržel a tak, jako páže začal a skončil, načež začala náležitá převýchova daleko tvrdší rukou stejných lidí, kteří jej rozmazlili. Do služeb se však nevrátil a na popud otce se rozhodl stát rytířem "po svém". Na několik let nastoupil na universitu v Lan Exeteru, ale ani tam nevydržel moc dlouho.

V patnácti spolu se svými přáteli utvořili skupinku "pro všechno". Ať už šlo o obstarávání, nacházení či přepravu věcí, oni to zvládli. Příliš rytířské a mnohdy ani legální to nebylo, ale jak říkával Raimeho otec... "Rytířství vám peníze nepřinese." Po několika letech namnožili mincí dost a Raime se díval dál. Konkrétně za svým cílem získat rytířský titul. Využil proto svou skupinku a dal se do jeho vedení. Nebyl nejchytřejší, brutálně mazaný, ani mazaně brutální, ale peníze měl svoje i otcovy, který se tak stal nevědomě jejich benefaktorem. Naivní osmnáctiletá děcka si pořídila zbroje, meče a šly lovit příšery. Jak to asi mohlo dopadnout.

Nebyli hloupí, vybírali si jen ta monstra, která mohli zvládnout. Tedy tu a tam ghůl na hřbitově, či v kryptě. Jak ale jejich portfolio rostlo, rostlo i jejich ego a tedy i obtížnost zakázek. Nakonec se vydali na strigu, která utekla s Lan Exeterské university. Striga sama toho moc nedělala, většinou se držela jen tak stranou od všech a když někdo zabloudil moc blízko... byl předem varován. Dorazili dříve, než jakýkoli zaklínač a rytířům, natož městské stráží se do takové práce zrovna moc nechtělo. Raime měl plán tu věc zabít, prezentovat universitě a dvoru a odejít bez nároku na odměnu... naprosto nesobecký akt. Své kumpány by vyplatil z vlastní kapsy. To jim ale nemusel říkat, než by přišel čas. Nejprve museli strigu zabít a to se dělá lépe, když máte vidinu tučné odměny.

Pyšní a neporazitelní vyrazili do brlohu stvůry, jen aby hrubě narazili. Sám Raime byl mezi prvními, kteří byli z boje venku, když upadl do bezvědomí po úderu do hlavy. Když se probral, zbýval už jen poslední z jeho partičky a stále docela živá bestie. V takové chvíli zvážíte svoje priority. Ale v momentě, kdy jeho přítel hrdinsky prosekl strize hrdlo za cenu vlastního života, se Raime rozhodl práci dokončit a srazil ji hlavu úplně. Jak se ukázalo, nebyl jediný přeživší. Z původních osmi přežili tři. Jeden vážně raněn a druhý v bezvědomí, co se probral až bylo dokonáno. Podobně, jako Raime... ale to nikdo nemusel vědět. Pro všechny ostatní to byl on, kdo strigu zabil, ale to zas tak pravda nebyla.

Vzhledem k tomu, že striga byla skvrnou na dokonalosti zimního sídla vládců Koviru, byli nakonec poměrně bohatě odměněni. A vzhledem k ochotě rytířů vyřešit problém s příšerou byli všichni tři pasováni na rytíře, pravděpodobně, jako potupu současnému rytířstvu.

Raime však nebyl zrovna nadšen. Ano, měl svůj vytoužený rytířský titul, ale mimo plánu neudělal prakticky nic. Většinu boje byl mimo a nakonec jen dorazil umírající monstrum. A nejen, že mu umřela většina přátel, navíc zvažoval, že je tam nechá a zmizí. Zahanben sám sebou odešel z Koviru na jih. Chvíli objížděl rytířské turnaje, kdy mohl. Válka s Nilfgaardem skončila a nebylo co jiného dělat. Nakonec však našel smysl ve své předchozí práci. Lovu nestvůr, a to u Řádu Planouci Růže. Stal se bratrem a ve víře našel i určitý klid.

Působení u Řádu se však dalo popsat vším, jen ne klidem. Temerií zmítaly nepokoje nelidí, mor a Raime měl největší chuť odjet kamkoli jinam na nějaký turnaj. To však nešlo a z lovu příšer to přešlo na lovení nelidí. Nechápal je, nechápal proč se snaží žit s lidmi. Spousta lidí s nimi žít nechtěla a nelidé to viděli podobně. Pak se jen navzájem vinili, nelidi se přidali ke scoiatael, ti zabíjeli lidi, kteři se obrátili na nelidi a pořád dokola. Byla to hloupá válka, minimálně Raime to tak viděl. A dělal svou práci, vytřídit nevinné a spálit veverky.

Nakonec se ocitl ve Wyzimě, kde se řezal každý s každým. V ulicích narazila jeho jednotka na oddíl veverek a boj nakonec obohatila i temerská armáda. Sám si děkoval, že nebyl zrovna fanaticky oddán a tak neměl problém složit zbraně, když bylo potřeba, narozdíl od některých jeho bratří.

Pod novým Velmistrem mu přišel Řád lepší. Rozumnější. Opět se lovily příšerya Raime to dotáhl až na komtura Řádu. Klid ale netrval dlouho a nadešly hony na čarodějnice. To vnímal Raime možná ještě hůře, než nelidi. Ale dělal svou práci. Pokud viděl dostatek důkazů, měl klid na duši. Nakonec vyrazil Řád na frontu a nejspíše dostal, co zasloužil. Rytíře poslali do té nejhorší řežby a také jich podle toho přežilo. Po bitvě byl Raime jedním z těch šťastlivců, kteří se stáhli, nebo je stihli odtáhnout.

Nuže, byl čas sejmout rudou barvu a odejít do chladnějších krajin. Na pár let se vrátil domů, kde už tedy nelovil příšery, ale účastnil se turnajů. Válka s Nilfgaardem jej absolutně nezajímala. Kovir se nezajímal. Podle jeho názoru se vyhrát nedá a nakonec bude lepší, když jen počká. Po několika letech však vyrazil znovu do Redanie. Zbytky Řádu mohly potřebovat pomoc... a lovci čarodějnic možná také, stejně tak, jako nevinní nelidé.

Schopnosti:

Talent: Boj s mečem

Konstituce 2
Síla 2
Obratnost 0
Zručnost 0
Smysly 0
Inteligence 0
Vůle 1
Charisma 1
Víra 2
Boj s mečem 2
Informovanost 1
Všímavost 1
Jezdectví 2
Gramotnost 1


Inventář: stříbřený meč, štít, kůň, zbroj, pouta z dwimeritu
Známé postavy: N/A
Editace karty: N/A
Odehrané questy: N/A
Obrázek

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 441
Registrován: 19 dub 2016, 13:40

Re: Raime

Příspěvek od Zenn » 10 úno 2019, 22:30

SCHVÁLENO
10.2.2019

4. postava Silase

Ale doplň ten vzhled :)

PS. nemrkejte na mne ;)


Zpět na Neaktivní postavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků