Gryf

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2023, 22:00

Gryf

Příspěvek od Gryf » 07 led 2023, 23:13

Gryf


"Všivej vědmáku!! Měl jsi zabít monstrum a ne se tady pelešit s mými dcerami! Pakuj se odtad!" Řval farmář na klidně oblékajícího zaklínače. u okna. Ten v klidu nasadil kalhoty a pak hrábl k oknu, kde vytáhl hlavu Kuroliška. "To jsem taky splnil. Nyní je čas na placení." řekl klidně, zatímco mu hodil hlavu k nohám a oblékl si zbytek oblečení. Farmář zavíral a otvíral pusu, brunátněl vzteky a lamenoval. Gryf k němu nakonec přišel a prostě mu váček s penězi vytrhnul z ruky. "Díky. I za ten bonus." Řekl, podíval se na děvčata, lehce se usmál a vyrazil ven. Křik naštvaného farmáře zcela ignoroval.


Jméno: Garret Gallesin

Přezdívka: Posměšně Drakobijec. Později Gryf

Rasa: Člověk

Věk: narozen roku 1250 (28 let)

Loajalita: Škole Gryfů

Přesvědčení: neutrál (Nilfgaard, Redanie, Sever, Jih, Člověk, Nečlověk. Je mi to jedno.)

Víra: Pevně věří ve svá znamení a sám sebe

Povolání: Zaklínač školy Gryfa

Talent: Útočná znamení
Obrázekvzhled:

Garret by se výškou dal přirovnat spíš ke Skelližanům. Měří bezmála dva metry a jeho postavu těžko přehlédnete. Jak je vysoký, tak je i značně široký, což způsobují jeho svalstva. Má rovné obočí, které je lehce zahnuté na konci a černé barvy. Vlasy má kratší a špinavě blond. To samé jsou i jeho vousy. Záleží na jeho náladě. Buď je má jako strniště, nebo je nechá maličko vyrůst. Avšak nikdy nemá plnovous, ani není hladce oholen.

Na jeho pravé tváři můžete vidět jizvy po nějakém boji, avšak mnohem víc jich je na jeho těle. Kousance, drápance, klovance různě hluboké a závažné.

Oděn je většinou do své gryfí zbroje černé barvy a nezřídka ho lze vidět s kápí na hlavě kde pak sleduje své okolí se svýma očima zaklínačů, které jsou jantarové s nádechem červené barvy. Když nemusí, či je na nějaké váženější akci, nosí pro takové případy čistou bílou košili, červenou tuniku, černé kalhoty i černé vysoké boty se šněrováním.

Při pohledu na Garreta rozhodně neuvidíte smějícího se jedince. Ač se usmát umí, většinou se neusmívá a nechává na sobě neutrální výraz.. Díky právě utlumeným emocím naopak se snaží myslet neutrálně. Emoce moc nepoužívá, ale jsou chvíle, kdy své pobavení, či naopak vztek, vypustí.
Faceclaim: Alan Ritchson


Povaha:

Neutrální chladný jedinec, až by se dalo říct, že je to hňup a ignorant. Málokdy dělá něco zadarmo. Ač je naučen díky škole gryfů mít nějakou úctu a kázeň, rozhodně to neznamená, že se nechá oškubávat sedláky, či se nechat natahovat obchodníky. Jedná s nimi na rovinu, tak jak si zaslouží. Jestli jsou oni uctiví k němu, nemá problém být uctivý on k nim. Stejně tak naopak. Pokud oni budou neuctivý k němu, on bude neuctivý k nim a pro ránu rozhodně nepůjde daleko. Avšak není úplný idiot a nebude si zbytečně začínat se strážnýma, tam naopak nasadí neutrální výraz i jednání a v myšlenkách si bude myslet své.

Nedělá rozdíly mezi lidmi a nelidmi. Pomůže tam, kde je třeba, kde již jeho etický kodex přímo křičí. V takových případech jde klidně i proti několikanásobné přesile a je jedno, jestli chrání elfa před rasisty, či kupčíka před veverkami. To samé tak má i v případě různých monster. Nemá problém chránit Sukubu, pokud se ukáže, že ve skutečnosti neudělala nic špatného. Tak i Alpu, či Bruxu a další inteligentní monstra. V případě prokletých se vždy nejdřív snaží kletbu zlomit, pokud je to možné.

Velmi respektuje mečíře, kováře a platnéře. Stejnou měrou tak respektuje kurtizány a ženy. O kterých říká, že jsou největší potěšení v tomto světě. Ano Garrett je pěkný proutník a vše špatné, co se o zaklínačích a ženách traduje.
Schopnosti a dovednosti:

Je to zaklínač a dle toho je i vycvičen. Boj s klasickými zaklínačskými jeden a půl ručními meči Bastard. Znamení, na které kladl obzvlášť velký důraz. Ale též sílu, konstituci a další schopnosti důležité pro lov monster. Alchymii využívá též s radostí.

Primární:
Síla 2 (-3 body)
Vůle 2 (-3 body)
Tělesná konstituce 2 (-3 body)
Charisma 1 (-1 bod)
Smysly 1 (-1 bod)
Sekundární:
Zaklínačská znamení 3 (-7 bodů)
Alchymie 2 (-3 body)
Boj s jeden a půl ručním mečem (Bastard) 2 (-3 body)
Informovanost 1 (-1 bod)Jazyky: Obecná (rodná)

Historie:

Garret, skutečným jménem Garret Gallesin se narodil roku 1250 Otci jménem Gaheris Gallessin a matce Ellen Gallesin jako nejstarší syn. Má ještě mladší sestru Bethany a mladšího bratra. ale ty si nepamatuje. Ač o nich ví. Jeho otec je bratr Marthy Gavin, která je matka Williama Gavina, což z nich dělá bratrance. Setkávali se dříve často a staral se o Willa a hráli si spolu, avšak na to pak zapomněl až do osudného dne, kdy v 7 letech byl předán zaklínači ze školy Gryfa. Důvod byl prý dítě překvapení, avšak později zjistil, že to bylo jinak. Ale tak či onak rodina zákon překvapení ctil a tak se Garret octl v rukou zaklínače.

Zaklínačská léta:

Započal jeho tvrdý výcvik. Který ho několikrát málem zlomil. Chtěl několikrát domů a několikrát se pokusil i utéct, avšak vždy byl buď chycen, nebo se únavou nedokázal odhodlat. A tak to šlo po dobu tří let, kdy si postupně zvykl a začal ve cvičení nacházet i zalíbení.

Po té přišla osudná zkouška trav, která v rámci možností prošla bez problémů. Garret vše zapomněl a trénink mohl začít na novo. Již bylo rozhodnuto o jeho osudu. Stal se plnohodnotným členem zaklínačského řemesla. Ten zaklínač, který ho měl na starost mu řekl jeho jméno i to, odkud pocházel. Ale zatím nic víc. Garretovi to bylo nyní již jedno a soustředil se na výcvik a dokončení všech potřebných zkoušek.

Pak udělal jednu osudovou chybu způsobenou adrenalinem, pocitem hrdosti a pýchou. Byl venku během tréninku a došel do teritoria Wywerny, která tam naštěstí nebyla. Ne ta dospělá. Za to tam byla mladá Wywerna, která čerstvě uměla létat a napadla ho. Garretovi bylo dvanáct, skoro třináct let. A jen tak tak to přežil. Hlavně znamení ho zachránila a tehdy si taky uvědomil, že znamení jsou smrtelně důležitá. Zraněn, posílen adrenalinem vzal hlavu wywerny a došel do školy k nováčkům a začal se upřímně radovat, že sejmul draka. Ano, Garret si spletl drakovité a považoval tuhle mladou wywernu za draka. Což jak se později ukázalo, když přišel jiný zaklínač jménem Sarren se staršími zaklínači a mistry Začali se smát, někteří sekýrovat, ale Sarren pošťuchovat a dobírat.

A tak to pokračovalo ještě notnou dávkou. Mistři ho sekýrovali, že jaké má ta potvora zbarvení, zuby, a dle tvaru hlavy výšku, prostě mu dávali bídu. Sarren tomu nepomáhal, a připomínal mu to každou chvíli během výcviku, že se rozhodl v afektu proti Sarrenovi použít znamení, aby mu ukázal. Ale staršímu zaklínači se nemohl rovnat. Což akorát podnítilo nevraživost Garreta vůči němu. A co hůř, na škole mu začali všichni potupně říkat „Drakobijec“. Ale tohle všechno tedy snášel a řekl si, že jednou jim všem ukáže, že za něco stojí.

Učil se víc, pilněji, zaměřil se na znamení a na monstra. Když pak Sarren odešel ze školy, šlo to ještě lépe. A po nějaké době přišel čas, aby se vydal na stezku i on. Mistr, který ho měl na starost si ho vzal stranou a rozhodl se mu říct celou pravdu. O jeho rodině, otci, dítěti překvapení a omluvil se, že mu to neřekl dřív. Garret však přikývl a poděkoval mu.

Stezka:

A stezka přišla. Dostal zbraně, zbroj, nějaké vybavení a dokonce i pár zakázek, kam se má vydat a sjednat si odměnu Byl to výborný start. Ale nejdřív vyrazil do Redanie, kde byla jeho rodina. Byla nějaká slavnost, kde byla jak jeho matka, otec, tak i teta se strýcem a bratrancem Williamem a dalšími. Přišel, představil se. Nedal na sobě nic znát. Avšak očima propaloval svého otce, který evidentně pochopil, že ví vše. Začal lehce vyšilovat a vyhánět ho, že již do rodiny nepatří a že jeho místo, jakožto dědic převzal jeho nejmladší bratr. Kterého doteď ani neznal. Garret se jen pousmál, podíval se na matku i sestru. Dokonce i na tetu a omluvil se jim. Pak v rychlosti vrazil rukavicí vší silou otce do zubů a nosu. „Víš, zákon překvapení by se neměl používat nadarmo otče. Sám sis ho vymyslel. A sám si ho dostal. A jen proto, že jsem nebyl jako ty a nechtěl jsem být v armádě. To tě tak štvalo, že mě radši zavrhneš a dáš zaklínačům? A ještě vyhrožovat, že pokud si mě nevezme, tak se mě zbavíš jinak?“ Řekl opovržlivě ke svému otci, který se ho prostě chtěl zbavit za to, že nechtěl do armády a naopak se prý věnovat umění. Garret se znovu omluvil a odešel. Otec pro něj byl jen skvrna. Avšak sestra, matka a ostatní ne. Tetu i matku se sestrou rád navštěvoval. I s Willem se dali přátelsky do řeči, ač mu tedy o zaklínačích nic neříkal. S bratrem se nestýkal, byl až moc jako otec a stejně jako on ho vinil ze všeho možného.

Začal si získávat jméno a lovil monstra, spal se selkami, dcerkami, matkami, bylo mu to jedno. Byl to jen bonus k odměně za různá monstra. Co bylo dál ho pak již nezajímalo, tedy pokud nechtěl nějaký zhrzený mužík se mstít ženě, to pak zasáhl velmi rychle.. Byl svým způsobem spokojený se svým životem a pak přijal zakázku na Gryfa. A zde bylo málem po něm, kdyby nebylo jiného zaklínače, který byl poblíž a dovezl ho do hradu. Podle všech dostupných informací byl Gryf sám, ale během boje se ukázalo, že sám nebyl. Naopak. Měl družku a i mládě a všichni se jali bránit své životy. Garret v tomto okamžiku bojoval o život a nebýt elixírů a znamení, určitě by o něj přišel. Gryfy zabil. Dokonce zničil i hnízdo, ale pak odpadl do šoku ze ztráty příliš mnoha krve. Kolem naštěstí jel jiný bratr ze školy Gryfa a zachránil ho a následně odvezl do Cidaris. Do hradu zaklínačů.

Zranění byla natolik vážná, že léčba trvala docela dlouho a svaly lehce ochably. Ale dostal se z toho. A mohl se vydat zpět na cestu, avšak mistři mu nyní neřekli tak, jak mu říkali dřív. Ale hrdě pronesli „Gryfe“. Ač mu drakobijec zůstal, s hrdostí přijal přezdívku Gryf. A s touto novou hrdostí ač značně oslaben vyrazil do světa.

Speciální Inventář:

- Zbroj školy Gryfa
Obrázek
- Obouruční meč stříbrný i ocelový
Obrázek
- Medailon školy Gryfa
Obrázek
- Brašna na přísady
Obrázek
- čisté oblečení

Známé postavy:

- Sarren z Rissbergu: Zaklínač a “Bratr“ ze stejné školy. Kterého opravdu nemá moc rád za minulost.

- William Gavin: Bratranec, kterého potkal na oslavě, kde si to vyříkal se svým otcem. Mají spolu přátelské vztahy.

- Katie Gavin: Sestřenice. Moc jí neviděl, ale oblíbil si jí. (NPC Willa)

- Zaklínač Adwald: Jeden ze starších zaklínačů. Zná ho, párkrát si promluvili, ale to je asi vše.
Naposledy upravil Gryf dne 16 led 2023, 14:36, celkově upraveno 2
ObrázekObrázek

"Každý šermíř na hovno, když nepřátel nerovno... Ale pak jsou tu znamení." - Gryf

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 728
Registrován: 11 bře 2018, 12:45

Re: Gryf

Příspěvek od Elaine » 08 led 2023, 10:48

SCHVÁLENO
08.01.2023

Vítej ve hře!

15. postava Rianne


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník