Svea

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 lis 2022, 13:58

Svea

Příspěvek od Svea » 21 lis 2022, 16:13

Jméno: Svea
Věk: 8 let
Rasa: člověčí
Pohlaví: děvče
Povolání: jednoho dne (snad) kněžka kultu Melitelé
Víra: kult Melitelé

Vzhled:
Snad věčně rozcuchaná, malá cácora. Ačkoliv bývá každé ráno slušně a kvalitně oblečená, tak s postupujícím dnem je čím dál tím víc špinavá. Tu proleze špinavou kůlnou, tam spadne do bláta, občas se odváží dokonce zkoumat komín... A neštěstí v podobě malého umouněnce je hned na světě. Však za stav svého oblečení bývá pravidelně hubována.
Vlásky má velmi světlé barvy. Pokud jsou zrovna čisté, na sluníčku krásně září. Modrá očka, rovný nos a nevýrazné rty její obličej už jen doplňují. Pokožku má bledou, neboť se dřív na sluníčku spálí, než aby se opálila. Na její příslušnost ke kultu Melitelé odkazuje velmi levná brož, kterou mívá připíchnutou na prsou.
Oblečení bývá ušito z poměrně levných, avšak kvalitních látek. Občas je ošoupané, či zašité... Ale malé dívčině stačí.

Povaha:
Dala by se shrnout jedním slovem: darebná. Tato malá neposeda strká svůj věčně umouněný nosánek do věcí, po kterých jí rozhodně nic není. Vymýšlí si vyloženě nevhodnou zábavu, strašně ráda se směje a provádí všem okolo malé lumpárny. Nebo je snad lepší zábava než ohyzdný pavouk v botě nicnetušící oběti? Své povinnosti plní vyloženě nerada a jakmile může, utíká ze svatyně pryč do víru povrchní zábavy. Jediným důvodem, proč se občas zklidní a je ochotna učit se takovým hloupostem, mezi které patří třeba psaní, je březová metla v ruce abatyše Agnes. S tímto nástrojem má malá Svea velmi blízký a opravdu nedobrovolný vztah.
Ať si myslí kdokoliv cokoliv, toto dítě není zlé. Jen je divoké a srší energií, kterou potřebuje někde vybít. Jestliže někomu nechtíc ublíží, obvykle to obrečí a dokonce i abatyše se nad ní smiluje a upustí od jakéhokoliv dalšího trestu. A v okamžiku, kdy ji osvítí duch Melitelé, dokonce sama od sebe pomáhá v nemocnici, kterou kněžky vedou.
Sveunka je poměrně odvážná holčička. Jen tak něčeho se nezalekne. Postaví se i starším klukům, pokud brání kamarády a přátele. Nicméně při pohledu na rozzlobenou abatyši by přišel o odvahu i statečný rytíř. Agnes dokáže už jen svým pohledem zkrotit nepoddajné hřebce, natož malou cácoru.

Rodina:
Biologická neznámá. Matka maličkou porodila a pod rouškou tmy utekla vstříc lepším zítřkům. A co měly asi kněžky dělat? Hodit ji někam pod splav? Ale kdeže... O Sveunku se starají s láskou a péčí, kterou by si zasloužilo každé malé dítě.


abatyše Agnes, 40 let
Vede malou svatyni a k ní náležící nemocnici. Je to velmi vzdělaná žena s velmi vyvinutým smyslem pro pořádek. Už od pohledu působí přísně a jen svým vystupováním přiměje každého, aby si opravdu dobře rozmyslel, jestli se chce pustit zrovna s ní do jakéhokoliv křížku.
Sveunce nahrazuje v podstatě matku. Od malička foukala rozbitá kolena, těšila, povzbuzovala i chválila. Na druhou stranu právě ona vykonává veškerou světskou spravedlnost a s případným trestem neváhá ani minutku.

Více informací: | +
Celé jméno: Agnes Liv z Kjaerstadu
Používané oslovení: matka představená, sestra Agnes
Věk: kolem 40

Vzhled, povaha:
Poměrně vysoká dáma, na níž se věk ještě nestihl podepsat. Oválná tvář s jasně vystupujícími lícními kosti je snad bez jediné vrásky. V jednoduše upravených vlasech barvy havraního peří by šedou nitku nenašla ani ta nejzvědavější očka dítěte. Avšak nic z toho náhodného kolemjdoucího nezaujme. Když pomineme jakousi auru důstojnosti a sílu osobnosti, rozhodně se musíme zastavit u očí barvy mraků těsně před bouřkou. Netušená síla pohledu této ženy by donutila přimět k smíru snad i znepřátelené krále. Tyto oči se dokáží podobat malým, řeřavým uhlíkům a propalují se snad přímo do srdce. V kombinaci s obvykle přísným výrazem ve tváři vám může tato žena nahnat i strach, který je však zbytečný. Soucitu a pochopení vůči starým, nemocným či znevýhodněným (ne)lidem má Agnes na rozdávání.

Historie:
Jak už jméno i vzhled kněžky napovídá, Agnes se narodila do šlechtické rodiny zhruba středního významu. Její rod nepatřil mezi ty, které píší dějiny, na druhou stranu to nebyli ani nějací zapomenutí vesničtí šlechtici. A jak to už tak u děvčat z vyšších vrstev bývá, podstoupila klasické vzdělání a v patřičném věku byla připravena na vdavky za muže, se kterým chtěl její otec uzavřít těsné spojenectví. Ale osud tomu chtěl jinak. Vybraný manžel ještě před svatbou zemřel. Potom druhý, třetí i čtvrtý kandidát. Kolem Agnes se začaly šířit drby o prokletí a samotná dívka byla z celé té povrchní společnosti tak otrávená, že se raději rozhodla odejít do ústraní. Vedena duchem Melitelé zvolila právě tento kult, kde se stala novickou a přijala také svěcení na kněžku. Po úmrtí bývalé matky představené nastoupila v necelých pětadvaceti na její místo, kde je vlastně doposud.

Drby:
Mezi lidem města se šíří zvěsti o tom, že brány této svatyňky i nemocnice jsou otevřeny pro všechny. Což znamená, že i nelidé zde najdou třeba jen slůvka povzbuzení či péči zkušeného léčitele, která je pro chudinu v nějaké základní míře poskytována zdarma.
Samozřejmě, že se to nelíbí ani některým kněžkám a novickám, ale matka Agnes na toto téma nepřipustí žádnou diskusi.

Schovanky:
Holčičky, které se narodily v místní nemocnici a nebylo možné najít nikoho z jejich biologické rodiny. Správnějším postupem by určitě bylo umístění dívek do nějakého sirotčince, ale matka Agnes na to jednoduše neměla srdce. Raději je společně se sestrou Gretou vychovává podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Poskytuje jim takřka rodinné prostředí. Dívky jsou milovány, pečuje o jejich blaho a velkou pozornost věnuje každé dětské bolístce. Občas dokonce předstírá, že si nevšimla mizících koláčů, útěků z povinných motliteb, menšího pošťuchování a podobných malých rošťáren. Také vypráví velmi zajímavé příběhy, které holčičky doslova hltají a těm menším nedochází, že se jimi snaží nenápadně korigovat chování. Ale i tato mince má svou odvrácenou stranu v podobě několika březových metliček uložených tak, aby byly vždy po ruce. Určitá kázeň a řád musel být a děvčata nesměla za žádných okolností narušit či ohrozit chod nemocnice. Nicméně každé plácnutí jakéhokoliv děvčete ji v konečném důsledku bolí možná víc než trestanou dívku.


holka pro všechno Greta, 65 let
Postarší, tělnatá kněžka, která plní roli kuchařky, pradleny, uklízečky a podobně. Za nanošené bláto do vnitřních prostor dokáže nadávat jako nějaký námořník. Sveunka pak její výrazy s velkou radostí opakuje. Agnes Gretě za její slovník domlouvá snad každý týden už mnoho let. Bez úspěchu.
Jestliže má to malé hádě chuť na nějakou dobrůtku, je to právě Greta, která vládne příslušným klíčům. A velmi ráda nějaké ty mlsky dětem rozdává. Nehledě na to, že peče ty nejlepší koláče pod sluncem.

novicmistrová Margita, 59 let
Vrchní ošetřovatelka v nemocnici. Má na starosti výuku nových kněžek. K nezměrnému štěstí Svei ale děti víceméně přehlíží a věnuje se spíše dospívajícím a dospělým učednicím. Velmi často na Sveu žaluje abatyši, neboť toto divoké dítě nedokáže zkrotit a musí se schovávat za autoritu Agnes.

Johanna (2 roky), Finja (5 let), Juna (13 let), Ylva (14 let), Annika (14 let)
Ostatní schovanky abatyše Agnes. Daly by se označit za sestry. Občas se poperou, ale většinou se mají celkem rády. Stejně jako Svea i tyto děvčata skončila bez rodičů a Agnes spolu s ostatními kněžkami se o ně stará a vychovává je.

+ další nejmenované kněžky a novicky, které zabezpečují chod nemocnice


Speciální inventář:
Levná brož (v podstatě bezcenná cetka), která jasně značí, že Svea patří pod ochranu kněžek Melitelé.

Loajalita: k abatyši Agnes, no ne?

Schopnosti:
Zručnost (2): potřebujete ošetřit? Bez zbytečné bolesti? Pokud ano, Svea je rozhodně dobrá volba! Ručky se jí netřesou a za chvíli budete jako noví. Na tuty.
Smysly (2): mladičký, nezničený zrak od mihotavé záře svíček, uši (zrána) čistě umyté a prstíky? Bez tvrdých mozolů z těžké práce!
Vůle (2): jistá, vrozená tvrdohlavost, která se jen velmi pomalu přeměňuje v daleko ušlechtilejší vlastnost hodnou každého hrdiny z básní, příběhů a pohádek Grety
Víra (2): v tichém mumlání motliteb se pohybuje od svého narození. Tak co myslíte... Neznaboh z ní vyrůst vlastně ani nemohl.
Gramotnost (2): chvalte Melitelé! (nebo spíše konečný argument v podobě březové metly) dokonce i o Sveu se nějaké to vzdělání trošku otřelo.
Léčitelství (2): ač se to zdá nemožné, tak Sveunka (občas) ráda pomáhá. A špatně skrývanou pýchou se skoro nadnáší, když jí někdo pochválí krásný steh na pacientově těle.
Informovanost (1): v nemocnici i stěny mají uši. A ty se nacházejí (ne náhodou) na hlavičce Sveii
Boj beze zbraně (1): jakékoliv rvačky Agnes určitě ráda nevidí a mezi svými svěřenci je trestá. Avšak Svea se aspoň naučila trošku bránit a svou kůži úplně zadarmo nedá, ehm.
Naposledy upravil Svea dne 25 lis 2022, 14:42, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 313
Registrován: 13 úno 2021, 23:21

Re: Svea

Příspěvek od Kai Meleagris » 22 lis 2022, 09:48

Vítej ve hře!

Pěkně sepsaná karta. ;)

Pro domlouvání her doporučuji Discord - sekce dáme hru, nebo využít fórum Hledám spoluhráče!

Dále tě poprosím o přidání odkazu na kartu do podpisu, aby se informace o postavě ostatním snadno dohledávaly, děkuji.

SCHVÁLENO
22.11.2022

Vítej ve hře!
ObrázekObrázekObrázek


"Sloužíš císařství. Ne z dobré vůle, z povinnosti."


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník