Madeline Duvall

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 dub 2022, 13:22

Madeline Duvall

Příspěvek od Madlin » 09 srp 2022, 07:25

Obrázek


Madeline Duvall

Rasa: člověk

Povolání: vévodkyně/bardka

Věk: 16 let

Zajímavosti:
Narodila se barvoslepá
Vydává se za Madlenku (o čemž většina, co zná vévodskou rodinu ví).
Inspirace herečkou Elle Fanning (FC)

Vzhled:
Obrázek

Madeline má překrásné blond vlasy, co na slunci hází odlesky nemálo podobné těm zlatým. Nejčastěji ji můžete zahlédnout v modré barvě, která nejvíce lahodí jejím očím. V dlouhých šatech, jež se nemálo hodí k jejímu postavení pak ráda tráví čas venku, není to však moc obvyklé, že by bylo poznat odkud právě přišla. Madelin nepotkáte nikdy jako ušmudlanou dívku v obyčejném oblečení. Dbá svého postavení a porot i o sebe. Jemné ručky, jemně narůžovělá líčka a dvě modré oči budou věci, co vás na ní upoutají. Šperky té nejvyšší kvality kvality ve vlasech nebývají žádnou výjimkou, stejně jako přátelský leč mírný úsměv, co jí zdobí téměř pravidelně. Madeline je vcelku hezkou dívkou, dala by se bez potíží nazvat roztomilou... potíž je, že tomu tak není vždy a ve všech případech. Madeline se čas od času ráda vydává za Madlenku, "potulnou" bardku. I když v této podobě preferuje modrou, šaty vévodkyně, stejně jako šperky musí zůstávat doma zamčené ve šperkovnici. Zdobené šaty pak jsou nahrazeny těmi obyčejnými byť z kvalitní látky a šperky ve vlasech nahrazují pak zase květiny. Jemný až plachý úsměv nahrazuje čirá radost ve chvíli, kdy Madlenka bere do ruky loutnu, aby zahrála několik svých oblíbených písní v nedaleké hospodě.

Povaha: Kdo je Madeline? Na první pohled je odpověď jasná - vévodkyně, dcera a dobře vychovaná dívka, kdo jiný by to také měl být? Dělej, co máš, nemluv bez vyzvání a neangažuj se, kde není třeba. To je mantra, co se na první pohled jako správná... Věnuj se dívčím věcem - vyšívání, hře na loutně, starej se o zvířátka a v budoucnu i o manžela... Madelin je povahou snílkem, co miluje vše živé, miluje tanec, hru na loutnu a zpěv, miluje svobodu, co poznává ve chvíli, kdy se vydává za Madlenku. Byť většina ví, že je to dcera vévodů, ona má pocit, že to tak není. Madelin má obvykle radost z mnoha maličkostí a váží si i maličkostí. Nepatří mezi povahy, co by přešly do útoku nebo se snad bránily... Ráda sní o tom, že se jednoho dne vydá do světa a bude se toulat jako bardka, nikdy však nenašla dostatečnou odvahu.
Pro své okolí je Madeline poslušná dcera, co čas od času jde zahrát chudým písně a i když rodiče z toho nebývají nadšení, mlčí. Snílek, který by nejraději trávil celé dny hrou na loutnu a nemá nejmenší ponětí o tom, co se kolem ní děje. A svým způsobem mají pravdu, když přijde na téma války, jedná se o jedno z témat, kterému se úspěšně vyhýbá, má z něj totiž strach. Byť je její rodina velmi politicky aktivní, bojí se, co se stalo s její tetou a jejím strýcem. Bojí se, aby jim jednoho dne nezabušili na dveře vojáci a nechtěli je zabít...a přesto se někdy přistihne, že touží poznat jaký je život. Bohužel jistá její část tuší, že si jej velmi romantizuje. Dusí v sobě tento strach, kdykoli se jen náznakem objeví a sama o sobě říká, že není přece tak statečná, aby s tím bojovala. Svým způsobem je neskutečně naivní.

Víra: kult Melitelé
Schopnosti a dovednosti:
Zručnost 2 (3 body)
Charisma 2 (3 body)
Péče o zvířata 2 (3 bodů)
Vůle 2 (3 body)
Smysly 1 (1 bod)
Gramotnost 2 (3 body)
Hra na loutnu 1 (1 bod)
Zpěv 2 (3 bod)

Talent: zpěv
Historie a rodina:
Když se Madeline před 16 lety narodila vévodkyni Lissandře a jejímu manželovi vévodovi Duvall vše se zdálo krásné a zalité sluncem. Dcerka byla zdravá, veselá a snadno ukolébatelná ke spánku, či klidu. Jak rostla, nejeden z návštěvníki ji připodobnil k panence, či k dokonalé dceři. Madlenka vyšívala ,plnila své povinnosti a pomáhala matce s údržbou zahrady, kde ráda trávila čas.
Často a ráda sedávala od malička na trávě a zpívala spolu se zpěvnými ptáky různé písně a kochala se světem kolem sebe. Její otec nechal k dceřiným třináctým narozeninám přivézt vzácné skřivany, aby jí dělali vždy radost, naneštěstí ptactvo velmi brzy uhynulo a Madlenka již neměla to srdce chytat jiné do klece, když za oknem prozpěvují sami od sebe.
Svym způsobem byla Madeline až modelové dítě... tedy, téměř. Byla tu jedna drobnost, co nedávala nejedné chůvě spát. Ano, není neobvyklé, že si dívka oblíbí barvu, ale h Madeline byla vždy jedinou a jasnou volbou modrá, či žlutá a žádna jiná. Ať už Madeline vyšívala jakoukoli květinu - byla buď v nesmyslných barvách, kdy šlo těžko rozeznat květy od listů a nebo v modré a žluté. Proč? Madeline se naneštěstí narodila barvoslepá. Mnoho z vás si jistě klade otázku, proč, když na tk její rodina přišla nepovolali léčitlee, kouzelníky a čaroděje, aby dívku této vady zbavili? Řekněme, že barvoslepost je dědičná... a že rodiče nechtěli upozorňovat na vadu na kráse jediné dcery.

Co se týče širší rodiny, Madlenka svým způsobem zbožňuje svou "sestru", jak jí v duchu přezdívá - Adelaide. A ačkoli jí je velmi líto situace, která dostala Ade do jejich domu, velmi si jí oblíbila. Nikdy předtím sestru neměla a Adelaide jí ukazuje možnosti, které by jí samotnou pravděpodobně nikdy nenapadly. Inspiruje jí

A proč, že Madeline nejraději nosí modrou barvu? Je to totiž spolu se žlutou ta jediná, kterou vidí...
K patnáctým narozeniná Madeline dostala kromě dalsích dárků od rodičů loutnu. Byla to krásbá ruční práce, ktera měla podtrhnout její zpěv... zpočátku to moc nešlo a dost hra na ni drhla i přes snahu učitelů překlenout toto období dost rychle, stále má mezery.
Madeline chtěla hrát i skutecnému publiku a když se poprvé vyplížila do nedaleké hospůdky, bušilo jí srdce až v krku, ale od té noci už uběhlo oár neděl a nyní se beze strachu vyplíží jako bardka... ale není to to jediné, co chce od života a být hodnou a poslušnou dcerou se někdy krapet zajídá...

Speciální inventář:
Loutna
Obrázek


Loajalita: k rodině
Známé postavy: Adelaide

Editace karty:

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 671
Registrován: 11 bře 2018, 13:45

Re: Madeline Duvall

Příspěvek od Elaine » 14 srp 2022, 19:03

SCHVÁLENO
14.08.2022

Vítej ve hře!

5. postava Iasona


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník