Pyria aep Blath

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 5
Registrován: 19 črc 2022, 16:53

Pyria aep Blath

Příspěvek od Pyria aep Blath » 20 črc 2022, 00:44

Obrázek

elfka • čarodějka, Aen Saevherne • 1120, Modré hory


Obrázek
Jako mnoho jiných elfů je Pyria velmi vysoká. Její postava není tak silná a atletická, protože fyzická aktivita není něčím, čemu by se s láskou denně oddávala, má ale krásný obličej s ostrými rysy, které rámují prameny rudých vlasů. Její úzká ústa navozují dojem, že je neustále trochu nazlobená, od jejích zářivě modrých očí se však není možné odtrhnout. Nezdobí se tak, jako ostatní čarodějky, její doplňky jsou většinou drobné, aby příliš nezavazely při psaní delších textů. Ráda se obléká do bílé, o své vlasy pečuje a voní po lesním kvítí.
Obrázek

Pyr nikdy nepatřila mezi ty nejmilejší, její kontakt s jinými elfy byl vždy pouze minimální, s lidmi téměř neexistující. Smyslem života se pro ni stalo poznání. Vážila si jej nad prostý život, protože v něm viděla něco mnohem vznešenějšího, věčný odkaz. Elfové z Doliny květů by ji možná nazvali trochu pyšnou, arogantní a naprosto nespolupracující společnici a ona by jim nejspíš dala za pravdu. Má jasnou představu o tom, co je cílem jejího života a jak si jej přeje prožít. O čem ovšem nemá představu vůbec žádnou, je běžný lidský život, což se jí neočekávaně stane velikou překážkou.


Víra
Podobně jako vysoce postavení preláti Kultu Věčného ohně nosí prsteny jako symbol jejich věčného spojení s církví, Pyria svůj život zasvětila vědění. Provdala se za poznání a uchovávání příběhu světa a jeho znalostí. Božstva, náboženství a jakékoli jiné lidské koncepty se jejího nitra nijak nedotýkají. Vnímá sílu přírody, váží si ji a do jisté míry ctí, ovšem jediné, v co věří, je odkaz moudrosti, přesahující všechny smrtelné bytosti.
Loajalita
Její srdce, ač okolo něj vystavěla hradbu z kamene ze středu Modrých hor, je jistě někde uvnitř schopno cítit silné, téměř lidské emoce. Pro svůj vysoký věk a velmi nekontaktní životní cestu může na emocionální úrovni působit trochu otupěle, její slovo je však vždy potřeba brát vážně. Dokud nenaplní to, co slíbila, je loajální k bytosti, která ji slibem zatížila. Nutno ovšem podotknout, že tyto výjimečné situace zpravidla nenastávají jen tak a téměř vždy ze zjištných důvodů, většinou nemateriálních. Určitou míru loajality pravděpodobně cítí také k celému pokolení elfů, přestože mnohé jejich akce odsuzuje, nebo hodnotí jako bezvýznamné a odměňuje prostou apatií a nezájmem. Vládci lidských správních celků jakékoliv výše vnímá jako pouhé figurky v běhu dějin, nikdy k žádnému z nich loajalitu necítila.


Obrázek

• Starší mluva: rodný jazyk •

• Obecná řeč: 2 (3b) •
Není krásnějšího jazyka než jazyka rodného, ale mluvit obecnou je nutností, což si uvědomuje i ne příliš přátelská Pyr.

• Gramotnost: 2 (3b) •
Básně a krásné písně by nikdy sepsat nedovedla, její činnost je ale na čtení a psaní poměrně náročná.
• Magie: 2 (3b) •
Že to v Aretuze učí jinak? Je mi líto, nemohu sloužit

• Inteligence: 2 (3b) •
Pyr je velmi moudrá, je schopná logického a kritického myšlení, vyučená magii, praktický mozek je pro ni ale trochu nepochopitelný. Hranice její schopnosti předjímat končí tam, kde přichází do hry lidský faktor, v jejím případě doslova.
• Smysly: 2 (3b) •
Vnímavost jí není cizí, ačkoli svůj život zatím vedla relativně klidně, smyslová bystrost jí může pomoct v adaptaci na nové prostředí.

• Vůle: 2 (3b) •
Těžko říct, zda v ní disciplínu, soustředění a mentální výdrž pěstovali od dětství, ve svých letech je ale za tyto atributy velmi vděčná.
• Geografie: 1 (1b) •

• Léčitelství: 1 (1b) •

______
20 bodů


Obrázek

Bosé nohy ve vysoké trávě | +
Narodila se na jaře roku 1120 v Modrých horách. Téměř na území Aedirnu, ovšem barevný inkoust na nepřesných lidských mapách její dětství nijak neovlivnil. Nejvíce svobodná byla právě během těchto let, kdy úzkost z nedostatečné populace mladých elfů nikoho netrápila tolik, jako později po Falčině řádění. Nikdy se jí nedostalo formální výuky magie v lidských školách, učili ji starší a moudřejší s podobným nadáním. Na magii nespoléhala tehdy, ani nikdy jindy v životě, důležité pro ni bylo ovládnout své nadání, využít jej k uložení vzpomínek a nezpůsobit nikomu újmu.

Vědoucí | +
Narozdíl od mnoha jiných vědoucích se nikdy příliš nevěnovala péči o Lařin gen, přestože na krátkou dobu žily současně. Situaci vždy sledovala z povzdálí, nevěřila tomu, že by snad člověk někdy mohl být tím vyvoleným, přestože s názory ostatních byla obeznámena. Věnovala se přepisu listin a uchovávání tajemství, která dle ní nesla hodnotu mnohem vyšší. Několikrát navštívila Dolinu květů, většinou se nezdržela déle než pár týdnů, a zpravidla nikdy z té události nebyla ani krapet nadšená. Její místo bylo v horách. Sdílet své znalosti s ostatními jí vždy připadalo nadmíru zbytečné. Ne snad, že by tu a tam nenarazila na něco, co jí naprosto vyrazilo dech a bylo hodno sdílení, ovšem vedlejším efektem kouzelné komplexnosti dané problematiky bylo to, že jí prakticky nikdo jiný nerozuměl.

Léta horkého citu | +
Roky se na každé duši zákonitě podepíšou, ať už tělesná stránka chátrá, či nikoliv. Vědoucí nemají cítit věci, mají je znát, uklidňovala se. Po osmdesátce otupěla i vůči tomu. Již dávno nemohla splodit vlastního potomka, s opravdovou hlubokou láskou se nikdy nesetkala. Samota ale musí dolehnout na každé srdce, ať už se zaměstnává jakkoli vznešenou činností. Mimo to ji trápila psychická nepohoda. Po dalších desítkách let se rozhodla svoji neúnosnou situaci začít řešit. Poprvé dobrovolně sestoupila z hor a pustila se do pátrání po léčiteli, který by jí mohl pomoci. Cesta ji zavedla až do blízkosti Brokilonu, kde v lesích, které ještě nepatřily dryádám, narazila na lidskou ženu. Hojila si vlastní fyzické rány a vyčerpanou elfku, která se před ní nedokázala skrýt, laskavě oslovila. Pyria nechápala, jak se může člověk v místních lesích tak dobře vyznat, pomocnou ruku ovšem neodmítla. Ukázalo se, že Ianna byla žena havekáře, který zásoboval elfy přecházející přes les dryád, ale také způsoboval rány, o které se v lesích sama starala. Iannu provdal její otec bez jejího souhlasu, její muž k ní nikdy nebyl vlídný a mnoho štěstí v životě neměla. Ač to bylo tou snad nejnepravděpodobnější věcí, ženy se do sebe bláznivě zamilovaly. Tedy Pyria se pouze zamilovala, ale na její poměry se jednalo o velikou změnu. Nikdy dříve v sobě nenacházela tolik něžného citu vůči jiné bytosti. Vztah to nebyl dlouhý, netrval ani rok, ale zato velmi intenzivní. Za jedné letní bouřky Pyria Ianně věnovala překrásnou lesklou perlu a slíbila, že ji vždy ochrání. Svého slova si vždy vážila a nikdy jej nedávala nadarmo, ovšem s přihlédnutím k délce lidského života vůči tomu jejímu to nebyl závazek tak tíživý. Alespoň až do jejich rozloučení. Ianna se vrátila domů a Pyria, zázračně vyléčená, též.

Výprava za nalomeným slibem | +
Uplynulo několik let, ovšem ani den, kdy by si elfka na svou milenku nevzpomněla. Při jedné z jejích návštěv Doliny ji zastavil posel. Předal jí provázek s několika navázanými uzlíky a ukázal perlu, kterou bylo poselství zaplaceno. Pyria ji okamžitě vykoupila zpět a i s provázkem se odebrala do své vypůjčené komnaty. Celé hodiny na něj zírala a snažila se pochopit, k čemu může taková věc sloužit. Byla to zpráva! Jakmile pochopila, oč se jedná, rozluštění bylo pro moudrou elfskou čarodějku snadné. Její lidská milá se neobtěžovala zmínit své důvody, nicméně žádala si splnění slibu. Pyria tedy ukončila svou návštěvu a poprvé se vydala do opravdu lidského města. Její návštěva Redanie nezačala moc slibně, praktický život byl něčím, co jí bylo nadevše cizí. Rozhodla se ale přijít tajemné zprávě na kloub a dodržet své slovo. Možná to nakonec nebude tak špatné, třeba ta Oxenfurtská univerzita zní docela zajímavě, ráda by ji viděla na vlastní oči.Speciální inventář
- lesklá perla uvázaná na šňůrce kolem krku
- elfské psací potřeby k zaznamenávání důležitých poznatků
- plášť s hlubokou kapucí, pod kterou se skryjí elfí uši


Známé postavy:
-

Editace karty:
-

Odehrané questy:
-
Naposledy upravil Pyria aep Blath dne 23 črc 2022, 13:54, celkově upraveno 2
Obrázek
Aen Saevherne

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 474
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Pyria aep Blath

Příspěvek od Sygnia » 20 črc 2022, 13:12

Vítej, moc hezky napsaná karta!

K přijetí máme v podstatě jen jedinou podmínku, která se týká příslušnosti k Aen Saevherne. V kartě máš zmíněno, že se Pyria nevěnovala Lařině genu, a nejsou zmíněny ani možnosti nahlížet do jiných světů. Rádi bychom to tak nechali i do budoucna, neboť podobné schopnosti by byly něčím, co bychom povolili maximálně u postavy reliktu v kontrolované podobě. Děkujeme za pochopení.

Pro domlouvání her doporučujeme Discord, nebo využít fórum Hledám spoluhráče!

Ještě tě poprosím o přidání odkazu na kartu do podpisu, aby se informace o postavě ostatním snadno dohledávaly a také o dopsání schválených schopností do profilu v uživatelském panelu, děkuji.

SCHVÁLENO
20.07.2022

Vítej ve hře!


Obrázek

Obrázek

Pro postavu:

Za hraní s vypravěčem:

Svátky:
Obrázek
Belleteyn


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník