Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: 13 úno 2021, 22:21

Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)

Příspěvek od Kai Maedan » 13 úno 2021, 22:59

Jméno: Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)
Obrázek

Rasa: Člověk
Věk: 24 let
Povolání: Čarodějka, špion nilfgaardské tajné rozvědky
Víra: kult Velkého slunce
Loajalita: Nilfgaard - císař, velitel tajné rozvědky
Talent: Psychická magie

Vzhled:
Caitir se svými 167 centimetry patří do klasického průměru středně vysokých lidí. Její postava je hubená, nikoliv však vychrtlá. Na první pohled na ni není nic moc zajímavého. Dalo by se říci, že svým vzezřením je nenápadnou bytostí, kterou si ze setkání někde na ulici nezapamatujete. Caitir pochází z Nilfgaardu a je známo, že zde je přílišná péče o svůj vzhled brána jako naprosto povrchní záležitost. Ovšem její sázka na přirozenou krásu není způsobena pouze tím, že je Nilfgaarďanka. Nestojí totiž o přílišnou pozornost kolemjdoucích, pokud zrovna není jejím záměrem, aby si jí někdo všiml. Většinou ji tedy potkáte bez jakéhokoliv líčení. Pokud se však ona sama rozhodne, zaručeně si jí všimnete, aniž byste ji podezřívali z toho, že to byl její úmysl. Její opálenou pleť podtrhují pronikavé zelenohnědé oči a hnědé mírně vlnité vlasy do půli zad, které nosí po většinu času rozpuštěné nebo jen mírně sepnuté, pokud zrovna nesedí v sedle. Nemá ráda, když jí její vlasy vlají ve větru všemi směry a lepí se jí na obličej, proto si je před každou jízdou sváže do uzlu nebo copu. Její tělo, konkrétně záda, hyzdí nebo možná i zdobí, záleží, za jaký konec se to vezme, pár jizev, které má už od velmi raného věku. Jejich příčinou byl tvrdý výcvik. Jizvy jsou ale po většinu času skryty pod oblečením.

Do jejího šatníku patří většinou střídmější kousky, ale má i pár šatů, které jsou velmi reprezentativní a za které by se nemusela stydět ani kdejaká čarodějka ze Severu. Nejraději ale volí kousky, které korespondují s její přirozeností, co se celkového vzhledu týče. Na cesty volí haleny a kalhoty, protože ty jsou v sedle přeci jen nejpohodlnější, na procházku po městě obyčejné šaty, které korespondují s jejím cílem zapadnout do davu. Jediný šperk, který ji zdobí s pravidelností, je prsten se zasazeným slunečním kamenem, který je možná takovou symbolikou jejího nilfgaardského původu a může jí tak připomínat domov, ačkoliv cizího člověka tato souvislost jen těžko napadne.

Povaha:
Popsat, jaká je Caitir, je úkol velmi složitý, a to i pro ni samou. Pokud si opravdu není v něčem jistá, je to její identita. Od mala byla učena k poslušnosti a k důvěře v císaře a Nilfgaard. Je tedy velmi disciplinovaná, vyrovnaná a má smysl pro pořádek. Většinou se snaží od jednotlivých situací co nejvíce odosobnit, raději bere věci objektivně, než aby zabrušovala do příliš velké subjektivity a sentimentality, ovšem ani tomu se někdy nevyhne. Nilfgaard se z ní snažil udělat stroj a dokud se nacházela na jeho území a bylo jí neustále připomínáno, jak se má cítit a jak má reagovat, nebylo pro ni těžké tuto strojovost udržet, jenomže ani ona sama nemůže předvídat, jaké situace ji čekají v Redanii a jak to její osobnost bude formovat. Přeci jen, nebude pod drobnohledem systému. Je velmi dobrá v předstírání. Její lži jsou o to uvěřitelnější, protože do nich vždy zakomponuje zrnko pravdy. Dokáže se velmi dobře přizpůsobit, je to takový chameleon. Její slabinou je možná právě to, že nikdy tak úplně nedokázala poznat sebe samu. Celý život jí každý říkal, co má dělat, jak se má chovat, koho má uznávat a poslouchat, že vlastně neměla prostor najít se. Jejím největším strachem je pocit zklamání, ne ze druhých, ale ze sebe. Na rozdíl od některých dalších osob, ona uznává jiné rasy. Nemá tedy problém komunikovat s někým, kdo není člověkem. Ostatní rasy chová v úctě, protože nikdy nemůžete vědět, kdy se vám bude hodit to, že jste s jinou rasou jednali s respektem. Nemá ve zvyku se povyšovat nad ostatní, protože se domnívá, že každý má v jistém smyslu svoje kvality. Pokud někdo z jejího chování povýšení přeci jen vycítí, je to hlavně z toho důvodu, že si z druhé osoby utahuje. Rozhodně by se na ni hodilo úsloví tichá voda břehy mele. Je ve své podstatě klidná osoba, ovšem veškeré křivdy si pamatuje a nikdo se nechce nacházet v její blízkosti, když hráze povolí.

Historie:
Caitir se narodila v hlavním městě Nilfgaard též známém jako město zlatých věží. Již od malička jí byla vštěpována propracovaná nilfgaardská ideologie společně s tím, že ona jako pravá Nilfgaarďanka je lepší než všichni ostatní z provincií císařství. Byla dcerou Claheda Dryna var Glyse, člena vojenské brigády Impera, která měla za úkol chránit císaře, ať se děje, co se děje, a Calleny aep Maedan, která působila jako dvorní dáma na císařském dvoře. Caitir je jejich jediným dítětem. Po komplikacích při porodu již její matka nikdy neotěhotněla. Clahed z počátku neskrýval své zklamání, že má dceru, protože on jako voják si přál syna, který by mohl dosáhnout ještě na mnohem vyšší vojenské posty. Jenomže tento pocit se v jenom okamžiku začal vytrácet. A to sice, když malá Caitir vzala do ruky dřevěný cvičný meč a začala jím mávat kolem sebe. Tato maličkost zapálila v jejím otci nový oheň. Těžko říct, zda by si malá holčička s mečem hrála, kdyby věděla, co ji čeká.
Clahed byl posedlý vidinou, že by i jeho dcera mohla něco znamenat, proto ji začal cvičit. Callena nebyla zpočátku příliš nadšená, ale i ona nakonec povolila, protože oba dva Caitiřiny rodiče byli naprosto oddáni Nilfgaardu a císaři. Jejich dcera v tom musela pokračovat. Clahedovi se podařilo přesvědčit velitele tajné rozvědky, aby si jeho dceru prohlédl a vyzkoušel. To, co viděl, se mu zamlouvalo, a tak Caitir dostala šanci, aby její výcvik probíhal přímo s cílem stát se členkou tajné rozvědky. To pro ni znamenalo ještě větší dřinu než doposud. Bohužel chlapci a mladíci, kteří byli cvičeni spolu s ní, neskrývali svou povýšenost vůči ní jako ženě. Caitir se stávala velmi často terčem šikany.

Její výcvik v rozvědce byl narušen incidentem, který odhalil její magické vlohy. Když jí bylo 14 let, útoky na její osobu se jen stupňovaly a ona všeho začínala mít plné zuby. Po jednom z nich se rozzuřila natolik, že se jí v hlavě zrodila živá myšlenka. Co kdyby si ten kluk prostě proklál tělo vlastním mečem? K jejímu údivu se tak stalo. Dokázala mladíkovi, který ji ještě před chvílí tyranizoval, vnuknout myšlenku, aby se zabil. Po této epizodě bylo jasné, že nemůže zůstat bez toho, aniž by dokázala ovládat svou nově nalezenou moc. Na pokyn velitele tak byla poslána na akademii v Loc Grim.

Léta na akademii pro ni znamenala novou výzvu. Z počátku si vůbec nebyla jistá tím, jak svou moc uchopit, ale léta praxe obrousila ostré hrany a čím byla starší, tím víc se její magie formovala. Samozřejmě, že v současné době nemůže říct, že je hotová čarodějka, která ví všechno na světě a je schopná čehokoliv, její magie má své limity stejně jako její fyzické tělo a má se ještě mnoho co učit. Alespoň ale dostala svou moc pod kontrolu a byla schopná celkem obstojně čarovat. Co se týkalo jejího výcviku po fyzické stránce, ani na akademii nezahálela. Při svých hodinách na akademii se cvičila dále v boji, když v těchto letech se její nejoblíbenější zbraní stal pár bojových dýk. Caitir studovala i základy politiky a diplomacie, které ji ale nijak extra nebavily, takže velké množství z toho, co si osvojila, zase zdatně zapomněla. Zlom ovšem přišel ve chvíli, kdy již nestačila jen magie a umění boje. Caitir byla v určité chvíli nucena začít používat též ženské zbraně. V jejím životě nebyl žádný prostor pro lásku a ona byla celý život vychovávána jako věc, která jednou poslouží svému účelu.

Po pár misích, které ji velitel přidělil, kdy měla na starosti odhalit spiklence, kteří usilovali o život císaře, byl její otec obviněn z toho, že i on byl součástí jedné ze spikleneckých skupin. Byl to samozřejmě nesmysl, neznala věrnějšího člověka zodpovídajícího se císaři, než byl její otec, vždyť Emhyrovi a Nilfgaardu obětoval vlastně i ji. Někdo se ho prostě potřeboval zbavit. Ona sama nikdy nedostala příležitost pro to, aby se dozvěděla o nařčení otce více. Nastálá situace ovšem zasela u císařského dvora pochybnosti. Její otec byl přeložen na pohraničí k řece Yaruze daleko od svého domova. Ona sama byla poslána do Redanie, ačkoliv se nedopustila ničeho špatného, pověst její rodiny, tudíž i její, byla pošlapána. Věděla moc dobře, co se děje v Redanii s čarodějkami, byla si vědoma toho, že pokud ji odhalí, bude ji to stát život. Stejně tak si byla jistá tím, že byla do Redanie poslána zcela účelně. I přesto bylo očekáváno, že Caitir zachová věrnost své vlasti a bude shromažďovat cenné informace, které by mohly pomoci k ovládnutí dalšího kusu území. A ona byla připravena vyhovět, protože tak jí velela povinnost.

A tak se Caitir Dye var Glys, která se rozhodla používat jméno Kai Maedan, ocitla v cizí zemi s úkolem pro ni nelehkým… vyhovět veliteli, císaři a hlavně své vlasti za každou cenu.

Schopnosti:
Magie 3
Informovanost 1
Lhaní a předstírání 2
Inteligence 1
Obratnost 1
Přesvědčivost 1
Boj s dýkami 2

Jazyky:
nilfgaardština – rodný jazyk
obecná řeč 2

Speciální inventář:
pár bojových dýk
prsten se slunečním kamenem

Známé postavy:
zatím nikdo


Editace karty:
14. 2. 2021 - editace historie
Naposledy upravil Kai Maedan dne 14 úno 2021, 08:43, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 280
Registrován: 16 úno 2016, 22:48

Re: Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)

Příspěvek od Sygnia » 14 úno 2021, 01:38

Vítej u nás! Krásně napsaná karta!

Upozornila bych jen na drobnost v historii - obecně nepovolujeme přímé kontakty s důležitými postavami zaklínačské ságy, však v případě dobrého odůvodnění můžeme udělat výjimku. U čarodějky s výcvikem špeha, která se narodila loajálním lidem u dvora by asi bylo možné se přímo setkat s císařem, proto postavu schvaluji rovnou, nicméně ještě to nahodím k diskuzi do vedení. Je tedy možné, že tě ještě zpětně požádáme o malou změnu (např. kontakt s důležitými lidmi v okolí císaře namísto osobního kontaktu), ale nechci kvůli tomu brzdit Tvé hraní :)

Pro domlouvání her doporučuji se připojit na náš Discord nebo využít fórum Hledám spoluhráče!
Samozřejmě to není nutnost a rovnou můžeš psát do jakéhokoliv volnoherního tématu (krom Novigradu, který je momentálně kvůli probíhajícího eventu uzavřen) :)


SCHVÁLENO
14.2.2021

Vítej ve hře!

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 12
Registrován: 13 úno 2021, 22:21

Re: Caitir Dye var Glys (Kai Maedan)

Příspěvek od Kai Maedan » 14 úno 2021, 06:49

Moc děkuji za schválení. Co se týká Emhyra, pro mě není problém to předělat na setkávání se s vysoce postavenými lidmi kolem něj a ne přímo s ním. Určitě mi to nevadí. :-)

EDIT: Upravila jsem to tak, že by s tím teď neměly být nějaké komplikace. ;)


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník