Robert Hawke

Herní karty všech aktivních i neaktivních postav ve hře.
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: 25 dub 2019, 11:36

Robert Hawke

Příspěvek od Robb » 25 dub 2019, 16:43

Obrázek

Jméno: Robert „Robb“ Hawke
Rasa: člověk
Povolání: žoldák, víceúčelová námezdní síla, přechodně pirát
Datum narození: jaro 1238
Loajalita: Tu si musí každý zasloužit
Víra: kult Melitelé

Vzhled:
Hnědovlasý, hnědooký dlouhán, který nosí hustou kštici a vousy zastřižené tak, aby se neřeklo. Není sice úplně nejmladší, ale přehnanými starostmi o jemné vějířky vrásek kolem očí a koutků opravdu netrpí. To už ho spíš mrzí, že se mu při spaní ve vlhku a po větší námaze mírně začínají ozývat klouby, ale dalo by se říct, že je stále v kondici a pivní pupek u něj nehrozí, hlavně díky stylu života, který vede.
Na atletickém, šlachovitém těle byste nenašli žádné výrazné poznávací znaky, až na pár mělčích jizev… a tetování draka, posvátného symbolu Zerrikánců, který rozpíná svá křídla na jeho lopatkách. Námořnická tetování nemá, nestrávil na lodi dost dlouho, aby si je vysloužil.
Za dob na jihu se mu zalíbila lehká kožená zbroj, kterou podle potřeby podvléká více vrstvami. Pokud to nevyžaduje nějaká speciální příležitost jako vyjednávání zakázky, na oblečení moc nehledí. Dokud košile a bruchy neškrábou, nebo nejsou špinavé tak, že by se daly opřít o nejbližší stěnu a zůstaly by stát, je ochoten je nosit až do samého roztrhání. Samozřejmě, že pokud může, drží se v čistotě a při nejbližší příležitosti se vycachtá, ale dokáže strávit týden v poušti na cestách, aniž by trpěl úzkostlivým nutkáním se každý den umýt od hlavy až k patě.

Povaha:
Za život mu říkali rozličnými jmény. Světoběžník. Dobrodruh. Kašpar. Nezodpovědný zmetek. Khamsín, podle větru vanoucího na poušti vytrvale po mnoho dní. Ale ať už ho titulovali jakkoliv, nic si z toho nedělal, pokud nešlo vyloženě o ty nejbližší. Je totiž tvrdohlavý jako mezek a nenechá se zaškatulkovat, ani spoutat nikým a ničím… pokud si to tedy on sám nevybere. Proto mu dělá problém poslouchat rozkazy, pokud v nich nevidí smysl, což ho v armádě dostávalo do konfliktů s autoritami.
Ve zkratce by se dalo říct, že se dlouhá léta snažil být hodným synem rodičů a následovat v rodinných šlépějích i přes touhy vlastního srdce. Pak se v něm cosi zlomilo a on se překotně snažil dohnat, co zameškal… a někde po cestě zapomněl, že ubíhají léta.
Je toho mínění, že důstojné chování je vhodné tak možná pro dědky na márách nebo korunované hlavy na trůnech, takže se snadno nadchne pro kdejaký špás. Pokud byste někoho zahlédli, jak po úprku v bezpečné vzdálenosti stáhne kalhoty a blýskne po pronásledovatelích posměšně zadkem, pravděpodobně to bude on.
Pokud si ze situace přestane dělat legraci, většinou to znamená, že je vážně nemocný, unavený na smrt, nebo usoudil, že je situace smrtelně vážná.
Ale abychom mu nekřivdili, má i mnohem dospělejší kvality. Pokud už se k něčemu zaváže, své slovo dokáže dodržet. Pro přátele by udělal první poslední. Když se do něčeho pustí a opravdu mu na tom záleží, dokáže být pečlivý, vytrvalý a velmi trpělivý. Pokud už si někoho oblíbí, dokáže být pozorný a obětavý… jen kdyby neměl takový problém s panickým strachem z toho, že by zůstal někde sedět doma připoutaný k pluhu či jinému nářadí.

Schopnosti a dovednosti:
Robert je naučený bojovat hlavně rukama… a hlavou, obrazně řečeno. Když se dostal na Jih, brzy zahodil jednoduchý meč a dal přednost zerrikánské šavli, protože ta se hodí lépe k obraně a útoku z koňského hřbetu, časem pro boj na zemi přešel na dvě. Jinak by se dalo říct, že podobně jako jeho mladší bratr je takový všeuměl, za svého života přičichl ke všemu možnému a z každé zkušenosti si něco odnesl. Sice má mlhavou představu, jak se postarat o hospodářská zvířata, ale na to, jak se dělá sýr, za ta léta víceméně zapomněl.

Historie:
Narodil se na farmě do rodiny Hawkeů a na nějakou dobu se zdálo, že jeho jediným životním cílem bude vyrůst a naučit se všechno dost na to, aby mohl po otci zdědit polnost i stavení, a zplodit další malé farmáře, aby se koloběh života zopakoval. Už od malička mu tudíž byla naložena na hřbet velká zodpovědnost, a ta mladého kluka dost tížila. Cítil však povinnost k rodině, a proto poslušně přijímal všechny lekce vedené otcem, i když ho to táhlo za hranice rodné vísky příslibem dobrodružství kdesi v krásném neznámém světě. Chtěl se podívat dál, než jen do Novigradu a Oxenfurtu na trhy… ale v té době se zdálo, že zůstane jen u toužebných snů. O to víc, že si jednoho podzimního večera přišel pro mladšího bratra Richarda zaklínač a odvedl ho neznámo kam. A z Roberta se znovu stal jediný syn. Na čas.
Když se narodil Reginald, vytoužené další dítě, byl to důvod k velkým oslavám. A Robert, teď už starší, to bral jako druhou příležitost, být velkým bratrem… přece jen v Richardově případě si byli věkově bližší a nebyl tak vyzrálý na nějakou zodpovědnost, spíš skotačení po lesích, sbírání žab u potoků a tak podobně. Vyprávěl Reginaldovi o tom, co všechno viděl na trzích a ve městech s takovým zapálením, že neočekávaně zažehl jiskru po cestování a objevování světa i v mladším bratrovi.
Když se Reginald pohádal s otcem a vyrazil kamsi do světa, cosi v Robertovi povolilo. Oba jeho mladší bratři vyrazili do světa a on shnije na farmě s rukama od… aromatického sýra. Už mu nestačily ty chvíle, kdy uplácel za svátků v Broňovicích nějakého vojáka veterána, aby ho naučil se prát. Takže poslechl volání srdce, oznámil otci, že vyráží na cestu za poznáním, což se samozřejmě také neobešlo bez pořádné… slovní argumentace, políbil matku na čelo a nechal se naverbovat.
Mít štěstí na nějakého lepšího oficíra, nejspíš by v armádě vydržel, stoupal by v jejích řadách, aby pak hrdinsky padl při nějaké potyčce s Nilfgaardem, ale nestalo se tak.
Namísto toho oponoval při některých hloupějších rozkazech, následkem čehož kopal latríny, což sice bylo dobré na posilování paží a hřbetu, ale jeho morálce to moc neprospívalo. Poté, co byla jejich jednotka, jak jinak, kvůli nevalnému vedení rozprášena, přežil jako jeden z mála a rozhodl se do armády nevracet.
Ještě si z dob trhů s otcem něco málo pamatoval, a oplýval, v jejich rodině, přirozeným šarmem, takže se po nějaké době rozhodl postavit na vlastní nohy. Kdo by se sháněl po nějakém bezvýznamném, vzdorovitém pěšákovi, že?
Náhoda tomu chtěla, že se díky jedné nepovedené zakázce zatoulal i jižněji, než by chtěl, a cestou kdesi v hospodě na jeho polohlasné mumlané spílání v obecné řeči zareagoval někdo, od koho by to podle vzezření rozhodně neočekával. Kdo by čekal, že půjde o začátek tak důležitého přátelství?
Ze Setaaretha se nakonec vyklubal bratr ve zbrani, odvedli spolu nejednu zakázku… a jak se ukázalo, nešlo o jediné, co měli společné. Jejich, řekněme, společná známá je postavila mezi jisté dilema. A otázku, kdo je otcem? Kdo by ale čekal, že se o ten čestný titul strhne bitka… nebo snad bitka o to, kdo se z oné povinnosti vyvlékne, byl by zklamán. Ujali se ho společně.
Někdy v té době se Seti rozhodl usadit, a protože měl zjevně lásky a energie na rozdávání, bylo to s oběma matkami jeho starších dětí. Robert se pokusil napodobit jeho příkladu u vlastního polo-potomka, přece jen na to měl roky, ale ukázalo se, že nakolik si dokázal s matkou dítěte užít krátké společné chvilky, na dlouhodobější soužití to nevypadalo. Zvlášť, když kolem prošla nová… příležitost vypravit se do neznámých krajů a končin. Samozřejmě neopomněl ze svého žoldu matce milého potomka přispívat a dítko navštěvoval, když mohl, ale podnikal dlouhé cesty jako ochranka povozu s kořením. Cesty byly možná nudné, ale dlouhou chvíli si zkracovali s jednou z půvabných Zerrikánek. A díky předchozí spolupráci se Setim si spolu dokonce měli co říct v její řeči.
Seti mu dal pár rad, možná i varování, do života, ale Robert, plný sebevědomí, že by něco takového dokázal ukecat a vyvlíknout se z toho, jeho rad nedbal. A špatně udělal. Jako každý vztah to zezačátku vypadalo krásně, vášnivá Zerrikánka s krásným tělem a chytrou hlavou… samé obláčky, růžoví pruhovaní koně, známe to. Až do chvíle, než ona dáma pochytila podezření, že by mohla být těhotná a tvrdě si na Redance došlápla, nesmlouvavě nasadila pravidla, která se na něj, jakožto cizince, předtím nevztahovala. Teď se měl proti své vůli stát tím, od čeho před těmi mnohými lety utekl. Sedět někde v sadu a starat se o domácnost a děti. Na samotné dítě by se asi těšil, ale ne na výhled života, do nějž ho tak tvrdě chtěla uvrhnout. A nezareagoval tak úplně, jak se od něj očekávalo. Ukázalo se, že je Mája (Amayasdlouhýmjménemkterésipořádněnezapamatoval.) je vášnivá nejen na lůžku a při boji. Zkráceně řečeno, létalo nádobí a nějaké ty zbraně, a protentokrát to na nějaké usmiřování na loži opravdu nevypadalo. A vzhledem k tomu, že v její družině bylo několik podobně násilně založených žen, rozhodl se zmizet dřív, než by se mu pokusily ublížit. Těžko říct, možná mu jednoho dne zaklepe na dveře skupina ženských s kopími a malou holčičkou nebo kloučkem, ať se o ně postará, ale to by ho nejdřív musela najít.
Robert se rozhodl znovu vydat na cesty, než se situace uklidní a nechal se naverbovat jako ochranka na jedné Nilfgaardské lodi, kterou přepadli piráti a černé celkem surově pobili. Robert neplánoval připojit se k vlastním zaměstnavatelům, natolik k nim láskou neplanul, a k jeho štěstí se ukázalo, že nejde o skelligské plavidlo, ale plavovlasý kapitán mluvil obecnou. Celkem rychle si v posádce našel místo a získal si jejich důvěru. Poté dokonce zjistil, že kapitán je nějaký Eduard původem z Cidaris.
Nějakou dobu se s nimi plavil, ale nakonec se mu zastesklo po pevnině… a když loď zakotvila u Redanských břehů, vystoupil a zamířil pomalu k rodné farmě.

Speciální inventář:
Dvě zerrikánské šavle
Naposledy upravil Robb dne 04 kvě 2019, 17:30, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: 25 dub 2019, 11:36

Re: Robert Hawke

Příspěvek od Robb » 25 dub 2019, 16:44

Známé postavy:
Bratři, jak se patří
Richard
Reginald
Čestný titul bratra (což je de facto rodina, jen ne pokrevní) má
Setaareth

Schopnosti a dovednosti bodově:

(20 základních + 10 přenosných - 6 za Zpravodaj + 4 z Velikonoc)

TĚLESNÁ KONSTITUCE: 1
SÍLA: 1
OBRATNOST: 2
ZRUČNOST: 1
INTELIGENCE: 1
VŮLE: 1
CHARISMA: 2

Jazyky:
Obecná řeč (mateřský)
Zerrikánština (2/3)
Nilfgaardština (1/3)

Boj se zbraní:
Zerrikánské šavle (2/6), vrhací dýky (1/6)

Boj beze zbraně: 2
Jezdectví: 1
Plavání: 1
Všímavost: 1
Informovanost: 1
Gramotnost: 1
Geografie: 1
Přesvědčivost: 1
Zvířata – péče a trénink: 1
Obchodování: 1

Editace karty:


Odehrané questy:
Naposledy upravil Robb dne 04 kvě 2019, 17:30, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 169
Registrován: 16 úno 2016, 23:48

Re: Robert Hawke

Příspěvek od Sygnia » 25 dub 2019, 20:35

SCHVÁLENO
25.4.2019

4. postava Elaine


Obrázek

Obrázek
Pro postavu:

Za aktivitu:

30.9.2019


Za hraní s vypravěčem:

Opakující se události:

Derby u Vegelbudů

červen 2019

Oslavy:
Obrázek
Lammas
Utlumená aktivita


Zpět na Kartotéka přijatých postav

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků